Používame cookies. Viac informácií tu. OK

9 mesačné babo neštvornožkuje a nestavia sa na nôžky.

9. mesiac dieťaťaPsychomotorický vývoj
gigihadid
26. okt 2019

Ahojte dievčatá ja viem, že každé dieťa je iné, každé dieťa ma iné tempo, ale moja malá ešte vôbec neštvornožkuje a ani sa nestavia na nožičky.Myslíte že by jej trebalo nejaké cviky či len čas?

jani321
26. okt 2019

@gigihadid ahoj. Naša stvornozkovala až v 10. mesiacoch a v 11. mesiacoch sa zrazu sama postavila a začala chodiť bez opory. Dovtedy sa vedela len v postieľke postaviť a pridrzat. A plazenie úplne vynechala...

ludkka0407
26. okt 2019

Ahoj,co na to pediater?plazi sa?skusa sa dat na styri?moja prvorodena zacala stvornozkovat na cca 10 a pol mesiaca a stavat sa popri nabytku az po roku.chodit sama v takmer 16tich mesiacoch.druhorodeny stvornozkuje ako drak uz od siedmych mesiacov a stavia sa tiez cca od siedmych.takze ano,kazde dietatko je ine.skus sa opytat aj pediatra.drzim palce

deti95060810
26. okt 2019

a čo nato lekárka? sedí bábo samé? ak áno tak to určite čoskoro príde...

nina004
26. okt 2019

Ahoj, u 9.mesacneho baba by som este neplasila, pokial doteral robilo vsetko. Ale ak sa bojis spytaj sa pediatricky, ona bude vidiet ci stravne zapina svaly a ci je vyvin dobry. Alebo si najdi nejakeho fyzioterapeuta, ktory robi Vojtovu metodu, tiez to bude vediet pekne posudit a poradi ti pripadne aj nejaky cvik.

ptmt1011
26. okt 2019

Vieš to a aj tak stresujes. Daj jej čas. Ona vie najlepšie kedy sa má na tie nohy postaviť. Moja druhá nestvornozkovala skoro vôbec.len tak divne sa presúvala. A na rok už začala chodiť. Sú deti ktoré začnú chodiť až na rok a pol.

mogaa
26. okt 2019

@gigihadid pokiaľ inak napreduje, tak to nerieš....veľa detí štvornoškovanie uplne preskočí a začne rovno chodiť, ale ešte má čas aj na jedno aj na druhé....naša začala tiež so štvornoškovnaím až v 10-11mesiaci, v roku za začala stavať popri nábytku a chodiť až v 14-15mesiacoch, teraz sa nezastaví....treba jej dať čas, každé dieťa ide svojim tempom, jedno začne skôr džavotať, iné štvornoškovať či rovno chodiť...ak sa nebude v roku ani stavať ani štvornoškovať - potom to rieš....ale zatiaľ á času a času..

gigihadid
autor
26. okt 2019

Dievčatá ku pediatričke chodíme každé 2-3 mesiace tak nás objednáva, a naposledy sme tam boli pred 2 mesiacmi to dcérka mala 7 mesiacov tak som to ešte veľmi neriešila, lebo na 6 mesiacov sa stavať na nozky je ešte skoro aj to štvornožkovanie mi tak nevadilo ale teraz vidím že nič z toho nevie.Sedieť sedí sama, ale padá s nou do strán ... A pretáčať sa pretáča vo veľkom.

gigihadid
autor
26. okt 2019

@deti95060810 Teraz ideme k lekárke tak sa jej opýtam, sedieť sedí ale niekedy s nou padá do strán...

gigihadid
autor
26. okt 2019

@ludkka0407 plaziť sa plazí ano,ale štvornožkovať neskúša ...

kittykat22
26. okt 2019

@gigihadid ahoj, nas maly nikdy nebol na styroch. Plazil sa, rozne sa presuval a zacal chodit z sialenych 16 mesiacoch. Lenochod baculaty to bol. 🙄 A my v strese, zbytocne.

