Aká je prevencia proti všiam?

biela.pani
9. jan 2007

☹ čaute baby, poraďte mi prosím prevenciu proti všiam. Dcérka dnes prišla zo školy so správou, že majú v škole veľmi rozšírené vši, aby sme deťom kontrolovali hlavy.

katrin21
15. nov 2010

baby, obycajny hreben vsivak, taky tem umely, je nanic.. sice vyčešete male vši, aj velke ,ale nie hnidy.. sama som to zazila pri dcere asi pred 2 mesiacmi... sampony nepomohli, az PARANIT spray, vazne, hlavne ten kovovy všivak, to je nieco! naozaj vyčese aj hnidy, pekne sme dali ten spray a potom po apllilkacii a pol hodine zmyli samponom , co je k tomu a potom od hlavy dole ku koncekom cesali nad vanou tym vsivakom, je fakt ucinny, tolko hnid som vycesala a to som myslela, ze uz som vsetky vyzabijala, popukala, prežehlila, vytiahla.... a predsa este asi 20 som ich nasla! takze mozno by sa boli o 8 dni vyliahli..a boli by sme na zaciatku...
takze odporucam naozaj Paranit! 100% uspech a hned 🙂 takze za 4 dni sme sa ich zbavili, keby som mala paranit hned, tak asi sa pekne hned zbavime🙂 mali sme dlhe , huste blond vlasy, bol to horor dovtedy,,,,

katrin21
15. nov 2010

a hlavne Paranit je prirodny, na baze olejov a silic a nevybuduju si nan preto vsi odolnost 🙂 po Parasidose sampone napr. veselo behali dalej !

anavila
9. nov 2011

ahojte...viem ze to uz bolo pred casom, ze ste mali problem so všami ale prosim ta o radu...ja neivem, v živote som ich nevidela, a dnes pridem do skolky a ucitelka mi hovori ze moja Laura ma hnidy! skoro som spadla na zadok...no a ja jej hovorim aby mi ich ukazala ze ako vyzeraju...ona mi ukazala ale mne sa to vobec nezda...živu voš som nenašla..je to problem ju nájsť? a ako vlastne tie hnidy vyzerajú? ona to má také žltkavé malinké ako bodka napísaná guličkovým perom asi cm od hlavy ale dokopy toho mala asi 30ks...neviem...a nemala to okolo uší ani na zátylku ako to všade píšu. ale hore okolo toho "vlasového víra"..a vobec to neprasklo medzi nechtami...nemohla sa učiteLka zmýliť??? malú som ani raz nevidela sa škrabať...ja neviem....prosim skus mi opisat ako to vyzera....a este nieco: manzel kupil taky sprej a sme jej po hodine posobenia vycesavali...vraj nad biely papier...nic som tam nenasla...su volnym okom viditelne? ci musim mat lupu???tie spominane bodky sme jej z vlaskov zošmykli nechtami... som zufala....dkujem za odpoved.

kapulet
9. nov 2011

Ahojte, tak máme opět vši 😠 Baruška s nimi přišla ze školy, ale chtěla jsem se zeptat, zda jste některá nezkoušely gumičky, plyšáky atd. bez kovových částí hodit do mikrovlnky, napadlo mě, když to zničí buňky mohlo by to zničit i vši ale hl. hnidy v plyšácích. Nějaká maminka tady totiž psala, že vytáhla ložní z pračky a vši to přežily a mám obavu, že když vyperu jejich miláčky na spaní při vyšší teplotě, že to mazlící už nerozchodí. Myslíte, že by mohla pomoc ta mikrovlnka? 😕

ajdika
11. feb 2012

ahoj, ja by som tiež potrebovala vedieť,ako vyzerajú hnidy. Dcéra v škole má a v hlave som jej našla niekoľko takých dohnedožlta sfarbených šupiniek anlepených na vlasoch, keď som to vytiahla, bolo to oválneho tvaru s akoby takou stopkou (celé to malo do cca. 1mm), vyzeralo to niečo ako malá kvapka (úzka, nie oblá)...a bolo to ďalej od pokožky, nepukalo...môžu to byť hnidy? Už sme sa všetci preventívne nastriekali Všiven...a periem všetko, ale nie som si istá, či sú to alebo nie hnidy.

