8 mesačný syn sa v noci budí každú hodinu

juicy22
2. mar 2013

Prosim poradte mi, pomozte mi, som uz zufala.. Mam 8mes. syna. Prve tri mesiace spaval v noci ukazkovo, prespal okolo 6 hodin bez prebudenia. Ale od troch mesiacov sa to uplne zmenilo :( Budi sa stale, kazdu kazducicku hodinu sa aspon raz prebudi, niekedy aj viackrat za hodinu a tak je to uplne celu noc.Maximalne dve hodiny prespi ale aj to je uspech ak sa take podari. Kazdu noc, nejde teda o prechodny problem. Ja maleho kojim, a preto vzdy ked sa zobudi ho prilozim k prsniku - neviem ci robim dobre, ale to je jedina moznost ako ho uspim a takisto kedze som unavena nevyspata tak nemam silu ho nejako inaksie uspavat. Ale uz som z toho velmi zufala, som permanentne nevyspata a ked pocujem niektore - resp. mnohe mamicky, ktore hovoria, ze ich dieta prespi celu noc tak len ticho zavidim. Keby moj prespal aspon tie tri hodinky v noci ze by som si trochu oddychla.
Ja vobec neviem v com moze byt problem, prosim o akukolvek radu, alebo o povzbudenie, najlepsie keby som vedela ze moj maly nie je jediny a ze aj ine babatka mavaju takyto problem, ale ako pisem toto sa uz deje dlhodobo - nejde teda o chorobu alebo podobne. Aj ja som si v kuse nahovarala to budu zuby, ale prve zubky mu vysli az teraz a takto spava - teda nespava uz velmi dlho. Nie je to ze by bol hladny - lebo aj ked zje sytu veceru, situacia je vzdy rovnaka. Rovnako ci je v postielke, alebo spi so mnou v posteli, vzdy je to to iste
A potom chudacik, ako tuto noc som uz bola strasne nervozna, lebo aj ja uz nevladzem, spi hodinu, potom si ho musim prilozit aby mi zaspal na prsniku, potom ho musim od toho prsnika odlepit a polozit spat a medzitym sa este velakrat stane ze sa prebudi takze to musim znovu opakovat, dat na prsnik atd...
Nie je to dobre, ale nic ine... a cumel odmieta aby som nezabudla - uz od malinkateho mala ho vypluval- takze cumel nepouzivame - i ked som skusila aj znovu - ale stale rovnaky efekt - cumel nechce.
Mamicky, mali ste niekto podobny problem?
Radte, prosim

pacica
2. mar 2013

ahojky 🙂 niesi jedina 🙂 moja sa tiez budila kazdu hodinu a to este len ma 2 mesiace.tiez som na prasky a z toho nevyspatia mam uz problemy aj so zaspavanim.niekedy sa mi stane ze ked sa mi zobudi o 1 rano tak 4 h potom nemozem zaspat dobre ze?bohuzial nic s tym nenarobim,tiez jedine uspavadlo je moj prsnik.skus si jeho postielku pripojit k svojej a koj po leziacky,zaspi ti a nemusis ho prenasat

miskaska
2. mar 2013

Ahoj..nie je jediny 🙂..moj syncek sa prve tri mesiace pucil, cele dni a noci...ale ked som ho dala spat na brusko, sice sa mrvil, ale spal. Okolo 3:00 sa zobudil, napapal a do tej 6:00 sa nejako premrvil...ked ho prestalo trapit brusko, tak sa noci zhorsili a momentalne sme tiez v stave, ze sa budi aj kazdu hodinu a aj castejsie. Tiez to vzdy riesim prilozenim na prsnik. Uspim ho na prsniku, prelozim na brusko do postielky...to vydrzi niekedy aj dve hodiny...potom sa zobudi a idem uz ja spat za nim, prilozim ho a zaspime obaja, potom sa zacne po cca hodine mrvit, dam ho do postielky, tam opat vydrzi hodinu a taaaakto sa to opakuje celu noc. Obcas je lepsia noc, ze pospi aj 3 hodiny, ale to je len vynimka. Mne pomohlo to, ze som sa s tym zmierila, hlavne ja vo svojej hlave a ked sa zobudi, tak to uz neriesim, vezmem k sebe a spim dalej...unavena az tak nie som, moje telo si uz asi zvyklo. Mne vsak zle spava aj cez den. Vydrzi len pol hodinu, ak chcem, aby spal dlhsie, tak lezim s nim a on spi pricucnuty 😅 .Som zvedava na odpovede inych mamiciek.

