8 mesačná dcérka má od narodenia problém so spánkom

renca1977
22. apr 2020

Dobry den mamicky budem vdacna ak sa mi ozvete tie ktore mate podobny problem.
Moja mala ma 8 mesiacov od mala hrozne spi uz sme uplne zufali s manzelom a to mame 2 rocneho syna tak sa treba venovat i jemu.
Posleedne obdibie asi 2 tyzdne spi okolo 10.00 - 10 minut v kociku a zobudi sa automativky ako svajciarske hofiny na obed nespi bobec skusala som kocik nic a aj uspavanie nic, poobede nespi tiez a vecer az o 21.00 zaspi no nemozem sa od nej pohnut lebo je hore uz som zufala mam syna a nemam na neho cas on spinkat chce ona nespi neviem si rady skusala som nosic no je 10 kg a ja mam problemy s krizami tak sa mi po 20 minutach isli rozpadnut😞
ona neplace ani si oci nesucha hojdam ju na hojdacom kresle 30 minut otvori oci a smeje sa akoby jej spanok nechybal.
Kojim a v noci je hore 5 x neplace od unavy akoby dpanok bepotrebovala , zavidim kazdej mamicke ktora stihne navarit alebo di zuby umyt ja nic tym ze he hore nic nespravim doma😞
poprosim vas mamicky ktore ste mali take deti co ste robili zuby to nie su od narodenia takto spi, detska lekarka ma odbila ze proste sj take deti su😞

evkakozickova
22. apr 2020

@renca1977 nič stim neurobis aj môj taký bol ale v noci spal doma som vôbec nič neurobila len niečo rýchlo a varenie hrôza ale on zase veľa plakal a vyžadoval si stále len mlieko....och na tie časy nechcem ani spomínať 😒

renca1977
autor
22. apr 2020

@evkakozickova dakujem za idpoved ja ju hojdam na kresle ale ona neplace vobec uz myslim ci to nieje z mojho mlieka a uvazujem nad odstavenim lebo uz nevladzem fakt syn chodi beha za mnou a ja fungujem ako matoha a pocit resp ako niekto poviem uzivam di materstvo foslova predrete mesiace po mesiaci

evkakozickova
22. apr 2020

@renca1977 no to ty nezávidím môj ma tiež dva roky a do teraz je urevani upistani dakedy si myslím že má z neho vichyti 😔držím palce chlap pomáha ?

janickacrazy
22. apr 2020

@renca1977 mala som také dieťa a moj navyše vstával o 4:00 každé ráno, síce chodil spať o 19:00 hod, ale aj tak som bola zničená, jediné moje šťastie bolo, že starší syn mal vtedy už 11 rokov, čiže bol úplne samostatný, inak by som fakt nanho nemala vobec čas, neporadím ti, jedine nájsť si nejakú pomoc, mamu, svokru, opatrovateľku aspon na pár hodín, aby si mala čas aj na staršieho syna, lebo je ozaj ešte malý, moj muž bol ešte k tomu v zahraničí, tak bud rada, že máš toho svojho aspon doma

renca1977
autor
22. apr 2020

jooj dakujem vam a kojili ste uz normalne hladam pricinu ze co ci fakt neprestat s kojenim vsade okolo mna mamicky jednej dcerka spi 3 hodiny druhej 2 sama zaspi a ja uz fakt nevladzem muz podnika chodi domov okolo 20.00 mamu uz nemam a svokra je 400 km🙈

renca1977
autor
22. apr 2020

cize ziaden trik iba to nejako prezit

janickacrazy
22. apr 2020

@renca1977 asi len prežiť, pokiaľ ti ozaj nemá kto pomocť, tak by som zvážila aj platenú opatrovateľku, ja ľutujem, že som si vtedy tiež nejakú pomoc nezohnala, bola som tak unavená a všetko som chcela zvládnuť sama, kojila som asi do 6 mes., viac som nemala mlieko, ale teda nejak sa to potom nezlepšilo, akurát sa budil v noci asi menej, tak 2-3krát

