7 mesačný syn neustále plače. Čo s ním?

mizulienka
30. mar 2009

ahojte, chcela by som sa opytat, ci niektora z vas ma podobnu skusenost. Moj maly ma 7 mesiacov a 2 tyzdne, ale posledne 2 tyzdne velmi vela place...ked nespi, tak place...idu mu zubky, moze to byt asi aj z toho...ale staci, ze idem na wc alebo do kuchyne (5 krokov od neho) spusti strasny plac, tak naposledy plakal, ked mal koliku ☹
Nechce byt uz ani na brusku, co doteraz priam zboznoval, uz ani na rukach sa mu nepaci...tak neviem, ci nie je aj frustrovany z toho, zeby chcel robit nieco ine, ale sa mu neda...zatial nelezie, ani sam sa neposadi, iba ked ho dam sadnut, tak sedi sam, ale sam to este nevie urobit.
poradite mi niektora? hlava mi uz ide prasknut z tolkeho placu ☹ dakujem

zuza.m
30. mar 2009

ahoj moj maly ma 7mes.tak tiež neleze sedi malinko a len sa jeduje.najradčej by chodil ked že to nevie tak sme dopravny prostriedok my.ale ked nechodime robi hrozny randal.lkriči čo sa stupnuje až plače.v aute nevidrži.tak že len nosime a nosime.čo ale nieje dobre lebo sa on nesnaži sam stavat alebo lozit.je mu dlho tak spusti krik.nie že by si pomohol sam.tak radte teda skusenejšie.

denduska
30. mar 2009

ahojte, tak my sme to iste mali asi pred 2-3 tyzdnami....nic len plac...ale ani spat ani jest ani na ruky ani hrat sa...iba plac...uz som bola strasne nervozna a asi aj to este viac ten plac stupnovalo.... pred dvoma tyzdnami sa ale zacala plazit....a vcera zacala stvornozkovat, tak zrazu je vsetko zaujimave a teraz cely den len beham a davam ju prec z kvetinacov, od kablov 😅 ....asi treba len vydrzat kym sa nastartuju z miesta 😉 kym sa jej nedarilo ani o centimeter sa posunut tak sa len jedovala a plakala a dokonca odhadzovala hracky od jedu...

mizulienka
autor
30. mar 2009

denduska presne to iste robi aj moj maly 😉 zacal byt taky nervak 😒
a nejako si jej aj pomahala s plazenim? lebo ja vidim, ze on by strasne chcel, ale nejde mu to ☹

denduska
30. mar 2009

mizulienka, ja som sa jej snazila este predtym pomahat, davala som jej pod brusko maly vankusik aby mala lakte aj kolienka na zemi...alebo som si ju dala cez stehna kym som sedela gauci..ale neviem ci prave to pomohlo.. ale u nas je zarucena motivacia mobil, notebook, ovladac, eurokalkulacka 😀 ku hrkalke sa jej plazit nechce 😠

mizulienka
autor
30. mar 2009

no podobne robim aj ja...este som sa chcela spytat, mala sa plazi po podlahe alebo na koberci?
lebo mne sa zda, ze malemu to tazko ide na podlahe, ze sa mu to dost smyka

slaviq81
30. mar 2009

ahojte, moja mala sa zacala plazit zo dna na den, dovtedy len lezala na bruchu, dvihla nohy aj ruky, rozhadzovala nimi a strasne sa hnevala, lebo si myslela ze sa takto pohne. Ale prisla na princip a teraz ju uz nemozem zastavit.
Mizulienka, prave na podlahe by sa mu malo plazit lepsie. Moja sa snazi uz aj 4nozkovat ale pri tom sa jej smykaju kolienka, takze to by jej slo urcite lepsie na koberci.

denduska
30. mar 2009

suhlasim, plazenie lepsie na podlahe (teda my mame plavacku hladku), a lozenie na koberci...na podlahe sa jej smykaju kolienka a to sa bojim ze si nabije drzku kym nie je v tom skusena..

