5 ročné dievčatko nevie spať

helka101
4. jan 2016

Mamicky, uz som zufala.moje 5r.dieta nevie spat.. ☹ bojujeme stym uz par rokov.. Konkretne 2 ale bezuspesne..
Niekedy tu situaciu nezvladaaaam..
Dcera je poctivo vystavena aktivitami.. Venujeme sa jej. Napriek tomu.. Ju uspat ci ulozit je umenie..
Mate nejake rady a tipy ako to docielit...
Spava s nami ako antikoncepcia... Ale o to ani nejde ako o to co nasleduje ked ju ulozim do postele.. Precita sa rozpravka.. A nasleduje pusa.. Odchod s izby.. A potom... Mami kde si? Mami corobis? Mami nesed pri ockovi? A po 30minutach vyjde ako general ze ona tam spat nebude ...
Asi chcem uz vela. Po celom dni kludne prehodit par slov s muzom .ci kuknut kludne telku... :(

jumama
5. jan 2016

Nerobi to preto, ze je ocko malo doma a nema cas sa s nou pohrat? Skuste jej ukazat na hodinkach 10 minut, ze ju tolko este potulkate, kym rucicka prejde dve cisla. S tym, ze potom uz musi ist spinkat. A nech tych 10 minut ju ocko stiska, hladka, kludnym hlasom nieco rozprava, alebo aj maminka. Ziadne odhananie, ale praveze plna pozornost, ktoru si uzije. Ale potom uz naozaj do postielky. Niekedy detom pomoze presne vymedzeny cas. A ak nevie zaspat, lampicku k postieke a nech si tam listuje knizky este. Ak citavate knizky vecer, tak je to najlepsia cesta ako bude zaspavat v buducnosti - ze si sama rozcita knizku, ak bude napinava, aj s baterkou pod paplonom docita 🙂 My mame 5,5 rocnu a tiez vecer citavame aj zo tri-styri rozpravky alebo kapitoly z knizky, ked ju to moc laka, co sa stane dalej, este precita jednu dve kapitoly tatino a potom uz nas necha. Je to dost vela casu, ale potom nas uz aspon necha a neuteka z postele. Lebo sa jej dostalo pozornosti. Je to tiez taka cesta, ritual, co sme sa naucili casom 🙂 A este ma napadlo - nemohli by ste braceka zapojit, trebars aby jej on cital alebo aby sa aspon mohli drzat za ruku, nie su taki mojkaci? Ja som sa so sestrou drzavala za ruku, mali sme tak kolmo pri sebe postele 🙂

marcusko15janka
5. jan 2016

Ahojte,pekne vás prosím už som zúúúfalá z môjho 7.mesačného syna :( poraďte mi prosím,lebo ja už neviem čo mám robiť...už to bude 2,5 mesiaca čo nespáva v noci.Je to tak,že ráno spí do cca 9:00 .. spať ho dám po obede,keď sa napapá okolo 14:30 až 15:00 hod to spinká do nejakej 16:30 max. 16:00 hod. Potom je hore,papá,hráme sa,bláznime,na prechádzky chodíme no proste venujem sa mu na maximum..potom večer mu urobím hygienu kúpať atď..spať ho dávam až v tedy,keď vidím na ňom,že sa začne šúchat na očkách a ukladať a to býva,tak okolo 21:00-22:00 hod. Lenže tu potom nastane problém.Za nejakú hodinku a pol sa zobudí,nakojím ho a ostane mi hore do rána do štvrtej až do piatej hodiny..ja som už z neho ale že totálne vyšťavená :( u priateľa nechce veľmi byť,stále sa ťahá ku mne,tak som len ja s ním stále hore.schudla som na 40 kg už som taká,ako röngenový snímok..nevláddzem!Doma mám ešte 6.ročného syna a jemu sa tiež musím venovať.Je prváčik.Maminky poraďte mi prosím niečo,lebo ja už neviem si dať rady vôbec.Ďakujem za každučký nápad.

