6 mesačnej sa zapálil palček na nohe, ako jej to ošetrovať?

dorry26
10. máj 2019

Mamicky prosim pomoooc malickej 6m sa zapalil palcek na nohe (vrastajuci nechet). Ako cim jej to osetrovat aby zapal cim skor zmizol prosim? Viem co s tym mam robit sama mam zoperovany jeden ale nechcem aby nieco take musela mala podstupit. Dakujem vrlmi pekne za vsetky rady

sta0
10. máj 2019

@dorry26 ahoj, ak máš doma tea tree olejček, tak kvapni na vatový tampón a na noc daj na paček, zalep leukoplastom a ráno zase natri palček, ale už mu to nelep, nech sa to cez deň vetrá - daj na to len ponožku. Toto by malo zabrať ;)

sta0
10. máj 2019

tea tree olej je prírodné antibiotikum, má silné antiseptické účinky, pôsobí protizápalovo a skvele hojí rany.

ajsha123
10. máj 2019

Presne to iste som chcela napisat. Tea tree olej

sta0
10. máj 2019

@dorry26 prípadne, ak máš doma repík alebo nechtík, tak ako prvú pomoc sprav odvar najlepšie z repíka a týmto jej to jemne potieraj. Ale určite najlepší tea tree olej, prípadne mastička s tea tree.

nikpa
10. máj 2019

@dorry26 pozor na ten tea tree olej! Ja som si s ním spálila kožu. Priložila som si takto na noc s leukopastom na gázu a do rána som mala spálenu kožu, viac škody ako úžitku mi to narobilo. A také malé bábätko má ešte jemnejšiu kožu, radšej len počas dňa aby si mohla kontrolovať čo to robí. A vystrihat po kúpaní si neskúšala? Musí mať ešte slabé nechty a vymocene s vodou by to mohlo ísť

dorry26
autor
10. máj 2019

Zajtra hned utekam kupit 🙂 dakujem ❤ ona to ma tam tak zle zlomene ten nechtik. Jej sa to same tak zlomilo :( davam jej na to laliove listky, rano pred lekarnou dam repik a potom hned utekam to kupit. A natieram aj kalciovou mastou. Najhorsie je to ze ona nevydrzi ani vo vode dlho lebo ju to boli.

sta0
10. máj 2019

@nikpa záleží aký tea tree si použila.

sta0
10. máj 2019

@dorry26 poslala som Ti IP.

simca06022011
10. máj 2019

Pol ročné dieťa a tea tree môže byť problém. Určite jej to nenechávaj pôsobiť. Ak kúpiš 100% skúsila by som ho najskôr zriedit. A vyskúšať. A môže ju stipat. Ale postačí vám aj obyčajná dezinfekcia, odlomeny necht sa musí zaceliť a ak zarasta treba upraviť. Ťažko poradit bez videnia Pravdupovediac bez lekárky by som sa v tom nebrblala ak je to zlé. Dospelému viem fintu na to ale bábätku 😔

ajsha123
10. máj 2019

Ja som davala na zapaleny zarastený necht babatku, nepamätám vek, ale menej ako 6 mesiacoch, kvapku, vsak nie celu flasticku. Pomohlo. Do rana jej to vytiahlo hnis a cela časť nechta sa postupne zahojila.

zeytin
10. máj 2019

Mne odporucila lekarka natriet vacsou vrstvou gafrovou mastou s ichtamolom a zabalit do obazu. Mast krasne stiahne zapal.

rora
10. máj 2019

@zeytin touto mastou to akurat liecim synovi (3r), uz 2 tyzdne to ma skarede, najprv nohu macal v repiku niekolkokrat za den, nepomahalo (ale aspon sa to nezhorsovalo a trochu ulavilo od bolesti v teplej vode) a teraz 4ty den natieram mastou, vyzera ze velmi pomalicky zapal ustupuje.... u vas prosim za kolko mast vyliecila prst?

zeytin
10. máj 2019

@rora asi po tyzdni, oplachovala som aj betadinom.

anicka182
10. máj 2019

@dorry26 ja odporucam navstevu pedikerky, ano aj s bábätkom, moja pedikerka nedavno osetrovala 1m dieťa. Dala mi tiež radu, ze ak budem malemu obliekat polodupacky (myslim ze tak sa volajú tie detske teplaky so zavretym chodidlom) mam davat pozor, pretože ako dvihnem bábätko tak mu mam tie nohavice kusok stiahnut pretoze ako ho dvihnem ono sa mu palceky na nohe zavru a pri stalom tlaku na ne vznikne cosi take ako zarasteny nechtík, palcek sa zapali a je to bolestive... Preto mi odporucila malemu obliekat teplaky a ponozky a nie tieto polodupacky. Snad som to opisala zrozumiteľne 🙂

nusyk
10. máj 2019

nasa malinka mala zarasteny necht 3 x do pol roka veku a stale sme to vyliecili zabalmi s betadine - na gazicku omotat palcek a ponozku navrch.bola.som s nou aj za chirurgom,on na toto odporucil a velki krasne to zahojilo

ludkai15
10. máj 2019

@dorry26 prešli sme si tým.. Tiež som dávala len ľaliu a kalciovu masť.. Cez deň nechať voľnejšie a častejšie prikladať mastit, ja som vypucila, vydenzifikovala aj hnis.. Do troch dní prešlo

07022007
10. máj 2019

@dorry26 ja na teda tree olej nedám dopustiť, no tak malému bábätku to určite nedávaj ! Môj syn mal toto tiež, spomenula som to na poradni dala nam dr framikoin a za 3 dni bolo všetko ok. Framikoin je síce na recept ale predajú ti ho len tak v lekárni ak nechceš utekať k dr

similaposova
10. máj 2019

Mame taký istý problém...základ je strihať nechtík dorovna a pediatrička nám poradila potierat 3x denne Tanin alkohol...je voľnopredajný v lekárni a nám pomáha

simca06022011
11. máj 2019

Ja som mala s týmto problém a pomohla pedikerka, nech mi upravila, nadvihol kraje, niečo tam strčila aby necht rástol von, no úľava veľká, viac nezarastol. Možno pre väčšie deti je to už ruesenie😁 inak nepomáha viac menej nič iba dezinfikovať, prípade ATB masť a čakať kedy sa zahojí. Dcéra mala takú hrčku pri necháte, ja som si to ale všimla skôr ako sa jej zapalil prst a hneď somzakrocila. Mala to z papúč v škôlke 😁 ju síce vraj netlačili ale palce mala potlačené 😔 inak som myslela že pediatrická v poradni preháňa čo sa týka zarastania nechtov, nám ich zakázala strihať a hodín že dosť deti s tým má problém 😔 chudiatka 😔

seahorse27
11. máj 2019

Aj moj syn maval s tymto problem, ked bol babatko, ale skor sa mu zvykol zapalit nechtik na rucke, obcas aj na nozke. Ja som mu na to vzdy davala framykoin mast (je to na predpis, ale my to nejakym zazrakom vzdy mame doma), predtym repikovy odvar. Za 2-3 dni bolo vzdy po probleme.

dorry26
autor
15. máj 2019

Ahojte mamicky macala som to malickej v repiku a taktiez propolysom potierala a uz to skoro vobec nema. Olejcek som tiez kupila ale zatial nam to s tymto preslo. Este som prikladala laliove listky.