Agresívne prejavy syna, ktorý bol predtým dobrý

elenna
5. nov 2006

kocky maminy i nemaminy, chcem sa vas spytat, ci mate alebo ste sa stretli s podobnou situaciou. Moj syn, donedavna mile hrave a bezproblemove dieta odrazu zacina trieskat vecami, silno buchat po stole a po comkolvek a udierat hlavou do ludi - ako ti zapasnici pri wrestlingu 🙄 🙂 Zatne zubceky, zovrie pery a robi bordel. Potom prestane, potom hocikedy zas. Ziadne zmeny v jeho vychove ani v prostredi okolo neho nenastali, doteraz bol z neho uplny cukrik, nevieme si to vysvetlit. Stretli ste sa s niecim podobnym? Co s tym?

martinka123
20. sep 2009

Mile mamicky,
hladala som na fore temy,ktore by najlepsie vystihovali nas problem,tak znovu obnovujem tuto...dufam ze sa niekto najde kto mi poradi,lebo uz som naozaj velmi zufala.
Moja dcerka (20mes) zacina byt cotaz viac "agresivnejsia" voci inym detom....skusa aj na mne a manzelovi,ale to sa da zvladnut.
Nas problem spociva vtom, ze ked sme na ihrisku,alebo hocikde ,kde sa nachadzaju ine deticky(ci starsie,alebo mladsie,to je jedno) zacne ich stipat do licka,popripade dost kruto stahovat capice a hadzat ich o zem,sklbat za vlasy.... Zacala par mesiacov dozadu a mam pocit ze je to coraz castejsie. A co je najhorsie,robi to ako neriadena strela...staci sekunda a uz sa iba ospravedlnujem mamickam a tisim placuce deti...je to pre mna strasne neprijemne,tie deti malej fakt nic nerobia...ona k nim prosto pride a len tak znicoho nic stipne...
Dnes to vyvrcholilo uz do takeho extremu ze strcila ruku do kocika,kde stipla malickeho asi 3mesacneho chlapceka,a to som bola za jej zadkom(nenecham ju samu pohybovat sa po ihrisku,pre istotu),ale ani vo sne ma nenapadlo ze by strcila ruku do kocika kde to dieta nevidi....Nastastie sa nic nestalo,vsetci sme sa teda doooost zlakli,ale ja asi najviac...
Skusala som uz viacero metod...najprv som po nej kricala,buchla po rucicke,po zadku...nezaberalo.
Potom sme skusali metodu,ak to urobis ideme okamzite prec z ihriska a ziadme smyklavky a hojdacky....ani to nezabralo,dalej som skusala,aby sa inym sposobom "skontaktovala" s detickami,aby ich pekne pozdravila Ahoj(uz vie pekne rozpravat)....ani to nezabralo.Uz som fakt zufala,....
Myslite ze je "cas" ist za detskym psychologom?
Alebo sa vyhybat spolocnosti?
Fakt neviem ako ju to odnaucit....Zijeme v dost harmonickej rodine, kde taketo veci fakt nemohla odpozorovat,venujem sa jej na 100percent(mam pocit ze niekedy az moc).Neustale s nou rozpravam,ucim ju co najviac,manzel sa jej neuveritelne venuje...niekedy ma viac trpezlivosti ako ja....
Prosim poradte ak mate podobnu skusenost,alebo viete z tychto zopar riadkov "odhadnut" kde robime chybu.
Budem velmi vdacna
Martina

