8 mesačný nevydrží v športovom kočíku

katinkah
6. apr 2016

Ahojte dievčatá ... mám 8 mesačného synčeka, ktorý je veľmi aktívne bábätko ... rada s ním chodím von, no v športovom kočíku nevydrží sedieť dlhšie ako 20 minút ... potom musíme prísť domov, lebo len mrnčí (chce ísť na ruky) alebo spustí plač ... nepomáha prihováranie ani nič podobné (maximálne tak sušienka, ktorú za 5 minút nemá 🙂 ) Nezvyknem ho z kočíka vyberať. Doma ho nosím v šatke, no je už dosť ťažký, takže nosiť ho von takú hodinu a pol, uf (ja mám 160 cm a ani 50 kíl 😉 ) Mali ste podobný problém? A hlavne - zlepší sa to niekedy? Mám totiž aj staršieho syna, ktorý chodí von s nami na bicykli alebo na kolobežke ... no len čo sa vyberieme, už musíme späť ☹ P.S.: Malý vonku nezaspí a keď náhodou zaspí, tak je to len tých 20 minút ... doma je to hodina a pol 😝 Ďakujem krásne za všetky odpovede :-*

moni244
6. apr 2016

@katinkah a co tak ist von na prve ihrisko, kde sa moze starsi bicyklovat/kolobezkovat a mladsieho vybrat, dat na deku, do piesku a tak? A mas ho otocene v smere jazdy alebo k sebe?

juhseverzapad
6. apr 2016

šatku treba vyhodiť (blbosť) a ako ti radí vyššie, čiže deka a hráme sa na zemi 🙂

cruz741
6. apr 2016

Asi ťa nepoteším,ale asi sa to nezlepší😕...aspoň u nás to tak bolo..Najmladsia je tiez velmi živá a nevedela vydrzat ani v hlbokom kočíku..V športovom maximálne 10,15 minút..a odkedy začala chodiť,tak uz len vonku z kočíka bežkať...,a zvlášť keď vidí starších súrodencov behať,nič ju neprinúti sediet v kočíku,srm tam vydrzí dlhsie ale to len ked je sama,alebo veľmi veľmi unavená..A moja nespala v športovom kočíku ani raz...

stepanka274
6. apr 2016

Aj moja nechcela byt v kociku od pol roka, ale zacala skoro chodit, potom som jej kupila taky malicky kocik pre babiky, ten tlacila a potom si doneho aj sadla, tam vydrzala, nastastie bola drobucka tak sa tam zmestila

zuska2001
6. apr 2016

moj malý má rok a podobne, asi preto, že doteraz, kým bolo zima sme ho vozili von iba na spanie, takže čas v kočíku bol čas spací. ked sa oteplilo, chceme byť von viac a malý po polhodine mrnčí. asi len pomaličky zvykať, ked sa oteplí ešte viac, možno vziať von deku a trošku ho vypustiť von si pobehať videla som ako rodičia sedeli na pivku vonku a detičky sa hrali na deke.

katinkah
autor
6. apr 2016

@moni244 ahoj moni, ďakujem za príspevok, skúšala som otáčať k sebe aj "od seba", ale zakaždým rovnaký výsledok 😝 ... na deke sa hráme doma, prechádzkou som mu práve chcela spestriť domáci stereotyp 😉

katinkah
autor
6. apr 2016

@stepanka274 ďakujem za príspevok 🙂

katinkah
autor
6. apr 2016

@zuska2001 Ďakujem za odpoveď 🙂 asi to bude aj o zvykaní ... dnes sme boli von hodinku a prišli sme domov bez plaču 😀 ... no uvidíme zajtra 😉

katinkah
autor
6. apr 2016

@juhseverzapad Ďakujem za príspevok ... myslíš, že si zvykol na šatku? (inak aj ja sa s touto myšlienkou pohrávam) ... od narodenia bol náročnejšie bábo, bez šatky by som sa nepohla 🙂 ... teraz ju používam hlavne pri drobných domácich prácach a pri chystaní staršieho syna do školy 😝

katinkah
autor
6. apr 2016

@cruz741 Vďaka za odpoveď ... ešteže ide leto ... dnes sa mu prechádzka celkom páčila, ale to asi závisí od nálady, od počasia, od vyspatia, ... 😉

barokveta
6. apr 2016

@katinkah hlavne nevyhazuj satku! To je uplna blbost,mela pisatelka teto skvele rady dite nekdy v satke na sobe?? Pochybuji, jinak by to nenapsala.

Ja merim a vazim tolik jako ty takze chapu, ze je ti syn tezky. Mozna by to chtelo vymenit satku za nosnejsi, aby te nerezala? Nebo za nosic, ja zhruba od tech 8 mesicu nosim v kibi, protoze syn se dost hybal a chtel casto vyndavat, je to pro me pohodlnejsi. Taky uz se vubec nechce vozit v kociku, chodi po svych a kdyz potrebuju nekam daleko, dam si ho do nosica. Zkousela jsi nosit na zadech? Je to velka uleva.

Ja bych kocik stale zkousela - vozit celem k sobe, ukazovat veci. Ted v lete bravat tu deku, nechat mladsiho na dece, ale obcas bych vyuzila satek na uada a sla se starsim na prochazku, aby se necitil ukrivdene vuci sourozenci.

juhseverzapad
6. apr 2016

@katinkah Určite je to zvyk. Ja nie som zástanca šatiek, keď potrebujem, tak dieťa iba zdvihnem na ruky, ale aby som ho stále hentak nosila ako malého cecka, tak to nie.

juhseverzapad
6. apr 2016

@barokveta Máš pravdu, nemala a ani nechcem a nebudem. Mám sa rada, teda môj chrbát. Dokonca moje deti ako 2-oj ročné už mohli akurát o kočíku snívať. Jedno nechápem, prečo z tých detí vychovávate cecánkov. Každé dieťa potrebuje cítiť matku, ale nosiť ho ako prísavníka!

tina2014konik
6. apr 2016

@katinkah mali sme podobny problem. Vymenila som klasiky sportovy drahy kocik za obycajnu buginu a v nej chcel byt. Asi je mu to nepohodlne v tom kociku. Chod do obchodu a vyskusaj ine buginy....take tie jednoduche, lahke, skadacie.. ako boli pred 20 rokmi.. nam to pomohlo

lara1507
6. apr 2016

Načo ho nosíš po byte v šatke tak veľkého? On má ložiť, štvornožkovať a nie sa nosiť na rukách. On ti nevydrží v kočíku lebo sa nudí. To už nie je 3mesačné bábo. A radila ti dobre jedna mamina, zober dekuriadne hrubú a chdte na ihrisko, tam sa moze pohrať. Ani nášho nebaví byť dlho v kočíku, iba ak sa blíži spánok. Potom pomáha chvíľku na rukách kým sa brat pohrá na preliezkach a musim domov. Ja ale nemám dobrú deku kt.by som mohla dat na zem. Kym nekupim nemozem to praktizovat ako ti radim. Takze ked je slniecko, deka, na zem a nech sa bavi

moni244
6. apr 2016

@katinkah boze, je to dieta, je mu jedno nejaky stereotyp, zvykaj si, prechadzok bude coraz menej, dieta sa potrebuje von unavit, vybehat, nie sa prechadzat, cize ai nechces ukracovat na starsieho, daj deku von, zber ich na ihrisko, ak ti take miesta nevadia

siska53
6. apr 2016

@katinkah vobec to nemusi byt satkou. Nasa nechcela byt v kociku vyse 3m.od narodenia,cizr bila vi doma,ci vonku vela v nosici. Neskor si zvykla a v kociku krasne vydrzala.

A maly,ten bol tiez akcnejsi,tomu som davala tie neslane kukuricne chrumky,ked bolo najhorsie,nastastie v tom veku este vydrzal bez problemov,lebo on sa len kusok predtym naucil sediet. Ine to bolo,ked sa naucil v 11.m.chodit. Dovtedy kocikovy typ tam.uz nechcel byt,lebo chcel chodit.

jatva
6. apr 2016

satka je super vec, mam kusok starsieho a radi sa nosime. Som este mensia ako ty nosim kludne niekolko hodin a v pohode. Vacsinou chodim na prechadzku ked ma spat. Ale v pohode tak dame aj vylet do zoo a strieda spanok s bdenim a obzera si okolie. Treba len zvolit vhodnu satku, aby nerezala a nebola nepohodlna.