zuza.m
30. mar 2009

no denduška vy už plazite???davno som tu nič od teba nevidela.aj moj maly by tak rad plazil aj sa snaži ale pri prvom druhom pokuse je uplne zadychčany a unaveny že to skonči aj tak pri jedovani.ked mu zadržiavam nožky tak ide ako raketa ale bez toho ani na krok.tak zdvihne ruky ako lietadielko a spusti krik 😠 .na podlahu som ho ešte nai neskušala dat.včera bol na koberci chcel sa otočit na chrbatik ,treskol si hlavičku a bol krik. 😅

denduska
30. mar 2009

zuzi, presne to robila emma! 😀 lezala na bruchu a obe ruky dvihnute ako lietadlo, aj nimi mavala obcas akoby chcela niekam odletiet od jedu...to chce uz len nejaky cas neboj 😉

a hlavicku si este natrieska, ja som hned utekala ked som pocula buch od podlahu, ked sa vyvalila z koberca ale zistila som ze ona zacne kricat az potom co ja 😅 Teraz ked sa tresne a zacne krivit papulku, ryhlo zacnem daco spievat a uz je dobre 🙂

rovni
31. mar 2009

ani nasa sa este vobec neplazi,nedava na styri ☹
ked je na brusku,vysoko sa podoprie ruckami,no po chvili sa zabori,roztiahne ruky ako parasutista a zacne sa jedovat.Pripadne ked ma dobru naladu,pregula sa na chrbatik.Ale naspat sa otocila asi 3 x vo svojom zivote.Inak je velmi akcna,dokaze vela cestovat po postielke,vrtiet sa-len nie z chrbatika na brusko.Mali ste niekto takuto skusenost?

zuza.m
31. mar 2009

mne sa tiež nevedel otočit na chrbatik,potom sa mu to nahodou podarilo pri tom ako chcel štvornoškovat
zdvihol zadok a prevažil sa.velmi som ho pochvalila a od vtedy sa len kotula.treba vela chvalit oni tomu rozumeju hned sa začnu predvadzat ked zistia že sa na tom človek smeje.ale tak aby som zase neodbočila od temy.
neviem či to nazvat uzkost.skor jedovanie že im nejde to čo by chceli robit.a myslim že sa prestanu jedovat ked zistia ako sa da pohybovat.asi ta uskost 8mesačnych je pri odlučeni maminky a moj teda nejako nepocituje moju nepritomnost.ma to na salame.hlavne nech chodi .

mizulienka
autor
31. mar 2009

rovni, my mame taku skusenost 🙂 maly sa tiez nevedel otazcat z bruska na chrbatik, az jedneho dna sa jednoducho zacal...podla mna tomu treba iba dat cas...ja som mu pomahala troska nozickami, ze som mu ich ako keby pretacala zo strany na stranu nech si zvykne, ze aj opacne sa da prevalit 🙂 a on to pochopil...sikovny to chlap 🙂

zuzi...asi mas pravdu, je to asi iba jedovanie...mala som o tom pochybnosti, lebo on sa rozplace strasne zalostivo, ako keby nas uz nemal vidiet, akoze fakt strasne ☹ on je dost taky mamickovsky mamickar 🙂 tak mozno preto...

danciacik
31. mar 2009

náš prcek je tiež nervný stačí aby som odišla do kuchyne pomiešať polievku - pritom izba je tak že z kuchyne na neho vidím a už je kvik rev a sa ku mne doplazí a už sa ťahá po teplákoch ku mne na ruky a slzy ako hrachy.

zuza.m
31. mar 2009

no ja aj ked som snim že ho mam na rukach a sedim na gauči tak sa jeduje a zvrta.a ked mu nepomaham a len sedim tak sa jedovanie stupnuje až sa rozpalče.tak že to sotva bude uzkost ked som prinom 😅 .ale tak každe je ine.