marcusko15janka
5. jan 2016

@marcusko15janka -Pozerám,že som to zle sem vložila..dala som to ako odpoveď a nie ako otázku..

helka101
autor
5. jan 2016

@jumama no bracek sa zapajs... Velakrat si kunej potajme lahne a dohovara jej. Aj postelr mame kolmo ako hovorite a obcas sa drzia za ruky... Obcas aj on cita rozpravky... No budem ss musiet dohodnut s muzom... Ze ako to pojde dalej. Lebo tskto to uz dlho nevydrzim ja... :(

katka1981
5. jan 2016

@marcusko15janka, daj si rychlo vysetrit stitnu zlazu. babatko je v obdobi - separacna uzkost, na toto nas upozornila dr. presne to zacalo ked mala 7. mes. stale sa budila, len to moze trvat mesiace. Daj si babatko k sebe do spostele a driem pri nom. Ak je napapane, nijak sa mu nevenuj, nechlezi pri tebe. Prinajhosrom si daj stuple do usi. Postielku si pricapni k sebe, aby nemohlo padnut. Nasa vstavala medzi 4 a 4.30 kazde rano a okolo 23. - 23.30. este papala.

katka1981
5. jan 2016

@helka101, mne este napadla jedna haluz. Neviem aku mate postel, ja by som dala prec matrac, proste manzelska postel sa pokazila, nahod nestastny ksicht a mala musi spat s bratom v izbe. Lebo sa tam neda spat. A ked zaspi, postel si spravite a je. A zamkni sa aby nemohla dojst do spalne. Vymysli si ze je postel zlomena, alebo nieco, proste nepustit ju tam. Musi sa naucit spinkat u seba v posteli. Ozaj by som skusala aj nemozne, lebo potom ste z toho na nervy a to je naprd.

sardinka335
5. jan 2016

@katka1981 to ze ta ma na haku je tvoja nedoslednosť -ja mam deti 3 a dcera asi podobný typ lebo jej zakazem tablet a nijako jej neubližim - ide sa hrať s babikami, zakazem ,,,všetko,, a najde 2 kamienky a s tými sa zahra. Ja ked poviem z gauča ,,chodte si umyť zuby,, tak ma maju na haku kazdy...ale ked vstanem a idem s nimi do kupelne, podam kefku, dam na nu pastu a stojim tam tak mna nikto na haku nema..ale mozno teba aj tak ma na haku, ptoste niekde je chyba - u mna ta ked tam osobne nejdem a nedohliadam.
Ja sanebudem riadiť nejakymi naladami mojich deti - syn ma 9 rokov...na tablete najradšej 24/7, puberta začina...včera mrnčal cely den, to len samy GOGO, tiež to musím okresať - keby som sa tym riadila tak šibne aj mne. On potrebuje činnost, inak sa nudi, dcera si vie najst činnost, ale tiež byva ako klasicky baran tvrdohlava a ide si svoje...
U nas nepapuluju - ked skusia tak ak je to adresovane mne tak muž povie ,,to ako sa s mamou baviš,? a opačne...ja to chovám, starám sa a ešte si to na mna bude ,,hubu,, otvarať?j mne raz dcera povedala, ze chce inu mamu....lebo ked ju češem tak som ju zial ťahala, mala to zachublene - a ja jej hovorim ,, tam su dvere a kludne si chod hladať inu mamu,,.....uz nikdy mi to nepovedala...
No a ta moja 6 mesačna...s tou mam paradoxne najmenej roboty....tak uvidime. Plati to stale ,,male deti male starosti, velke deti velke starosti,,.

