Aká je prevencia proti všiam?

biela.pani
9. jan 2007

☹ čaute baby, poraďte mi prosím prevenciu proti všiam. Dcérka dnes prišla zo školy so správou, že majú v škole veľmi rozšírené vši, aby sme deťom kontrolovali hlavy.

nezabudka84
9. jan 2007

Ze vraj vsi nemaju rady vonave a ciste vlasy.Nemaju potom co papat.Trosku vonavocky, kazdy den umyt vlasky a neobtierat sa...

viamka
9. jan 2007

paradisone, fr. vyroba - sampon, smrdi ako ocot 😝 , dava sa od 3 rokov a hrooooooooozne stipe v ociach 😖 , tak pozor. dava sa stvrtrocne. vitaj v skolskom systeme SR, este si uzijes! 😉

biela.pani
autor
9. jan 2007

Ďakujem viamka. To vyskúšam. Ako pozerám, tej menšej (má 2 roky a 7 mesiacov) by som to ešte nemala dávať.

elfa
9. jan 2007

ostrihat vlasky, prat casto ciapky, svetre a dalse oblecenie, samozrejme vlasky umyvat speci samponmi podla navodu, vyumyvat dom hrebene...
Aj skola by mala urobit opatrenia (oni vedie ake), typu dezinfekcia napr. aj zineniek, tak na tom ako rodicia nastojte.

viamka
9. jan 2007

oni - dodavatelia - to na vacsinu hraciek a a vyrobkov napisu pre to, ze atesty a certifikacia su pri nizsej vekovej hranici prisnejsie, ale hlavne drahsie a zdlhavejsie, takze sa to vacsinou pre 5 mil. slovenko naoplati. sme hold mini trh!
mne na to zlozenie mrkla kamoska - lekarnicka a povedala, ze no problem, len ozaj pozor na ocka, ak by frklo, tak preplachut cistou vlaznou vodou.

biela.pani
autor
9. jan 2007

Tak to skúsim aj na tej menšej. Ale ako sa ona mrví, budem jej musieť tie oči asi prelepiť 😀

expertka8
9. jan 2007

http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...
http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...
http://www.khsova.cz/obcanum/jak_na_vsi.php

..prípravky proti všiam

...neemoxan – nezmývajúci balzam, ktorý treba votrieť do vlasov, vlasy po ňom ostanú trochu olejové a ťažšie sa vysušujú. Hubí vši aj hnidy. Cena: 180 Sk
...parasidose – šampón proti všiam a hnidám. Vlasy treba umyť dvakrát, s trojminútovou pauzou na pôsobenie. Kúru treba o dva týždne opakovať. Cena: 141 Sk
...diffusil h – dostať ako sprej aj ako šampón. Sprej sa nastrieka na vlasy, tie ostanú akoby zlepené, preto ich treba po 4 až 12 hodinách umyť. Dlhšie sa nepoužíval, preto je možné, že vši proti nemu nebudú odolné. Cena: 170 Sk
...deparol – zostava troch prípravkov na báze esenciálnych olejov. Kúra sa robí každý deň, trvá 5 až 6 hodín, naposledy sa vlasy opláchnu antiseptickou vodou. Postup treba opakovať každý deň, kým vši a hnidy nevymiznú. Cena: 262 Sk

biela.pani
autor
9. jan 2007

S tým šampónom Parasidose stačí umyť dvakrát po sebe a potom až za dva týždne? Medzitým mám umývať iným šampónom?

expertka8
9. jan 2007

..my sme mali neemoxan... 😉

viamka
9. jan 2007

no jasne! tak ako si zvyknuta, ja umyvam denne a pokoske to neskodi........ ale kyzdy ma ine potreby...

