7 mesačný syn nechce sám spinkať

anjelik1991
31. máj 2021

Máte niektorá skúsenosť, že vaše bábätko nechcelo spinkať bez vás? Môj syn má nejaký radar a len čo odídem je hneď hore. A pritom spinka tuho,ale za 2 minúty už plače a hľadá ma. Uspavat ho je tiež ťažké, ale čím je väčší tým je to náročnejšie. Väčšinou zaspí pri kojení ak to nezaberie tak v nosiči a fitlopte. V nosiči len kým ho nepoložim alebo max pol hodinu. Trvá to už dlhšie asi 3 mesiace. V noci spinká tak cca od pol 21 do pol 6 a už sa dosť často budí v noci čo predtým nevstaval Max dvakrát. Mate s tým niekto skúsenosť? Nedá sa to nejako zlepšiť? ďakujem

bagre
31. máj 2021

@anjelik1991 ahoj, nepoteším... dcéra bola takýto nespavec - konečný výsledok bol, že od roka nespala. Vyskúšali sme všetky možné prirodzené opatrenia, dokonca nás poslali aj na neurológiu a nič nepomohlo ani sa nič nezistilo. Ja som s ňou nemohla spávať tak ako jej vyhovovalo kvôli chrbtici, takže to bolo čisté psycho na začiatku... potom sme si zvykli a vyrástla 😉 ale v noci spávala dobre... aspoň to.

anjelik1991
autor
31. máj 2021

@bagre ahoj, veru nepotešila. S mojím chodíme na neurológiu ale kvôli ťažkému pôrodu, vyzerá byť zdravý ale ten spánok som nikdy nespomenula. Môj aj spinka ale musím byť pri ňom. Pri tom keď bol bábätko mala som skôr pocit že chcel spinkať sám, len potreboval pomôcť uspať. Vtedy sme ho uspávali na fitlopte a dali do postieľky a spinkal sám.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tatisna
31. máj 2021

@anjelik1991 to je u detí úplne normalne a poteším Ta, - ide o prechodné obdobie. Ved si uvedom, že len teraz vyšiel z Tvojho bruška, takže ten radar určite má... Neboj vyrastie z toho.

elizabet173
31. máj 2021

@anjelik1991 skus ho zacat uspavat v postielke, daj si k nej stolicku, alebo ak mas blizko postel, tak si k nemu lahni a hladkaj ho, sepkaj mu. Daj mu do postielky svoje tricko, ale nie vyprane, aby ta citil. Mozno sa podari

nikpa
31. máj 2021

@anjelik1991 podľa mňa je ešte malý a jednoducho potrebuje tvoju blízkosť. Ono sa to časom zmení, ja som si to s prvým užívala a oddychovala som s ním, a ak bolo niečo treba urobiť, počkalo to. Za chvíľu toto obdobie kedy nás chcú mať pri sebe odíde a bude nám ľúto...

zuzanasossiova
31. máj 2021

@anjelik1991 Ahoj, vôbec si z toho nerob ťažkú hlavu je to ešte malinké bábätko ktoré ťa očividne v noci potrebuje pri sebe. Ale neboooj on z toho vyrastie♥️

evkamotka
31. máj 2021

Nas starsi syn bude mat v sept 4 roky a stale nevie spat sam. Mladsi ma rok a štvrť a ten ma toto na salame. Podla mna je to povahou

anjelik1991
autor
31. máj 2021

@elizabet173 presne toto chcem vyskúšať. Ale tak on začne plakať to ja zas nechcem

Asi to bude povahou, že má chce mať pri sebe báj cez deň je to tak. Sám sa nezahrá a keď ma nevidí tak hneď kričí

mariejenka
31. máj 2021

@anjelik1991 anjelicku,u nas úplne rovnako ,syn ma zajtra 8.mesiac a spí len pri mne, akonáhle odijdem ci po 5 minút spánku,ci po hodine,dvoch do 10 minút je hore. A skúšala som ho týždeň aj tak nechať nech skrátka nespí,a bolo to peklo, takže reci ze sme si tak naučili ma išli vystreliť do stratosféry... tiež verim ze to prejde, zaspi v nosiči vykydnem na postel a lahnem k nemu, ked sa po par minútach budi dam prso a pospi hodinku,max dve🙂 dožijeme sa ze ich budeme musieť budiť do školy, takže už len čakať ✌️✌️✌️

anjelik1991
autor
31. máj 2021

@mariejenka ja skôr myslím aj do predu. Že čo bude keď už nebudem kojit alebo nebudem mať mlieko bude to ťažké odnaucit. A to som si myslela že som jediná čo má taketo bábätko. Väčšina detí sa len položí a spí

mariejenka
31. máj 2021

@anjelik1991 tomto je moje druhé dieťa, prvy syn tiež dojceny zaspával na prsniku,ale on pustil a spal, prvu hodinu som mohla ist aj na záhradu kosiť,a by sa nezobudil, ale zas neprepsal noc až kym som neodstavila v 3 rokoch🙃 tento expert bude ťažší oriešok. Ale planujem dojčiť do tych troch rokov,mozno 2apol...

elizabet173
31. máj 2021

@anjelik1991 možno začne plakať, ako inak ti má dať najavo, že chce aby si ho uspávala tak, ako doteraz, keď nevie rozprávať? Možno zo začiatku bude lepšie uspávať ho vedľa seba na posteli, tam nemá prečo plakať, si pri ňom, objímaš ho, pusti nejakú peknú relaxačnú hudbu pre deti, alebo mu spievaj potichu, skúšaj, hádam niečo zaberie.

ivangeline
31. máj 2021

Nam sa spanok zacal zlepsovat po roku. Boli rozne obdobia.. nakoniec spi uz len na obed a vecer ideme uz medzi pol 6 az 6 vecer..aby zaspala vo vhodnej dobe a ak ku nic netrapi,budi sa len 2 ci 3 krat... akoze niekedy to bolo 8!!! Bola narocne babatko...

emilka_1
31. máj 2021

@anjelik1991 never tomu, že väčšina detí sa len položí a spí, len o tom maminky nehovoria.
Ja som mala prvého kojeneho, musel spať so mnou v posteli, inak nevedel zaspať. Radikálne sa zlepšilo uspavanie a nočné spanky, keď som ho prestala kojiť v 11mes.
Druhorodeny spinka pekne sám v postielke, ale napr sa budí už medzi 4-5 ráno 😄🙈 takže každé dieťatko je iné, ale všetko je úplne normálne, keď si už nevieš rady, tak to akceptuj a zvykni si. Nebude to trvať večne, neboj 🙂 spanky sa menia stále, raz zuby, raz spankova regresia, potom hentake a onake veci...

linda117
16. jún 2021

Ahoj moja dcerka bola taka, musela som lezat pri nej inak bola hned hore. Mne by to ani nevadilo ale chcela som sa trosku domacnosti povenovat kym spala... ale nejak som sa s tym zmierila, povedala som si ze je proste len kontaktnejsia a deti su male len raz 🙂 Ked mala cca 1r3m zacala som ju ucit aby spinkala vo vlastnej postielke ktora je prisunuta k manzelskej posteli a mame odmontovanu bocnicu. Cize stale je ako keby so mnou ale ma zaroven svoj priestor. Je to uz ovela lepsie a v 80% pripadoch sa mi podari potichucky odist ked zaspi