9,5 mesačné bábätko sa každú hodinu v noci budí na kojenie

zuzik1701
26. sep 2018

Ahojte
9.5 mesačný sa mi každú hodinu budi v noci na kojenie. Už neviem čo robiť, rozhodla som sa pred spaním dat sunar, ale aj tak sa zobudí po 1.5 hod.
Skúšala som mu už aj proste nedať prsník v noci a vrieska l hodinu. Bez cicku vôbec nezaspí.
Doktorka mi kázala už odstaviť.

renimac
26. sep 2018

@zuzik1701 neviem ti poradiť, ale som zvedavá na odpovede (okrem toho odstavenia). My takto fungujeme už 16 mesiacov a je to čoraz horšie. Chcela som odstaviť, ale žiaľ nemám na to momentálne "gule" (zuby, separacna úzkosť). Držím palce.

deniska14
26. sep 2018

@zuzik1701 ako neznasam ta vetu, ale ine neporadim...To prejde...ja mam 9m a detto to iste som mala aj pri prvej neriesim to....kojim a aj napriek tomu budem...je to to naj co mozme nasim detom dat...ano maju to aj ako dudlik a potrebuji nas citit spi s nami v posteli tak mu davam cici v polospanku a cez den si idem s nim pospat...mozno mu idu zubky..tazko povedat zasa sa to zlepsi a potom zhorsi....a su deti co spia zle....dcera bude mat 4r. A este stale neprespi celu noc ....😉raz vyrastu...

kopeccc
26. sep 2018
licona
26. sep 2018

Mne toto dcérka robila aj na UM, takže odstavenie nemusí pomôcť. Stále sa mi budí, a to má dva roky. Väčšinou len raz, ale máme noci, že sa budí každú chvíľu... Mala obdobie, že sa budila každé 4 hodiny, 3 hodiny, potom každé 2, každú hodinu, potom sa to zase naťahovalo na dlhšie intervaly... Niektoré deti spia celé noci aj dojčené od mala, niektoré sa budia v noci ešte dlho, aj keď sú na UM... Takže len vydržať a spať aj cez deň s ním, keď sa dá...

sasunka
26. sep 2018
majusska202
26. sep 2018

Ahoj môj malý sa budil každých 20 minút až pol hodinu fungovala som takto 7.mesiacov totálne som vyzerala ako mŕtvola až som si povedala dosť odstavila som ale len v noci cez deň naďalej dostával... A z mojej skúsenosti ti môžem povedať ze nič lepšie som nemohla urobiť 🙂

renatka100
26. sep 2018

@zuzik1701 moj ma takmer 10 mesicov je na um a budi sa kazde dve hodky da si 120 ml a spi dalej. Spi samostatne v postielke. Dcera sa budievala takto tiez kazdu hodinu bola ale kojena a tak v 15 mesiacoch som s tym skoncila a v noci dostala do ruky rozok a bavilo ju to tak dva tyzdne sa budit a odvtedy spala celu noc. Je to asi blby zvyk ale s 9 mesacnym ti nezostava nic ine ako cicik. Skusala si si odsat a dat mu z flasky? Mozno by potom nebol taky zavisli na ciciku a ty by si si v noci oddychla - mohol by to davat aj manzel.

evica01
26. sep 2018

Tak ked nepomaha sunar tak preco odstavovat? Nelogicke.
V noci si daj dieta spat k sebe. Zrejme ta chce citit. Nauc sa kojit poleziacky na boku. Ked zamrnka tak ponukni prsnik. Budete vyspati vsetci a budes mat pokoj. Neboj sa, donekonecna to trvat nebude.

katrin21
26. sep 2018

Nyz..mozno ho trapia zuby, budu sa a kedze je nauceny na zlozvyk zaspavania na prsnikuz tak pri kazdom prebudenu chce tak isto sa uspat..neni to o hlade, ani o tuleni, spravil si z teba uspavadlo, nahradzas mu dudel..ozaj, dudlik mate?
Nuz, treba iba odstranit zlozvyk a ponuknut mu na ukludnenie nieco ine.
Dudu, plienku do ruky,nech sa s nou hra, hocico... a ukludnovat... anoz trochu si poplace, ale prejde ho to.. ak to vydrzis tak 3 noci, mas vyhrate..vacsinou... idealny by bol ten dudlik...moja dudle nechcelaz vyskusala som ich 13, kym kobecne jeden vzala na milost..