miriamka
2. mar 2013

@juicy22 Ahoj, bohuzial nie si jedina...ja som na tom tak isto prve 3 mesiace spal super a teraz hore kazdu hodinu a tiez ako ty dam hned prso , mala som to tak aj pri prvorodenom...
Teraz jedine ked sa chcem ako tak vyspat je ze ho necham uz spat pri sebe a to spi aj 2-3 hodinky v kuse, sice ja dolamana, ale on spinka.
Ale pozitivum je, ze to tak nebude navzdy 😅 ...a treba toto obdobie len vydrzat 🙄

ast123
2. mar 2013

Ahojte dievcata,

mam 3 deti a to najmladsie ma 19 mesiacov. Tento problem sme doverne s manzelom poznali v noci sme sa kazde 2-3 hodiny striedali. Problem nocneho budenia je uplne jednoduchy. Hlad/smad. Dieta sa dobre nenaje a potom ho hlad stale budi. Bud skusit pri kojeni rukou striekat do ust, aby mlieko tieklo silnejsie a budit, aby to jedenie bolo vydatne aspon 10 minut a potom zarucene presi. Alebo jednoducho prejst vecer na umele mlieko a ked vam stiahne celu flasku, tak zahada je vyriesena. Ak nezafunguje ani jedno ani druhe, mozete skusit este podat caj. Ale osladeny, aby zasytil. Dalsia vec je, ako Vam spi cez den? Ak Vam prespi cely den a toto robi v noci, tak ma otoceny rezim. Dufam, ze si z toho nieco vyberiete. Nam sa podarilo okolo 8. mesiaca dceru zastabilizovat na 1 nocne kojenie o tretej. Drzim palce. Ada

rebecin
2. mar 2013

ahoj juicy,
mám deväť mesačného syna a so spaním sa trápime tiež od troch mesiacov. Tri mesiace spával ukážkovo, budil sa max. 2x na kŕmenie. Potom zlom, ktorý sa nesie do týchto dní. V literatúre som čítala, že je to vlastne prirodzené, ide o separačnú úzkosť dieťaťa a treba "to" len prežiť. Ani u nás nepomáha cumeľ, tiež nechce. Kojím ako ty, preto aj ja ho vždy len prikladám. Dokonca som ho začala nechávať v našej posteli, aby som ho mala "po ruke", takže sa nevyspím aj preto, lebo sa doslova prilepí na mňa, takže sa nemôžem ani otočiť, alebo si nájsť pohodlnú polohu. Je to moje tretie dieťa, takže to už naozaj riešim pragmaticky - proste čakám kedy to odíde, tak ako to prišlo.
Doporučujem zaťať zuby a snažiť na myslieť pozitívne. Ja si vždy ráno, nevyspatá, omráčená s bolesťou hlavy poviem, že som zas o jednu noc bližšie k tej, kedy sa vyspím.
Držme si palce!

pacica
2. mar 2013

@juicy22 este sa chcem spytat ako dlho tak spava kratko?

juicy22
autor
2. mar 2013

@miskaska presne ja som na tom podobne cez den tiez vela nenaspi, unaveny teda je ale dlho spat nevydrzi iba ked si ho necham na prsniku tak mi vydrzi trochu dlhsie ale to sa zas ja nemozem ani pohnut
@ast123 rezim asi nema prevrateny cez den spi sice niekedy aj tri krat ale tiez len kratucko a zobudi sa - proste nedokaze viac spat, tak preto asi spi niekedy aj viac krat lebo aj on musi byt po tej noci unaveny