bzuco
11. feb 2012

@ajdika
ano, to sú hnidy

ajdika
11. feb 2012

@bzuco díky, už som ich našla a vybrala viac, dúfam, že všetky...hlava ju vôbec nesvrbí, žiadne vši som nevidela a ani nevyčesala, snáď sa toho rýchlo zbavíme ☹ a všetky hnidy sa mi podarí zlikvidovať včas.

bzuco
11. feb 2012

@ajdika
hlavne ich treba povyberať, lebo ked sa vyliahnu nové vši, bude to zasa kolotoč....
možno mala jednu voš, tá stihla naklásť vajíčka a nejako sa jej ju podarilo buď vyčesať alebo nejako inak "stratiť" z hlavy a vajíčka sa ešte nestihli vyliahnuť....hlava svrbí len ked sú vo vlasoch živé vši, lebo tie sajú krv z pokožky hlavy a preto to svrbí....

galanta
16. feb 2012

Dievčatá,my máme po všiach. 😵 😵 😵 😵 Ja som živé zabila šampónom a hníd som sa zbavila jednoducho...upiekla som ich. 😝 Malej som proste vyžehlila vklasy žehličkou na vlasy 😵 😵 😵 😵

evita59
7. sep 2012

@galanta ahoj...Po prežehlení sa už vši neobjavili? Viem že je to už dávnejšie, ale neviete mi povedať na akej teplote ste vlásky žehlili? Bojím sa, aby som jej nespálila vlasy.Ďakujem...

galanta
7. sep 2012

Po ožehlení bol pokoj na niekoľko mesiacov,kým som ja z práce nedoniesla ďalšie.Opäť zabrala žehlička 😉 Samozrejem v kombinácií so šamponom,ten zabije vši a žehlička hnidy.Mám úplne najobyčajnejšiu žehličku,nedá sa regulovať teplota.regulovala som ju len vypínaním žehličky,ale malej ani mne vlasy nespálila a to má naša malá naozaj jemnučké slabučké vlásky. 😎 Aj moje hustovlasé neterky takýmto spôsobom zatočili so všami a to sa fakt snažili všelijakým spôsobom.Normálne mám pocit,že v 21,storočí sa objavila nová epidémia 😖 Držím palce,určite to zaberie aj Vám 😉

galanta
7. sep 2012

@evita59 jedinou podmienkou je vlasy žehliť prameň po prameni.Musia byť tie pramienky jemné

evita59
7. sep 2012

Ďakujem za odpoveď. Fakt je to jak epidémia....my s tým bojujeme už 1 a pol mesiaca...

janka2501
9. sep 2012

Nam zabrala obycajna alpa. Tu som dala malej do vlasov, dala na hlavu sacok a nechala 15 min posobit. Stipala ju cela pokozka no vsi sme sa zbavili. Toto praktizujem 2-3 do roka. Zo skoly mi nosi vsi, a najnovsie uz aj s letneho tabora. No s alpou vsetky skapali aj hnidi sa udusili,lebo alpa obsahuje alkohol. Potom sa vlasy umyju klasickym samponom. A zvysne hnkdy som vystrihavala manikurovymi noznickami pri korienkoch. A ma hlavicku cistu.

seba1
9. sep 2012

Plyšáky a podobné veci aj s paplónom a vankúšom (aj s povlečením)dávam aspoň na mesiac do pivnice vo veľkom vreci. Potom by to už malo byť všetko skapaté, niektoré veci sa zmestia aj do mrazáka (zabalené) a tam ich nechám 3 dni.

