Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

9 mesačný synček už 3 dni plače a nechce spať

maminka30
21. aug 2012

ahoj babenky,mam 9mes.drobca.do teraz mi zaspaval po vložení do postielky sam.asi už 3dni mi len plače a nechce spať.ani nie že nechce......ma unavene očka,aj si ich mrví ale nejak sa mu dobre nezaspava.každa rada je dobra🙂

ematko29
21. aug 2012

deti niesú stále rovnaké,menia sa.aj moje deti tym prešli najprv krasne zaspavali aked zistili,že tto môže byť aj inak už som musela uspavanie nejako zmeniť,raz kočíkovaním,inokedy nosením na rukách.teraz sú už väčšie a zaspávajú same v posteli ,ale ani to nieje okamžite šalia sa v posteli aspon pol hodiny 😀 čo mi samozrejme lezie na nervy,ale viem ,že je to dočasný stav.tvoj sinček napreduje učí sa 🙂

molly25
21. aug 2012

no mi sme natom rovnako u nas ale pomaha hladkanie a hladkanie a ked ani to tak proste ju neukladam nam sa tiez velmi zhorsil rezim skoro nic nespikame ale asi tu bude aj tym ze nam idu zubky ja verim ze to zase bude ok.....

ivani
21. aug 2012

na mojho maleho funguje ked ho mam na rukach a tvarickou si ho pritlacim k jednemu prsniku, ako keby som ho isla kojit. prirodzene zavrie ocka a zaspi.neviem preco ale ked mu dam ruku na tvaricku a citi ze sa trosku tmavilo prostredie tak prirodzene zatvara ocka a zaspava.

taawewe
21. aug 2012

aj my obcas potrebujeme viac ako inokedy:D chapem,dovodne sa obavas,ze by si na to mohol zvyknut,ale verim,ze ked ho ,,uhladkas,, tak to az tak nepokazis:D ak sa bude aj nadalej bude pytat na ruk,vezmi ho-ja si vzdy spomeniem na seba,ked mam obcas dni,ked jednoducho ma nieco boli,omina,zazila som nieco co ma vydesilo,nie a nie sa odgrgnut po jedle a to je cloveku az spatne,ked bolia vetry,alebo jednoducho potrebuje chvilu viac tutuli ako inokedy:D
pripadne este pred tm,nes sa nechas ,,zotrocit,,na nosenie:D vyskusaj uspavanky,pripadne citat knizku/ak si uz neskusala/mozno ho zaujme tvoj hlas,mozno cd...poskusaj

majusenka77
21. aug 2012

@maminka30 Hmmmm, nebudú to zúbky? Skús mu pred spaním natrieť na ďasienka nejaký gélik na zmiernenie bolesti. Alebo je to týmto teplom? Potom vyskúšaj ľahšie pyžamko, alebo len tričko.

strapco13
21. aug 2012

@maminka30 separacna uzkost, zubky..proste chce mamu, chce citit tvoju blizkost, nech uz ho trapi cokolvek

diana_81
21. aug 2012

@strapco13

Ahojte, my mame tuto fazu skoro za sebou - teda tu najextremnejsiu cast... podla mna je to skratka separacnou uzkostou... aj tak vsak neviem obcas ako reagovat??? Poradite? Lebo dni su strasne rozne, niekedy vytuhne po 3 minutach len so zamrncanim a inokedy vie robit krik neskutocne dlho. Nenechavam ju samu, vzdy najprv skontrolujem, ci ju nieco neboli, nema prdiky, nepotrebuje si odgrgnut, ponuknem este prsko, ci nie je hladna atd... ale ked potom len vymysla tak sa snazim ju ulozit do postielky a byt pokojna, hladkat ju, spievat jej ale vytrvat.

Ma 9 mesiacov a myslim si, ze uz zacina tak trosku skusat co na nas plati. Ja viem, ze je este malicka, ale zaroven vidim ako den po dni zistuje, ze placom dokaze i dosiahnut svoje. Obcas sa jej "nechce" spinkat, pritom viem, ze je unavena a bojim sa ze ak zakazdym ustupim pochopi, ze placom dosiahne svoje... (je to podobne i pri umyvani zubkov, obliekani, sedeni v stolicke pri jedeni ked ona chce na ruky atd) Ako podla vas najlepsie reagovat? Nechcem aby zaspavala na prsku, prsko patri k nasmu ritualu ale nie je jeho poslednym krokom, je pre mna dolezite nech spi v postielke aby bola v bezpeci, nespadla a tak... Staci podla vas, ze pri nej skratka zostavam, hladkam ju, som pokojna a snazim sa jej povedat nech uz spinka, alebo som na nu este prilis tvrda? Ja mam strach, ze ak ustupim, vezmem ju na ruky, ci k sebe na postel a na prsko, ci budem ju zabavat a uspavat inak tak to i najblizsie bude rovnako a spusti plac vzdy ked nieco nebude chciet...