biela.pani
autor
9. jan 2007

No niečo zajtra poskúšam. Aj v lekárni uvidím aký budú mať výber. Díky

verulka
9. jan 2007

jaaaj, tak toto poznam. My s tym bojujeme uz vyse roka. Vsetci sa umyvame preventivne, periem pomaly vkuse bielizen aj ciapky...2 mesiace klud a potom opat. Pokial sa to nespravi naraz a poriadne (mnohi rodicia na to kaslu) taksa to neskonci...ja mam vdaka tomu para...take lupiny, ze netusim ci sa ich este niekedy zbavim 🙄 krpci uz trpne, ked im oznamim, ze zase preventivne umyvame hlavy...zatial vsi mala len dcera a ja jeden ks...uz mam chut vyholit nam vsetkym hlavy na koleno 😠

kloky
9. sep 2007

verulka, ja som dnes skoro plakala ... dnes sme dcérke objavili vši, kámoška mi hned dala šampón parasidose, hlavu sme umyli, vyčesali niake vši a hnidy, pár vecí nachystala na pranie ... a čo dalej? ☹

tomaslavka3
9. sep 2007

Baby a biela pani-po roku sa priznavam,ze aj my sme mali vsi.Nik to nevie a nedajboze doktorka,alebo ucitelka.Som profesionalka na nicenie vsi.V prvom rade vam nezavidim a uz by som to nechcela zazit.Trapili sme sa s tym dlho-predlho cele mesiace trvalo nase nicenie a znovu najdenie.Kup si sampon,ktory uznas za vhodne my sme vyskusali vzdy ini!!!Bol vikend a my sme nemali nic ine,len sampon pre psa na blchy.V tom zufalstve a strachu pred tymi uz dospelymi vsami som aj malym mesacnym trojickam natrela hlavicku s nim.Totizto moja 15 r.dcera to priniesla zrejme od ciganov z autobusu.Ma nadherne huste,brckave vlasy.My sme sa nestrihali my sme cele vecery zabijali,aby deti mohli ist rano s jak-tak cistou hlavou do skoly.Mozno ma odsudite,ze som ich pustila do skoly.Viete aka by to bola hanba,keby sa to dozvedeli spoluziaci?boli by sme naposmech isto celejdedine.Pretoze sa to stalo v obdobi,ked sa nam narodili trojicky,boli sme stredobodom pozornosti bolo velmi vela navstev,krstenie atd.Keby kazdy vedel,ze mame vsi nebolo by to ono.Nosili sme na hlavach satky a ked niekto k nam prisiel tak sme davali dolu.Chcem vam este povadat,ze ciapky a satky,co nosite nedavajte oprat.Najskor ich dajte na jeden den do mikrotenoveho sacika a uviaz,aby pokapali aj tie este neviditelne hnidy. 😀

bubaczik
10. sep 2007

no my sme uz tiez mali vsi 😅 a naraz vsetky tri deti 😖 petko mal kratke vlasy,tak tam nebol problem..ale emma mala dlhe huste vlasy,tam uz problem bol.. 😠 my sme bojovali asi tri mesiace..cela skola bola zavsivavena,tak ja som mohla robit co chcem.. 😠
a ked som bola ja druhacka na zš,tak som vsi dostala,a moja mama sa ozvala na rodicovskom,a nikto sa so mnou nehral 😠 a to vsetko rodicia nahuckali deti proti mne 😠 a mozno prave od jedneho z ich deti som ich dostala,ale ony sa neozvali a pohorsovali sa..toto neznasam.. 😠

bihan
10. sep 2007

Ja som chytila pred pár rokmi vši od decák v Belgicku, špeci šamóny nezaberali, jedine poriadne hustý, kovový hrebeń s dlhými zubami... no a ako prevencia mi dosť pomohol šamón s tea tree oil (bol to myslím nejaký český výrobok), ale ten nezaberá ak už vši deti majú ...

kloky
10. sep 2007

baby prosím vás, som z toho úplne hotová, moja dcéra ma tiež husté dlhé vlasy, až mi je do revu ... neviem či to mám nahlásiť v škôlke, bojím sa tiež tej hanby, všetci nás v nej skoro poznajú ... inak a čo ste robili s vecami, všetko ste prali, alebo ako ... ja už teraz prezliekam periny, periem všetky veci čo nosila ... no a vlastne som zistila, že ich mám aj ja, uvidím ako manžel a mladšia dcéra , nám trom som umyla vlasy tým parasidose ... uf, neviem ☹

