Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

5 ročné dievčatko nevie spať

helka101
4. jan 2016

Mamicky, uz som zufala.moje 5r.dieta nevie spat.. ☹ bojujeme stym uz par rokov.. Konkretne 2 ale bezuspesne..
Niekedy tu situaciu nezvladaaaam..
Dcera je poctivo vystavena aktivitami.. Venujeme sa jej. Napriek tomu.. Ju uspat ci ulozit je umenie..
Mate nejake rady a tipy ako to docielit...
Spava s nami ako antikoncepcia... Ale o to ani nejde ako o to co nasleduje ked ju ulozim do postele.. Precita sa rozpravka.. A nasleduje pusa.. Odchod s izby.. A potom... Mami kde si? Mami corobis? Mami nesed pri ockovi? A po 30minutach vyjde ako general ze ona tam spat nebude ...
Asi chcem uz vela. Po celom dni kludne prehodit par slov s muzom .ci kuknut kludne telku... :(

pribinak
4. jan 2016

Tak nech ju uloží muz a ty chod do fitka

juliakocka
4. jan 2016

...varecha na zadok....a je to
😲

janinah
4. jan 2016

vymýšľa,lebo si to môže pri vás dovoliť....po zadku a švihom spať

seahorse27
4. jan 2016

Toto je cista manupulacia zo strany dietata. treba ulozit, precitat rozpravku, dat pusu na dobru noc - potial to robite spravne. Ja som potom dcere este pustala rozpravku z CD. Ked vybiehala z izby alebo vykrikovala, nasledoval trest - vypnut CD (stale mala otvorene dvere a na chodbe zazate svetlo). Ked vybiehala dalej - dalsi trest bol zhasnute svetlo na chodbe (stale jej presvitalo nejake svetlo z obyvacky - je prepojena s chodbou bez dveri). Samozrejme, ze par dni bol plac, krik a potom kliiiidek bozi - ani CD nestihlo dohrat a uz spala.

moni244
4. jan 2016

@helka101 moja skoro trojročná vie, že vykrikovanie sa toleruje len určitú chvíľu, vie, že buď ja, alebo oco tam prídeme max. 3 krát, ale tretí krát už nasleduje capnutie na zadok. Robí len to, čo jej dovolíte. To nemá vlastnú izbu?

chrumka84
4. jan 2016

Moja ma tri a stvrt a stale s nou som, ked zaspava. Precitame dve rozpravky, porozprava zazitky zo skolky (pred spanim su deti najvnimavejsie, najochotnejsie sa zdoverit), pripadne zaspievam 2-3 pesicky a uz sa len tak tulime a "tíško ležkáme".
Možno aj tvoja potrebuje trošku viac, aby spokojne zaspala.

helka101
autor
5. jan 2016

@pribinak s muzom cvici viacej ako somnou.

helka101
autor
5. jan 2016

No ja uz neviem ako nanu skusala sok krik..sluby..vyhrazky. Varechu...vie ze dosiahne svoje.. Nespava ani na obed a aj tak ju ukladam o 20:30 a naposledy som snoubojovala do 23tej a aj tak nezaspala... :/
Mam starsie syna a on toto nikdy nerobil vedel ze ked sa raz ulozil do postele jecas spanku a aj spal.. Ktomu od polroka prespi celu noc..a dcera.. :/ ak aj zaspi v detskej po boji tak okolo polnoci najpozdejsie o jednej pridr zamnou do spalne :(
Nechcem byt nanu zla.. Kricat.. Ale uz somvycerpalavsetky moznosti.. Zato som aj sem napisala lebo s jej tvrdohlavosti skoncim hadam na praskoch 😞

helka101
autor
5. jan 2016

@chrumka84 s malym som aj toto praktizovala.. Ze som si lahla k nemu... A po chvilke odisls. Pri dcere to nezabera. Lulkame sa pomedzi den.. Vecer ked ju dam do pyzamka ju tiez postiskam. Pohladkam. Pobozkam tak isto aj syna.. Mrzi ma to aj zanho.. Ze je skolak... No musi pocuvat dceryne vykriky a on chcd oddychovat :(

helka101
autor
5. jan 2016

@moni244 maju vlastnu izbu..spolocnu so starsim synom 9r.

