9 ročnej dcére som našla hrčku na krku. Čo to môže byť?

jennianet
1. aug 2013

Dobry vecer ja ,by som sa chcela opytat kto uz sa stretol s takym pripadom ...Mam 9 rocnu dcerku ktorej som dnes nasla na krku hrcku za lavym uskom a ma to len na jednej strane ...podotikam ,ze na svoj vek je velmi vyspela a neviem ci to nemoze byt rastova hrcka ...pani doktorka ma do pondelka dovolenku tak ,by som chcela vediet co to moze vlastne byt strasne som sa toho zlakla a do pondelka horko tazko vydrzim ....prosim poradte mi ....neviem ci to je to normalne alebo sa mam obavat ....dakujem

miskajopa
2. aug 2013

Popis ako hrcka vyzera. Aka je velka? Je makka? Tvrda? Je pevne na mieste, alebo je pohybliva? Moja dcera tiez ked mala 9r. tak mala hrcku, ktora rastla. Dorastka cca do 1cm, ked dcra za mnou prisla,ze aha mamka. Vydesila som sa,lebo to vyzeralo ako mini balonik pretkany cievkami... Dr.povedal, ze ju nieco stiplo a mala skaredu reakciu... Vyrezal jej to, mala asi 2stehy. Dceru najviac mrzelo,ze jej ma tom mieste oholili trosku vlasov... Ale vybrali jej to a je ok, vlasky jej dorastli, uz ma 18r.a vsetko je v pohode... Podla mna nestresuj, bude to len uzlinka. Mojmu synovi tak zvykne, ked na neho ide nejaka choroba. Pojdes k Dr.a uvidis. ...

liz_lemon
2. aug 2013

@jennianet doktorku urcite niekto zastupuje, tak nevahaj a navstiv pediatra

janicka11
2. aug 2013

Ahoj tiez by som necakala a skocila zalekarom.nech sa nato pozrie pre istotu.

lienockaa
2. aug 2013

U mna ako dietata to bola toxoplazmoza..liecili to ako nejaku infekciu dych.ciest,uzliny sa zmensili a dalej to nevysetroval nikto..a prislo sa na to az v prvom tehotenstve,ze mam prekonanu toxo,lebo sa robi povinne odber..stale mam tie uzlinky-konkretne tiez za uchom a na krku,iba dve,ale su male,makke,pohyblive a nebolia,mam ich take uz cele roky..asi aj 30rokov..
Tym chcem povedat,ze nie kazda uzlina automaticky znamena nieco zle..ukaz doktorke,uvidite..

tova
2. aug 2013

prave som to riesila so synom pred tyzdnom. Tiez mal hrcku tak 3 cm od ucha, kde zacinaju rast vlasy, mal ju uz par tt, boli sme na utz, vraj je to z nejakej infekcie zvacsana zapalena uzlina, a to moze trvat aj tyzdne a nikedy par mes. kym to zmizne, tiez ma nieco cez 1cm a na dotyk boli ale nestazuje sa nemusi brat od bolesti tabletky. Ja som citila akoby mal pod kozou hrasok. Vraj bat sa treba vtedy, ked je koza cervena kde je hrcka a silno boli, a ked je tych uzlin zvacsanych viac po tele. Ja som s tym isla k dr az po 2-3tt odkedy som mu to nasala, cakala som ci to zmizne samo, dnes som pozerala uz som to nemohla nahmatat. Robi sa to z infekcie, bakterialnej ked vosli bakterie pod kozu aj na lebke cez ranu,alebo ked je clovek nachladeny uzliny takto pracuju aby sa zbavili infekcie.

m_ij_ka
2. aug 2013

lekárku predsa musí niekto zastupovať, nečakala by som a išla by som aj s dcérou za zastupujúcim lekárom ihneď, aby si sa aj ty upokojila, že čo to vlastne je.

jennianet
autor
3. aug 2013

Dakujem za vsetky rady ....ano zastupuje ,ale ja radsej pojdem za tou nasou lebo v nej sa spolieham a je to naozaj dobra pediatricka ....a hrcka je pohibliva a mala asi tak 1 cm nebolestiva ....no veru som sa zlakla lebo som doteraz nemala skusenosti s takym niecim ani v detstve to nemal nikto z nas myslim seba a manzela a ani podobne takze nevedela som sa ani nikoho nato opytat ... v pondelok pojdeme k lekarke potom napisem co to je ...este raz vam dakujem za rady ste mile ...:D

aristka
3. aug 2013

@jennianet len sa neplaš,môže to byť len abces alebo niečo tukové,čo je veľmi časté u ľudí...choď k dr.pošle ťa na chirurgiu a tam ti povedia čo ďalej.....len sa neplaš.... 😉