Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aj vaše dieťatko plače pred spaním?

freefamme
16. mar 2011

Moj 9-mesacny syncek vecer zaspi v pohode, ale oba denne spanky su velke nestastie - kym zaspi, 2-10 minut place :( spi v kociku vonku, lebo dnu vresti aj polhodinu a odkedy sa vie posadit, v postielke sa len sape hore, a ked ho polozim, strasne reve (az kym si znova nesadne)... Prestane to?? Skusala som dat ho spinkat skor, aby nebol prilis unaveny, aj neskor, aby bol, nic moc nepomaha.. Niekedy vytuhne skoro hned, ale mam pocit, ze nikdy to nie je prijemne, uvolnene zaspavanie. Je velmi aktivny, relaxuje tazko, aj od prsnika (este je plne kojeny) je schopny sa urvat a sledovat okolie. Co vase deticky?

karmelka77
16. mar 2011

my mame to iste a uz zacal robit problemy aj vecer, vzdy ked isiel vecer spat krasne sam zaspal, a teraz ked sa uz stavia na nozicky, nie a nie ho uspat...:((( ci to prejde netusim, len dufam ze ano...mozno ked budu vacsi a vybehaju sa po vlastnych cez den ze to pojde, uvidime🙂)

kinsi
16. mar 2011

Ja dávam malú cez deň spať, len ak sama chce (vačšinou chce 2x, ale niekedy len 1x denne, vačšinou zaspí pri kojení). Ak by plakala, tak by som ju určite spať nenútila, na čo je to dobré?
Ak sa mi zdá niekedy extrémne mrzutá a unavená, ale spať ísť nechce, tak ju dám do šatky a idem sa prejsť a tam teda vytuhne do 2 minút, bez plaču.

ela2710
16. mar 2011

ja mam rovnaky problem posledny mesiac, preto som zvedava co ti baby poradia 😉

@kinsi ja maleho davam spat len ked ziva, hneva sa, lebo uz sa nechce hrat, ani sa nechce nosit na rukach -teda je mrzuty, lebo je unaveny, a aj tak place od 2-10 minut presne ako pise freefamme, rovnako som si myslela, ze je malo unaveny, tak som ho este nosila na rukach, ale potom sa mu aj tam prestalo pacit, teda som skusila zas to iste co ona, dala som ho spinkat skor, a vysledok ten isty, takze nie je to vzdy o tom, ze by sme male chceli ,,nutit" do spanku

liluu
16. mar 2011

aj môj synček pred každým spinkaním plače presne 5 minút a metá sa pritom. nepomáha ani hladkanie ani spievanie. A keby som pri ňom nebola nezaspí vôbec...

wladymyra
16. mar 2011

tiez zazivame nieco podobne. ci je dcerka v kociku, ci v postielke, takmer vzdy si poplace 2-10min. nie je to vsak nijak srdcervuce, ide skor o mrncanie alebo vrcanie - mne to pripada ako taky paradoxne ukludnujuci ritual, ktory potrebuje aby zaspala. ked som sa ju snazila chodit utisit, efekt bol opacny, zacala nahlas kricat. tak som si povedala, ze to mozno naozaj takto potrebuje - trosku sa vyvrcat, lebo inak je cely den samy usmev 🙂

jana776
16. mar 2011

aj my sme mali taketo obdobie, zacalo tiez asi vo vasom veku. Mne to pripadalo tak, ze ako ju zacalo uz velmi zaujimat okolie, tak bola taka "rozbehnuta" ze uz si nevedela prehodit vnutro zo stavu "hram sa" na 'idem spat" inak ako tym ze si to odplakala. Najprv som to skusala riesit, ukludnovala som ju, hojdala, ponukala prso, ale efekt nulovy. Proste si to musela odplakat, chvilu revala a potom zobrala prso do pusy a kludne zaspala (cely cas som bola s nou...). Postupne to ustupovalo, a uplne to prestalo okolo roka, ked uz definitivne presla na jeden spanok denne, v pravidelnom case, v pravidelnom case chodi aj vecer spat a uz zaspi v pohode kludne bez placu.

