9-mesačne bábätko nesedí, je to normálne ?

petra2342019
16. jan 2020

Ahojte mamičky, mám 9 mesačného chlapčeka, chcela by som sa opýtať, či je normálne keď ešte sám vôbec nesedí ani sa nestavia na nohy? Sem tam sa dá na štyri no na kolienka aj dvíha zadoček, je to také zlaté, ale poznám aj menšie detičky ktoré už sedia. Neviete mi niečo poradiť? 22.1 ideme do poradne.

snehulienka8
16. jan 2020

@petra2342019 pytaj sa v poradni..na dialku ti neodbornici tazko poradia..

simonecka008
16. jan 2020

Kazde dieta je ine. Moja zacala sediet v 8m. Neporovnavaj svoje detia s inymi. Nie kazde dieta je tabulkove...

catherine1989
16. jan 2020

@petra2342019 môj si až v 9.mesiacoch sadol. A to bolo potom tak všetko zrazu, behom jedného týždňa si sadol, v postieľke sa postavil a aj začal štvornožkovať

catherine1989
16. jan 2020

@petra2342019 takže sa neboj, každé dieťa je iné, ak máš pochybnosti, opýtaj sa na poradni, ale drámu by som z toho nerobila. Držím palce 👍👍👍

ivkazba
16. jan 2020

Môj brat sám nesedel ani keď mal rok a pol, ani sa neplazil, nič, len ležal. Potom tesne pred 2 rokmi začal rovno chodiť. Každé dieťa je iné, to najhoršie je ho porovnávať s inými a ísť podľa tabuliek.

mogaa
16. jan 2020

@petra2342019 pokiaľ sa ti dieťa plazí, pretáča a dáva na štyri - vôbec nerieš...podľa správnosti by si malo dieťa sadnúť až zo stoja😉aj keď väčšina detí začína skôr...ale pre istotu to spomeň pediatrovi na poradni, možno ťa pošle na rehabilitačné aby pozreli či dieťa nemá oslabené niektoré svalové skupiny ako chrbátik alebo bruško....ale určite to nie je na nejakú diagnózu ak sa ti už dáva na štyri....deti bežne preskakujú niektoré fázy, potom sa k nim vrátia...naľa napr.začala štvornoškovať až v 11.mesiacoch, v 12.mes.sa už stavala popri nábytku ale chodiť sama do preistoru sa pustila až v cca 16.mesiaci

tinkatinus
16. jan 2020

@petra2342019 dcerine začali sedieť v 11m a teraz behajú lietajú nič im nie je.

brezza
16. jan 2020

@petra2342019 moj zacal sediet asi v 11 mesiacoch tesne predtym sa zacal stavat pri nabytku a potom stvornozkovat. Takze klud a neporovnavaj tak

petra2342019
autor
16. jan 2020

@mogaa ďakujem za odpoveď, malý sa plazí aj pretáča 😊 určite sa poradím v poradni len som chcela nejaké radi, či s bábätkom netreba nejak cvičiť, posilovať svalstvo alebo tak 😊 ale nechám tomu voľný priebeh, tak to bude najlepšie 😊

janickacrazy
16. jan 2020

@petra2342019 dávaj ho veľa na bruško, viackrát za den, inak nemusíš robiť nič, moj prostredný začal sedieť až v 12 mes., štvorkovať v 10mes., chodiť v 16,5 mes. a je úplne v poriadku, neboj, každé dieťa má svoje tempo

mrssweet
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mrssweet
16. jan 2020

@petra2342019 Tiež som toho názoru, že dieťatko treba nechať nech sa samo vyvíja. Samozrejme sú prípady, že je nutné rehabilitovať a chodiť na neurológiu, ale to sú väčšinou detičky ktoré majú aj iné odchýlky vo vývoji. Ak sa vám stavia na štyri to je určite dobre znamenie on sa sám rozbehne len ho netreba nútiť. Moja malá má 8 mesiacov a tiež sa ešte len. plazí a nepanikárim 🙂