laura0
26. okt 2019

@gigihadid moja mala 10,5 mesiaca a len sedela ,bola totalne kludne dieta a zrazu asi v 11,5 mesiacoch zacala stvornozkovat ,postavila sa a zacala obchadzat nabytok ,chodit uplne sama zacala ako 13mesacna...kazde dieta ma svoje tempo a niektore deticky ani nestvornozkuju ,nasa pediatricka mi na to povedala ze ked dozrie centrum v mozgu vtedy to dieta zacne ten pohyb robit,nasilu to nema vyznam urychlovat....cize klud,malá ma cas .

eliska13
26. okt 2019

@gigihadid Môj nestvornozkoval vobec doplazil sa kam potreboval a potom sa už začal ťahať na nohy úplne sám sa pustil až v 15 m pán opatrný😜dovtedy za ruku či popri nabytku

seahorse27
26. okt 2019

Moja dcera zacala stvornozkovat az ako 10-mesacna, dovtedy sa len plazila, ale neuveritene rychlo. Sadla si sama ako 9-mesacna bez toho, aby bola na styroch, normalne brusak spravila a sedela. Ale sedela stabilne, nevyvracalo ju do strany. Chodila sama od 13. mesiaca. Za ruku odmietala chodit uplne. Ak pada do strany, este nema dost pevne svalstvo na sedenie.

danka728
26. okt 2019

Ako si napísala, každé dieťa je iné a má svoj čas na všetky tieto veci ,z praxe viem,že častokrát dieťa aj štvornozkovanie vynechá a začne najskôr chodiť a až potom sa vráti k tomu čaru byť na štyroch 🙂 takže vôbec sa neboj, buď v kľude ☺️ susedkyn syn začal chodiť až v 16 mesiacoch 🙈 neskoro ale prišlo to 🙂 a vôbec nelozil ...

marika6
26. okt 2019

@gigihadid ked sa plazi vsetko je ok. moja sa ani potvorka neplazila ani nepretacala. pekne sedela a zacala sa presúvať na ritke. ziadna slava.

lindusss2016
26. okt 2019

@gigihadid a ako sa do toho sedu dostane, ked nestvornozkuje?

ukulela
27. okt 2019

@gigihadid Môj má rok a stvornozkuje tak mesiac. Dovtedy sa len plazil. Chodí len okolo nábytku. A pohoda klidek. Ide si svojím tempom. Staršiemu pomohlo na rozpohybovsnie plávanie.

juliet86
27. okt 2019

precitaj si knihu rozvijej se detatko od evy kiedronovej alebo si pozri online videa. su veci ktoryni jej vies pomoct

jankaga
27. okt 2019

@deti95060810 ci samo sedí? Keď ešte nestvornozkuje nemá čo samé sediet

jankaga
27. okt 2019

@gigihadid keď sa plazí to stačí, nestresuj

jankaga
27. okt 2019

@gigihadid sedieť ho nedávaj, ani na nozicky

minimilan
27. okt 2019

Ako prvé prestaňte dcéru dávať do pasívneho sedu a radšej ju motivujete aby sa začala dávať na 4. Nech si sama sadne. Vy jej azda neveríte, že to zvládne aj bez Vašej pomoci? 😊

yanni
27. okt 2019

@lindusss2016 deti si najdu sposob ako sa posadit. Moj brat nestvornozkval vobec, mama sa na tom smeje doteraz, ze "skackal" na zadku. A sam sa aj posadil, aj postavil, aj zacal chodit este pred 1. narodeninami. A je z neho uspesny ing, ktory vystudoval v zahranici. Starsia dcera sa skor posadila a postavila, uz behala okolo nabytku ako strela a az ako ca. 11 MESACNA ZACALA STVORNOZKOVAT. VELMI KRATKO a v 13. mesiacoch uz behala "maratony".