helka101
autor
5. jan 2016

@katka1981 presne decka su vychcane a idu aj cez mrtvoly.... Teraz je ako med vari mi kavu... Hovori ako bude pekne spat v detskej ak pojdemr ku kamaratke..vyslovene ma manipuluje.. Ale vtomto musim byt jednotna s muzom..lebo ja snimi somcely den.. Este aj v noci..vsak to je nazblaznenie.. :/ aj ja som clovek.. Ktory potrenujebyt len zenou... Sama sebou a nie furt mamou...

helka101
autor
5. jan 2016

@sardinka335 syn tiez rad drvi xbox.. Aj ked ma predslov ale posluchne... Raz dam povel.. A ak nereaguje dam mu 5minut a uz len povuem jeho meno.. Puberta je aj u nas na prichodr.. Ale zase nato ze je chlapec je citlivy... Zato dcera je ako skala... A rozhodns. Ak povie nie . tak bude nie.. A z toho ma ide porazit

natalym
5. jan 2016

@helka101 Ale no aby si si nevedela poradiť s 5 ročným decko? Čo budete robiť keď bude mať 17 násť............

marcusko15janka
5. jan 2016

@katka1981 Mávam ho pri sebe,keď je takýto,robím aj to,že si ho nevšímam,ale on sa ku mne otočí začne hlasno vraveť mama a ťahá ma za vlasy a štípe kým neotvorím oči a neprihovorím sa mu..myslíš,že to bude šťítna žlaza mať na svedomí?

helka101
autor
5. jan 2016

@natalym ved toto som povedala dnes rano. Aby ma cvicilo 5r decko a este mala vycitky ze kricim!! Dnes idem snou do boja a ked sa muzovi nebude pacit moze spat snou v detskej

katka1981
5. jan 2016

@sardinka335, no to ma posledne mesiace take. Ako vies ze som nedosledna? Bola si u nas doma? Neboj ja som malej x krat povedala, tam su dvere, kludne odid. Vekom sa deti strasne menia a vidim ako aj s uzasne poslucnych deti sa razom stali strasne drze deti. Co si myslis, ze ked pa[puluje, ze nedostane pucung s obidvoch stran? Alebo aj vyprask? Je to v povahe, k psychologicke sme chodievali,m vychovu nevychovu som pozerala, to je presne metoda, kt. u nas nehrozi. Moj otec je velmi autoritativny, ked skrikne na bratove deti, s kt. byva tak hned je klud, pomaly placu. Raz tak skrikol na nasu, ta na neho nahukala a otec pochopil, ze je uplne ina. Taktiez, chodila som do prace, muz s nou bol na rodicovskej, suchtala sa, sla do auta v pyzame, alebo hola, alebo sme ju nechali doma, muz ma odviezol dosiel domov, revala na chodbe, poucenie? Ziadne. Muzov brat bol taky, ze vsade ked chodili, brala mamka mucholapku, vzdy ju vytiahla a by poslucahal, alebo preventivne dostal aby bol klud. Moj muz posluchal na slovo. Su deti, na kt. tresty, bitka, krk nezabera. Ja som roky plakala, trpela tym ze kde robim chybu, muz mi hovorilk, nikde, pochop to, to je taka povaha a ma pravdu. Mam pocit, ze on je na nu maksi a vie to s nou lepsie. Ja som nekompromisna a to je hlavny problem. Su veci, kde poslucha ako hodinky, aj vonku ked sme.