sardinka335
5. jan 2016

@helka101 robí len to čo jej dovolíte - cviči s vami prvu ligu.
Ked moji začnu vyliezať - samozrejme maju uspokojene všetky obejktivne a subjektivne potreby čize aj sa pred spanim rozpravame čo cez den zažili a podobne, mozme si aj prečitať ak chcu proste venujemem im čas pred zaspavanim, vyvetrame izbu, dame piť, cikať... - tak ani sa nedviham z gauča a raznym hlasom futbalového rozhodcu zavelím ,,do postele,,!!!!! Z toho tonu hlasu je im jasne ze to myslím smrtelne važne a nedohadujem sa ani sekundu....a nepočuvam, ze ,,ja neviem zaspať,, Moja odpoved je ,,lahni si, zavri oči a to pride,, - a tak aj je...do 30 min spia...alebo si zoberu nejaku hračku. Ale aby mi 6 ročna vyliezala, že ona nebude spať, tak to take u mna ,,nehrálo,, - spat nemusíš ale lezat tam budeš...Keby ste boli s muzom jednotní tak mate mozno uz davno po probleme. To chce jednotný postup, razne jednanie a neustupiť.

helka101
autor
5. jan 2016

@sardinka335 suhlasim s jednotnym postojom.. Lenze kedze moj muz je stale v praci a chodi len vecrt. Tak nechce byt nanu zly a prisny. Popritom uz aj jemu to ide na nervyy..zr ani sa porozpravat pocelom dni... Ani telku pozriet.. Venujem sa jej maximalne.ako pises ma splnene vsetky veci a cvici ako pises prvu ligu! Ked chodil muz na nocnr tak toto necvicila... Zavelila som spat....amax.3xzakricala corobim...azaspala... Ale posledny polrok to je neunosne
Je to zlate rozumne dievcatko......ale zaspavanie je hroza :(

natalym
5. jan 2016

@helka101 A nie ste moc mierni? Že rázny hlas nezaberie? Možno vidí, a cíti, že Ti je to ľúto a tak si dovoľuje. Neviem, u nás deti vedia už od mala kedy je koniec zábavy, stačí môj hlas, pohľad a je pokoj.

pribinak
5. jan 2016

@helka101 tak potom ako radia baby, par výchovných varechou na zadok, aby bolelo a slecna si to proste rozmysli

Mam predškoláka, tiez ma niekedy tendenciu vymýšľať a naťahovať cas, ale nedáme mu šancu, proste je cas spat a nedebatujeme o tom

micha7
5. jan 2016

Mojej dcere (3 roky) staci,ked na nu len pozriem a uz vie,ze neni dobre! 😀 Nediskutujem s nou o spani vobec.. Ide sa a hotovo! Pekne si ide umyt zuby a tak do postele...a ked jej poviem pod spinkat k mamke do spalne...tak mi ukaze prstom nasu spalnu,ze my (rodicia)mame tam miesto na spanie a jej je v jej izbe! Nakoniec mi povie "dobru noc MILACIK" 😀 zavriem dvere a hotovo!

katka1981
5. jan 2016

@helka101, nasa spava sama od 19 mesiacov a vo vlastnej izbicke od 3 rokov. Zaspavala sama, ale ked som nastupila do prace a ona do MS, zacala som ju znovu uspavat, lebo som mala vycitky ze som s nou menej. Bola to chyba. Prislo aj obdobie, ze sa boji atd. cize sa to poskaslalo. Boli obdobia, co som musela byt pri nej, ale strasne ma to vytacalo, lebo aj ja som chcela mat svoj klud, pozriet si vecerny film atd. Najlepsie zaberalo, ked som jej povedala, ze len sa pri nej pomodlim a pojdem dole piect chlebik, inak to nestihnem, alebo kolac, a ze dobehnem ju este pohladkat. Najhorsie je ked nevie zaspat, ale inak fakt staci ze sa pri nej pomodlim a idem prec. Jasne ma vecery kedy neviem ci sa vracia do doby ked mala 2-3 roky a ma tendencie vyjst z postele za nami dole a provokovat. Nastastie to nerobi casto, ale skusa. Ja by som nezniesla aby spavala s nami, nevyspali by sme sa. Nezavidim ti, hrozne blba situacia. U nej uz tazko dosiahnes uspavanie podla knihy napr. To je mozne len u dietatka, kt. nedokaze vyliezt z ohradky. Nasa je velmi tvrdohlava a aj za cenu dobrej po riti si urobi co chce, ale toto nastastie nemame.