adriatica28
10. sep 2007

no moje baby sa mi vrátili z letného tábora po 2 týždňoch koplet zavšivené a poviem vám to boli už riadne obrovské všiská. Obidve mali dlhokánske vlasy Borka ich má okrem toho hrozne husté a vlnité, ale neostávalo nám nič iné len ich podstrihnúť lebo mali plnú hlavu vajíčok a vší a nedalo sa to cez tie dlhé vlasy vitahnuť tak aby sa mi nejaké nestratili. Podstrihla som ich tak asi po lopatky. Na trhu sú dostať šampóny: Parasiidose 138,50 , Capissan 230, Difusil H 177,30 , Itax 525,30 a kondicionér proti všiam neemoxan 187,10. Najlepšie sa mi osvedčil Itax + nemmoxan, o týždeň na to som zmývala difusilom a zas ako kondicionér nemoxan a potom asi 3 týždne som používala capissan zas s nemoxilom. okrem toho každý deň 2 hodiny vyberania vajíčok , nelakajte sa ak potýždni nájdete v hlave larvy preto sa to musí opakovať lebo žiadnen dostupný šampón na trhu nezabíja hnidy a tie povyliahnutí nemôžu klásť vajíčka ale asi o 7 dní už áno. okrem toho odporúčam vystriekať celú domácnosť sprejom proti lezúcemu hmyzu. A naozaj poctivo celá rodina umývať hlavy a denne odstraňovať hnidy. Parasedose mám inak vôbec nezabral. tak veľa trpezlivosti. ozaj dostať v drogériách taký hrebeň všivák ten pomáha ak sú v hlave veľ+ké vši dokáže ich vyčesať.

sue
10. sep 2007

Mňa vždy pri debate o všiach začne svrbieť hlava 😝 😀
...mamulky, ktorých decká majú vši... priznajte sa ☹ nie je to žiadna hanba, teraz nedávno som to čítala, vši sú na SK priam epidémia... a pokiaľ sa rodičia čím skôr neozvú, bude sa to šíriť v kruhu triedy, družiny, školy a podobne ďalej...
My sme s bráchom mali vši len raz, ale išla som nakrátko ostrihaná + to bolo asi pred 13 rokmi a ešte sa používal nejaký šampón čo je teraz už zakázaný - v škole nám všetkým učiteľka kontrolovala hlavy - chúďatko, strašne mi jej bolo ľúto 😝 a dva týžne na to som išla do tábora a tam nám kontrolovali hlavy VŠETKÝM 250 deckám čo sme tam boli - vedúci mali biele plášte a husté hrebene a prezerali nás po jednom... ešte teraz si pamätám ako som tŕpla či už nebudem mať vši... lebo decká čo vši mali neúprosne posielali domov...
...prajem veľa trpezlivosti - najmä pri princezničkách s krásnymi vláskami.

justina
10. sep 2007

na nasej skole (sidlisko, hadam 800 deciek v skole) neustale koluju vsi.
O pripravkoch pisat nejdem, uz sa popisalo dost, len chcem poradit tym, ktore sa hanbia to oznamit. 🙂 Ja som si uciteku vystriehla na chodbe a posepla som jej, ze som zas nasla malej vsi, ta nech oznami ostatnym rodicom, ze maju skontrolovat hlavy. Ale nech nespomina pred triedou, kto ich ma, aby sa dcera nehanbila.
Oznamit to treba, lebo zbytocne si dieta odvsivite, ked pride do skoly a tam ich chyti zase...

tomaslavka3
10. sep 2007

kloky.Vzhladom na to,ze nase 4 skolopovinne deti museli do skoly,my sme to brali vazne kazdy den.Lebo uz,ked sme si mysleli,ze nemame vsi a jeden den sme na to niektora vykaslala oni za ten cas nasho nestarania sa dorastli.My sme vsetky chodili so zabalenou hlavou,to preto,aby nepreskocili,spavali sme na uteraku,zmyvali sa podla potreby svrbenia hlavy a nie ako pisali na samponoch,to bolo malo.Pretoze dcera,ktora to dovliekla ma nenormalne krasne a huste brckave vlasy.Trvalo nam to hodiny,co sme sa vycesavali a zabijali.

sue
11. sep 2007

...tomaslavka, len rátať musíš s tým, že tie vši nevyrástli len vašim deťom na hlave... ale mali ich pravdepodobne takmer všetky decká a pokiaľ to ich rodičia nevedeli (čo nemuseli vedieť - niektorí si to z hocijakých dôvodov 😔 dlhšie nevšimnú) nemohli liečiť aj svoje deti a vy ste sa potom zbytočne trápili dlhšie ako bolo nutné... pretože aj keď si ty svojim dcéram všetko z hlavy vyčesala, došli do školy a z hlávky iného dieťaťa preskočila voš na jej a zas to bolo naspäť... preto treba o tom vedieť...

