9 mesačné dieťatko je v noci stále odokryté. Poradíte?

slecnamarplova
4. feb 2015

Ahojte maminky, môj 9 mesačný synček spáva v pyžamku a vo vaku, ešte ho prykrývam ( máme v spláni dosť chladno ). Cez noc sa ale stále odkope a potom je celý studený. Viete mi prosím poradiť kde by som kúpila nejaké zateplené pyžamo, prípadne mi poradíte iný fígel ? 🙂 ďakujem

liebling98
4. feb 2015

@slecnamarplova keď je veľmi zima, tak som drobcom zvykla obliecť pod pyžamo (overal) body s krátkym rukávom a na nohy dať tenké ponožky.

gretocka
4. feb 2015

neviem co znamena dost chladno - asi by bolo treba specifikovat nejaku ciselnu hodnotu. My tiez v spalni moc nekurime (cca 19-20 stupnov), deti mi nikdy nespali vo vakoch, len v pyzamkach a prikryti. No a odkopavali sa pravidelne, pravidelne som ich rano nachadzala studenych (nohy, ruky, pripadne licka) a chori neboli nikdy kym nenastupil starsi do skolky 🙂
Dcera je dokonca taka expertka, ze ked ju zakryjem, okamzite kopne nohami a odkryje sa....

martinka117
4. feb 2015

Normalne by som kupila len hrubsi vak a neriesila zas nemozes ho uplne prehrievat moja ma dupacky a tenky vak a teraz ma tiez obcas studensie rucky ale neni chora ani nic 🙂

fifitko25
4. feb 2015

Moj syncek stale spava odkopany... Vak nechcel. Spinka v pyzamku, na nozkach ma ponozky, tot vsio. Nikdy nebol chory, ma 2 roky 3 mesiace. V spalni mame cca 20st

bonaqa2013
4. feb 2015

moja dcéra bude mať 13.2. 5 rokov, ale ešte nikdy nespala zakrytá. ja neviem čo je to za dieťa. Nestrpí žiadnu deku, ani paplón na sebe. Takže spí v pyžamku - pyžamko je froté. snažíme sa, aby sme v spálni nemali chladno. Rok sme neboli u lekára.

zabina27
4. feb 2015

@slecnamarplova inak v lidli mali teraz take hrubsie overaly, len tusim to bolo uz minuly tyzden, ale mozno by si este nasla. alebo fakt skus dve vrstvy, na overal (pyzamko) alebo pod, podla toho, ci je volnejsi - bodyno, tensie teplacky, pripadne pancusky, ponozky. alebo este mi napadlo - na com spinka? mozno dat deku na plachtu, to bude mat teplejsie zospodu

nicolle21
4. feb 2015

nas tiez bojkotuje prikryvky akehokolvek druhu..pod pyzamom ma body s kratkym a tenke ponozky.v spalni sme sa naucili jednoducho kurit viac.aby mu nebola zima..chory nebol uz dlho.ale udrziavam ho v teple..ani mne nie je prijemne ked sa zobudim v noci na chlad az ma trasie

hradnapani
4. feb 2015

@slecnamarplova ja namiesto zatepleneho pyzama davam teplaky v zime. Lebo prikryvka vobec nehrozi od narodenia.

esterba
4. feb 2015

@slecnamarplova moja je tiež tak, dávala som jej aj ja dve vrstvy, overal + body a ponožky (vo vaku ju triafal šľak), ale už to nerobím, lebo to sa odkope ešte rýchlejšie. Spáva s nami a mám dojem, že ju dosť vyhrievame už len našou prítomnosťou.

alexanotbad
4. feb 2015

@slecnamarplova skus viac vrstiev oblecenia a hrubsi spaci vak 😵

schocko
4. feb 2015

Moja dcérka od narodenia po teraz (14 mesiacov) spi odokryta - neznesie na sebe ani vak, ani deku, ani paplonik.... Kúrenie mame nastavene na 22 stupňov a na noc jej obliekam pyzamovy overal, pripadne body s krátkym rukavom a na to pyzamko, plus ponožky.

mimla
5. feb 2015

U nás sa to riešilo zásobami flísových, alebo hrubších overalov na spanie. Výborná vec, ani kríže nemá holé.