helka101
autor
5. jan 2016

@micha7
@pribinak
@natalym ako ona ked nanu skriknem ze odchod spat vie co to znamena.. Asi fakt zaberie len ta varecha... Dohovaram jej uz dost. Nezaberie to
Ten moj pohlad pozna syn..😁 iba sa nsnho pozriem a uz sa prace... Rovnsko som ich vyvhovavala nocakala som, ze dcers sa bude vela ucit od neho. Ale ona ma taku tvrdohlavu povahu...ze snou clovek nepohne.. :/

natalym
5. jan 2016

@helka101 Len dôsledne a dodržať slovo. Keď sľúbiš varechu tak varechu vytiahnuť aj použiť. 😀

katka1981
5. jan 2016

@helka101, kazde dieta je ine, na nasu krik neplati, dokonca ani bitka, som hovorila, ze ked ajkeby ju clovek dolamal. Ale kuchynska utierka na rit je dobra vec, neublizi a v poslednej dobe chvalabohu staci ju len zobrat do ruky a uz zacne smoklit a prepne do rezimu vnimania. Su rozne deti - tvrde oriesky. U nas tresty vobec nezaberaju, ani motivacia nikdy nemala vyznam.

helka101
autor
5. jan 2016

@katka1981 presne ako pises..u nej nezaberie uz klasicke ucenie na spanie..zato som zufala . tiez sa nevyspime.. Tiez mam narok byt len sama s knihou alebo s muzom. Ale to pri malej nefunguje :( okolie mi hovori ze ju to prejde nechvydrzim...ale ked sa pozriem spiatocne drzim uz dost dlhoa neprechadza to. :( este ak spi na obedv skolke to je este horsie lebo je ako Duracell nevybitna

sardinka335
5. jan 2016

@helka101 vieš čo....mna by ani nehlo vstať a ist ,,uspavat,, pokial moj muž by robil ,,cavyky,, nech ide on ked aj on vymyšla...a potom nech sa nesťažuje ze mu to ide na nervy...tak ti poviem...
POvedala by som mu, ze kontatk s malou si takto nemusi kompenzovať a radšej sa jej ma 30 minut kvalitne venovať - napr. on jej prečita rozpravku a ulozi do postele ako toto vymyšlanie, ktore je len kontraproduktívne a 5 ročné dieťa to velmi dobre vie .....
Presne ako hooríš - u mna uz stačí pohlad a prace sa aj ,,morča do domčeka,,...ako ja tiež nechám dosť, kolko krát ok tak ešte hračku, ešte cikať, ešte piť, ešte nieviem čo začne hladať nejaku hračku ktoru ,,surne,, potrebuje o 20:00 tej večer pritom na jej hladanie mala kopu času....a potom pride ze dosť...a som neoblomna ako skala. Lebo aj rodičia potrebuju nejaky čas byť spolu, porozpravať sa a podobne...takze ja nemam ziadne vyčitky ze deti zahriaknem.

helka101
autor
5. jan 2016

@natalym varechu pouzijem..aj tedacapnutie po zadku... Vcera som jej povedala, ze ak pekne zaspi v izbicke tak sa mozeme ist pohrat ku kamaratkr... Ale nezaspala... Tak sa nejde nikam...

