9 mesačný syn cez deň prespí 3 - 4 hodiny

lucka_or
18. okt 2012

Ahojte, je podla vas normalne, ked moj 21 mesacny syn prespi bez prestavky cez den aj 3, 4 hodiny? zaspi zhruba o 10 a spi do 13., niekedy aj 14. Nie je to vela?

lenka268
18. okt 2012

Podla mna to vela nie je. Zalezi aj od toho kedy ide potom vecer spat, a ci vam to tak vyhovuje. Moj maly ma 2 r a 5 mes a spi cca 2 hodiny cez den. Este pred takymi dvoma mesiacmi spal aj tri hodiny. Potom to ale bolo horsie vecer, isiel spat aj o jedenastej a bol mrzuty. Podla mna je to v poriadku ak to vyhovuje vam a hlavne malemu ale zrejme ano ked lubi spat 😉

miskalevica
18. okt 2012

@lucka_or ja zatial babo nemam, ale podla toho co opisujes, ja som tiez tolko spavala, dokonca este aj v skolkarskom veku a nasledky nemam ziadne. Ak spi potom dobre aj v noci, tak je to len dobre. 😉

157misicka
18. okt 2012

ahoj ide o to ci vam taky rezim vyhovuje, podla mna to neni vela asi je vycerpany. Moj syn chodi spavat zhruba o pol deviatej vecer a rano vstavame o 8.00 potom ide spinkat tak okolo jednej a spinka do tretej 😀

lutia
18. okt 2012

@lucka_or ak je spokojny tak preco nie, a radsej nech si pospi kolko potrebuje ako by mal byt mrzuty, ze je nevyspaty (poznam z vlastnej skusenosti lebo my mame 15m a vsetci mi naokolo hovoria ze nespi vela a tolko ked spi este 2x denne...jednoducho on ten spanok potrebuje a ked som ho davala 1x spat tak maval kruhy pod ocami)

lucka_or
autor
18. okt 2012

takyto rezim si zaviedol pred par tyzdnami, predtym spaval tak, ze doobeda cca hod a pol aj poobede tolko. No a teraz prespi vkuse tolko. A uz okolo takej 6 vidim na nom, ze je unaveny. Spavat vecer chodi okolo 8, 9

katren
18. okt 2012

@lucka_or bud rada, ze ti tak spi.....moja Dominika nespi uz vobec, Michal tak max. 2 hodky cez obed....to je vsetko....
dufam, ze aspon tato tretia bude rozumna a bude dlhsie spavat 😉

katren
18. okt 2012

@lucka_or a vecer chodia spavat obidvaja rovnako.....o osmej v posteli, inak presvihneme ten spravny cas a je to boj dostat ich tam....

lucka_or
autor
18. okt 2012

@katren no ved som rada, len uz neviem, ci ma to nema znepokojovat. ale ako citam, malo by to byt v poriadku..

lenka268
18. okt 2012

@lucka_or tak to je super ked chodi spavat okolo 8- 9, to je idealne a pri takom dlhom spanku cez den. Takze si myslim ze je to dobre. Ako som uz pisala moj ked spal 3 hodiny tak nezaspal skorej ako o tej 22.30 - 23.00 co je strasne neskoro. Takze som rada ze teraz spi menej a vecer zaspi okolo 21.30

moon1979
18. okt 2012

@lucka_or nezakríkni a bud rada ... môj krpec od dvoch rokov nespi vôbec cez den, vecer zaspi o 20tej a rano vstava o 6tej 😝

jaja28
18. okt 2012

stastna to zena, bud rada, ze spinka, vyuzi ten cas pre seba, ved ked je hore mas co robit ci nie 😉 🙂 🙂 🙂

lucka_or
autor
18. okt 2012

dakujem, ste ma upokojili, uy som zacinala pochybovat, ci je to ok...

mirka1308
18. okt 2012

to máš super 😉 podľa mňa sa nemusíš znepokojovať. Mám susedku, ktorá keď bol malý bábätko, tak spával 3hodky doobeda a 3hodky poobede. Behala s kočárom po okolí a koľko krát bola zúfalá, lebo nevedela už kde má s ním ísť a zastať nehrozilo, hneď sa zobudil 😒 On je doteraz taký spachtoško, naviac je dosť dlhý, tak sa veľa krát ľudia divili, prečo trepe do kočíka také veľké deco 😀 😀 mu nohy trčievali 😀 😀

zuzi0911
18. okt 2012

@lucka_or ahoj mam kamatatku jej syn ma 4 roky a tez poobede tie 3 hodiny spi. zato moje male vobec nechcu spavat. prva od roka vobec poobede nespi a druha zacina tak isto aj ked je pravda ze ked zaspi tak bud na pol hodinu alebo na tri. neboj sa je to v poriadku bud rada ze mas spachtoska.

hajajanka
18. okt 2012

Aj moj syn v tomto veku prespal minimalne 3 hodinky. Ja som si zatial dala kavu, oddychla, pozrela net a lenosila. Pri druhom babatku mi to nehrozi, lebo kym mi malinka spi, tak starsi syn ma drzi v pohotovosti, pretoze uz davno poobede nespi. Ked bol starsi (pred 3. rokom), tak uz prestal poobede spat, pretoze potom isiel spat az okolo 22.30 hod. Dnes lahne o 20.00 hod. a spi az do rana.