petranero
21. sep 2009

ahojte, tak som citala vase prispevky a bohuzial mam pocit ze toto vsetko su slabe odvary oproti mojmu samkovi. ten ked nieco chce a nedosiahne to, resp. ked napriklad nahodou dociahne na stole nozik a ja si to vsimnem a vezmem mu ho, popripade mu ppoviem aby ho nebral a dam ho dalej, tak on spusti taky strasny vreskot, ze... vyslovene ho ide roztrhnut od jedu, zacne skakat na mieste, vrestat, hodi sa na zem a vydrzi takto vystrajat sa pol hodinu. v jeho hlase rozpoznam ze ide o jed a nie o plac, nevyroni ani slzu, to je jasne. najhorsie je to, ked je so mnou v nasom obchode a takto spusti par krat ze den... uz sa mi stazovali susedia z okolitych domov (taky je totiz hlucny) a aj v jaslickach vychovavatelky hovoria ze je najjedovatejsi zo vsetkych a vela a casto ziape. tak napriklad pred tyzdnom som bola s nim vo fitku, tam je detsky kutik v ktorom uz par krat bol a vsetko bolo v pohode, tak som ho tam dala a prisla vychovavatelka za mnou s tym, ze nech idem za nim ze sa ho neda utisit ako krici, ludia sa stazuju. bola som chvilu pri nom potom som skusila odist a po par minutach prisla vychovavatelka s tym, ze aj take deti, ktore tu este nikdy nekricali sa rozplakali, lebo moj syn robi taky cirkus. tak sme museli predcasne odist. este dodam ze ho vychovavam sama. a som zufala. doktor mi povedal ze toto je normalne trucovanie a prejde ho to. ale mne to normalne nepripada. prosim vas poradte mi niekto nieco, idem sa zblaznit. dik.

martinka123
22. sep 2009

Peti,tiez nepatrime medzi najtichsie deticky,ale u nas to nieje nejaky prejav zlosti...ona je prosto hlucna vo vsetkom.Ked ideme na ihrisko,tak o nas vsetci vedia lebo ked rozprava tak to tak zdoraznuje ze sa to neda nepocut, v obchode sa tiez babky zastavuju kto tu tolko"rozprava"...popripade jeduje...ale ako hovorim toto si myslim ze je naozaj v ramci normy u nas.My ako som uz pisala vyssie mame iny problem a taktiez si s nim neviem rady,preto tiez cakam ze sa niekto najde kto nam poradi.
Rada by som poradila ale naozaj neviem CO na tych nasich jedosov plati
m.

monique02
23. sep 2009

martinka nemam s takym niecim zatial skusenosti, len ma napada, naozaj jej to vratit, dohodnut sa s nejakym starsim dietatom, ze jej zacne robit to iste 😅 mozno si uvedomi ze to toho druheho naozaj boli

alebo mozno ked si naozaj nevies poradit zajst za tym psychologom, ved to nie je ziadna hanba 😉 lepsie ako sa trapit

v kazdom pripade drzime palce

zuza.m
23. sep 2009

no ja sa idem pridat aj k vam ,pomaly sa najdeme v každej teme 😅 .maj maly ma tak tiež take nervičky,zatiel je to ešt elen v začiatkoch ale vobec neviem ako reagovat.poznam aj taky pripad ako pisala petra s tym nožikom.aj mne spusti obrovsky škrek a dukpa nohami,snažila som sa ho vždy zaujat inym smerom,dat mu niečo ine ,alebo ukazat mu neičo ine kde odvediem jeho pozornost,zatial to fungovalo.ale už som bola jeden den taka vyčerpana že som ho mala už dost za všetko škrečal no nebolo snim možne,tak som si ho jednoducho nevšimala,za chvilu prestal a usmieval sa,potom spustil zase za niečo ine tak som ho šupla do postielky kde škrečal ako divy.o chvilu som došla a on tam sedel uslzaveny a zlomeny.tak mi ho bolo luto.usudila som že asi tade cesta nevedie a vratila som sa zase k tmou že sa ho snažim odreagovat inym smerom.no neviem či je to spravna metoda,alebo reakcia.a inak medzi detmi je tiež dost svojsky on si zase lubi požičiavat na silu veci čo mu ani nepatria ,proste ich vytrhne a hotovo. 😠

lienka79
23. sep 2009

nieco podobne mame aj my..
do 2 r andilek...co sme povedali,spravil,pekne kracal za rucicku po chodniku a tak..Ani etraz to nie je nic dramaticke, co sa neda zvladnut..ale amenil sa...Je z neho taky riadny chalanisko..beha,salie sa,blazni,tiez niekedy sem-tam ide okolo abucghne a capne..takze dookola,ako mlyncek vysvetllujeme,ze toto nie...Niekedy mu to normal vratim.... 😒
Tiez castejsie sa "skriepi"..ale beriem to ako obdobie vzdoru, urcuje si svoje hranice, co moze a co nie..Je teraz na ans...co im dovolit a co nie....myslim,ze ich to dost ovplyvni v dalsom vyvoji..takze to beriem vazne 😀 😅

rut
23. jan 2010

ahojte, ja nebudem opakovať. My máme to isté. Napadá iné deti, aj keď doma niečo také nevidí. Pozerala som, že táto téma bola založená v roku 2006. Prosím Vás, mamičky, ktoré ste túto tému začínali, zmenilo sa niečo? Ako ste to riešili. Ďakujem.