helka101
autor
5. jan 2016

@sardinka335 no mus dohovorit muzovi.ze tskto to dalej nejde... Teraz som doma..lebo menim zsmestnanie.. Ale predtym som vstavala o 5tej ramo a s druhej smenychodila domou o 19tej...a este snou bojovst ma fakt vycerpavalo. :( popritom clovek jej da tolko.venuje sa jej vysvetluje... A akoby proste nechcela pocut.. Nevnimala :(

micha7
5. jan 2016

@helka101 ano,ano chapem ta...kazde dieta je ine...porozmyslaj trosku o nejakej taktike ,ktora by zabrala 😉

katka1981
5. jan 2016

@helka101, ja neviem mozno by som sa dohodla s muzom a v noci by sme do nej stuchali aby jej bolo nepohodlno, nbeviem, ja by som ju z tej spalne proste vystvala. Nasa chce spavat s nami, ked dojde v lete od babky ked bola na prazdninach u nej, alebo ked ma nahodou teplotu, tak ju vezmem k nam, nech je pod kontrlou. Moj muz by ju v pohode nechal medzi nami, ale ja chcem mat uz v noci klud, pokoj, proste vypnut. Je to prijemne, velmi citit ju pri sebe, ale niet nad ten pocit, ked ju chodim pozriet ako pekne spinka u seba. Mala s vami strasne cvici, ona sa v podstate hra. Ty si uz unavena, nemas na to naladu, co je pochopitelne. Mozno by som zvazila nejaku motivaciu, ked zacne spavat vo svojej izbe a tak ako si nastavite pravidla, ze po tyzdni pojdete do dracika a vyberie si nejkau hracku a das jej limit ci za 5 alebo 10 eur, to je na tebe. Ale tiez je otazne dokedy by to fungovalo, decka su vychcane.

sardinka335
5. jan 2016

@helka101 ziadne nevimala neexistuje - kedze jej to vzdy prejde tak prečo by mala posluchať? Chtim za ruku a supnem na postel...jedn krát, dva krát, 10 krát...a raz pochopí...v provom rade ty musíš zmeniť sposob myslenia a pristupu - kto tu velí ty alebo dieťa, ktore za nič nenesie zodpovednost a nema ani take skusenosti ako ty? Láskavá ale jasná autorita...

katka1981
5. jan 2016

@helka101, toto poznam, ideme na oslavu, provokuje, upozornim, ze este raz a nejdeme nikam, nakoniec ostaneme doma a ja placem, ze zas som doma a mala to ma ajtak za chvilu na salame, poplakala si, prosikala, nepomohlo a nakoniec som to najviac lutovala ja.

micha7
5. jan 2016

tak tak ako pise @sardinka335 ..musi jej ukazat,ze ty rozhodujes a tak aj bude! Samozrejme aj moja vystraja ,ale pri inych veciach..a tiez ..zvysim hlas vysvetlim a poviem ,ze tak bude ako mamka rozhodne a nie ona! Trosku poplace,pozlosti sa a o chvilu zabudnute... 😀

katka1981
5. jan 2016

@sardinka335, nepoznas take dieta, nasej 3x pekne poviem aby si sla umyt zuby a ma na haku, nakricim, provokuje dalej, fasne bitku, myslis ze sa pouci? Vytocila ma, zbalila som jej vsetlky hracky, 2 mesaice ich nemala. Zmenila sa? Ale kde. Alebo mala obdobie, ze tiez bola jak cert, 2 mesiace zakaz sladkeho, zakaz TV a este neviem co mala zakazane. Zvykla si, nevadilo jej to. Vcera napr. bola jak med ked isla spat, jak zacarovana. Velmi vela zavisi od toho ako je vyspata, ci nie je unavena, ale na toto nemam ziadny vplyv a od 6 rokov s nou hadze taka puberta jak svina. Papuluje, drza je. Pokazde ju upozornim uz aj facka letela. Ona si ani neuvedomuje ako sa chova, co ma odkukane zo skoly. A nema na to vplyv ani kupovanie hraciek, nic, toto mame vsetko vyskusane. Vsetko je to len o jej nalade, ked je dobre nastavena je uzasna, ked na prd, tak to tak aj vyzera.

katka1981
5. jan 2016

Inak deti sa menia, my sme mali obdobie okolo 5,5 roka trvalo to mozno pol roka take uzasne, ze akoby nam vymenili dieta, proste anjel, som si to tak uzivala a nic sme my nemenili, proste krasne obdobie. Nazorna ukazka, ako to moze vyzerat 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli