8 mesačný syn sa budí v noci každú hodinu

zuzana110
23. jan 2012

Moj skoro 8 mesačny syn sa v noci budi každu hodinu.Som z toho velmi unavena.

zuzana581
23. jan 2012

@zuzana110 Ahoj. Nepíšeš nič konkrétne. Myslíš, že by mohol byť hladný, alebo smädný? Možno potrebuje len tvoju blízkosť. Daj si ho k sebe do postele a uvidíš, či sa to nezlepší.

zuzana110
autor
23. jan 2012

Nieje hladny ani smadny.Len sa jednoducho zobudi a nevie dalej zaspat.Tak ho musim vzdy potlapkat po zadku.Mala som ho už aj pri sebe v posteli ale to bolo to iste.Ako keby mal narušeny spanok alebo ja už neviem.

sisaha
23. jan 2012

@zuzana110 takmer kazde dieta si tym prejde, mozno mu idu zuby a citi nepokoj....je to prechodny stav a urcite sa to zlepsi.. 😉

zuzana110
autor
23. jan 2012

@sisaha v to dufam aj ja ale uz to trva skoro mesiac

li_la
23. jan 2012

@zuzana110 A iba ho ťapkáš po zadku? Ako dlho to trvá? Plače? Čo by robil, keby si proste neprišla?

Aj môj sa v noci budí, niekedy si rozpráva, niekedy trošku zamrnčí, niekedy sa trošku pohrá s maznáčikom, niekedy zdvihne hniezdo a pozerá na mňa... Ale keď zistil, že za ním neprídem, tak neplače...

teada
23. jan 2012

moj syncek ma uz rok aj dva mesiace a od narodenia mal asi len 5 dni dokopy co celkom dobre spinkal.inak stale sa tiez budi, sadne si a zacne plakat , tak ho musim ist dat poleziacky a do rana to aj tak 4 x, a nic s tym nedokazem urobit

nika1987
23. jan 2012

Ja mam polrocneho a uz tyzden mi poriadne v noci nespi.kazdu chvilu sa budi.... Je to dist vycerpavajuce....nikdy predtym toto nerobil..... Aj mna hy zaujimalo cim to je.... Dufam ze je to len prechodny stav......

zaneta08
23. jan 2012

Môj 8-mesačný synček tiež od Vianoc nespinká v noci tak ako dovtedy. Od 5-tich mesiacov spinkal celú noc, od 20-tej do 7-ej, ale teraz sa budí každé dve hodiny, plače a utíšiť ho viem len prsníkom. Trochu poťahá a spí ďalej. Všimla som si, že keď ho nechám pri sebe na posteli, tak nevstáva tak často. Čítala som, že deti v tomto veku týmto prechádzajú, aj ja len dúfam, že sa všetko vráti do starých koľají. A 2 zúbky mu vyšli minulý týždeň, myslela som si, že to bolo od toho, ale asi nie. Uvidíme, čo bude ďalej, prajem všetkým mamkám veľa trpezlivosti.

zuzana110
autor
23. jan 2012

@li_la On nieje dlho hore ale nesmiem ho nechat prebrat,lebo by začal plakat.On len pomrnkava,ja ho potapkam a hned zaspi.Skusala som si ho nevsimat ale skoncilo to placom.Su to len chvilky ale pre mna prebdene cele noci.Lebo som len v strehu a čakam kedy sa zobudi.Ale aspon vidim,ze niesom sama.

zuzana110
autor
23. jan 2012

@nika1987 a co s nim robis ked sa zobudi?

li_la
23. jan 2012

@zuzana110 No niečo ho musí vyrušovať, to je jasné... ale neviem čo. Pozerám, že máš dvojičky, takže nechať ho tak by asi nebol najlepší nápad, aby nezobudil sestričku... Myslím, že každé dieťa a aj dospelý človek sa v noci preberá. Aj ja sa preberiem, zmením polohu, našuchorím vankúš alebo pod. a spím ďalej. A dieťa by malo dokázať zaspať bez toho, aby si k nemu napr. prišla a musela ho ponosiť alebo potľapkať po zadku... Keď sa malý zobudil, tak som ho nechala tak. Keď si poplakal, ja som to vydržala, manžel sa nezobudil, nikoho iného to nevyrušovalo a za krátky čas si od toho odvykol a aj keď sa zobudí, sám opäť zaspí. Ako zaspávate večer? Zaspí sám v postieľke alebo tiež zaspáva tak, že ho ťapkáš?

malinovka333
23. jan 2012

presne toto robi aj moj maly,stale sa budi

romaaaan
23. jan 2012

@zuzana110 8. mesiac je obdobie separacnej uzkosti alebo "uzkost 8.mesacnych" dieta je velmi naviazane na matku, mysli si ze su jedna osoba nevie pochopit ze mama moze byt v kuchyni a ono v obyvacke, ze ho vlastne neopustila. cez den chcu byt deti stale na rukach u mami a v noci sa casto budia lebo pri kazdom prebudeni chcu citit mamu 🙂
je to narocne, u nasej male sa tato uzkost prejavila na 200% 😀 bola som z toho na nervy ale nechcela som to riesit nejako radikalne kedze pre dcerku to bolo samo o sebe narocne obdobie, nechcela som jej to ztazovat este nejakym vyplakavanim ☹ a tak sme to vydrzali.... v 11mes... to zmizlo
ale zle spanie jej ostalo, preto som ju v roku prestala v noci kojit a teraz v 14mes. som ju naucila na postielku, budi sa uz len 3-4x a to jej dam vodu a ona sa hned otoci a zaspi.

zuzana110
autor
23. jan 2012

@li_la ano mam dvojicky,ale mam ich oddelene.Musela som,lebo malinka prespi celu noc. Tak nechcem aby sa rušili.Myslis.ze ho mam nechat tak? Zaspava s flasou,inak nevie.Niekedy sme ho uspali v kočiku a preniesli do postielky ale teraz s flasku.

nika1987
23. jan 2012

Snazim sa ho uspat...dam si ho na prsnik....ked nezaspi npsim ho alebo hojdam....niekedy to trva aj dve hodiny.....

mirkita
23. jan 2012

@zuzana110 ahoj u nas to trvala asi mesiac- dva..ani uz neviem...ale mal napriklad 3 noci za sebou co sa zobudil kazdu hodinu, potom zase 2 take co ako-tak spal...ja som si ho v take noci co zle spal dala k sebe do postele a zakazdym dostal prsnik a bol pokoj...takto sme sa vyspali vsetci ovela lepsie akoby som ho mala nosit po byte a on by reval ako tiger 😀
preslo to v podstate uplne v 11 mesiacoch....sice sa mi 3x budi na kojenie ale to podla mna normalka takze som s tym spokojna...
drzim palce...ono sa to urcite zlepsi ale ten 7-8. mesiac byva takyto zly co sa tyka spania..

dejka77
23. jan 2012

@zuzana110 My mame to iste. Ale u nas sa to zacalo tesne po 6.mes. Prv sa mi zacala mala budit v noci castejsie a potom uz som ju nemohla dat ani do postielky ked sa najedla, lebo zase zacala jacat. Tak spala s nami, ale problem to nevyriesilo. Budi sa az dodnes asi kazdu hodinu az dve, nie je to pravidelne. Nadranom sa zvykne budit este castejsie. Niekedy ju necham tak, ak usudim, ze hladna asi nebude, ale ked sa poriadne rozplace tak mi je jasne, ze neprestane. Pocas noci sa asi 2x normalne naje, ale inac si len kusok potiahne a spi dalej. Nestaci ani to, ze som pri nej, musim vytiahnut prsnik. Aj mne to uz lezie na nervy, ale asi s tym nic neurobim. V nejakej teme som citala zevraj velmi inteligentne a zive deti sa takto v noci budia, a ze su to nespracovane podnety pocas dna.

li_la
23. jan 2012

@zuzana110 Neviem... U nás to bolo tak a mohlo to fungovať jedine tak. Malý sa budel aj 10x za noc a chcel prso. Ale bol už veľký a určite jesť nepotreboval. A bolo to stále horšie a horšie, tak som ho nechala tak. Od budenia v noci upustil za 3 dni. V knižke Každé dieťa sa vie naučiť spať som čítala, vraj ako dieťa zaspáva, tak vyžaduje, aby bolo pri každom jeho zobudení. Teda ak zaspáva pri prse, chce, aby aj v noci ked sa preberie, mal prso. Keď zaspí sám, aj v noci potom dokáže opäť sám zaspať, lebo sa to stane pre neho prirodzeným. Keď chceš, pošlem ti tú knihu na mail, môžeš si prečítať, možno niečo zaujímavé tam nájdeš.

zuzana110
autor
24. jan 2012

@li_la poslala som ti do IP mail,dostala si ho?

zuzana110
autor
24. jan 2012

Dakujem baby za prispevky,musime to vydržat a dufat,že to prejde.

bibzuska
3. dec 2012

Ahojte, ja mam 8 mesačneho chlapčeka a budí sa 2-3 krát, je na UM, napriek tomu ze mu na večeu dam 150ml kase a este vypije aj 100ml UM sa zobudí na mliečko ( vypije aj 150ml), pripadá mi to ako keby bol stále hladný alebo čo. neviete mi poradiť?

tanduliatko
17. dec 2012

ahoj,nas 7 mesacny syncel sa v noci zobudi zacne strasne plakat zakazdym,do 6 mesiacoch spal od 19- do 7 rano. Teraz sa zobudi a strasne vrieska ako keby sme ho bili. Potom si zase nevie najst svoje miestecko a hodinu place kym zaspi. Co mam robit?

