Aká je prevencia proti všiam?

biela.pani
9. jan 2007

☹ čaute baby, poraďte mi prosím prevenciu proti všiam. Dcérka dnes prišla zo školy so správou, že majú v škole veľmi rozšírené vši, aby sme deťom kontrolovali hlavy.

marika1977
10. okt 2010

@maca793 nemusis sa az tak plasit...ty si ju uz paradne "vydezinfikovala"mne deti tiez uz doniesli vsi...starsia ma haro ako levica,ostrihat?no nie,tam som jej hnidy rucne zvliekala...trvalo to nekonecne dlho ale vysledok stal za to 🙂 najlepsie co moze byt proti tym hnusobam je sprej DYFUZIL ten zabije aj hnidy len straaaasne smrdi.malu kludne daj do skolky,u nej si ich uz isto vyplienila 🙂

m.andrea
11. okt 2010

Ahojte , chcela by som Vás poprosiť o radu. Dcéra mi dostala vši zo škôlky ☹ Bola som úplne zúfalá , lebo má bledé vlásky a ja som si to vôbec nevšimla, až kým ich nemala v hlavičke asi 30 ks. Kúpila som jej PARANIT, ale v návode píšu zopakovať kúru po 9 dňoch. Ale po kúre keď som jej ju spravila a vyťahovala som jej hnidy , mi asi 3 ešte pukly. Čo znamená , že ešte žili. Máte niekdo skúsenosti s tým, či môžem zopakovať kúru aj skôr, alebo môžem medzi tým použiť aj iný prípravok? Bojím sa , aby som jej nespálila vlásky. Ďakujem za radu.

maca793
11. okt 2010

@marika1977
dakujem potešila si ma dávam jej aj sprej a aj šamponujem a dnes som jej už 3x pozerala do hlávky len ráno som jej vytiahla zopár vajíčok ale tie boli už skapaté 😀 takže zajtra idem k doktorke pre papier do škôlky že je už v poriadku len neviem ako sa mám tváriť učiteľky isto budú na mňa pozerať myslím si že v triede už musel ich mať niekto a nezistili to

maca793
11. okt 2010

@m.andrea
my máme parasidose+ je to šamponik najprv sa dáva naraz 2x a potom 1x. malej ho aplikujem od soboty večera ked som jej zistila že má vši a dnes to je 2 dni po už nič nemá nám hned po prvom umytí vytiahol všetky potvory a aj pekne vonia a po umytí jej dávam ešte dyfusil a riadne popozerám nanešťastie máme bledé vlásky tak to nie je sranda
ale všetkým maminám ktorých detičky majú teraz neposlušné chrobáčiky v hlávke prajem veľA trpezlivosti

mimkao
11. okt 2010

Ahojte, Aj ja sa žiaľ pridávam do klubu... 😖
V sobotu som zistila, že jedna z mojich dievačat má vši. Mala ich dve živé a kopec vajíčok. Nemá to zo škôlky ale od sesternice a tá zase so školy... 🙄
Ako prvý sme vyskúšali Paranit roztok+ šampón, nepomohlo. Všetky& vajička do radu ppukali, tak sme skúsili Peddicup oil a peddicup ed, takisto nepomohlo, tak sme vyskúšali neemooxan, takisto nepomohol, tak som sa dala na pracnú vec a všetko jej to ručne vyberala a prasakla. Všetci členovia rodiny sme si umyli hlavy preventívne 3 krát s rôznými prípravkami, Mangel nechal v lekárni 61 €. 🙄
A nakúpil aj Tea Tree aleje a dali sme to do rozprašovača a postriekali si hlavy. Vraj je to prevencia, pretože vši neznášajú tú vôňu.
Plus ešte máme Paranit spray preventívny, a každé ráno to treba deťom nastriekať.
Deťom kontrolujem hlavy trikrát denne a zatiaľ, sa zdá, vďaka Bohu,že sme sa ich zbavili...

marika1977
11. okt 2010

@maca793 tak to si budz ista ze to dostala od ineho dietata...no ja som si koli tomu otvorila usta ako vrata a este som zdooooraznila,ze si nezelam,aby ucitelky cesali s hrebenom mojej aj ine deti...ono je to tak aj nevedomky schytia hreben a cesu snim viacej deti...pred tym sa ubranit az tak neda,vzdy sa najdu zanedbane chudence deticky ktore to potom siria dalej a mi svdomite mami na to doplacame lebo sa hambime...ucitelky o tom musia vediet aby upozornili ostatne mamicky,nech si skontroluju svoje deti...ty nemas mat s coho blby pocit,zakrocila si okamzite a malu si uz do skolky nepustila..ak nieco,tak toto zdorazni...na rovinu im povedz nech si deti odkontroluju a nech laskavo upozornia rodica,ktory svoje zavsivavene dieta nadalej bez problemov nosi do skolky...neboj sa a porob trosku poriadky!!!sak tvoja mala to z domu nepriniesla,ale zo skolky doniesla domov!!!a to je rozdiel...teste sa ak tie potvory nepresli aj na ostatnych clenov vasej rodiny 🙂

marika1977
11. okt 2010

@mimkao moja,najzarucenejsi je DIFFUSIL to zabije vsssetko!je to stary pripravok a da sa kupit kdekolvek!mi sme ked raz dcera doniesla zo skoly vyskusali asi 6roznych olejcekov samponov...nic nezabralo poriadne vzdy som nasla zive hnidy...az stari osvedceny difusil...ten mam vzdy doma 😀 ak nahodou daco...lebo mi vsetky 3baby sme vlasate a nemienim koli nejakemu spinosovi prost o roky pestovane vlasi u seba ani u deti...jaj aj zehlicka na vlasi je celkom ucinna..ta ich spali ale tie co su pri kozi nie

maznacik007
11. okt 2010

@maca793 mozes ju dat do skolky... len ono tie hnidy su niekedy take malicke a dorastaju... tak preto sa to doporucuje este opakovat ten postup aj po tyzdni dvoch... a tak...