usiko
19. aug 2011

nooo, posuvam otazku, kedze mame to iste teraz, v cca 9. mesiacoch nase dietko, ktore dovtedy stacilo ulozit do postielky a zavriet dvere a zaspalo, tak toto iste dietako pred kazdy spankom place.....niekedy 10 minut, niekedy aj hodinu...neviem,co robit, nebola taka...ale odkedy sa vie postavit, tak je to o tom istom- unavena je,lebo si sucha ocka, zmoli si podbradnik so stitkom,ako stale pred spanim, teda je jasne ze chec spinkat...ale ked ju ulozim, hned sa pretoci na brusko, potom sadne, vstane a place...a tak dookola....aj s nou sedim, teda ja na posteli,ona v postielke, rozpravam sa s nou, hladkam, a tak....ale nezabera.....uz neviem, co robim zle, neviem, ako jej pomoct...mysleli sme ze zuby a davali sme gel, ale na poradni jej lekarka pozerala, a nejdu jej.....tak neviem, potom zaspi, ale uz ani neviem ze ako.....nejako je vysilena od placu, tak ju hladkam, mimovolne posadim,polozim do lahu, dam jej jej podbradnicek, alebo obliecku a zaspinka......ale preco ten plac? nikdy predtym to nerobila....dakujem za napady.... ☹

bridget
19. aug 2011

Fiha, som prekvapena, ze tolko mamiciek tu ma rovnaky problem, tiez mam 9 mesacne dieta a mame toto iste poslednych par tyzdnov! Doteraz spinkala uplne ukazkovo, dala som ju do postielky, zakryla, odisla z izby a bez problemov zaspala. Teraz uplny opak, vecer mi vobec nechce ist do postielky, musim byt pri nej, inak srdcervuci plac... Ani za svet nebude sama, musim ju zobrat na ruky a uhojdat kym nezaspi. Uz sa to stalo pravidlom, ale zaujimave je, ze to mame iba vecer, cez den nema problem lahnut a spat sama. Tiez to nechapem, ale asi to bude nejako suvisiet aj s tymto vekom, mozno s novymi zazitkami a vnimanim vsetkeho, ktovie. Celkom ma vsak potesilo, ze v tom nie sme sami a nie je to az take vynimocne 🙂

azarijka
19. aug 2011

tusim to robia vsetky deticky v tom veku 😀 ked to tu citam tak akoby sa o nas pisalo 😀 ci je viac unavena alebo menej stale robi to iste, zacne sa hadzat a potom sa postavi a place lebo je unavena a chce spat ale ako keby ju jej telicko neposluchalo a stale sa len stavalo a sadalo a pritom ona chce spinkat 😀
cez den zaspi este ako tak pri kojeni,ale vecer pomoze jedine nechat ju chvilku plakat (vacsinou staci 2-5min) a ked si takto poplace vacsinou zaspi uz hned.... ale bez placu to nejde, skoda ☹ ☹ ☹

michaela.g
19. aug 2011

@freefamme nooo 😉, nasa to zacala uz od 2,5 mesiaca, dovtedy krasne zaspala sama, stacila dudka....
Ale nejak som si uz zvykla, proste dam do klokanky par minut ponosim a zaspi jak polienko a potom len prelozim do postielky... uvidime do kedy to tak pojde 🙂 ...

kaja79
19. aug 2011

aj u nas to bolo takto....ak sa R. naucil postavit, tak zaspavali sme tak, ze polozila som ho lezat-krik, vstal chvilu OK potom krik, znovu lah- krik a dookola. A ja po cely cas som mu basnicky, riekanky rozpravala az sa v lahu zapocuval a lezal, lezal a odspal. Najviac zabera kom kom kominar 😀 . trvalo to dovtedy kym to preňho nebol osamozrejme, ze vie uz stat. nieco podobne som mala aj ak sa naucil sam posadit....takze berme to tak, ze pre dieta je to nieco znovu objavene a musi cez to prejst 🙂

aspinka
19. aug 2011

presne tak aj moj maly ukazkovo zaspaval a od kedy je pohyblivejsi vie sa postavit docahovat veci okolo uz je to zaspavanie "vacsia sranda" ale musim prisvedcit ze je to docasne neskor uz to stavanie bude samozrejmost aj vcera bol totalne unaveny zaspal uz pri mliecku ale do 10min sa zobudil pokukal okolo seba a uz zacal vymyslat stavat sa ruckovat a to zaspavanie bol pol hodinovy cirkus aj ked bol total unaveny. Aj mala prekonala takto obdobie takze viem co ma caka treba byt trpezlivy a prejde to. 😉

annaopialova
8. okt 2011

ahoj mozno je to jeho rytual vzdy pred spanim ja vie ze si nestastna ale ked si poplace lepsie spi