kloky
11. sep 2007

baby, no to sú hrozné prípravky dnes ... moja mama povedala, že ked bol brat malý, posypala vlasy niakym práškom, obviazala hlavu a do rána boli vši aj hnidy skapaté a len mu umyla hlavu ... ja som včera všetkým nastriekala hlavy, a dnes tiež ešte vyčesávam, ale nie moc a dnes to zopakujem a dúfam, že zajtra bude už pokoj ... aj som to nahlásila v škôlke, dúfam, že učka bude diskrétna a dcéra nebude mať hanbu ☹

tomaslavka3
11. sep 2007

kloky-moja 85r.babka mi poradila,ze oni to robili s popolom.Lenze to treba tiez vediet.My sa este stale preventivne vycesiavame drobnym hrebenom dolu hlavou do umyvadla.Uz je davno potom,ale nevies,kedy sa to moze objavit a my uz nechceme 😀 zvieratka-tak sme sa s nimi rozpravali a nadavali im. ☹ .Sue-nie je to hanba.Ale ver mi -ludia na dedine by uz na nas cely zivot inak pozerali,keby sa dozvedeli,ze sme mali vsi.Byvame tu len 4 roky a pokladaju nas za cudzich.Bolo iste nezodpovadne odomna,ze som v takom stave poslala deti do skoly,ale na druhej strane som hrda na to,ze nase vsi nepopreskakovali na inych,lebo nik nemal vsi alebo sa tiez nepriznal.

lenadka
12. sep 2007

Baby tot vyssie som citala, ze vsi nemaju radi vonavky a ciste vlasy...tak tu sa musm zasmiat, lebo moja mala mala vsi v lete a to mala 2,5 roka a vlaskov malo, kratke a umyvali sme ich kazdy druhy den-ak sa nespotila, ak ano kazdy den! Zivu vsu som nenasla, ale cca 10 ks hnid-len tak svietili v tych vlasockoch. Hned v ten den - lekaren, sampon, umyvanie vlasov prezliekanie posteli a prala som postelne pradlo na 90-tke. Par dni pred tym sme boli v tescu a skusala som jej par veci-zrejme tam to dostala, lebo do skolky nechodi, svagrinine dievky nemali a ani nikto dospely v rodine aj ked vlasy si preventivne tym smrdlavym samponom umyli vsetci. U nas zmizli vsi zo dna na den-nastastie 😀
Inak deco mi v ten tyzden 2 x urobilo takuto vec-na piesku si cele hrste priesku sypala na hlavu a masirovala-som ju prerovala ze co vyvadza a ona takto likvidovala vsi a zrejme tu potvoru co nakladla vajicka aj znicila ked ze som ziadnu nenasla len vajicka-to je hlavicka co? 😀 😀 😀

kloky
14. sep 2007

už ma ide trafiť, 5dní boja a výsledok žiadny ... dokonca ich chytila aj moja mala, ale to sa dalo čakať ked s nami býva ...

lenadka - aký šampon ste použili?

adriatica28
14. sep 2007

kloky. parasidose ani nám vôbec nezabral . vyskúšaj difusil spray nechaj jej to na noc a potom jej daj ten nezmývatelný kondicionér nemoxan. držím palce a vela trpezlivosti

hanulka.
19. sep 2007

ahojte.Mam taý problem že :potrebujem vedieť či existuje šampon na to aby sa na mna nenalepily vši prosím pomožte miii POMMMMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC 😨

adriatica28
19. sep 2007

Capissan -230 sk to je český výrobok obsahuje éterický olej mal by pôsobiť aj ako prevencia

kloky
20. sep 2007

hurá som zatiaľ tá šťastná 😀 😀 😀 , vši opustili našu domácnosť ... ale poviem vám chce to len pevné nervy, lebo tie prípravky stoja za figu ... dcére som 3večere striekala hlavu tým difusilom H, obviazala hlavu na celú noc a aj tak som ráno nachádzala živé hnidy (vši už nie) ... inak som sa pomýlila, nechytila ich moja malá, ale mama ...