mizulienka
autor
1. apr 2009

danciacik my presne to iste...kuchynu mame prepojenu s obyvkou, takze aj ja ked idem do kuchyne ma v pohode vidi, ale on tak spusti, ze musim vsetko nechat tak, alebo ho jednoducho nechat plakat, ak chcem co to urobit...aj keby som to nechcela, tak robit, aspon najest sa musim 😒 ale mozno si maly mysli, ze ani nemusim 🙂

majsan
3. apr 2009

ja mam doma to iste.maly zacne plakat z nicoho nic a tazko sa da utisit.zubky uz ma dole 2. teraz je nachladeny a sopli.nemozem sa od neho pohnut ani na krok inak je hned rev.v noci mi zacal zle spat tak sa nosime po rukach chcela som sa vas opytat na tu satku.ja mam klokana ale je to len do 9 kil tak uz ho nemozem vyuzivat.ale zase mam strach ze tu satku zle uviazem a mi maly spadne.teraz nemozem ani nic spravit doma.

denduska
3. apr 2009

no, tak my pre zmenu bojkotujeme uz aj spanok...vobec nechce spat..v noci sa budi s prisernym placom...cez den prespi dokopy hodinku...nic nemozem urobit, vzdialim sa na meter a uz je plac...a uz nevladzem ☹

monka88
3. apr 2009

nas drobec uz ma 8.m.,zatial moc nedrnci,len pomrnkava sem tam,ked sa vzdialim,ale odvcera zacal bojkotovat spanie presne ako u vas denduska.Doobeda spi polhodku a poobede tiez...a to vedel potiahmut aj dve hodky doobeda aj poobede..Vnoci nespi viac ako 9h.ja to nechapem..zeby ta uzkost ci co?? neviete preco???

mizulienka
autor
3. apr 2009

hmm tak vidim, ze nas je takych viac, aj miskovi sa pokazil spanok, hlavne v noci, predytm uz dokazal prespat celu noc teraz kazde 2 hodky hore ☹ mozu to byt aj zubky??
jedine kde spi dlhsie je v kociariku, uz sme v sportovom a teraz ked je tak pekne vonku, sme cele dni von, dokonca som hovcera aj predvcerom uz dojcila v parku 🙂
rano spal 2 hodky a poobede tiez 2...takze jedina utecha ist s nim von...ale ten cas ked sme vovnutri a ma sa aspon troska zahrat, je fakt dost narocny, no snad to prejde ☹

zuza.m
3. apr 2009

no ja len kukam ,aj nam sa pokazil spanok
vždy spinkal aj doobeda čosi a hlavne poobede aj 3hodiny v kočiku ked sme išli von.dnes spal 2hod na obed a potom asi tak polhodinu. neskor bolo vidiet že by aj spal len sa nevedel do toho dostat.a nakoniec z toho nič nebolo.myslim že to je tym teplom.aj ke dje menej oblečeny tak mu chyba ten fajnovy čerstvy chladny vzduch.ale je to najed mala som kopu roboty a nič som neurobila.preto že ako ho dam sadnut napriklad aj do kočika a nevozi sa tak len kriči jeduje sa a plače.dala som si ho aby ma videl ,behala som po dvore a on plačkal vrieskal a kričal no jedoval sa a pritom mal prisebe psy ,mal koho sledovat ,hladkat,ja som mu rozpraval .už naozaj neviem,on potrebuje chodit lozit skumat.v tedy nepotrebuje ani mamu.už sa neviem dočkat toho momentu ako bude vediet bežkat.mylsim že nam to velmi pomože.lebo inak je velmi spokojny.

mizulienka možu to byt zubky teda myslim že určite aj moj maly ked sa mu prerezaval robil to iste trvalo to asi tyžden teras zase spinka v noci krasne, a predtym každu chvilu vykrikoval zo sna.plačkal.

hanuky
6. apr 2009

ahojte, prosim vas, co je to ta uzkost 8mesacných?