lindusss2016
27. okt 2019

@yanni deti si mozno sposob najdu, ale jediny spravny sed je ten zo stvornozkovania. A stvornozkovanie samotne je velmi dolezitym krokom vo vyvoji a je ziaduce, aby trvalo co najdlhsie. Toto su proste hole fakty, nezalezi na tom, ake s tym mas skusenosti ako laik, ktory sa nezaobera fyziologiou. Mozno keby tvojho brata videl fyzioterapeut, hned by ti povedal, ako sa to na nom podpisalo. MOZNO... mozno ozaj nema ziadnu ujmu, ale to, ze to ty nevidis, neznamena, ze to tam nie je... to len tak na okraj, ako lektor jogy sa uz roky zaujimam o spravne drzanie tela, zdravu chrbticu a klby, stretavam sa s roznymi odbornikmi, s ktorymi o tom diskutujem, taktiez mam az prilis vela klientov, ktori tak uplne v poriadku nie su a casto maju problemy volnym okom nepostrehnutelne a hlavne nie pre laika...

cawes
27. okt 2019

@gigihadid ahoj moj maly nikdy nesiel po styroch, plazil sa ako vojak, stal s pomocou drzanim sa o stol, a potom chodil v roku, ja som ako dieta sedela a chodila, nikdy som nesla po styroch. Zacala som chodit ale velmi skoro. Kamosky maly zase len sedel skoro do roka, potom zacal po styroch a od roka a pol chodil.

minimilan
27. okt 2019

@yanni pri otázke stvornožky, sedu a pasívneho sedu je skutočne dôležitá informácia že je z neho úspešný inžinier, ktorý vyštudoval v zahraničí 😂 OMG 😅😅

ludkka0407
27. okt 2019

@gigihadid tak klud,ono to pride.z plazenia pojde na 4 a bude sa hojdat,pravdepodobne skusi aj sikmy sed,teda sa posadi a ako aj pisu zienky dalsie,mozno sa najprv postavi a potom bude na styroch.kazde dieta vlastnym tempom.ja by som bola rada,keby mladsi syn radsej sa najskor naucil posadit a potom sa az postavil,lebo takto,ze sediet nevie (vzdy ho vykoti dozadu alebo do strany,ked sa pokusi),ale stavat sa stavia na nozky u nas znamena mnozstvo padov a vacsinou na hlavu,ked nestihnem zachytit.dcera bola v tomto absolutne super,ona sa najskor posadila,potom stvornozkovala veeeelmi dlho,potom k nabytku a chodit,sama sa pustila az skoro 16mesacna,ale teda malokedy spadla a na hlavu takmer vobec

barboraalexej
27. okt 2019

@gigihadid Ahoj môj syn sa v 9 mesiacoch začal ešte len plaziť, potom to však nabralo rýchly spád a všetko dobehol, začal chodiť ako 13,5 mesačný

yanni
27. okt 2019

@minimilan ale ano je, leo tu na MK sa casto zdoraznnuje, ze ked dieta nestvornozkovalo, tak to nebude mat v hlave v poriadku. Co je uplna hlupost.

katrin21
27. okt 2019

Sedi ked ju posadis,alebo sa posadi sama cez bok zo sikmeho sedu? Lebo to je rozdiel...stvornozkovat nebude,kym jej nezosilnie trup,,preto ti aj pada v sede...nedavaj ju este sediet... pockaj este mesiac a ked ani vtedy nebude stvornozkovat, tak skus kontrolu u neurologa.
Inak pre dieta je to tak,ze najprv sa stavia na kolienka,napr.ked sa drzi tyciek v postielke..az potom ide hore do stoja cez poziciu rytiera/ to je jedna noha poklaknuta,a druha sa zapri a postavi s oporou,ze sa drzi napr.tych tyciek../
Vacsinou to svornozkovanie a postavenie sa idu hned po sebe, behom tyzdna dvoch... Rehabilitacni lekari maju taky nazor,ze dieta by po etape plazenia / plazenie symetricke, ruka,noha struedavo/ do mesiaca cca. Dieta ide na 4 tym,ze zacina podsuvat kolienko, zdvihat ritku a posiluje paže,aby ho udrzali..

Niektoryn detom to alw trva aj dva mesiace
. Ak sa plazi 4 mesiace a ziadny posun napriklad,tak moze byt slabsie a treba pocvicit,aby spevnelo. Nie je to ziadna tragedia, da sa to prezit.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre