9 mesačný syn pri zaspávaní a zobúdzaní plače. Čo robiť?

andysok
27. mar 2012

Moj 9 mesacny syn permanentne pri zaspávaji a pri zobúdzaní plače inak je to pokojne dieťatko, musím ho uspávať bud v kočíku alebo na rukach, pokúšala som sa ho naučiť zaspávať sameho v postielke ale strašne plače, nemáte niekto radu ako ho naučiť aby neplakal? Je to jeden z dvoj vaječných dvojčiat, dcerka zaspi sama, bez mojej pritomnosti s flaskou v puse , maly ani za svet, púštam mu aj uspavanky hladkam ho ale nic, musim ho vyslovene " vyhotrcať".... velmi by som ho chcela naučiť zaspinkavat sameho a v pokoji. Ďakujem za každu reakciu

hajanka
27. mar 2012

Myslim, ze este "neprisiel jeho cas" na to, aby zaspaval sam, potrebuje ta viac ako dcerka, na nich pekne vidis, ako je kazde dieta rozdielne. Obe varianty su normalne a prirodzene, ak je to to, co deti vyzaduju, potrebuju.

Ja by som ho urcite nestresovala este viac nejaky novymi praktikami a pokusmi o samostatne zaspavanie, ale dala mu to co potrebuje, chce. Nie je to ziadne rozmaznavanie, ani "otrocenie" ako som to tu uz par krat citala. Raz pride jeho cas.

Ja som mojho syna uspavala na rukach do cca 1,5 roka dobrovolne, od malicka. Inak totizto zaspat nechcel, chcel byt pri mne, dala som mu to co chcel, preto mamou. Prisposobila som sa. Ako rastol, intervaly zaspavania sa skracovali. Zaspal u mna do 2min. na rukach. Som si ista, ze ak by som sa pokusala ho/to zmenit, trvalo by to hodiny, mozno by nezaspal vobec, vystresovala by som jeho a tiez poriadne seba. A to som nepotrebovala 🙂

Takze moja rada znie, daj mu to co potrebuje 😉

akinorev30
27. mar 2012

Ahoj, no moja síce zaspáva sama, ale každé ráno sa mi budí s plačom. Nechápem čo to je. Vidím, že sa jej chce spať a aj na minútu zaspí ale potom zase spustí plač. No riešime to každučké ráno a už ma to naozaj nebaví, lebo ju chúďa nakoniec vždy musím prebrať ☹. Netuším, čo to môže byť.

kbeata
27. mar 2012

ahoj,ja s malym lezim v posteli,asi od takych 8 mesiacov,dovtedy zaspaval sam
potom ho prehodim do postielky,ale tu mam pricapnutu k posteli,bez tej bocnej mrezi,v podstate sa na mna celu noc tlaci,no co uz 😉 ,alebo on lezi a ja zatial ukladam veci a tak sa pozera,trva to cca 10 min.ale musi byt kludny 😉