6 týždnove bábätko. Ako zmením otočený deň a noc?

civavka
11. jan 2011

nasa simonka chodí spať o polnoci alebo aj o pol tretej ráno, potom spí az do stvrtej poobede prerusovane iba ked papá tak sa budí. potom od stvrtej je hore az do polnoci, alebo do druhej rána. ako to mám zmeniť? neviem ju udrzať hore

maroli
11. jan 2011

ahoj civavka,s tym moc nenarobis,babatka sa menia kazdym dnom.Budit babatko nasilu cez den sa mi nezda moc dobre.Ale ked uz je zobudena na krmenie,tak skus nejako uputat jej pozornost,hoci len na chvilu zakazdym,aby hned zas nazaspala.Napriklad ju rozbal,nieco jej hovor,spievaj.Neboj malinka si casom zvykne. A ak ty navladzes tak si s nou zdriemni cez den tiez.Alebo mozes spravit,ze nebudes robit nic.Nechaj ju spat ako ona chce,ved co by sme nespravili pre nase poklady 🙂 Vela trpezlivosti ti prajem.

karmelka77
11. jan 2011

Praveze treba budit, cez den kazde tri hodiny a v noci nechat, inak to neotocis, dieta musi pochopit co je den a co noc, pomaha to ver mi, my sme tak nastaveny od narodenia, budila som ho z tvrdeho spanku, dala jest a isiel spat dalej, a od druheho mesiaca mi prespal skoro celu noc...

booklover
11. jan 2011

v prvom rade drzim palce, mas to tazke... kazdy rodic vie najlepsie sam, co jeho dietatu sedi, dolezite su instinkty. keby islo o moje dieta, najskor by som pracovala na tom, aby som ja bola pokojna a mala potrebnu energiu, lebo dieta nervozitu vyciti a bude tiez nervozne. cize, spala by som s dietatom. az ked som ja oddychnuta, mam energiu pre babo.
domacnost (pranie, varenie, upratovanie) nech preberie manzel, alebo ina vhodna osoba. ak to nejde, vykasli sa na domacnost, nakup polotovary.
my sme nasu dceru "trapili" steklenim, nadhadzovanim, bubnovanim, hlasnou hudbou... aby bola aspon trochu dlhsie hore cez den. pri dlhsej unave, ked uz bola velmi nervozna, sme ju nechali spat. ale postupne sa bdenie predlzovalo.
ukladali sme az okolo 23tej, lebo skorsie ukladanie bolo o nervy a aj tak skor spat nechcela. cim neskor sme ju na noc ukladali, tym lepsie sme si pospali. drzala som sa pravidla "KED SPI DIETA, SPIM AJ JA." teraz cez den spi dlhsie iba pri mne. vidi zavrete oci, tak ich zavrie aj ona 🙂 inak len 20 min. chce to trpezlivost, ale verim, ze postupne sa vyspis lepsie 🙂
nasa dcera tiez nemala spankovy rezim, ale dnes ma 6 mesiacov a uklada sa o 20tej, budi sa len raz- vycikat a na dojcenie. vstava o 6-7mej. ale spat chodime naraz s nou, ak by bola horsia noc, aby sme mali energiu. ked je nesvoja, spi s nami v manzelskej posteli, to tiez pomaha. koža na kožu spanok a dojcenie podla potreby tiez pomaha.

manika77
11. jan 2011

tak toto ti nezavidim my sme si tym presli ale nakoniec si to sam otocil hoci nikdy nebol velky spac ..ale nenutila som ho otocil si to sam..ale asi tak do roka my chodil spat aj o jednej v noci ale to uz nemal otocene jednoducho tak zle spaval.chodili sme aj neurologicke ale nepomohlo jednoducho su ludia aj v dospelosti ktorym staci menej spanku....a zhruba od roka nespi uz cez den...jednoducho kazde dieta si spravi svoj rezim, jasne niekotri ti budu mudrovat ze to je tvoja chyba ze nespi ale nedonutis ho..a presne ako ti tu radia ked spi dieta spi aj ty snaz sa oddychnut robota pocka 🙂 prajem ti vela sil a pevnych nervov 🙂
P:S potesim ta ak ti nebude spat tak sa vravi ze tie deti co malo spia su inteligentne co je pravdda 🙂

ani3012
11. jan 2011

sama si spraví režim...ak môžeš ,tak spí podľa nej,aby si nebola unavená.
určite ju nebuď,lebo veľmi unavené dieťa zaspáva a spí horšie a kratšie
uvidíš,že sa to upraví,je veľmi málo deti,čo spinakú tak,ako to rodičom vyhovuje 😀
Dokonca ja mám chvíľami problém s mojou 1,5 ročnou 😉

kvetinqa
11. jan 2011

Ja suhlasim s karmelkou77, budit cez den treba. My sme takto fungovali asi tyzden tiez a potom som ho zacala cez den budit. Bolo mi to proti srsti, ale pomohlo to. Budila som kazde 3 hodiny, prebalila som ho a nakrmila. Chvilku som sa snazila ho zabavat, ale ked mi zaspal, neriesila som to. V noci som ho nechala spat. Ono sa to postupne upravilo. drzim palce

jespera
12. jan 2011

pane boze,, drzim palce aby ta neporazilo...ono sa to zmeni...len musis vydrzat.

