8 mesačný často prižmuruje očká

jaja23
5. mar 2019

Prosím stretli ste sa s tým? Malý ma 8 mesiacov a začal prizmurovat oči. Robí to hocikedy, akoby zaostroval. Svetlom to nie je, robí to aj keď je svetlo v izbe rovnaké. Dr. Nam povedala, že si mame všímať kedy to robí. Občas akoby ho aj svrbel noštek, mysleli sme si, či to nemá niečo aj stým, že mu idú zúbky už dlho, či ho to nesvrbi. Neviem. Vraj je na očné vyšetrenie skoro. Dakujem

lindusss2016
5. mar 2019

@jaja23 mozno sa len naucil novu grimasu, chvilu si to vsimaj, ale neupozornuj na to

jaja23
autor
6. mar 2019

@lindusss2016 to nie, neupozornujem, len sa bojím, aby dačo nemal s nimi. Robí to už dlhšie. Dakujem

erienka
6. mar 2019

@jaja23 my sme boli na ocnom vysetreni s dcerou, ked mala menej ako 8 mesiacov a nikto nehovoril, ze je skoro. Takze chod pre istotu na to ocne.

brigi112
6. mar 2019

Nechcem ta strašiť na začiatku sme tak isto malý zaostrovanie... A svrbenie nosa a po čase EPI záchvat :/

jaja23
autor
6. mar 2019

@brigi112 no zbohom

jaja23
autor
6. mar 2019

@brigi112 prosím aj Vám to nejako diagnostikovali? Lebo som s nim bola u doktorky a ona mi povedala, že keď to robí mam to nahrať na video, potrebuje to vidieť. No neviem ci sa mi to podarí. A zapisovať koľkokrát a ako dlho to robí.

deedol
6. mar 2019

my sme boli s malym na ocnom vysetreni, ked mal 6m. tiez ocna nevravela, ze je to skoro, pekne ho pozrela a ja som bola kludna. (zdalo sa mi, ze skuli, plus hrozne zmuril do slnka, tak skontrolovala, ci nie je svetloplachy)

brigi112
6. mar 2019

Tiež. Som. Musela nahrávať ale unas to boli. Len sekundové a viac. Krát za sebou.... Urobili vyšetrenia hlavičky a mu zistili epilepsiu žiaľ....

jaja23
autor
7. mar 2019

@brigi112 ďakujem a prepáčte, že sa vypytujem, ale celkom som strach dostala. Malému aj ako keby vtedy sa zrenicky zmenšila. Aj u vás to tak bolo? Mal aj iné príznaky ako suchanie noštek a zmurenie?

seepferdchen
14. sep 2020

@jaja23 mozem sa opytat ci ste boli? Moj tiez obcas “zaostri” ale vacsinou proti oknu

jaja23
autor
14. sep 2020

@seepferdchen boli sme všade, ale prešlo to same

seepferdchen
15. sep 2020

@jaja23 super 🙂

suriella
16. okt 2023

@brigi112 ahoj, ake vysetrenia robili? Eeg, ci ultrazvuk?

jaja23
autor
18. okt 2023

@suriella uz je to davno,ale tusim aj hlavicku mu akoby scanovali alebo ako to povedat,boli sme u ocnej a tak...hlavne menej telky pozeral tusim,do teraz nemoze dlho pozerat,bolia ho oci potom..

suriella
18. okt 2023

@jaja23 a epi zachvaty mava stale? Prisli ste na dovod preco sa to objavilo? Ak teda chces odpovedat 🙂

jaja23
autor
20. okt 2023

@suriella nie nema epilepsiu ani nic take,neviem preco to vtedy robil.