5 rocny chlapec v plienkach cez noc

kavickarka27
9. apr 2019

Ahojte,potrebujem poradit..? Alebo usmernit...ja ani sama neviem. Ide o syna,ma 5 rokov a na noc nosi stale plienky. Cez den sa krasne na slipy naucil ako 2,5rocny. Ziaden problem. Ale tie noci..Bezvysledne. Skusali sme niekolko krat. Hlavne ked mal "lepsie"dni a zobudil sa so suchou plienkou. Ale on sa vycika do postele a spi dalej. Neriesi to,nevie o tom?...Co ma ale najviac trapi je,ze on do nich aj kaka. A dost casto. Aj ked cez den sa vykaka do zachodu,budi sa snimi aj v plienkach. Uz sme museli aj jeho matrac vymenit co tak pachol od obsahu v plienkach. Fakt to neni sranda,ked si predstavim,ze buduci rok ide do skoly a on este kaka do plienok ☹ Poradte mi prosim co snim? Navstivit lekara? Alebo este nechat cas? DAKUJEM

sissy27
9. apr 2019

@kavickarka27 určite k lekárovi, neviem dosť dobre pochopiť, na čo čakáš...
On je s tým v pohode, že používa plienky? Veď 5 ročný si už určite veľmi dobre uvedomuje, že jeho rovesníci plienky nepoužívajú. Ako je to v škôlke, počas poobedného odpočinku?

0silvia0
9. apr 2019

@kavickarka27 čo na to hovorí vaša pediatrička?

kittykat22
9. apr 2019

@sissy27 prosim ta, nerob z toho huhu. Ako si moze 5 rocne dieta uvedomovat ze jeho rovesnici plienky nemaju. Pochybujem ze sa debata deti na pieskovisku ubera smerom - Ahojte decká, nosíte ešte v noci plienky? 🙈

kittykat22
9. apr 2019

@kavickarka27 a nemá to práve preto, že mu tie plienky dávaš? Z pohodlnosti? Nepíšeš ze by zaostával v iných oblastiach.

petra7481
9. apr 2019

@kittykat22 😅😅😅😅😅😅😅🙈 asi hej

sissy27
9. apr 2019

@kittykat22 nerobím z toho huhu ako si to nazvala, ale určite nie je v poriadku, že 5 ročný robí aj veľkú potrebu do plienok, niekde je problém. Či je za tým problém po fyzickej alebo psychickej stránke, to už musia rozlúsknuť odborníci.
A teda neviem, či máš deti v tomto veku a ako komunikujete, ale 5 roční sa rozprávajú o kadečom, takisto sú vnímavejší a uvedomujú si oveľa viac, ako si ty zjavne myslíš 🙂

kavickarka27
autor
9. apr 2019

@sissy27 cez den nema problem
@0silvia0 hovorila som jej toa povedala ze ma este cas.ze pri chlapcoch je to normalne aj do 6rokov.ale neviem teda mne to normalne nepride
@kittykat22 Je fakt ze si to asi vobec neuvedomuje,lebo on kolkokrat ani nevie ze vlastne kakal v noci. inak ta pohodlnost ma napadla tiez,ale naposledy ked sme to skusali tak vykonal obe potreby do gati. Bud je tak zvyknuty alebo si to fakt vobec neuvedomuje. Ako to vlastne je? Ma sa dieta odnaucat tak ze ho bereme v noci na zachod alebo ma vydrzat? Lebo som pocula oboje,a u nas nefungovala zatial ani jedna :-/

marionete
9. apr 2019

@kavickarka27 Dobrý deň, my sme mali tiež problém so synom. Nechcel chodiť na veľkú na záchod, museli sme mu dať plienku. Keď sme mu ju nedali, zadržal to. Tak sme mu ju radšej dávali. On mal síce 4 roky. Do škôlky išiel až do druhej triedy. No a vyriešili sme to tak, že sme mu kúpili veľký žeriav na diaľkové ovládanie a povedali mu, že ak pôjde kakať na záchod, mu ho dáme. Chvíľu to trvalo ale zabralo.

tanikka
9. apr 2019

môj brat keď bol malý, tak sa tiež dlho pocikával v noci ale to len tak, že sem tam, nie pravidelne každú noc. ak to je pravidelne, tak by som navštívila nejakého doktora.

mogaa
9. apr 2019

@kavickarka27 môže mať taký tvrdý spánok že si to neuvedomuje....ale ano je to už problém, už aj prváci - druháci chodia do školy v prírode.... ja by som ho skúšala ešte určité obdobie v noci budiť a ísť na záchod a ak to po mesiaci dvoch neprejde ani tak - tak lekár.... je veľa ľudí čo sa aj v dospelosti pomočujú v noci do postele, musia nosiť nepremokavé nohavičky či vložky a mať nepremokavé plachty - je to normálna diagnóza...ale ak sa aj vykaká do plienky o tom som pri dospelých nepočula.....V každom prípade by som ho skúšala mesiac dva pravidelne každé cca 3hodiny budiť aby išiel na záchod.....k sa stane medzi tým čo ho zobudíš - stane sa, ale lekár pri malom dieťati ti zo začiatku neodporučí nič iné.....aspom zistíš či je to z toho či má tak tvrdý spánok a račej terza ho budiť ako keď bude chodiť do školy....a ak sa to o 2-3mesiace nezlepší ani napriek budeniu - k doktorovi.