blau
5. feb 2010

Ahoj. Tak aj my patrime do tejto skupiny. Sice poslucha, ale bije ine deti. Jemu je jedno, ci je malinke, alebo uz velke proste zrazu zautoci.
Uff.
Pripajam sa aj ja k otazke od Rut. Zmenilo sa nieco u mamiciek deti, ktore tuto temu zacali pred dvoma rokmi?

A ako ste to riesili?

enrikad
5. feb 2010

ahojte... môj malý je tiež uvrieskaný a dokáže prevrieskať 3/4 dňa, už som z toho poriadne na nervy... mali sme obdobie (od 20 mes. do 2,4 r), že sa hádzal od nervov o zem, búchal si hlavičku (o zem, rozbehol sa rovno k dverám a tam si ju trieskal)... už som mu chcela kúpiť prilbu, bála som sa o jeho zdravie, dokonca sme s ním boli aj na sono hlavičky-proste mali sme strach... Absolvovali sme rôzne neurolog. vyšetrenia, navštívili sme detskú psychologičku, ktorá nás poslala k pedopsychiatričke - proste to jeho správanie sme museli riešiť sirupčekmi na nervy. Tieto prejavy nemal len cez deň ale aj v noci, budil sa s vreskom.
Ako nastúpil do jasličiek - zmenil sa, už si hlavičku nebúcha...-je síce aj naďalej tvrdohlavý a máme obdobie vzdoru.... a nespíme pokojne dodnes.
Ale troška sa to ukľudnilo.... Takže pomohol nám kontakt s inými deťmi (v jasličkách) a tiež učiteľky.

blau
5. feb 2010

Uuu enrikad, tak to si si teda dost uzila...Som rada, ze pomohol iny kontakt s detmi...Prajem vela zdravicka 🙂

martinka123
5. feb 2010

Ahojte,
ja som v sept.minuleho roka pisala o mojej dcerke ze dost napada a stipe ine deti...bolo to hrozne obdobie,ale nastastie sme to prekonali.Trvalo nam to cca 2 mesiace.Teraz sa uz nemusim bat ist na ihrisko,do MC,uz ju to vooobec nenapadne.A prekonali sme to neustalym napominanim,bola som stale v strehu,za jej "zadkom" takze velakrat som predisla takej situacii(bolo to ale na nervy).Mozno nam tiez pomohlo chodit vela medzi deti,na "kruzky".
Takze verim tomu ze naozaj tie deturence z toho vyrastu.(Este pred par mesiacmi som tomu neverila).
Drzim vam palce,nech mate toto "skvele"obdobie za sebou.

blau
6. feb 2010

Jaaj Martinka, tak teraz som si vydychla, ze to pominulo a ratam aj ja s tym, ze to pominie.
Aj ja sa bojim chodit medzi deti ( pomaly 😅 ), ale chodim stojim malemu za chrbtom. Tiez som na nervy, ale verim, ze sa to nauci...musi.
Pekny den 🙂

tatiana305
11. máj 2011

ahoj maminy. mam 15 mes. dceru ktora odmalicka bola tvrdohlava ..no cim je starsia tym sa to stupnuje,,, naorzdiek vsak od toho co pisaliine baby.. ta moja si tu agresiu vybija len na mne,, voci cudzim alebo v ich spolocnosti.. sa sparava ako pokojne roztomile dietatko.. priam na spapanie.. a ako nahle som s nou sama... zazera po mne... hadze do mna veci uplne za kazdy moj pohb vocinej sa hadze na zem..a kope do nej,.,, dnes si buchala svoju trojkolku o hlavu,... a rozbila nam vysavac... a zasee len v mojej pritomnosti.. upozornovanie nepomaha..ani v dobrom..ani úprisnejsie..priam zakaz alebo karhanie v nej vyvola este vacsiu nervozitu,,ak chcem aby vobec nieco urobila.. musim na nu ist velmi milo.. inak ju pri jej sile nedokazem ani len prebalit... :(