janettdamian
22. apr 2020

@renca1977 áno sú aj takéto nespavé deti. Moja tiež taká bola. Cez deň "spala" 2 x tak, že som polhodinu v kočíku hojdala-uspávala, spala presne 20 minút. V noci spala iba tak, že som ju celú noc po byte hojdala v kočíku. To trvalo vyše 9 mesiacov, ako vyšli prvé zuby sa to v noci trošku zlepšilo. Bola na UM. Okrem toho, keď bola hore, furt na mne prilepená. Polovica vlasov mi vypadla z nedostatku spánku. Tiež na to obdobie nerada spomínam. Dnes je už dospelá a spí aj 20 hodín v kuse. Asi dospáva dectvo 😀

sandra49
22. apr 2020

@renca1977 ja by som urcite prestala kojit, veď aj to z teba vysava život, a uz je dosť veľká nemusí už mať tvoje mlieko šak už pomaly bude papať všetko, ja mám tiež 8,5 mesacnu a spí celu noc a dva hodinové spanky cez den, ale je veľmi aktívna stále stvronozkuje alebo behakuje..vsetko pri nej urobím..lebo najedena je a to je základ a furt sa mota pri mne..je to nefér voči synovi, lebo ten je ešte ozaj maličký a tiež potrebuje maminu.. 😏 držím ti palce, máš to dosť ťažké.. 🙏

ivangeline
22. apr 2020

Možno bolí brucho? Moja má 11t.. a katastrofa. Prikladám asi až príliš ale pokým si grgne,prdne,kakne, tak prejde toľko času, že už nevie zaspať ľahko a keď zaspí, budí sa do pol hodiny. Preto ju dávam spať po krátkych intervaloch,... Ak sa to večer nazbiera, tak je na mne pre istotu hodinu (zopár krát sa zobudí) a potom viem, že tuho spí. V noci a niekedy aj ráno to ide v pohode. 3h intervaly na papanie, 2h ešte doobeda pospi.. (pochybujem, že jej chýba mlieko, priberá pekne, len kakať nevie, teraz zaberá dojcenie v kolíske..)

nickpick
22. apr 2020

@renca1977 ked ti neplace supla by som ju do kresielka alebo kocika otocila v kuchyni tak aby na mna videla a umyla si tak riad, upratala kuchynu, navarila, to iste v inych izbach, ja sa tak s malou aj sprchujem, kedze sa zarucene zobudi ked mam nasamponovanu hlavu, ked uz v kresielku vymysla, tak ju dam na hraciu podlozku a oblozim hrackami, ona sa na nom gula, prevaluje sa, hra, ja na nu jednym ockom pozeram a robim si co treba, niekedy zapnem na pocitaci pesnicky, rozpravky, to ju tiez pekne zabavi, ak je tvoja nespavec, treba jej najst taky program aby si sa jej nemusela nonstop venovat....

hastrmistr
22. apr 2020

Moja dcera nespavala od 2mesiacov, rano sa zobudila a neskoro vecer zaspala...ziadne obedne spanky, ziadna unava....naozaj su aj take deti ...a druha dceta spala ukazkovo....len si cas zariadit podla nej a nenut ju spat, ty budes nervozna a ona este viac...vela sil zelam

kassandra25
22. apr 2020

@renca1977 aj moj syn nikdy nespal. Od narodenia mi spal len cca 4 h z 24. Az ked mal 2 roky, prespal celu noc a inak je aj 13, 14 h denne hore bez spanku. Poobede nikdy este nespal.

luna11
22. apr 2020

Mam takeho mladsieho. Su deti co su nespavci. Ako 10 mesacny mal uz iba 1x denne spanok. Tiez som mala 2 rocneho pri nom. Cista hroza. Doteraz je taky a nemyslim ze to zmizne. Bol plne kojeny a stale je. Mam vravi, ze som bola presne rovnaka len ja som kojena nebola vobec. Nemyslim ze to nejako suvisi. Starsi uz napr.teraz davno spi a mladsi tu buntosi a bude aspon do 22.00 a to je ten lepsi pripad. Starsi ibak kojeny rovnako..tiez som si pri nom myslela ze ako zle spi do roka..ale teraz sa na tom uz len smejem v porovnani s mladsim.