brisilda
12. jan 2011

fiha mas to doma teraz ruzove no deti sa menia kazde 3 mes. teda ja to tak badam na nasom malom 😉 no mne nocne buntosenie nevadi nakolko chodim spavat neskoro v noci asi ako tvoja mala 😀 takze prajem pevne nervy postupne ako bude mala rast si rezim uptravi aj sama 😉 no budit bvy som ju nebudila skor by som sa snazila aby cez den ked bude hore nezaspinkala musis skusat kadejake finty

miska246
12. jan 2011

ja by som to skusila vydrzat, 6 tyzdnov je malicko a po case sa to urcite napravi... 😉 😉 😉

majka209
12. jan 2011

no nezávidím, ale viem o čom píšeš. Môjho prvého syna toto isté držalo do 8 mesiacov. Potom sa to otočilo a od vtedy chodí spávať presne o 20 hod. Podľa mňa sa to upraví samo a hlavne keď spí odpočívaj aj ty, aby si to vydržala. Prajem pevné nervy 😉

awalancha3
15. jan 2011

..ja mám to isté!!!!!.................... bože už meliem z posledného... malinká ma 7 týždnov a chodievala spat o jednej po polnoci.... čo sa este dalo, lebo s jednym kojenim som spala s nou do 7.00...............ale zacalo sa to posuvat...... k horšiemu.... zacala zaspávať o druhej, tretej.... v noci.......potom spala do poludnia a od poludnia (az na dve hodinky v kočiku) bola hore zase do tej druhej - tretej v noci..a vcera to uz bolo tak, že proste zaspavala len na pol hodinku a napokon nezaspala v noci vobec.... zato cely den vie prespat. ja uz chodim ako matoha, uz zacinam byt nevrla a nervozna, lebo nedostatok spanku zlomi aj silnejsie povahy...................ale mozem byt na malu zla, ked o stvrtej v noci na mna kuka tymi velkymi ocami a usmieva sa? (su tomu dva dni čo sa naucila usmievat).............ale neviem kolko to este vydrzim............este stastie ze mam chapaveho manzela............ a navari aj operie aj vsetko..........

blackstrap
5. jan 2013

Spanie je hlavne o spankovom hormone, ktory sa tvori v tme. Takze urcite vecer, ak dieta bdie, tak mat zapnute len nejake tlmene svetlo, ked zaspi v noci, tak zhasnut, zastriet zaluzie, proste vytvorit uplnu tmu. My sme mali podobny problem, ja som robila chybu v tom, ze celu noc sme mali zapnute svetlo, sice tlmene, ale aj tak - citila som sa bezpecnejsie, ked som na maleho kedykolvek videla. To som zmenila a pomohlo. Ak sa babo v noci prebudi, tak opat zapnut len tlmene svetlo, nakrmit, prebalit ak treba, neprihovarat sa mu, nezabavat ho, nerozblaznit ho a dat buvat.
No a cez den, ak sa da medzi dvanastou a druhou byt s babom vonku na slnku/dennom svetle. To pomoze rozbit zvysky spankoveho hormonu z noci a dieta potom nie je cez den take ospale. No a cez den zabavat dieta co najviac. Nas napriklad vydrzi hore max. hodinu vkuse, ale to sa mu naozaj venujeme - spievame, nosime na rukach a ukazujeme byt, hrame sa, kolotocujeme (pustim kolotoc nad postielkou), maly sa unavi, potom hodinu buva a tak dokola. Ale v noci (cca od 22h), ked buva, buva tvrdo, maximalne nakojim, polozim ho vedla seba a on spinka dalej do osmej rana.
Drzim palce. Ono sa to casom upravi, aj keby si nic nemenila 😎

mirkami7
5. jan 2013

Mne sa dialo toto isté,malý chodil spávať aj o pol tretej,o pol štvrtej ráno a potom spal až do dvanastej ,jednej do obeda.Ja som musela vstávať o ôsmej k staršiemu synovi a musela som sa mu venovať,keď bol manžel v robote.Potom som to začala riešiť tak že keď som ráno vstávala ja zobudila som aj jeho a snažila som sa ho udržať hore ,najskôr aspoň pol hodinku,neskôr sa nám to predlžovalo aj na hodinku a potom sa mu to pekne otočilo.Určite to rieš, nenechávaj to tak,bábätko sa musí naučiť spinkať v noci.

alexicek26
15. dec 2015

Ahoj.ja mam 5tyzdnove babo.dcerku...tiez ako vidis som este hore.cez den spi co sa napapa a spi dalej.vecer ju okupem co si.myslim ze po kupani pochopi pomal