katrin21
26. sep 2018

@evica01 ja osobne toto nevidim ako riesenie..prsnik kazdu hodinu, ci v lahu, ci nie, aj tak si horez cize problem to neriesi

lubik87
26. sep 2018

@zuzik1701 bože aj moja malá..čo nevypije cez deň tak sa.dorazi vnoci a aj mňa 😁

janage
26. sep 2018

@zuzik1701 ahoj u mna obe deti boli dojcene do takmer 3rokov, ale takyto zly spanok malo len jedno. Mozes skusit odstavit, ale nemusi to vobec pomoct. Ak nemas ine deti a,povinnosti a dieta spi lepsie cez den. Vzdy ked si lahne spi s nim. Pripadne si zozen pomoc niekoho kto postrazi a ty si aspon dve hodiny v kuse pospis aj cez den. Rozhodne potrebujes pomoc. U mna sa ten dlhodoby nedostatok spanku a vycerpanie prejavili neskor vo forme zdravotnych problemov.

janage
26. sep 2018

@zuzik1701 a este netreba zabudat na zlate pravidlo.Dojcit pokial matke a dietatu vyhovuje. Ak je teda matka vycerpana a ide na doraz, zjavne jej to nevyhovuje. Teda s kludom skusit odstavit aspon v noci. Uvidis ci to pomoze.

ivd
27. sep 2018

@zuzik1701 mozno bude moja rada uplne mimo, ale mozno ti pomoze. Moje male zlaticko (8,5 mes.) sa budi omnoho castejsie, ked jej na veceru dam iba UM pripadne nieco lahke. To je potom po 2 hodinach hore. Ak si este neskusala, tak kup z DM Haferbrei (ovsena kasa), zmiesaj to s vodou a priblizne 2 odmerkami UM (pre mliecnejsiu chut), pridaj do toho nejake ovocne pyre a hotovo. Po takej pol hodke este ponukni mlieko. Odkedy toto praktizujeme, budi sa raz za noc a aj to bez placu, kedze predpokladam, ze tak ako u dospeleho aj u dietata ovos zabrani vlciemu hladu, ktory nasleduje po napr. krupicovej kasi.

miirkka1
27. sep 2018

Kojene deti su ine ako deti na UM...aj moja chce byt na prsniku co hodinu a ma 23m.Mozno maju zle sny alebo chcu nas citit ale prsnik znova zaspat.Cim viac sa tym budes zaoberat tym viac budes nevyspatejsia.Ver mi...poznam to

renimac
27. sep 2018

@evica01 ja kojim len v ľahu a som chronicky nevyspata, lebo cestuje po celej posteli, prelieza po mne a pod. Takže to naozaj nič nerieši. Možno u niektorých detí ano, ale u môjho ani náhodou.

nistika
27. sep 2018

aj my sme mali podobný problém okolo jedného roka. jak som odstavila, spíme ceú noc 🙂 cez den som si najskôr ešte nechala kojenie ale to už tak či tak do mesiaca prestalo fungovať. tak treba počítať aj s týmto rizikom ale ten spánok za to stojí, najmä ak máš doma ďalšie deti ktoré ti nedajú cez den oddýchnuť

katarinamarkova
27. sep 2018

@zuzik1701 co ti okrem mlieka papa počas dna? Na veceru??

stvura
27. sep 2018

Boze zeny, tie deti raz vyrastu a budete lutovat. Z mojho pohladu, mas mini dieta - 9m. Neviem co ti cez den zje/nezje, mozno by si to mala prehodnotit, davat mu vacsie davky ak je hladne na obed a na olovrant (zalezi odkedy konzumuje tuhu stravu), zaviest nejaku pravidelnost aby to nebolo v noci kazdu hodinu, troska to cez den korigovat a predpokladam ze sa to skoriguje aj v noci. Odstavenie nic neriesi, mozno aj na UM ti bude reagovat zle kym si najdete to svoje. Plus mozno mu UM "odovzdas" spiacu potravinovu alergiu...
Ja som mamicka co dojcila...vsetky tri deti. Prve skoro 3r, druhe tiez, tretie 2r. Rozdiel mam medzi nimi 2r a 1,5r. Aj tandemy som dojcila a prezila som to. Chlapci sa mi budili v noci kazde dve hodky - najstarsi ako keby mal vnutorne hodinky v sebe. Ja viem ze je to tazke, ze si unavena - som clovek co miluje spanok, ale stale som tu a dala som to. Takze das to, skutocne si prejdi - spis najlepsie co, v akom mnozstve a kedy dieta konzumuje a posuvaj cas aby si mala aspon tie dve hodiny pauzu medzi jedlami. Cca po roku mozno dlhsiu. Ale zavisi od dietata. Moje prespali prvy krat noc ked mali okolo troch rokov - normalne som sa ja zobudila a sla ich skontrolovat ci su v poriadku 🙂...
Momentalne uz maju 10,coskoro 8 a 6r a nelutujem. Bolo to tazke, ale deti su zdrave, cule - proste moje top deti a nevymenila by som ich za nic na svete.

