6 mesačné dieťa nemá rado starých a prastarých rodičov

deepgirl
18. dec 2012

Synček bude mať na Vianoce pol roka a je to veľký smejo. Stále je v dobrej nálade, plače minimálne (až sa susedia z bytovky pýtajú, či sme odcestovaní 🙂 ) - nosený atď, vzťahová výchova funguje...
Nebojí sa, rozdáva úsmevy - bez ohľadu na to, či sú to ľudia, ktorých pozná dobre, ktorých vídava len sporadicky alebo úplne cudzí, ktorých vidí prvý raz v živote
Česť výnimkám:
- moja babka
- svokrovci (ktorí sú inak úžasní a každému by som priala mať takých)

U babky môže byť problém v tom, že je už dlhší čas v opatrovateľskom zariadení. Je to domáckeho rázu a môžu tam chodiť aj detičky na návštevu. Možno tam malému ničo vadí.
U svokrovcov neviem. Bývajú 50 km od nás. V lete sme k ním chodievali, v záhrade v kočíku malý prespal hodiny bolo super. Aj krstiny v októbri v pohode. Teraz keď už malý nemôže byť vonku, k nim nechodíme, zastavia sa iba oni, keď prídu do BA niečo vybaviť a pod.
A tu je problém - malý keď ich vidí, reve. Svokra je na tom lepšie, svokor horšie. Nie je to tak, že by sa zľakol (hodí sa dozadu, rúčky upažené, rev), ale - pozerá, pozerá, kútiky mu postupne klesajú a až po chvíli to príde. Búúúúúúúú...
Podozrenie mi padá na parfumy, používajú totiž kvalitné, ale brutálne silné vône (ono väčšinou idú niekam večer do divadla, na akciu, keď sa predtým u nás zastavia. aj keď odídu, obláčik vône je ešte tu. Možno to drobcovi vadí.... )
Raz tu bola svokra dlhšie, celé odpoludnie, malý spočiatku tiež trocha bučal, ale potom prestal (mám pocit, že to už asi voňavka vyvoňala) a bol veľký kamoš - tak ako s ostatnými.

Má niekto podobné skúsenosti? Fakt ma to mrzí, pretože nemajú možnosť drobca vidieť až tak často a raz za čas keď prídu, si ho neužijú...

Každá rada, názor, vítané... Vďaka!

xlucia
18. dec 2012

juj toto si veeeeeeeelmi zlato vydedukovala ze nema rado 😀 😀 😀 😀 😀 . a co cakas u 5 mesacneho dietata, ktore vidi niektorych ludi obcas, nepamata si ich ale citi z nich tendenciu ze si ho chcu brat na ruky od maminky uktorej je mu dobre??? no asi ze bude plakat. parfum prijemny nie je, ak je silny to vadilo aj u nas, ale primarny problem to nie je.
problem je v tvojom uvazovani. je to malicke dieta a brat to tak ze oni si to neuziju je povedzme tatne nerozumne. take male dieta ani nemas davat z ruk. ty mas k babkovcom nejaky vztah on ziadny. takze ak chce byt u teba, pestuj ho a ked sa otuka a oni si nebudu vsimat, tak k nim pojde rad aj sam. ked opadne "nebezpecenstvo" z jeho pohladu

matozazzo
18. dec 2012

Neries to, maly si ich nepamata, take malicke deti si pamataju den-dva, potom zabudnu. Chvilku trva, kym sa osmeli, ak ich dlhsie nevidi, boji sa. Casom to prejde 🙂

lianka2
18. dec 2012

Nás tiež taká bola a Svokra zakaždým, že ona ju nepozná, lebo malo chodíme k Svokre a nemá ju rada. Tiež parmesacne dieťa.

katy1979
18. dec 2012

Moje obe deti mali to iste. Kazdy sice s inymi ludmi ale postupne z toho vyrastu. Mladsi nedokaze byt s mojimi svokrovcami vobec a ako tak zvladne byt sam s mojou mamou. Ked bol taky maly ako tvoj nechcel ist k nikomu z nich ani na ruky. Kludne to moze byt o parfemoch ci pre neho mozu mat neprijemnu intonaciu hlasu ci su hlucnejsi. Ale urcite to nie je o tom ze ich nema rado.