sardinka335
5. jan 2016

@helka101 u nas napodobne - syn je citlivka, kludne aj plakať začne ze si zabudol zošit v lavici....to teraz zistil ze ma z toho ulohu a zošit v škole....
Dcera? Zabudla si zošit? Ledva oči od tabletu odtrhne....a revať za to? To iste...to nie je jej štýl.....ale napriek tomu vo zasadných veciach aj ked sa jej nepači tak ,,sklapne,, lebo ked to nejde mne tak na radu pride moj muž a to sme všetci v pozore....on ma tu autoritu v hlase, taky je aj jeho otec, láskavý ale ked dedo povie tak sa poslucha - moj muž bol tak vychovany a ma to v sebe po nom. A deti nikdy nebije...a ide mu to - to skor ja som ta čo ,,vyčepcuje,, dceru za cop....ked uz mi pije krv a ani na 100x nereaguje a niekedy to normalne ze pomaha...u babky sa valala pozemi - studene kachličky, sopel mala..ked som jej 100x nepovedala, ze nech to nerobí tak ani raz...prosila som, vysvetlovala, ze ma sopel...NIČ. Rehotala sa m ido xichtu. Tak ked bola tak na zemi tak som ju chytila za ten vrkoč - čo mi praskli nervy - a vytiahla zo zeme na nohy...svokra pozerala ako puk ale povedala, ze dobre lebo uz toho bolo vela...dcera zduta odišla konečne si sadla na gauč a tam sa oduvala. Potom večer ked sme ich ukladali spať sme si to ešte vydiskutovali ze prečo sa to stalo ....

katka1981
5. jan 2016

@marcusko15janka, 7 mesacne ti hovori mama? Daj ho do postielky a ignoruj, nech si rozprava kolko chce a ty spi. Ak je napapane, prebalene, spi. Ano pri zvysenej cinnosti sti. zlazy sa chudne. Mozno sa ti aj ruky trasu, je ti teplo, si hystericka, lakas sa....

natalym
5. jan 2016

@helka101 No. Tak ja tiež nebijem deti, nemusela som nikdy, ale otál potál. 😉

marcusko15janka
5. jan 2016

@katka1981 Fakt povie už mama,ak neveriš mám video môžem ho poslať..veruže trasú aj som nervózna jak hovädo..je na poriadku,len on začne tak revať,že ho musím zobrať na ruky nech nezobudi ostatných.

katka1981
5. jan 2016

@marcusko15janka, ale moze byt, nasa hovorila 6 mesacna na psa havo, ale rozpravat normalne zacala neskoro. Ty mas urcite pokaslanu stitnu zlazu. Ty ho kojis? Lebo ak ano, tak tie hormony prechadzju do neho a preto nespi. Je naspeedovany.

helka101
autor
5. jan 2016

@sardinka335 no za ten cop to muselo byt super..😉 dakedy si takyto pristup vyzaduje situacia... No moj muz je vtomto taky ze...ved ju nechaj je malicka.. Zlatucka a neviem co este....a ked chce tutumutu tak ja som na chybe ze dcera este nespi.. :/

helka101
autor
5. jan 2016

@natalym no somzvedava co bude dnes! Lebo sama zahlasila ze bude spat v detskej.zakrici len ked jej bude zima

katka1981
5. jan 2016

@helka101, fuha, tak to by som uz aj muza stkla, aka malicka, je to uz velke decko. Daj si najprv do pozoru muza, mam pocit, ze u vas je jasne kde je problem. Ziadne malicka. Ked mala nasa 5 mesiacov, tak mala na postielke pusteny kolotoc a tocili sa jej tie postavicky a zacala to chytat. Ja truba ze nechytaj to lebo sa to pokazi, no iste take babo pochopi. Neposluchla, dala somju prec, zacala plakat. Kukli sme s muzom na seba, aha tak ty budes trucovat? AZ predali sme kolotoc hned 🙂 Cize u nas sme nikdy nepozerali na vek. Naposledy mi aj psychologicka povedala, ze mame na nu prehnane naroky a ocakavania, asi mozno aj to bude problem.

marcusko15janka
5. jan 2016

Hej kojím ho.No tak budem musieť ísť k dr.s tym. .Raz som bola u nej asi pred 6.r. A bolo ok vsetko..ale teraz už určite nebude..Bože pri prvom som ani nevedela,že ho mám a toto druhé ..no hrozné volačo.ale jednoznačne to budem teda musieť riešiť.