majusska202
27. sep 2018

@stvura to s tým jedením cez deň nie je pravda môj malý je veľmi pekne a veľa cez deň... Nemá problém zjesť dva krajce chleba na večeru potom dostal mlieko a o hodinu a pol bol hore a vrieskal kým nedostal cecok... Aj dve hodiny. Môj od pôrodnice do 4.5 mesiaca spával od pol 8 do rána do 7 ani raz nebol hore... Do pol roka bol plne kojeni... Takže ja som názoru že áno je to mlieko zdravé ale deti na ňom sú dosť závislé... A niektoré matky sú doslova ich otrokmi ja som držala 7 mesiacov a potom povedala dosť a neľutujem to... Laktacna mi povedala ze som dobre spravila.

mmoni89
27. sep 2018

U nas funfovalo jedine odstavenie od nocneho kojenia

renimac
27. sep 2018

@stvura viem ako si to myslela a v mnohom máš pravdu. Avšak som zástanca názoru, že v prvom rade má byť mama spokojná, lebo to prenáša na dieťa. Čiže ak je dojčenie dôvodom napr nervozity, ktorú si mama potom ventiluje na dieťati, dojčenie je druhorade. Ja stále dojčim, ale keby som mala silu, odstavim už dávno. Z rôznych dôvodov...

zuzik1701
autor
27. sep 2018

@nistika ako ste odstavili? Co mu dáte v noci

zuzik1701
autor
27. sep 2018

@katarinamarkova ráno jogurt, alebo len cicik
Desiata: niekedy ovocie
Obed : klasika zeleninova polievka alebo ryža mäso
Olovrant : ovocie + piškóty
Večera 19.00: 200 ml sunar + cicik, alebo kaša a cicik

dajda459
27. sep 2018

Ahoj. Mali sme to isté. Dcérka v takom istom období bola hore každých 30min. Dr povedala že to je tým kojením. Rozhodla som sa odstaviť. Bolo to o to ťažšie,lebo dcérka odmietala od narodenia cumlík a aj fľašku. Postupom času,hádam do týždňa, ako tak sa naučila piť z fľaše. Tak sme najprv odstavili prsník cez deň a do ďalšieho týždňa už aj na noc. A odrazu vedela prespať aj celú noc. Veľa šťastia ;)

evita1417
28. sep 2018

Moj ma 15 mesiacov a mamto iste. Dokonca sa to este zhorsi. Ked idu zubky, tak sa budi v 5 az 10 min. Intervaloch. Nik ti nic realne neporadi, proste z toho musi vyrast. Zlepsi sa to, ked prestanes kojit.

nistika
28. sep 2018

@zuzik1701 nič me mu v noci nedali. my sme mali už rok myslím tie deti už hadné v noci niesu len potrebujú ten kontakt sú to malý závisláci 🙂 dcéru som prestala kojiť keď mala 8 mesiacov z iných dôvodov. a sunár nejako nechcela ani nič ani piť ani jesť v noci. je to len o tom prsníku, kontakte. ale deti sa môžu naučiť že objatie stačí, ak s ním spíš, nemusí to byť tak strašné

evica01
28. sep 2018

Ja tu ziadny problem nevidim. 9 mesacne dieta sa v noci budi. Cuduj sa svete 😂

luba41
28. sep 2018

a budí sa preto, lebo cez den si ju už odstavila od dojčenia..2x pri 9 mesačnom dieťaťi je nič je dohána si to v noci.. nie hlad ale "kontakt" s tebou..lebo určite vieš, že dojčenie nie je len jedenie...na vysvetlenie...

katrin21
28. sep 2018

@zuzik1701 inak skus ukladat az o 20.00 / postupne nstahuj cas o 20minut neskor..do tyzdna to mas posunute/ aj to vam scasti pomoze..mala by mala bdiet aspon 4-5h pred vecernym.spankom, aby spala ako zarezana.. o 19 je skoro, ak dostane len cicik, je hladna do rana..ja som davala este nad ranom mlieko okolo 4-5, ako to vyslo
.ale skor nie.