@rebecin @miriamka @pacica dakujem vam vsetky fakt som rada ze nie sme jedini lebo vsetky mamicky v mojom okoli maju v noci spiace deti, tak som rada ze su aj deti ako ten moj a ze to prejde
ja to tiez uz beriem automaticky a prirodzene ze sme kazdu hodinu hore, ale niekedy su aj horsie noci - ako tato ktora ma donutila napisat rento prispevok - lebo tuto noc to bolo tak ze ked mi aj konecne zaspal na prse (co trvalooo) tak akonahle som ho ulozila uz zacal plakat a to sa niekolkokrat opakovalo - takze tato noc bola pre mna este viac narocna a potom som aj ja bola nanho taka nervozna co ma hrozne mrzi :(
mna este potom napadla taka vec.. ci to nema nejaky suvis s ockovanim - presne nasledujucu noc po prvom ockovani v troch mes. zacal takto zhorsne spavat a stale to trva (ale ja som inak za ockovanie len uz som aj nad takym premyslala..)

juicy22
autor
2. mar 2013

@pacica od jeho troch mesiacov takze uz je to vyse pol roka :(

pacica
2. mar 2013

@ast123 ahoj prepac,ale aby sa mamka vyspala len kvoli tomu aby zacala mu davat UM tak to je teda riesenie.radsej by som si to vytrpela,ako ho napchavat tou srackou,teda pokial samozrejme zena nema dostatok mlieka.ved aj tak z toho vyrastu a nebude to navzdy.je to len sila zvyku.ako hovorim ja som si na to zvykla a da sa to.len treba sa naladit na dobru naladu a nemysliet na zle veci

juicy22
autor
2. mar 2013

@pacica aha citam ze ty mas este len 2mes. babo, to moj vtedy tiez nespaval uplne najsuper ale v porovnani s tymto to bolo vyborne. vacsinou do polnoci spinkal, potom sa budil ale vzdy prespal aspon 2hod. -
a do 7 mes, spaval v postielke

ale teraz uz spavame spolu lebo on je inak aj dost velky a tazky chlap 🙂 takze by som uz kazdu hod. to prenasanie a zdvihanie z postielky nezvladala tak ho len ukladam vedla mna...

pacica
2. mar 2013

@juicy22 ako vravim kopec mamiciek trpi nespavostou,niektore to mozno maju este tazsie,ale je to sila zvyku a jednoducho to len pretrpiet.nebude to navzdy,takze hlavu hore,usmej sa,nalad sa na dobru naladu a hned bude svet krajsi 🙂 skus si ho zobrat k sebe a tak spat,alebo skus ho dat na brusko.

pacica
2. mar 2013

@juicy22 tak to len vydrzat,neboj on z toho vyrastie.urcite to ma z toho ze rastie a tie veci okolo toho.ja vzdy vravim ze by mali vynajst nieco prirodne na dlhe spanie 😀

pacica
2. mar 2013

@juicy22 heh no ani by som sa necudovala ze by to malo nieco s ockovanim a teraz ja idem malu dat ockovat a mam haluze z toho.inak aj mna slaktrafa ked sa nejaka mamicka chvali ako jej dieta prespi noc,vtedy chytam riadne nervy 😀

vintinka
2. mar 2013

moj sa budil kazdych 10 min.a trvalo to 4 mesiace..bud si zvykol na to prikladanie a chce citit tvoju blizkost aj ja som to takto robila ako ty..vzdy som prilozila ina moznost nebola tiez cumlik odmietal..mne na chvilu pomohlo dat do postielky tricko co som mala cez den..to mi poradili ...citil akoby mna a nebudil sa tak casto..ce toto obdobie trvalo do jedneho roku..potom sa to zmenilo.ale do dnes je zavistly na mna a doteraz spi a zaspava so mnou a to ma 5 rokov..dcera je pravy opak ta je ale na um od 3 mesiacov..viem co prezivas ale prejde to vydrz..