Co si myslite?

syla
21. aug 2012

@maminka30 neboli ste náhodou posledné dni na očkovaní?

strapco13
21. aug 2012

@diana_81 dietatko laskou nerozmaznas, dieta potrebuje svoju matku, cim bliizsie bude k tebe dieta, tym skor sa stane samostatnejsi...pretoze sa nebude bat osamostatnit
ja som usvala dlho synceka..a terazu ma tri roky za chvilu a uz pekne zaspinka sa, v noci spinka s tatom a stale je dojceny
dcerka spinka so mnou v posteli, nakojim ju zaspi mi na prsku, polozim do postele /velkej, spime spolu/ a idem si za svojim..takto spime od narodenia...dam kolo nej periny tak aby nespadla..za 14 mesiacov spadla si 3x ..a to az v stadiu ked sa ucila sama zliezat a este jej to neslo, a to nebol pad, ale take zosuchnutie..bola som pri nej uz, lebo som ju pocula, ze suchoce, tak som sla skontrolovat a nechala som ju..je to vyska z ktorej sa jej nioc nestane a aspon sa velmi rychlo naucila zliezat
syn poznal postielku /teraz spi na velkej posteli s tatom a postielka je len ako zabrana/ a pozna aj separacnu zkost..dcerka postielku nepozna a separacnu uzkost nema ..a velmi velmi, lutujem, ze som so synkom odmalicka nespala spolu ale az neskor, ked som pochopila
http://dojcenie.webnode.sk/blog/nebojme-sa-toho...

diana_81
21. aug 2012

@strapco13

Dakujem za odpoved - ono ja si myslim, ze jej lasku davam, ze som pri nej, pomojkam ju, ale keby som vzdy ustupovala tak jej zubky asi neumyjem nikdy, lebo sa jej to nepaci a place, rovnako pri jedeni par lyziciek spapa, potom chce na ruky a tak papat miesto v stolicke, ak ustupim po par lyzickach chce na rukach ale este nieco na hranie... A potom ani to nestaci. To su len priklady. Proste mam pocit, ze po case nic nestaci a vymysla dalej. Tak neviem, ze ci s laskou trvat na tom, co ako rodic povazujem za najlepsie riesenie, alebo sa prisposobit jej?

Nam z postele uz skoro spadla a vtedy som si povedala, ze nechcem ten pocit opat zazit. Je sikovna, ak sa zobudi dobre naladena tak nekrici, ale rovno lezie.

strapco13
21. aug 2012

@diana_81 samozrejme su veci, co proste dieta musi..ak ide o zdravie..zubky, ci kvapkat do nosa pri nadche a pod..tam trvat na jasnych pravidlach bez kompromisov
ale uspavanie dietatka..deti vacsinou potrebuju pomoc rodica na uspinkanie,
miliony rokov ako sa clovek vyvijal tak spal so svojimi detmi v naruci, chranil, ich, staral sa o nic..na tieto veci su nase deti predprogramovane, tie vyzaduju aj nase deti, rodia sa s ocakavanim, ze idu z tepleho bruska do teplej matkinej naruce, ze budu spat pri maminke, ze ich maminka bude dojcit ..s tymito ocakavaniami sa deti rodia, cize ich na to nenaucime, nenavykneme, len plnime koncept kontinua a deti su spokojne..odklonenie od tychto zakladnych cveci moze viest k placom dietatka, nespokojniosti , "kolikam" boju dietatka s rodicom, pricom, kedze rodic je silnejsi, tak vyhra a prehra dietatka je spojena s rezignaciou dietatka..niektore rezignuju a prisposobia sa skor, inde je to boj rodiac a dietata az do puberty 😔
vydobytky civilizacie..ako umyvanie zubkov, jedenie lyzickou, obliekanie.....toto su veci, ktore sa este nezaradili do nasho konceptu a deti sa na ne musia ucit....proste dieta sa nerodi s potrebou mat umyte zuby, ci byt oblecene..v tychto veciach, kedze ich rodic uci dietatko, tak si stanovi pravidla a dietatko to casom pochopi a prijme ..ale aj tu by malo platit, ze rodic uci tieto pravidla dietatko s laskou, s respektom a hlavne nazornou ukazkou ..cize ak chceme aby si dietaumylo zubky, musime si umyvat s nim, ak chceme aby papalo lyzickou, lahsie sa to nauci ak vidi, ze papame lyzickou aj my a pod

maminka30
autor
22. aug 2012

juuuuj maminy moje 😀 ďakujem vam za rady.......obavať sa ani tak neobavam 🙂 skôr som chcela zistiť či len môjho drobca trapia horúčavi.veď to je moje už štvrte mimi.....ale ani jedno som nemala v týchto horúčavach taketo nezbedne🙂zubky mu už višli 2,takže to bude faaaakt asi tým teplom lebo ani očkovaný sme ešte neboli.....noooo tak to bude makačka tíšiť unavene umrnčane mimi.ale čo už mame poslanie byť maminkami,sme ženy takže len s laskou sa starať a všetko bude ok.....Ďakujem vam babenky 😎 nech je už po horúčavach.....ahojte 😉 😉 😉

jedine8
21. máj 2019

Ahojte Mamicky . Mám 4 mesacnu Dcerku Stále mi place stolica je v pohode asi tie zubky ju veľmi taza prerezavaju sa jej zubky to nonstop plac aj keď papka mliecko placka mi pry flase som veľmi zufala a unevana prosím kazdu radu si nesmjerne vazim 🙏 aj vase miminka maju take problemi ??

nika3136
21. máj 2019

@jedine8
Daj jej sirup od bolesti, potri ďasná gélom.
V 4 mesiacoch to nemusí byť iba zubami. Môže ju bolieť aj bruško keď plače pri jedení. Musíš si to odsledovať.

jedine8
22. máj 2019

Davam jej paracetamol ale nič aj gél sme kupili tak nič us neviem čo ďalej

Tu začni písať odpoveď...

Odošli