7 mesačný syn neustále plače. Čo s ním?

mizulienka
30. mar 2009

ahojte, chcela by som sa opytat, ci niektora z vas ma podobnu skusenost. Moj maly ma 7 mesiacov a 2 tyzdne, ale posledne 2 tyzdne velmi vela place...ked nespi, tak place...idu mu zubky, moze to byt asi aj z toho...ale staci, ze idem na wc alebo do kuchyne (5 krokov od neho) spusti strasny plac, tak naposledy plakal, ked mal koliku ☹
Nechce byt uz ani na brusku, co doteraz priam zboznoval, uz ani na rukach sa mu nepaci...tak neviem, ci nie je aj frustrovany z toho, zeby chcel robit nieco ine, ale sa mu neda...zatial nelezie, ani sam sa neposadi, iba ked ho dam sadnut, tak sedi sam, ale sam to este nevie urobit.
poradite mi niektora? hlava mi uz ide prasknut z tolkeho placu ☹ dakujem

lucdavdan
16. apr 2009

V tomto období môže byť dieťa bojazlivejšie, môže sa na Vás vešať kdekoľvek sa budete chcieť pohnúť preč. Či už pôjdete na skok do kuchyne alebo napríklad necháte dieťa v detskom kútiku.

Mohlo sa až doteraz zdať, že dieťa nemá krátkodobú pamäť, keď ste sa stratili, boli ste zabudnutá. Teraz si dieťa uvedomuje, že existujete, aj keď vás chvíľu nevidí. A začne byť nervózne, keď nie ste v dosahu, pretože nevie, ako dlho budete preč. Nazývame to „strachHry na schovávačku pomôžu tento strach prekonať. Dieťa baví hrať sa „na schovávačku“ ešte dlho potom, čo Vy ste už celkom vyčerpaní. Skúste schovať niektorú z obľúbených hračiek dieťaťa a nechajte ho ju hľadať.

Zaraďte túto hru do pravidelného denného režimu – aj to môže uľahčiť strach dieťaťa. Predvídateľné úlohy ako príprava fľašky s mliekom alebo desiate odpoludnia pomôžu dieťaťu v získaní istoty, že nie ste stratená navždy. z odlúčenia“ a môže trvať aj po prvom roku života.

ingulka
21. apr 2009

ja sa s malou hram na "kukuk" 😉 schovam sa za roh miestnosti a zavolam kukuk, ona sa pozrie tym smerom a ja sa jej ukazem... potom odidem nieco porobit a ked zacne plackat.. tak len zavolam kukuk a ona sa upokoji, lebo vie, ze som niekde na blizku... snazi sa ma najst.. ak mozem, tak aj odbehnem a ukazem sa jej.. a tak to opakujeme... a mam pocit, ze sa upokojila, zo zaciatku som nemohla ani z izby paty vytiahnut..

majsan
21. apr 2009

tak toto aj ja hram s malym 🙂

zuza.m
21. apr 2009

no ja nevdim že by ma maly hladal.možem ho dat hoci komu človekovi ktory ho ešte ani nevidel.odidema on spokojne čiši.ešte by som povedala že je lepši ako ked ho mam na rukach ja.u mna mrnči vrti sa a ked ho dam niekomu cudziemu tak pozoruje a čuši ako voš pod chrastou.nam sa navštevy velmi osvedčili.vtedy je najposlušnejši. 😅

majsan
8. máj 2009

tak to mas dobre 🙂

monika77
26. okt 2009

ahojte maminky ... som rada, že som tu takúto tému našla ... pretože momentálne máme presne ten istý problém, ako ste tu všetky písali

začíname sa veľmi jedovať, kopať nohami ... najhoršie, že spánok sa nám tiež pokazil ... stále sa budí, hneď začne plakať ... niekedy chytí hysterický plač a to som drobca len preložila, bo spal na paplóniku a chcela som ho prikryť ... normálne sme s mužom z toho mimo, ako začal vyvádzať

hlavne by ma zaujímalo, ako toto nešťastné obdobie jedovania sa, plaču a zlého spánku trvalo vašim mimčám ... viem, musíme si prejsť všetkým, tak ako aj keď idú zúbky ... poradte ako to prežiť v pohode, bo niekedy už strácam nervy a neviem čo sním

☹ ☹ ☹

breslerka
26. okt 2009

Monika77...o spanku mi ani nevrav, mala vzdy zle spavala, ale teraz je to des...a s tym posunom casu...no hruuuza.....ale moja sa nervuje, lebo jej moc nejde plazenie...skor to je tym...ale preco sa stale v noci budi tak to nechapem..ale ona neplace, len nevie zaspat...len s prsnikom.Som grogy

dadis
29. dec 2009

moze byt tato uzkost uz aj u 5-mesacnych? Saska sa zacala strasne, ale ozaj strasne zlostit, ked ma strati z dohladu...pritom napr. teraz, ked som pri nej, tak mozem tukat do klavesnice, lezi pri mne, vobec si ju nemusim vsimat , hraje sa a neplace. Ked som vstala a isla som na WC, hned spustila rev ako pavian. Tak som to este raz vyskusala, nevsimala som si ju, bola som pri nej - vsetko v naj poriadku, potichu som vstala a odisla a opat rev 😀 😀 😀 ...starsi mal nieco podobne, ale az okolo 8.mesiaca....je to ono? dufam, ze ju to skoro opusti. Zaciatkom februara ide na operaciu, budem ta sice s nou, ale na JIS nebudem s nou byt stale a hlavne v noci nie ☹

eyya
18. máj 2010

ma niektora z vas skusenost s nenormalnym pucenim dietata? ja som uz zufala Domka sa puci a puci az mam ja z toho nerv.... ono to vyzera ze je riadny nervak...a neviem co s tym....
puci sa ked ide spat ked ju obleciem, ked sa jej nieco nepaci...no strach.... inak je to uzasne dieta len s tymto netusim co urobit, neplace ale sa tolko sponuje ze sa az spoti...

janka3.12
19. máj 2010

eyya ja mam podobny problem s Oliverko, najma ked je unaveny a ja cela stastna sa ho pokusam uspat vonku v kociku, kope nohami, puci sa vrieska na plne hrdlo, doslova sa musi vyrevat a potom odkvecne a spi...neviem co s tym, prestali sme chodit spat vonku, spime doma, von chodime sa len vyvetrat....no to iste sa mi stava ked sme aj doma, niekedy ho to len tak z nicoho nic chyti a za 5 min je spoteny cely🙂 hadam to prejde, lebo chodit este nechodi, ma vyse 9 kg, a ked ma taky "hystericky" zachvat hnevu ci coho, pomoze len ked ho zoberiem na ruky, no ale nosit ho stale nemozem:(

eyya
19. máj 2010

janka3.12 ja dufam ze to tiez prejde bo je to sialene 😅 ...u nas je to ale bez kriku len pucenie.....ked zistis co zabera daj vediet ja by som vyskusala 😉 ak na nieco prideme my dam tiez vediet 🙂