natalym
5. jan 2016

@helka101 Podľa mňa jej bude strašná zima............ 😀

katka1981
5. jan 2016

@marcusko15janka, ja som mala zvysenu cin. po porode, bolo to strasne. Mala vobc nespala, stakle plakala, reflux, koliky, ja som nic nevladala. Urcite mas tu stitnu zlazu pokaslanu.

sardinka335
5. jan 2016

@helka101 no tomu ver - to akoby si šibla čarovnym prutikom a bol ,klud,,...a nakoniec ako sa zduvala na gauči tak tam aj zaspala a si oddýchla...moj muž tiež nerad vidí ,,nasilie,, ale velmi dobre vie kedy je uz dost a potom uz aj on je razny a zakročí. Maličká je naša 6 mesačna a nie 7 ročná ,,hepa,,.

katka1981
5. jan 2016

@natalym, obavam sa ze mala uz teraz planuje ako jej bude zima.

kittykat22
5. jan 2016

@helka101 u nas tiez tatko len pekne na syna a syn ho neposluchne ani za nic. Syn pri nom vrieska, jaci, reve len aby bolo po jeho. Aby manzel uspal syna, syn spravil nieco co nechce ked to po nom vyzaduje, zjedol zeleninu, alebo len odlozil hracky - nemozne. U mna syn vie, ze ked poviem, tak to bude a mozes sa spolahnut ze ked ho dam do izby, tak bude spat, ked poviem aby zobral veci, odlozil hracky, zjedol zeleninu tak to bez problemov spravi. U nas doma je vidiet aky je obrovsky rozdiel ked si rodic pomyli dieta s najlepsim priatelom a snazi sa s nim jednat za kazdu cenu a najst pozitivne riesenie. Syn je dobre dieta, ale ked ide do konfliktu ci bude po jeho alebo po otcovi tak je z neho pekny harant 🙄 Zacne sa hadzat po zemi, jakot, take divadlo, ze by sme s nim nepochybne vyhrali casting na reklamu na antikoncepciu. A pridem do dveri, poviem mu nech sa postavi, prestane jacat a ideme jest a on sa v pohode zoberie, sadne za stol a tesi sa na jedlo 🙄 Po oskarovej scene ani stopy. Neuveritelne.

katka1981
5. jan 2016

@sardinka335, mne minule hovori muz, nekric, capni jej. Nikdy ju nebil, aby jej neublizil, ale povedal, neboj, bude vacsia, neposluchne, dostane. Neverila som mu. Nikdy ju rukou neudrel, lebo ma malu ritku a on velke ruky. Vzdy v klude vezme utierku a sup na rit, ale vzdy je kludny. Minule ma mala vytacala, nechcela ma pustit spat si sadnut na gauc, skopavala ma, tak som jej capla po nohach, po riti, vreskot, naschval revala len aby som film nepocula. Ale dopadlo to ako pri muzovi, vyrevala sa a pritulila. Ked iba kricim, dojde muz vycape ju a na mna povie, ze som hnusna a k nemu sa prituli. ma to svoje caro. A muz mi hovori, aj v biblii sa pise, ze ked dieta neposlucha, ma mu rodic capnut, ale v klude, nie v moku samozrejme. Lebo na krik si dieta rychlo zvykne, sak ten krik mu nic nerobi.

marcusko15janka
5. jan 2016

@katka1981 Tak máš s tým skúsenosť,tak vieš o čom teda hovorím.Si zlatá a ďakujem Ti Kati za rady .idem nájsť kontakt na dr.a idem hneď volať.tak pekný dník prajem a ďakujem ešte raz.

katka1981
5. jan 2016

@kittykat22, prosim ta a toto si ako dosiahla? Lebo taka autorita sa u nas este nenasla? Jasne su veci, kde neni problem,ale potom take, kde v zasade nieeee. Ja mam pocit, ze ja som ta prisnejsia, ale teraz vidim, ze muza posluchne skor. A to om mu vzdy vycitala ze je na nu dobry, ze ked je zla, ma jej to dat viac pocitit.