tinka9000
2. mar 2013

No podľa mňa robíš chybu, resp. si už urobila, že pri každom prebudení a zamrnčaní si ho priložila na prsník, dieťa v tomto veku určite nie je v noci hladné každú hodinu, to neexistuje, a pokiaľ si si ho sama naučila na každé jeho šuchnutie ho priložiť, tak sa nemôžeš čudovať, že prakticky na tebe spí celú noc. Nech ma tu mamičky ukrižujú, ale nie je pravda, že sa musíš doslova bezhlavo obetovať a nechať spať dieťa do neviem kedy na prsníku, to je šialené a nevydržíš to. Musíš predsa aj načerpať sily, to je jedna vec, a odučiť dieťa vysieť na prsníku nonstop, to je druhá vec, lebo si na seba upletieš bič, a bez teba, resp. bez prsníka neprefunguje malý ani chvíľu, a to nie je dobre. Si tu pre neho, to áno, ale neriešiť každé prdnutie hneď prsníkom. Určite to nie je separačná úzkosť-vkuse od 3. do 8 mesiaca🙂 Napíšem to takto - my dospelí dieťa učíme, deti sa veľmi rýchlo učia a obľubujú zaužívaný režím. Takže keďže si ho naučila že ho v kuse prikladáš a jemu je tak logicky dobre -vyžaduje to stále, ap okiaľ s tým niečo ty neurobíš, sám s tým určite neprestane. Ja mám 10 mesačnú dcéru a tiež kojím, a hoci viem, že každé dieťa ja iné a moja spávala veľmi dobre od začiatku, budila sa max. 2 krát a už asi od polroka spí celú noc (s výnimkou zubov a iných problémov), ja som sa snažila čím skôr ju odučiť od nočného kŕmenia, čo nebol vôbec problém, a tak isto som ju veľmi rýchlo naučila, že zaspáva sama, žiadne čičíkanie, uložiť do postieľky, dať pusu a spí. Skús postupne znižovať intervaly prikladania v noci, občas ponúkni čaj alebo vodu od smädu a inak len pohladiť, chytiť cez mriežky postieľky za rúčku a nechať aj trochu samého, nič sa mu nestane. Takže držím palce.

pimpilla
2. mar 2013

Ahoj, suhlasím s príspevkom od tinky, aj ja mám 11 mesačného syna, kojeného, taktiež vstávame v noci, do pol roka spal dobre, po pol roku sa to zmenilo , kojila som dakedy aj 8 krát za noc, pootm mi jedna známa poradila, aby som mu nedávala často, lebo si na to zvykne, jeho biologický rytmus je narušený, v tomto veku už deti nemožu byt hladné-len maximálne smadné, vtedy ponuknem vodičku( nie čaj), a podarilo sa mi to pretiahnut na každé 3 až 4 hodiny, zatial neprespí celú noc, ale postupne aj to príde...preto by som poradila len jedno , a to každej mamičke, po pol roku by som sa snažila nekojit cez noc viac ako trikrát a ked aj dietatko pýta pokúsit sa uspat inak, vodička, cumlík, pritúlenie, možno to bude tažké také 4 noci, ale potom sa to napraví, a nebude tak často pýtat, ale napokon každé dieta s tochto vyrastie, takže len výdrž 🙂

