7 mesačné dieťa a televízor

13. júl 2021

Dobrý deň, mám 7 mes dieťa, predtým ho televízor vôbec nezaujímal no teraz keď aj večer pozeráme tak dokáže nato pozerať aj pol hodinu, ani nedýcha ako sa hovorí, aj keď stornozkuje po byte a starší majú zapnutý tak si sadne a pozerá. Môže to nejako ublížiť? Dovolili by ste 7 mesačným pozerať telku ?

deedol
13. júl 2021

nie je to vhodne z neurologickeho hladiska a nedovolila by som.

nikpa
13. júl 2021

Ešte je malý, ak má tú možnosť bude sa dívať. Je to pre neho zaujímavé, farby, zvuky, pohyby. Treba mu v tom zabrániť, jeho pozornosť pri zapnutej TV asi ťažko odlakaš, čiže mu ani nedať možnosť...

zuvelyn
13. júl 2021

Nie nedovolila, nemame v synovej pritomnosti zapnutu TV - naco? a to ma uz cez rok...

barb0renka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bellovag
13. júl 2021

určite nie...prečítaj si knihu Krotitelia displejov...je tom tam podrobne rozpísané prečo nie...PS: Telku nemáme 7 rokov a naši 2 chalani 7a 4 roky v pohode žijú bez nej 🙂

simca06022011
13. júl 2021

Ublizit ako ublizit. Nie je to vhodne ani nutne. Cim neskor sa nauci na telku, tym lepsie.

selest
13. júl 2021

Nie, so skusenosti s prvym dietatom som sa poucila ze nie ani chvilku pretoze si na to clovek zvykne ze dietatko je tam dobre a moze ho tam " odlozit" a zial detatko si na to zvykne tiez a vznikne tak zacarovany kruh. A ste v prdeli. Ako zle to vplyva na mozog a spravanie vidim na synovi tiez, staci ak ma dietatko nabeh na poruchu spravania a zhorsi ju to x nasobne. Takze mladsi si radsej pomrnka kym nieco robim ale telka a tablet sa u nas pozera len ked deti spia alebo su v inej miestnosti.

andreatytler
14. júl 2021

Urcite nie TV pre 7 mesaneho. 7 mesacny by mal stvornozkovat po byte, objavovat nove veci a "rozpravat" sa s mamou.
On nechape to co vidi v telke. On vlastne este ani nechape svet a nauci sa ho len tak ze spozna a objavi realitu.