renca1977
autor
22. apr 2020

dakujem krasne za vase postrehy ktore mate vy s detickami fakt aj dnes som na pojraji zrutenia uz som usla hladat spankove centrum ale asi uz len vydrzat.
Strasne mi je luto synceka rad kresli a nosi mi veci a ha rychlo pozriem pobozkam pochvalim ale nemam cas na neho😞maly sa nam podaril az na 13 ivf a dcerka potom spontanne velmi sme sa tesili aj tedime no fakt taky malinky vekovy rozdiel je o hubu do slova, maly spinka kna reve maly vstava ona si sucha oci teraz vecer uz hystericky zachvat lebo id rana od 6.00 je hore bez spanku, utesuje ma adpon to ked tu pisete ze v tom nuesom sama ze hednoducho su take deticky

kittykat22
22. apr 2020

@renca1977 to mas super ze je ticho. Nas maly nonstop plakal ked nespal . Ale toto coskoro prejde. Zacne sa plazit, sadat si a bude unavena - a zacne spavat 🙂

martinuska
22. apr 2020

Tak 8 mesacnej stacia 2 spanky za den, cize pocas obeda ju ani nedavaj spinkat. Nech si polezi s vami pri synovi, kym zaspi a chodte sa hrat. A pokus sa ju dat len poobede okoli druhej dat spinkat. Nakojit, pustit nejaku uspavanku na mobile, biely šum, lahnut ku nej a uvidis.
Alebo jej uplne vypusti ten spanok o desiatej, a skus ci nepojde s bracekom spat.
A inak do kresielka ked chce, do ohradky, aspon daco urobis.

renab
22. apr 2020

@renca1977 moj najmladsi uz v tomto veku cez den nespal vobec a v noci to bola hroza az do cca 7 rokov. Nespali sme cele noci, stahovali sme sa z izby do izby, citali a hrali. Prespal s prestavkami maximalne 3-4 hodiny. Nepomahalo nic. Doktori povedali, ze kazdy clovek ma inu potrebu spanku.

renca1977
autor
22. apr 2020

dakujem mamicky fakt za rady vazim si ich a aj to ma utesuje ze v tom nie som sama clovek rychlo zabudne na zle a ja som so tiez vysnivala ze ako krasne budem rozpravat ze si uzivam materstvo ale fakt niekedy si zoberiem pero ako dnes a spravim ciarku v kalendari te chvalabohu dalsi den za nami🙈😞

ledgerka
22. apr 2020

ale ved pises ze neplace, tak ju uloz a nechaj tak nech sa nauci sama zaspat. Mozno jej prave brania zaspat tie podnety od teba ked si stale pri nej. Alebo nech lezi/hra sa tak aby na teba videla. Ci som daco nepochopila?

andrea_ff
22. apr 2020

@renca1977 ahoj. Necitam diskusiu, co pisu ostatne mamicky, ale napisem o mojich 😀 syn od 2 rokov nespi cez den vobec....po poslednych pokusoch som to vzdala, ked som ho vyse 2 hodin snazila uspat. Chodi spat cca okolo 20 vecer a prespi noc.
Dcerka bude mat rok a uz pol roka spinka rovnako.... a teda iba v kociku od cca 11-12 a prespi hodinu/dve, niekedy tri.... v zavislosti od toho, ci ju bracek nezobudi.
Spinka iba 1x denne.
Vecer tiez ide s bracekom o 20 spat.
Musela som ju prestat kojit v 10 mesiacoch (brala som lieky) a id vtedy viac menej prespi noc.... ked bola kojena, tak bola cca 2x v noci hore.
Vsimla som si, ze cim viac som tlacila na pilu, tym to malo slabsi efekt..... takze ked dieta nechce spat, netlacim na to.
Teraz, ako je dobre pocasie, sme vela vonku a deti maju viac podnetov a teda sa viac vycerpaju....takze by som sa snazila ich viac vycerpat. Vela stastia

elizita
22. apr 2020

@renca1977 ak som spravne pochopila, tak sa tvari ze jej to staci,ze je vyspata... preco si potom nic doma neporobis? Mala by byt pokojna,nie? Moja 2.dcera v takom veku potrebovala 3 hodiny denne, ale v pohybe v kociku, inak to nedala. A ked nedala, ustavicne revala, sople po lakte, az sa zadusala. A to ma doteraz, alurat,ze uz prespi aj hodinu v stojacom kociku, v noci viac ako 2 hodiny nepotiahne a to sa budi s revom, hned si sadne alebo sa rovno postavi.