jamimka
9. apr 2019

Prosim? 5r chlapec v plienkach? Uplne zdravy? A ty sa pýtaš, co mas robit? Minimalne sa k nemu budiť hoc aj kazdu hodinu a davat ho na wc. Alebo pohodlie vam je prednejšie? Nesudim, ale podľa mna je to ľahostajnosť.

sissy27
9. apr 2019

@kavickarka27 ja zas viem tak, že do 5 rokov sa pomočovanie nerieši, potom už áno. Určite by som sa nedala odbiť tým, že je to v poriadku, súhlasím s tebou, že nie je.
Jemu vôbec nevadí, že sa zobudí pocikaný, pokakaný?
Určite by som zaviedla režim, že dve hodiny pred spaním žiadne pitie, tesne pred odchodom do postele vycikať. Kúpila by som kvalitnú nepremokavú plachtu, žiadne plienky. A kľudne by som ho v noci zobrala na wc, aj keď sa to údajne nemá, ale príde mi to menšie zlo, ako nechať ho všetko urobiť do postele.
Na veľkú potrebu by som sa ho snažila dostať cez deň, aj 2x ak teda chodí častejšie.
A aj by som sa s ním o tom porozprávala, či sa tak cíti dobre, či by nebolo lepšie ísť častejšie na záchod.

kittykat22
9. apr 2019

@kavickarka27 neboj, to pôjde. Je už veľký. Porozprávaj sa s ním, že v noci treba chodiť na záchod a nenosiť plienky. Pred spaním mu vysvetli, prečo ju nemá, a ako bude noc vypadať. Maminky to robia tak, že pred spaním na wc, a potom druhé kolo o polnoci, a tretie ráno keď vstane. Ono keď bude mokrý a bude mu zima - čo bez plienky bude, tak pár krát sa mu to asi ešte stane. Ale on sa podvedome naučí, že musí ísť na wc, ak nechce byť mokrý. Ako píšeš, že je to z lenivosti, tak asi mu aj dôjde, že radšej počká do rána akoby mal behať 😅 Na večeru ho neprekrmuj, daj mu ľahšie jedlo, kým to budeš trénovať. To bude v pohode, neboj.

kittykat22
9. apr 2019

A áno ako píše niekto vyššie tak odmeny na deti fungujú perfektne 😅 Ja keď niečo takto chcem, a vidím, že problém, tak už vymýšlam úplatoček 😅😅😅

selema
9. apr 2019

@kavickarka27 skús si pozrieť http://suchapostielka.sk
Neboj, bude to dobré 😊

kluska
9. apr 2019

pocula som,z e je to normalne do 6 rokov kym nepojde do skoly, poznam vo svojom okoli 2 deti, dievcatko a chlapca, ktory skoncilis plienkami na noc v 5 a pol roku skoro, chlapec skoncil tak, ze ho zacali budit a pomaly sa to skoncilo a dievca same prestalo nepisat. Ak tvoj syn tvrdo spi v noci, ze sa nezobudi na pisanie a ani kakanie, nie je este zrely na to spat bez plienky. Ine je keby sa na to zobudil. No snaz sa aby sa stale vypisal pred spanim a nepil vela vody. Do septembra by som neriesila u doktora isto. kto stanovil hranicu kedy je dieta ready na noc bez plienky?

katren
9. apr 2019

@kavickarka27 moja najstarsia mala plienky na noc do 6 rokov...jej mladsi brat uz davno nemal a ona mala...dr dala vysetrit mandle k ORL, ma to suvis spolu...daj aj ty...ale do plienky nekakala...odplienkovala sa pred 6tym rokom...

katren
9. apr 2019

@jamimka nie je to lahostajnost...moja zdrava a odplienkovala sa na nov az pred 6tym rokom...mohli sme skusat cokolvek...

jana19877
9. apr 2019

Chodí aj do škôlky? Podľa mňa asi by najlepšie bolo, ak by ste navštívili lekára. Predsa len ako vravíš, budúci rok by mal ísť už do školy a tam čo s plienkami

gumkacka1
9. apr 2019

@kavickarka27 urcite sa pytaj, nech vas vasa lekarka posle co najskor k nefrologovi. My sme tak chodili s prostrednou. V dvoch rokoch bola odplienkovana a zrazu sa nam zacala v noci pocikavat. Moze to byt aj dedicna zalezitost.

deti95060810
9. apr 2019

je to problém...ozaj nie je postihnutý? Lebo máme v rodine mentálne postihnuté dieťa ktoré je od 6 rokoch bez plienok...v noci problém nebol, skôr cez deň - zabúdanie.
určite riešiť s lekárom....