majsan
15. apr 2009

moj teraz place stale.neviem ani co mu je a prestal mi aj jest neviem ci su to zubky alebo co.je akurat nachladeny tak aj z toho.ale taky zarevany je prvy krat nemam ani 5 minut casu 😖

zuza.m
15. apr 2009

hanuky uzkost 8mesačnych je že si začal uvedomovat kte je jeho mamička.a odmieta cudzich napriklad babky susedy a podobne.nechce bez maminky spinkat ani sa hrat.teda aspon si myslim 😅

majsan myslim že to bude zubkami aj my mame v tedy problem.nechce byt sam ani položeny.treba sa mu viac venovat aby zabudol že ho tie zubky bolia.teda dasienka.a nezabudni pomasirovat aj s vodičkou na dasienka. 😉

stvura
16. apr 2009

Aj nas drobec je umrncany, normalne ho nespoznavam...xixi. Vonku sice vzdy nahodi masku "milujte ma a zboznujte ma", ale doma akonahle zmiznem z obzoru, trebars len na wc spusti hisak ci je tam muz alebo nie...xixi.
Zubky nam idu ako "great opening", vsetky naraz, horne aj spodne, tak si to viete predstavit...len by zul to prso a zul...

zuza.m
16. apr 2009

no ja taky problem nemam a myslim že ani nebudem mat.je dost samostatny nepotrebuje mamu potrebuje niekoho kto mu pomože aby sa premiestnil.u nas su iba z toho jedy ked nemože čo by chcel.ale myslim že ako nahle sa začne bez problemov pohybovat že to prestane.

majsan
16. apr 2009

prestal mi aj jest.teraz bol sice chory bral antibiotika tak to asi aj z toho.ale uz mi zacal plakat aj v noci.z nicoho nic spusti taky rev a mam ho problem utisit.len sa ho dotknem a place este viac. a tiez ho nemozem ani polozit.

monka88
16. apr 2009

majsan presne ako nas...dnes mi doobeda nic nezjedol...ani nakojit nechcel len drncal,ci som ho drzala ci nie.Nechapem...ledva som ho uspala.Ma spoliky,aj som mu ich tahala,nemal vela...Zeby zubky?Ale zeby ani prso nechcel,ked nic nejedol,neviem...nemate s tym niekto skusenost?

zuza.m
16. apr 2009

ked mu vyšiel prvy zub bolo len častejšie kakanie a nervozita .ked mu išiel druhy tak mal horučku 38 hnačku nervozitu a nechutenstvo.tiež som sem pisala na konika ale prešlo to.teras mu ide dalši zub a je častejšie kakanie a nepokojny spanok a tiež toho vela nezje.tak že su to stale zubky.aj v noci spusti plač,taky vykrik davam rychlo dudlik,ked nepomože čajik a ked ani to rychlo dvihnem nech sa prebere.ono to je plač zo spanku.ale tiež sa jeduje lebo chce spat a neda sa mu.už je kolko razy taky nervozny že ked mu chcem dat dudlik tak ma začne bit rukami a pritom plače-.
ja sa ho tiež nemožem dotknut že pohladkat pritulit take neexistuje.ale teras som došla na to že ho celkom upokoji ked mu šuškam do uška ,stači šušušu uplne potichu alebo ked mu idem na krk .asi im ešte z tych zvieracich inštinktov niečo zostalo. 😅

majsan
16. apr 2009

monka88 ani moj nechce velmi prsnik vezme ho do ust a tak mi pripada ze sa chvilu pohraje a potom sa odtahuje.aj mne je cudo ze neni hladny ked ani prsnik ani polievky nic absolutne.musim do neho tlacit.dufam ze sa rozje nejak ☹ tiez som rozmyslala ci mu nejdu horne zubky.dole uz ma dva .ja neviem uz som zufala.ani krupicku nic.

mizulienka
autor
16. apr 2009

nam ked isli spodne zubky, tak bol nervozny, ale to co mame teraz s hornymi, zdaleka nie ☹
teploty nad 39, troska sopliky, ale hlavne nechce byt snikym inym len s maminou a hlavne na rukach....uz ked vidi, ze sa od neho zo zeme dviham, spusti taky rev, ze mi z toho nabehuju zimomriavky ☹
no ale co uz....snad rychlo vyjdu a bude aspon chvilku klud 🙂