andelok
2. mar 2013

@juicy22 Nie si jedina, u nas sa presne toto vyskytlo tiez, akurat ze neskor, okolo 5. mesiaca. Najprv som robila to co ty, cize kazdu chilu som vyberala z postielky, kojila v sede, dala naspat, ak sa zobudila, znova nakojila...a bola som na prasky, lebo som nespala 🙂
Potom som si precitala jeden uzasny clanok od laktacnej poradkyne a odvtedy sa veci zmenili k lepsiemu o 100%. Dcerka sa sice nadalej budila, ale naucili sme sa to zvladat tak, ze som rano oddychnuta. Preletela som narychlo aj tie prispevky bab predomnou a skusim reagovat tak v bodoch nech to mas prehladne a poslem ti aj ten clanok. Takze:
1. Nic v zlom, ale ignoruj spravy o tom, ze dietatko nemas kojit, lebo v noci uz "nie je hladne". Kojenie nie je IBA jedenie!! Podla mna robis spravne, kojenie ma jednu dolezitu funkciu a tou je USPAVANIE. A po druhe sa syncek uistuje o tvojej pritomnosti, co mu tiez pomaha zaspat.
2. Spavajte spolu a koj pocas spanku. Mne to najprv prislo ako sci-fi ale skusala som a funguje. Za skusku nic nedas a ked uz si taka vycerpana (viem ake to je), tak asi skusis cokolvek.. V praxi to vyzera tak, ze ked sa maly v noci zacne budit, ty namiesto toho, aby si vstala, preniesla si ho do postele, nakojila a pracne zas vlozila naspat a znova zaspala (co dokopy trva veeelmi dlho), si len vyhrnies tricko, otocis sa k malemu, das mu prsnik a spis dalej. Chce to trochu zvyk...u mna po par nociach to zafungovalo natolko, ze som sa niekedy len prebudila na to ako kojim a ani som nevedela ako 🙂
Ty ako maminka reagujes aj v spanku podvedome na svoje dieta a ked sa zacne mrvit, tvoje telo zareaguje aj v spanku. My takto fungujeme doteraz, hocikedy sa v noci zobudim "povyzliekana", mala si taha mliecko v spanku, potom sa odvali a spi dalej.
3. Neboj, neprivalis ho. Na 100%. Takisto mas na to akysi "vnutorny senzor". Samozrejme, ak nie si pod vplyvom drog alebo alkoholu, co asi nebudes 🙂
4. Ako pisu baby, chce to vydrzat. Ked isli zuby (a stale idu), su horsie noci, kedy som unavena aj napriek tomu, ze spime spolu. Alebo chce spat dcerka len na prsniku, lebo jej to masiruje dasna. Ale zlepsuje sa to kazdym mesiacom, teraz ma 14 mesiacov a vcera spala vkuse 6 hodin, co je pre mna uplne ze zazrak 🙂
5. Vo svojom okoli poznam vela mamiciek a z nich ani jedna nema dieta, ktore by sa v noci nebudilo.
6. Nie som nijaka bio-eko-hipisacka matka zastavajuca nazor, ze dieta treba odstavit az v 15. rokoch. Ale toto spolocne spanie totalne uznavam, lebo vazne funguje 🙂
7. A teraz ten clanok, tam to mas do podrobna aj s vedeckymi faktami: http://goo.gl/TM2e6

Drzim palce!!

zonjushe
2. mar 2013

@andelok u nas to funguje presne tak isto 🙂..a som spokojna a oddychnuta aj ja, aj dcerka 🙂

andelok
2. mar 2013

@zonjushe Som rada, ze je nas takych viac. Aj v mojom okoli mam kamaratky, ktore takto zacali riesit nocne nespanie. Ono to sice pekne znie co pisu baby vyssie (a je fajn, ze im to funguje) - daj cajik, chyt za rucicku, daj dudlik...ked som raz chcela dat dcerke dudel namiesto prsnika, tak ho chytila a zahodila. A upokojit ju len tym, ze ju pohladkam je u nas sci fi, od narodenia si velmi vyzaduje tesny kontakt..cize bud mozem kojit, alebo ju v noci roznasat po byte na rukach. Dakujem, vyberam si prvu moznost 😀

mata95
2. mar 2013

moja dcera ma 2roky a budi sa stale, ma dni ked zanoc vypije 4flašky mlieka,flašu čaju,vždy plače zo sna alebo si len tak hlada miesto,nerobi to stale asi tak 4-5x do tyždna tak som rada ked sa niekedy vyspim,a robi to lendoma,umami aj usvokry spi ako anielik,nič jej netreba...takže poradiť velmi neviem,len som chcela zdielať že nieste jedina...a 8mes.deťom sa prerezavuju zubky, alebo mu treba ponuknuť čaj....nevim,snad vam ztoho rychlo vyrastie,ja už som si nato nočne vstavanie zvykla....🙂...držim palce....