eva528
8. jún 2013

mojej dcérke pomohlo na vši žhlavovy šampon do ktoreho som pridala pr kvapiek levandulovahe a eukaliptoveho oleja da sa kupit v drogerii 😀

liamia
30. sep 2013

V prvom rade: AKO MôŽETE PUSTIŤ DIEŤA SO VŠAMI DO ŠKOLY? Ak má vaše dieťa vši tak v žiadnom prípade ho nepúšťajte do školy!!! Pretože tak nakazí iné deti. Potom by to tu fungovalo ako u našich čiernych spoluobčanov. Takže prosím vás buďte zodpovední a aj pri najmenšom tušení že vám niečo žije vo vlasoch ostante doma (resp. nechajte doma deti!)

za128
15. jan 2014

Ahojte. Dnes prišla dcérka so škôlky, mala učesané vlásky ako každý deň, kukám jej do vlasou, že akási čierna muška sa tam hýbe. Hneď som ju vybrala a rozpučila, po rozpučený som mala na prste červenkastú bodku. Hneď ma napadlo, či to nie je voš. Prezrela som poriadne celú hlavičku, nič iné som nenašla. Myslíte, že to naozaj mohla byť voš? Ako to začína, keď niekto chytí vši? Ja sa bojím ju dať zajtra do škôlky, nech ich nechytí. Ďakujem.

za128
15. jan 2014

Mám jej preventívne umyť vlasy šampónom proti všiam? Ďakujem.

yvette100
30. jan 2014

dcéry mi dostali vši 2x za tento rok školský, od januára mi ich teraz škola zase poslala domov, teraz dnes sa mi priznali, že iba im kontrolujú hlavu v triede. dnes tu bola sociálka, kontrolovala staršej hlavu , nemá nič, mladšiu som teraz doniesla domov, používame paranit šampón, predtým sme používali ortosan, ten už nie je, aspoň som ho v ke nikde nezohnala. tu sa píše, že boj so všami trvá aj jeden mesiac. Mne po 10 dnoch PN-ky odkázali, že vraj ostatní rodičia zvládnu vyčistenie hlavy za tri dni. dokonca mi povedali, že sa mám aj ja ostrihať, V pondelok nesiem všetky deti k lekárke, neželajú si aby sme tam išli v piatok,, ani najstaršia nemôže ísť do školy. Podotýkam, starší chlapci, ktorí chodia inde do školy vši nemajú, ani nikdy nemali, len dievčatá, a párkrát sme chytili všu u dvojročného, kefy dávam do sava, hrebene od čistím raz do dňa, tea tree oil nám nezaberá ako prevencia, Stretli ste sa niekto s nahlásením toho problému na sociálku. Riaditeľka mi dnes povedala, že mi dá deti zobrať. dve lekárky dcére v piatok nič nenašli, v nedeľu som jej ja nič nenašla a v utorok už mi volali, že mám prísť pre dcéru. Už sa hanbím ísť aj do nemocnice,Plyšáky periem pravidelne raz do mesiaca, posteľné prádlo na 90, ked majú vši , na 60 ked nemajú.

turistka
24. feb 2014

Baby je nieco co by si mohlo pouzivat preventivne proti vsiam? dnes sme mali vskolke oznam :(