kluska
9. apr 2019

ked mu nedas plienku a je mokry v noci, zobudi sa? skusala si ho v noci budit a dat na zachod? ako to dopadlo? No noc je noc, na to treba dozriet. No ak chces vyskusat, vyskusaj tie gatky na noc a chod ho skontrolovat, ak bude mokry, zobodit, dat an zachod a prezliect. Ak to je o lenivosti, prestane to raz dva, zisti, ze je lepsie chodit na zachod ako byt mokry, ale ak nie je ready, tak sa budete len v ncoi trapit. Mozno bude stacit pockat len par mesiacov, 2-3 mesiace a problems a vyriesi sam, dozrie. Ale isto to pdola mna nie je nic nenormalne, len matky co maju problems tym, sa nechvalia.

kluska
9. apr 2019

o a tie 2 deti co prestali amt plienku na noc v 5 a po roku, boli sikovne, inteligentne, v 2 rokoch epken rozpravali a pod, len v tomto boli nezrele

lenpi
9. apr 2019

Syn bol cez den bez plienok este nemal 2, na noc ich mal do takmer 4,5 roka. On sam si to neuvedomoval, my sme cakali, ze to pride. Nakoniec sme si uvedomili, ze jemu to vyhovuje, zvykol si, tak sme sa rozpravali, vysvetlili, nechali sme ho, nech si vyberie nepremokavu plachtu, a potom sme plienky zobrali. Este cca mesiac sme ho davali cikat, kym sme sli spat my, a este aj v noci sme mali budik cca na 3, aby sme ho dalicikat, inac bol rano mokry. Postupne to preslo, akoby jeho mozog musel pochopit, ze uz musi hlasit aj v noci,lebo plienka nie je. Skuste, ak to nepomoze, by som asi tiez riesila lekara (nefrologia, mozno aj psycholog, ci to nie je psychogenne)

kavickarka27
autor
9. apr 2019

Baby ste fakt zlate dakujem vam za podporu. Ja verim ze skor ci neskor sa odnauci. Skusime to este raz a uvidime. Ak to nepojde tak budeme riesit lekara. Normalny je,aj zdravy uplne. Je to sikovny dobry chlapec a rad sa uci nove veci,len toto mu nejak nejde. Skusali sme odnaucat tak ze som prenho chodila v noci,prve 2 noci v poriadku,potom dalsia noc sa pocikal po 12. Stvrta noc sa pocikal este pred 12 a dalsie noci bol pocikany zakazdym ked som zanim prisla.takze sme prezliekali postel aj 5x cez noc. a nebudi sa na to. on spi dalej fakt tuho...

0silvia0
9. apr 2019

@kavickarka27 nerozumiem, ako si pre neho chodila v noci? Kam? Ja keď som odúčala deti od nočného cikania (vtedy nebolo v móde čakať na dozretie dieťaťa), tak po dvoch hodinách po zaspatí som prišla s nočníkom k nim k postielke, posadila na nočník a tlmeným hlasom povedala, aby sa vycikali, boli v polospánku, vykonali, čo som im povedala a zaspali. Bola to záležitosť jedneho týždňa, do týždňa sa obidvaja odučili od nočných plienok a to mali obaja okolo dvoch rokov.

mogaa
9. apr 2019

Ja si myslím že v 5.rokoch už v noci budiť a nie raz ako tu bolo spomenuté....pred spaním min.2hodiny nepiť a v noci každé 3hodiny zobudiť a zobrať na záchod....nečakala by som do 6rokov...jednak už bude chodiť do školy takže budenie v noci môže byť problém a tie deti už chodia do školy v prírode, takže nikam by nemohol chodiť....a čakať že to prejde samé, no neviem....5rokov sa mi zdá už samo o sebe dosť na to aby to zvládol a už zvládne aj budenie v noci....lebo ak bude problém len v tom že si to nevie uvedomiť alebo tvrdo spí, tým že ho budem budiť , podvedome si vytvorí návyk že potrebuje v noci ísť cikať a aj ten spánok bude plytší....

mogaa
9. apr 2019

...a samozrejme bez plienky a vždy nepremokavá plachta a aj podložka

katren
9. apr 2019

@0silvia0 normalne pre neho isla a isli na zachod....aj moji tak chodili, neriesila som bocnik navyse, kedze sme ho vobec nemali....presli z detskej do kupelne, vycikali a isli spat dalej...najstarsia co mala do 6 rokov na noc plienku ani oci neotvorila....tvrdy spanok jak bejk...

martinoocka
9. apr 2019

Ked som oducala malu na noc od plienok ,ale to mala nieco cez dva roky, tak som ju budila kazde 2-3 hodiny, a dala na nocnik. Bola to otrava, ale ona spava pri nas, nejak som to vydrzala proste.Jasne ze velakrat som to nevystihla, a bolo treba prezliekat, ale neustupila som mozno aj ona si tak uvedomila podvedome, ze ked to pusti tak sa zacne nieco diat a za dva-tri tyzdne sa uz nepocikavala. Ale este dlho sa budila nadranom na cikanie, potom spala dalej.