katinkah
autor
6. apr 2016

@jatva Ďakujem za príspevok, aj môj malý sa rád nosí, preto už rozmýšľam nad kvalitným nosičom ... tiež ľúbime výlety, ďakujem za radu 🙂

katinkah
autor
6. apr 2016

@siska53 ...ďakujem ... konečne pozitívna vyhliadka do budúcna 😀 aj ja verím, že si zvykne a tie chrumky ... výborný nápad, ďakujem 🙂

katinkah
autor
6. apr 2016

@moni244 vieš, to nie sú len prechádzky, že sa chcem producírovať po meste, ale potrebujem vyzdvihnúť syna zo školy, nakúpiť a všeličo iné a hold, moje prvé dieťa to bol ukážkový "kočíkar" 😀 asi som nerátala s inou variantou a akosi som zabudla, že "každé dieťa je iné" 😉 a ihriská mi vôbec nevadia, ale starší má už 8 rokov a toho už šmýkalky a pieskoviská nudia :-P

jana_eyre
6. apr 2016

moja dcera taka bola.. snazila som sa chodit von vtedy, ked mala cas spanku aby zaspala, ale boli casy ked sa to tak nedalo zariadit kvoli starsiemu..
vtedy zaberali kukuricne chrumky, ked prestali bavit, tak neustala vymena hraciek..

no a ci sa to zlepsi? to je individualne, ale u nas sa to teda nezlepsilo - ked mala 13mesiacov kocik sme prakticky prestali pouzivat, pretoze to bolo len na nervy - dcera sice chodila iba za ruku a sama chodit sa naucila az v 17mesiacoch, ale nase prechadzky, ked este nevedela chodit uplne sama, boli o tom, ze chvilu chodila za ruku, potom bola chvilu na rukach a tak dookola.. ked sme niekde stali tak behala po kolenach a po stvornozky /tak sa vedela pohybovat velmi rychlo 😀/

a to sme tak prechodili aj celu treskucu zimu - mne to nakoniec tak zacalo aj vyhovovat, kocik mi zavadzia pri viacerych detoch.. ked sme niekam isli na dlhsie, brala som nosic a tam si zvykla aj pospat..

katinkah
autor
6. apr 2016

@lara1507 Ďakujem za príspevok, ale mne sa na tú deku zdá ešte zima ... vieš, už som to tu spomínala, prvý syn mal kočík veeeľmi rád, tak ma ani nenapadlo, že to môže byť aj inak 😉 ale už viem ... a v šatke ho nosím, lebo má obdobie separačnej úzkosti a nemôžem sa od neho vzdialiť ani na krok, inak plač a krik ... a potrebujem aj "obriadiť domácnosť" a so šatkou to ide jedna radosť 🙂

katinkah
autor
6. apr 2016

@tina2014konik ďakujem za príspevok, tiež ma napadlo, či problémom nie je kočík ... musím vyloviť starý po prvom synovi a vyskúšať to :-P

katinkah
autor
6. apr 2016

@barokveta Ďakujem za radu ... nový nosič už mám v pláne, no neviem si vybrať, lebo na šatku je už priťažký :-P kočík budem skúšať aj naďalej ... nekočíkujem totiž len ja, ale aj svokrovci a to by už bola "podívaná", keby som im dala šatkovať 😀

ukulela
6. apr 2016

@katinkah moj maly napriklad aktualne neznesie ani centimeter zatiahnutu strechu - vystiera ruky, kym ju uplne nesklopi, aby mal dokonaly vyhlad. v 8 mesiacoch este vydrzal v kociku v pololahu, ael neskor uz len kolmy sed, kym mu neodkvecla hlava a spiaceho som ho nepolohovala do lahu. (ma rok a pol a spava stale zvacsa na prechadzke v kociku - popri tom pred aj po spani pobeha von) - sice som neporadila, ale mozno sa ti moje skusenosti neskor zidu 🙂
inac suhlasim, ze na deku je este velmi skoro, skusila by som iny kocik, ak mas k dispozicii. a do neho kazdy den mozno inu hracku,alebo vychytavku, s ktorou sa doma akurat rad hra. pokojme aj naberacku, ked ho zabavi 🙂ka som takto hracky na kociku menila kazdych par dni. aby ho nenudili.

jatva
6. apr 2016

kolko vazi drobec?

mirkaaa80
6. apr 2016

@katinkah daj maleho do trojkolky, uvidis ako sa mu bude páčiť, napr.smartrike pozri, u nas to pomohlo. 😉

katinkah
autor
7. apr 2016

@jatva váži 8 kg 🙂

katinkah
autor
7. apr 2016

@ukulela Ďakujem za príspevok, pravda je, že hračky obmieňame...občas je to aj lyžica, vareška, naberačka 😀