6 mesačné dieťa sa budí v noci každú hodinu

batorka5
9. sep 2014

Ahojte. Moje milovane 6 mesacne stvorenie nechce v noci vobec spavat, budi sa kazdu hodinu, prehadzuje sa zo strany na stranu, kope nozickami a je zavisla na dudliku. Nespala som vkuse aspon 2 hodiny v noci uz dobre dlho a idem z posledneho. Nejake zazracne rady co s tym? Cez den spi na 3krat, spolu 2 hodiny. Aj ked kocikujem, tak max hodinu :( dakujem

jamabe
9. sep 2014

Asi ta nepotesim, ale v tomto veku zial velmi caste... :/ Aj my sme to zazili, okolo roka sa to upravilo. Vraj v tomto veku deti zacinaju byt velmi aktivne a nedokazu celkom spracovat vsetky zazitky zo dna.. Tak mozog pracuje aj v noci. Mrkni sa aj na ine prispevky o zlom spani.. A vacsina sa tyka tohto veku.. Len zatat zuby, to prejde 🙂

misinka26
9. sep 2014

No ja ťa si tiež moc nepoteším, my sme mali presne to isté, cez noc bol drobec hore aj 10 krát, ja som ho potom ako som úplne unavená padla do postele premiestnila medzi nás a keďže sa kojil tak som ho kojila po ležiačky, občas som ani nevedela, že sa nakojil, si sám našiel ... od vtedy spinkal lepšie ... ale úplne to prešlo až okolo roka ... ja som s ním spávala aj cez obed aby som dospala noc .. držím palce ...
Treba vydržať ...

lucimax
9. sep 2014

ahoj, začala si už s príkrmami? Moja dcérka sa začala častejšie budievať ako 5 mesačná, bola hladná a mliečko už nestačilo, začala som s príkrmami, a hneď sa to zlepšilo, cez deň ovela viac spapala, a v noci opäť dobre spinkala.

dasamo
9. sep 2014

@batorka5 vydrzat bude lepsie. Ja ked sa moj maly cicavec budi a to ma uz rok tiez niekedy casto a putuje a stavia sa a cvici 🙂 , utesujem predstavou ako bude maturovat a ako ho ja budem budit a pod. To len tak na odlahcenie.

sosanna88
9. sep 2014

@batorka5 z vlastnej skusenosti...nic len pockat a snazit sa nezblaznit...lahnut vzdy ked sa len da hoci aj na 15min., v noci si krpca dat ku sebe, nevstavat aj ked je hore...ziadne hry,zabava, ak si hore bud ale v noci je nuda a mama s tatom chcu spat...tak nasa sa medzi nami gulala,aj mrncala,aj revala a ked ju omrzelo zaspala...dostala max napit..neuc ho ani na jedenie v noci...hej,skusali sme kadeco az sme nakoniec pochopili, ze s tym neurobime nic...a ked mala nejak rok, a my sme si uz pisali ziadost o pobyt na psychiatrii, tak z noci na noc to prestalo..proste len tak. bez nasho pricinenia. a potom bolo coraz lepsie...ozaj len vydrzat...

sybo5
9. sep 2014

u mna to trvalo tak do 2 rokov veku, ale kedže bola kojená, tak som to riešila iba priložením k prsníku, a malá potom spala a aj ja som sa potom ako tak vyspala. Telo si nejak zvyklo. Teraz mám s tým problém, lebo už spí celú noc a ked občas sa jej nedá spať, tak ako som si odvykla od nočného vstávania, tak potom som cez den grogy. Takže, ako baby píšu, vždy odpočívať, ked sa dá, myslieť viac na seba, na svoju energiu.

batorka5
autor
9. sep 2014

..s prikrmami sme zacali uz pred mesiacom, nic sa nepolepsilo. Teraz dokonca odmieta jest, takze asi pojdu zuby, ale tie noci trvaju uz dlllho. Kojit nekojim, mala si zvykla na flasu, takze odsavat a do flasky a teraz uz davam aj UM, odsavanie bolo uz na porazku :( Ono keby aspon cez den spala dlhsie, ale ta pol hodinka co da doma v postielke nedozenie nespanie v noci. Potom spi hodinku ale to musim kocikovat, takze ziaden spanok pre mna. Ach jaj..vsetci hovoria ze vydrzat, ale meliem uz z posledneho, tak som skusala nejake tajne rady od vas ;)

sybo5
10. sep 2014

potom musíš skúsiť, ak máš okolo seba niekoho, kto by ti pomohol, že by ti malú na tú hodinku zobral von. Alebo len tak na prechádzku a ty si zatiaľ odpočinieš. Ja som to občas riešila, lebo mi tiež cez den nespávala, tak som ju dávala do kočíka na balkón a ja som sa aspon na chvílku vystrela.