lv
18. dec 2012

búúúú, to je jak u nás, obrovské oči, nehybná - jinak se nezastaví a ručky, nohy pořád lítají -spodní ret otočit a búúúúú - ale u nás je to na všechny chlapy, vyjma tatínka - taky žádný jinak moc nevidí, nikdo k nám nechodí, příjde mi, že jí vadí hluboké a zvučné hlasy...nesmí si jí všímat, ne hrrr na ni, pochovat, za chvíli už roztaje...ale nejlepší čísla z repertoáru cizím neukáže.. 😀

katka0905
18. dec 2012

u nas to bolo tiez podobne - tiez som hladala priciny, a presne, aj sa prestali parfemovat, ked k nam prisli... Najviac vinim jednu situaciu, kedy k nam prisli svokrovci na navstevu a babka sa vrhla k malej, ze tutu-mutu a hned ju brala na ruky - a mala sa jej zlakla - tak potom ju na rukach nemala dalsi polrok. Chodia k nam malo, nie je nich zvyknuta. Po 1. narodeninach sa to trochu zlepsilo, ale tiez, ked pridu, trva aj pol hodinu, kym mala "prijme" ich pritomnost. Ale uz sa s nimi aj zasmeje, pohra. Asi to chce cas.

masinka
18. dec 2012

@deepgirl ahoj, podobne to bolo aj u nas - na cudzich ludi hadzala mala usmevy ... a bola pri tom u mna na rukach a oni v decentnej vzdialenosti, ked prisli moji stari rodicia, tak dedko hned ze pod ku mne a mala hrozu v ockach .... babka z druhej strany isla na to strategicky, z dialky ju pozdravila a inac si ju nevsimala, mala sa rozkukala, osmelila a potom boli uz kamosky....
cudzi ludia sa hned na dieta nevrhaju, rodina to berie inak, ale taky drobec si po tyzdni nepamata ze tento je moj dedko, tak hura k nemu na ruky....

maximka33
18. dec 2012

ahoj, taky jsem se s tím setkala u syna a u neteře, jakoby se báli vrásčitých lidí, naše babička taková je. no a od dvou let se už zas nebojí. to přejde. no a samozřejmě je to i o tom, že si je děti nepamatují, jsou to pro ně jak cizí lidi.

deepgirl
autor
18. dec 2012

Ďakujem 🙂

No, malý bučí keď je u mňa na rukách a pozerá sa z decentnej vzdialenosti... tobôž im ho podať! Na druhej strane, u ostatných, ktorí ho na rukách mali (resp. u ktorých som uznala, že sú hodní vziať ho na ruky, haha 😎 ), sa predvádza - moja mama, krstná, najlepšia kamoška, dedko, dve milé kolegyne. Iným ľuďom som ho zatiaľ nedala...

Každopádne, na Vianoce, keď prídu, je zákaz parfumu, tak uvidíme a dám vedieť 😀 😀 😀 😀

bubinka900
18. dec 2012

To aj u nás bolo s prostredným synom. Keď prišla moja mama tak to boli takmer vždy strašné náreky. Malý má už više troch rokov a niekedy ho to drží aj teras. Ja si už myslím že s toho ani nevyrastie. Ale naopak keď príde môj otec tak to bol aj je úsmev od ucha k uchu. Sama som ešte neprišla na to že prečo sa tak správa a hlavne že ešte stále. 😀 🙂

margarita
18. dec 2012

@deepgirl
moja dcera tak vytrvalo neznasala mojho brata 😀
trvalo to asi do 1,5 roka. podla mna to bolo tym, ze je dost tuhy fajciar, a ona to nejako citila z neho, aj ked mal zuvacku, cokolvek. teraz ho sice stale moc nemusi, na kolena k nemu sa netrha ale uz sa aspon rozprava s nim...

euka210
18. dec 2012

aj nas bol a je smejo a pokial bol maly mohol ho mat hocikto na rukach, ale neskor si potreboval zvyknut a od 10m prisla separacna uzkost, co este stale trva. Okolo 5m sme boli tyzden u svokrovcov a po navrate nam doma reval, lebo to uz nespoznaval 🙂 Moze byt, ze mu nieco na nich vadi, nas aj po roku plakal pri prababke...satka na hlave, velky nos, jeden zub...niet sa co cudovat 🙂

ivanka.7
18. dec 2012

Elianka tiez mala okolo toho 5-6 mesiaca nejaky cas, kedy navsteva u svokrovcov sa rovnala rev, resp. ked ich videla (mohli aj oni prist k nam). A to ich vidavala kazdy tyzden v nedelu. Preslo to 🙂 a tiez je inak smejo a tak, v podstate mi to vychadza velmi podobne ako pises ty.

maudn
19. dec 2012

ahoj, můj stejně starý syn takto reaguje na 99% návštěvách u kohokoliv, stačí aby nebyl prostě doma a u prarodičů ječí, dokud není v autě v autosedačce nebo doma,ale tvůj reaguje na ně i doma☹