hameeda
10. máj 2014

babi nebudem zakladat novu diskusiu kedze uz tu nieco take je, tak dufam ze vas napadne sa kuknut na koniec na posledny prispevok 🙂
nemam skusenosti tak by som sa chcela spytat vas ktore s tym mate skusenosti
pred tromi tyzdnami som zistila u najstarsiej dcery ze ma vsi, neviem odkial ich doniesla ci zo skoly, alebo kruzku,,,po tom nepatram je to jedno,,,mala som doma sampon Vsiven, takze som jej ho aplikovala najskor ten sprej potom sampan, potom sme vlasy oplachli, podstrihli a vycesali s prilozenym hrebenom, to som opakovala este tri dni, nahlasila som to aj v skole,,,dceru som nechala 4 dni doma pokial som nevycesala vsetky hnidy, vsi uz nemala po prvom umyti,,,doma som v save dezinfikovala vsetky hrebene, sponky, gumicky, vyprala som veci v pracke vsetky, deky,, vankuse, obliecky, atd ( ale len na 40 stupnov), tak isto som poumyvala aj ostatne decka,,,a dnes co nevidim moja najmladsia a starsi syn maju vsi, mali len dve a vajicka,,,no samozrejme opakujem umyvanie a vycesavanie,,,,len nad tym premyslam ze najstarsia ktora ich mala ako prva tak ich uz nema a nema ani vajicka, ani mladsi syn ich nema a ani my dospeli,,,tak neviem je mozne ze starsi syn ich opat doniesol zo skolky nove, alebo som nieco prehliadla pri tom ako ich priniesla dcera,,,,nemam s tym skusenost stalo sa nam to prvy krat,,,no niektore spoluziacky mojej najstarsiej dcery maju surodenocov v tej skolke ako moj syn, normalne ma to stve ze odkial to zasa sa objavilo 😠

dana_l
11. máj 2014

@hameeda je mozne ze to chytil v skole ale je mozne ze si "prehliadla" nejake vajicka (na koberci alebo gauci ci kdesi inde) a tie si po vyliahnuti nasli jeho hlavu ako novy domov

hameeda
11. máj 2014

@dana_l : no neviem mozno, aj ked koberec, sedacky aj postele som vytepovala, akurat som dve hodiny prezerala malu, tak nastastie nic nema, uplne cista hlavicka, este nema take huste tie vlasy tak sa to lahsie prezera, no uvidime, len skoda ze nie je nic na prevenciu, aspon som nic nenasla, do skoly s najstarsiou chodi aj par takych nie celkom ok deti.....

janakluc
4. júl 2014

No prevencia by ušetrila kopec času a nervov hlavne, ale fakt nič také nie je, teda možno oholiť hlavu :D to by určite vši nikto nedostal :D vši sa dajú riešiť až keď ich človek chytí čo je veľakrát otázka aj mesiacu aj viac...nám doma zas pomohol liquido duo, keď malá nosila pravidelne domov zo škôlky vši, tiež dve deti z problematickejších rodín, kde rodičia to mali v paži, že ich deti majú vši ich pravidelne znovu a znovu nosili a vedenie skôlky nevedelo ako to má riešiť, nakoniec sme to vyriešili my, že sa nám náhodou cez známych podarilo dostať dcéru do susednej škôlky 🙂

katinka69
30. sep 2014

Zarucena novinka na trhu, u nas zatial neznama 🙂 je hreben Nitty Gritty. Je to specialny hreben, ktorym sa vycesu vsetky hnidy aj vsi bez pouzitia chemie a inych pripravkov. Prva varka z UK na ceste, kto ma zaujem da sa objednat na nittygritty.comb@gmail.com

trdielko149
4. okt 2014

@katinka69 koľko stojí a viac info poprosim...dcéra chytila včera ☹

katinka69
5. okt 2014

Hreben ma specialne tvarovane zubky vo forme vrtakov, kde medzery su mensie ako vsi ci hnidy, cize lahuckym vycesavanim dostanete vsetko von. Nepotrebujete sampony a ine pripravky. V pondelok by mala prist dodavka z UK. Cena je 9,90 plus postovne. Mate zaujem?

briketa
5. okt 2014

ta zarucena novinka nittygritty hreben je u nas na trhu uz dlhsie a je dobry, ale vsetky hnidy nevycese... takze necakaj zazrak, iba pomoc, klasicke rucne vyhladavanie a nicenie navzdy zostava s nami 😉
@trdielko149

briketa
5. okt 2014

...ako prevencia na hlavnie dievcenske vlasy je natriet vlasy silnym levandulovym olejom kym su v skole, aby nebola hlava "atraktivna" pre vsi koli silnej arome.