mata95
2. mar 2013

jajjj ale predsa taka "mini rada"....že vraj sa sdeťmi netreba vôbec baviť ked sa vnoci prebudia,poskytnuť čo treba,čaj,prsnik,ruku,a byť maximalne ticho aby sa dieťa neprebralo,ked zisti že matka nereaguje samo sa ukludni a zaspi,len ho treba nechať a nepoviliť....ja som to nedokazala,a asi preto to dcera terazrobi,ale vraaaj to funguje,len treba čas,viac noci za sebou....

cawes
2. mar 2013

poctivo som si to tu precitala a nestiham sa divit co vsetko radite, a co vsetko robite. Urcite nie som krkavcia matka ale aby som kojila nonstop snad celu noc a spala z dietatom celu noc, davala mu osladeny caj atd. Ako nic v zlom, kludne tu spustite neviem co na mna, ale to mi pripada ako sci-fi triller.
Prve co mi dr. po 3 mesiacoch zakazal bolo krmenie v noci pri kazdom prdnuti. Povedal mi ze cim skor naucim maleho na krmenie vecer tak tym viac prespi. Ked sa v noci budil, hladkala som ho a boli noci ktore trvali tyzden dva kde som jednoducho pri nom sedela hladkala ho ale mliecko nedostal. Dostal ho po 4 -5 hodinach, takto sa to posuvalo az sa zobudil po 6 hodinach. Neskor som to oddialila na 8 hodin. Teraz bude mat 7 mesiacov a o 19:30 ho dam spinkat do jeho postielky, jeho izby a spinka do rana do 7
A vobec nebol spac. Je dieta ktore cez den od narodenia nespalo a noci boli horor, vsetko je len o voli a nie o tom skakat za kazdym prdom

marakoli
2. mar 2013

@cawes tak to by som aj ja rada nášho naučila, spinkať celú noc.

cawes
2. mar 2013

@marakoli treba skusat, ked sa zobudi hned mu nedavat prso, ale zacat ho hladkat atd, potom najprv caj(nesladeny) alebo vodu a skusat a skusat

marakoli
2. mar 2013

@cawes ja už nekojím, a zakaždým mu nedávam UM, ale čajík a niekedy ani to, len si ho pritúlim a hned zaspí. ale už ma bolia kríže, čo stále z postielky na ruky. niekedy spí medzi nami, ale to ho moc nechcem naučiť

cawes
2. mar 2013

@marakoli no ja tiez nekojim, nedostava ani caj v noci ani vodu. A spi sam v postielke, tiez sa obcas zobudi, ale jednoducho chvilku pockam a potom podla placu viem ci place zo sna alebo ze sa nieco deje.

ewellin
2. mar 2013

Ajojte mamicky... mala som podobny problem a vsetko vyriesila kniha A DOST od pamely druckermanovej.. az ma niekto zaujem mozem napisat viac...upozornujem ze nejde o ziadnu drasticku metodu ,,nechat vyplakat,,

marakoli
2. mar 2013

@cawes ja sa len utešujem, že to je prechodné obdobie a prejde to. 🙂 a skusime nedať čajík, len sa bojím, že bude ručať a zobudí pol bytovky 😀

marakoli
2. mar 2013

@ewellin môžeš napísať 🙂

hradnapani
2. mar 2013

@ewellin jasne, ze je zaujem 🙂 Ja mam sice starsie dietko, ale vsetky nevyplakavacie metody ma zaujimaju, aj do buducna 🙂