monica222
22. apr 2020

@renca1977 ahoj uplne ta chapem dcerka ma rovnaky problem od babatka nespava teraz ma dva a pol roka a je to to iste ma problem strasny so zaspavanim ale ona byva z toho aj nervozna a dost placliva...cize ta uplne viem pochopit a my aj preto druhe zatial ani neplanujeme :(nespava na obed to vobec a v noci sa vie kolko krat zobudit a je hore aj styri hodiny a nie a nie spat...na osem mesacne dieta je to masakeer o kolkej rano vstava?(a za cely den spi len 10 minut?:(nas dr nam dal raz na dva tyzdne fenistil kvapky na utlmenie ja som cumela jak vyvalena to nam vtedy spavala asi len styri hodiny v noci a to bolo vsetko tak preto ale nachvilku to pomohlo ale pocula so. To aj ja ze deti ktore proste nepotrebuju moc spat :(

panelacikova
22. apr 2020

@renca1977 to máš ešte dobre. nespí, ale nereve 🙂 ja som mala: nespí a ešte aj reve 😀 chvalabohu, že už má 10. a dodnes spáva veľmi veľmi málo :(

janage
22. apr 2020

@renca1977 ahoj necitala som cele. Ja som mala podobneho nespaca akurat aj plac bol k tomu ako bonus. Mne uz bolo aj jedno ze nespi len keby nerevalaaaa. Nepomohlo nic. Zozen si pomoc, ked to bude mozne. Ditko z toho vyrastlo. Dnes ako spravny pubertak by vyspavalo do 12.00 😁som neverila ze sa dozijem toho😁😁😁

janage
22. apr 2020

@panelacikova za 3 roky ju budes durit o 11.00 z postele😉

jana_eyre_2
22. apr 2020

Môj tretí bol taký, preto bol stále v nosiči.. prvé tri mesiace som naozaj doslova celé dni nesedela a bojovala o jeho spanok.. spal len na mne a pri pohupovani.. ale aspoň som mala.volne ruky a naozaj spal.. akonáhle som si sadla bol hore.. časom sa jeho spanok zlepsil a mohla som si sadnúť a neskor som ho uspavala na rukách a prekladala v ulitke do postele.. prvý rok jeho života bol extrémne ťažký (premna) je aj veľký nervak.. dnes má 3,5 a vela veci je ľahších, ale aj tak sa každý deň zobudí hned keď vstanem a to spavam v úplne inej posteli..

No tým chcem všetkým povedať, že vyskúšaj kvalitný, ergonosic - staršiemu dieťaťu sa s ním dá venovať výborné a mladšie dieťa má pocit že je stále pri tebe..

Najprv môže dieťa aj protestovať, ale časom si zvykne.. dá sa dobre nosiť aj na boku.. podľa mňa to za vyskúšanie stojí.. som presvedčená že spánok robí spánok a tak čím častejšie bude spať aj v krátkych intervaloch, spánok sa postupne bude upravovať.. držím palce..

jana_eyre_2
22. apr 2020

Aha a čítam, že je aj spokojná napriek tomu že nespinka? Taká bola druhá dcéra moja, ona spala Max 30minut ale zase keď bola hore tak pozerala alebo sa hrala.. bolo to kľudne dieťa a dodnes je.. no tak či tak skús ten nosič..

panelacikova
22. apr 2020

@janage no tak čo sa týka rána momentálne v súčasnosti, tak ju durím o 8:00 a je problém 😀 ale zas... či uložím o 22, o 20:30 alebo o 23:00 furt zaspí po 23:00 😀 😀

marlent
22. apr 2020

Ahoj u nas to bol boj zlepsilo sa to az cca 3 -4 mesiace dozadu ma 2.5 roka