sandri
10. sep 2014

tiez ta nepotesim - u nas to bolo to iste... Momentalne ma takmer 11 mesiacov a ked spi 3 hod v kuse, tak oslavujem... Vacsinou sa budi kazde 2 hodiny... 😒 uz som si nejako zvykla + kava to isti 😉

bobsent
10. sep 2014

@batorka5 ja som mala to isté doma-rok a pol...
chápem aká si vyčerpaná, neverím rečiam, že sa dá na to zvyknúť.nedá, spať musíš! aspoň 3 hodiny v kuse. žena vydrží,lebo musí ale určite sa to prejaví na zdr.stave.
jediná vec čo ti pomôže, pretože už nekojíš, aby ťa niekto vystriedal v noci(alebo nad ránom,aby si si dospala) pri krmení(nech sa nikto nehnevá, ale verím že jednu fľašu v noci by 6mesačné dieťa zvládlo aj od tatina bez nejakej psychickej traumy).
nemôže ti pomôcť manžel, alebo mama?aspoň raz za týždeň? never tomu ako všetky celebrity opisujú ako bez únavy a s radosťou vstávajú každú hodinu 😉 spánok je základná potreba, prvé týždne vydržíš,ale čo ak bábo nie a nie spať trebárs rok? nie je to ani príkrmami, ani zubami, ani tým že cíti z teba psych. nekľud-a ako sa máš cítiť keď skoro vôbec nespíš; jednoducho má to v sebe. dieťa potrebuje zdravú mamu,nie trosku. držím palce. ja ešte vstávam tak 2x za noc, to už sa dá..

euka210
10. sep 2014

aj moji boli pol hodinovy, s tym vela nenarobis, pri dhuhom to ani neriesim 🙂
A noc? mozu to byt zuby, skus dat gel na zubky, ci nebude tak lespie.

batorka5
autor
11. sep 2014

Dala som aj gelik na zuby, nic. Najhorsie je, ze je zavisla na dudliku :( ked ho ma, je relativne ok, akonahle jej vypadne, uz je zle. A takto je to kazdu hodinu celu noc, ze len dudel podavam. A kym zaspim, je tu dalsie kolo podavania, takze v podstate skoro vobec nespim. Budeme musiet vymysliet nocne zmeny s partnerom veru 🙂

bobsent
11. sep 2014

@batorka5 môj potom závislý od toho gelu na zuby 😀 to boli jedy!
a dudlík rovnako, až v dva a pol rokoch sme sa ho zbavili. nechcela som mu vôbec dať,ale keďže nebol dlho kojený nemala som ho ako utíšiť.
vystriedaj sa mužom. želám neprerušenú dobrú noc 😉

ivanapetrasova
11. sep 2014

Ak nekojis tak nevahaj a podelte si sluzby s partnerom. Alebo nech c3z den malu vezme von starka/kamoska.... na par hodin a ty nerob nic len spi. Aj my sme mali taketo obdobia, hore bol aj kazdu polhodku... ale ja kojim takze mohol byt len so mnou. Takze som bola sem tam ako pozuta a vypluta 🙂 drzim palce

amanta5
13. sep 2014

@batorka5 ked sa ti v noci budi, to znamena, ze aj riadne place? Mam na mysli riadny plac, nie len mrncanie. Alebo sa len prevraca a sem tam pokope nozickami? Ono niekedy deticky sa v noci sice prebudia, ale nie je to uplne prebudenie sa. Niekedy vsak my rodicia robime chybu a hned ratujeme....napr. ja prve mesiace :D Ked som prestala bezat k malej pri kazdom zamrncani a prevalovani sa, tak vacsinou aj sama pekne znova zaspinkala 🙂

batorka5
autor
15. sep 2014

@amanta5 teraz asi 4 noci sa obcas zobudiaj s placom. Ked sa zobudi bez placu na to, ze jej vypadol dudel a ked jej ho nedam, tak zacne plakat :( Takze jej ten dudel radsej podavam.

amanta5
16. sep 2014

@batorka5 fuuu, tak to asi budete musiet vydrzat, kym si bude vediet dat dudel sama do pusinky...Potom jej nechaj v postielke aj viac dudlov, aby mala vzdy nejaky po ruke a ty si nemusela zakazdym dudel podavat 🙂
Alebo oducte od dudla, ale to bude teraz asi tazke 🙂

luciaoenaova
16. sep 2014

Ahoj, nas maly ma 9 mesiacov a mame to presne to iste. Myslela som ze su to zubky nakolko nema prerezany ani jeden. Pokazil sa mu spanok rovnako ako pises ty... teraz to riesime tak ze si lahneme do jednej postele a len podavam dudel a nie je to plac ale len take mrnkanie a prevalovanie sa zo strany na stranu, neklud 😖 . Tak ako pisu baby asi len zatat zuby a vydrzat ze snad bude zachvilku lepsie 😅

stella33
9. okt 2014

@batorka5 my mame teraz 6m a 2 t a detto. cez den chodim ako matoha. doktor hovori ze to je o.k. my necumlikujeme. je na ciciku. uz som vytahana ako handra. vraj to suvisi so separacnou uzkostou. ze sa potrebuje uistit ze som pri nom. snazim sa ho cez den viac nosit v nosici, nech sa skludni.uvidime 😒

alenka0
10. okt 2014

@batorka5 Ahoj, viem, že táto diskusia je tu už dlhšie, ale hľadala som niečo. Mám presne taký problém ako ty. Moja má 7 mes. a budí sa stále. Teraz začala aj tak, že začne veľmi kričať, ja vyskočím trošku ju pohladkám a spí. Ale často. Vôbec sa neviem vyspať. Myslela som, že v takom veku už by mohli deti spať cez noc. Kojím ju len v noci každé tri hodiny, ale okrem toho furt vstáva a sadá, robí stojky a pod. Oči má zavreté a narába so sebou. Pred dvoma mesiacmi jej vyšli 2 zúbky a odvtedy nič. Stále rozmýšľam či to je zo zubov, alebo z čoho ☹Ináč od septembra čo si to tu písala sa to zlepšilo??? Lebo ja tiež neviem. Od narodenia nespala veľa (možno meiac - dva to bolo ok a od 5 mes. zas len vstáva.