euka210
17. dec 2012

a co tak zuby? Alebo je to taky vek, po roku sa to aj u nas zlepsovalo...pokial nejdu zuby 🙂

aadulik2110
17. dec 2012

@tanduliatko akoby som čítala o tom našom....

denaalubos
17. dec 2012

My mame 8m.Mala do 3ho mes.sa budila na 1-2 kojenia a pri tom hned zaspala bez placu bez problemov potom prespala aj celu noc uz a 4-5ty mesiac bol zlomovy,od vtedy sa v noci budi s placom,zo zaciatku hnd po kojeni zaspala,ale teraz uz ked ju aj naoojim tak nevie lahlo zaspat toci sa prevaluje mrnka niekedy aj znova zacne plakat a takto dokaze v noci aj zo 10razy ani to neratam ale je to dost,niekedy ju nechame zaspat u nas potom prenesem do postielky inokedy dam hned do postielky a spi inokedy zase vkbec v postielke tak je s nami ale aj tak sa zobudi po 2 hodkach. Je to unavne. Citala som,ze sa to v 9tom mesiaci vyvrcholi ale uz aj pomaly ukonci toto obdobie.Al uz vyliezli dva zuby a dovie do kedy nas budu trapit,poradte daco 100% pomahajucee na zuby,bo tej masticke co mam doma moc neverim a podla mna su aj vsetky ostatne na jedno kpyto... ☹☹

katka1981
17. dec 2012

@zuzana110, separacna uzkost, je zavisly na tom aby si ho uspala ty, sam nevie zaspat. Mali sme to iste. A ked sa pridali zubky, tak bola mala hore 3x za hodinu kazducku noc, cely mesiac.

kaciatkods
20. dec 2012

@dejka77 Ahoj, chcem sa opytat,kolko ma teraz mala?lebo my mame presne to iste ako opisujes, stale sa budi, ked spi hodinu vkuse tak som stastna, dve hodiny je uz u nas "super"spanie... ☹ vecer okolo 7-8 zaspi len na prse(niekedy je hotovy porod kym ju vobec uspim) a potom celu noc sa budime a tiez ju uspim len na prse lebo inak vyvadza...mala ma 9 mesiacov a toto mame skoro od zaciatku, ak nepocitam "kolikove"obdobie, ked po preplakani hodiny az dvoch potom vysilena zaspala tak na 3 hodiny...potom sa to zhorsilo a trapime sa doteraz...tiez spava s nami v posteli, nemala som sil ju kazdu pol hodinu, hodinu davat do postielky, nakolko unavena zaspim pri nej... som z toho strasne unavena aj fyzicky a hlavne psychicky...neviem, co mam robit...ak viete niekto nieco poradit, prosim napiste...dakujem

kaciatkods
20. dec 2012

@denaalubos nam na zuby pomohol jedine nurofen baby, tiez nas trapia zuby od 4 mesiaca, teraz ma mala 9 a ide jej 6 zubov naraz, tiez mame hrozne spanie, presne ako opisujes a neviem co uz mame robit, tak som znicena a zufala...mame reflux, tak neviem ci to caste budenie je z toho alebo zo zubov, fakt neviem ☹ ☹ ☹

dejka77
20. dec 2012

@kaciatkods Dcera ma 19 mes., v podstate sa to upravilo ked mala asi 13 mes. Vysledok je ale taky, ze spi pri nas doteraz a sama nevie zaspat. A tiez ked sa zobudi a nikto tam nie je tak sa rozplace. To co sa u nas dialo bola vlastne separacna uzkost, neviem ci to iste mate aj vy kedze ti takto spi uz od mala. Zatial som sa dozvedela len to, ze to treba pretrpiet, je to proste urcita vyvinova faza. Jedina ina moznost je nechat vyplakat, ale to by bolo surove pre take male dieta, aspon ja som to nemohla urobit.
Zo zufalstva som vtedy hladala nieco na nete ako by sa to dalo upravit. Zapamatala som si jednu vec - radili tam dat pod vankus levandulu, vanilku, zevraj to moze pomoct. Mozno je to blbost, ale za skusku nic nedas.
A davala si nieco na reflux? Syn to ma tiez a je to peklo. Nebyt toho tak pekne spinka.

velvet26
20. dec 2012

@zuzana110 je to uzkost 8 mesacnych, nasa to tiez mala uz od 7 mes..budila sa niekedy aj kazdych 40 minut, co ti poviem, tiez som bola z toho velmi unavena, ale preslo to...vsetko ma svoj cas a toto je prirodzeny vyvin tvojho dietatka, proste treba vydrzat....skus odpocivat cez den,ked spinka a v noci ked uz nevies co s nim,daj ho na chvilu oteckovi, nech ho popestuje a ponosi on, ja som tak robila....