ja som davala malej do skolky taku satocku... na hlavu co sa v lete nosi... ziadne cesanie... vlasky spletene z domu a nastriekane roztokom s tee trea... alebo cosi preventivne... u nas v skolke sa tocili vsi peknych par mesiacov.. tak mam skusenosti... 😀

mimkao
11. okt 2010

@marika1977 ale určite sa to dá dostať v každej lekárni? Lebo mangel si pýtal, nech mu zo všetkého, čo majú dajú po jednom. A Diffusil tam nebol.
Ale už sa aj obliekam a skočím do dr.Maxx, to ešte bude otvorené a popýtam sa tam, či to majú. Ďakujem za radu, určite kúpim, keď zoženiem.

mimkao
11. okt 2010

A u nás v školke, keď som dnes oznámila, že moja dcéra mala vši, tak učiteľka vytiahla sprej proti všiam, deti do radu a každé jedno dieťa sme odkontrolovali. Našťastie nemal nik, ale aj tak preventívne dala sprej.
Ale oni sú zo 17 tich detí len tri dievčatá, všetko ostatné chlapci nakratúčko ostrihaní a nik zo social. slabšej rodiny tam neni, takže tam veľmi živnú pôdu nemajú.

marika1977
11. okt 2010

@mimkao no asi to v tej lekarni nemali...ja som ho kupila dokonca u nas v potravinach..skus aj drogerie,je to biely flakon s fialovo ciernym napisom napisom,len dopredu ta upozornim ze strrrasne smrdi...mi sne sa zastriekali a natiahli si fgelitky na hlavi lebo sme smrdeli ako biologicke zbrane 😀 😀 😀

maznacik007
11. okt 2010

difussil je pre zvierata... to neni na ludi.. /aj ked niektori to zo zufalstva uz davaju aj sebe/ kedysi bol ortosan ale to uz nevyrabaju../ preto mu to v lekarni nepredali..

u nas to roznasalo prave jedno dievcatko.. a pritom ziadna socialne slaba rodina skor naopak ale nejako nemali asi cas ju poriadne odvsivit.. len umyli samponom a hotovo ziadne vycesavanie

marika1977
11. okt 2010

@maznacik007 ano,je difuzil pre zvierata ale moja je aj na ludi...pisem ze je to stari vyrobok..kedysi sa dal dostat len ten sprej...da sa dostat aj ho vyrabaju vola sa presne diffusil H a hore je napisane,vlasova kura...tak ten je pre ludi...a vyraba ho lybar...ten pre zvierata je zeleny flakon

bobinna
11. okt 2010

ahojky mamči,
syn taky přinesl vši ze školy... zjistili jsme to na dovče pže se začal příšerně drbat ... chytla jsem je i já a malá... v lékarně nám dali sprej difusil od lybaru ale ten pohohl jen mě a holce ale kluk má moc husté vlasy tak jemu to nezabralo a pak jsem šla ještě u nás do lékarny a tam mi dali olejíček pedicul hermal se to jmenuje ... nesmrdí to ... nanese se to na vlasy nechá 10min působit a pak se ty potvůrky vyčešou hřebínkem ... ten je taky v tom balení ... a musím zaklepat že to pomohlo ... a ještě mi doporučila přidat jednou za čas do dlaně se šamponem pár kapiček tea tree olejíčku ... prý veškám smrdí a tak do vlásků nejdou... tak to aplikujeme tak 1xza14 dní ... kluk přinesl lísteček že jsou vši již 3x od 1.září a musím ťukat my jsme zatím ok...🙂

mimkao
11. okt 2010

No, tak som doma, takže v tej lekárni ho nemali. Skúsim teda u nás vo farby-laky drogéria, či ho budú mať.
Aj keď teraz mi ho zsae súrne netreba, som chcela len do zásoby. Pre každý prípad... 😖

m.andrea
12. okt 2010

Ahojte, mne sa tiež zdá, že ten Paranit je slabý. Aplikovala som sprej aj šampón a hnidy po ňom ešte pukali. Včera som jej hlavičku umyla šamónom na vši a hnidy parasidose a dnes jej dám difusil .Sestra mi hovorila , že pre ňu je najlepší difusil . Ten zničí všetko. Tak uvidíme. Dúfam, že sa toho čoskoro zbavíme. Ale najhoršie je na tom , že tie hnidy nechú ísť dole hrebeňom - všivákom. Tak pekne postupne som jej ich vyberala vlások po vlásku. Najhoršie je na tom , že ich má skoro po pás tie vlásky , tak si to viete predstaviť.

martulle
12. okt 2010

Ahojte,teda holky vši jsou problém už několik let i u nás.Mužu říct,že co jsem se nakupovala šamponu,oleju,vyzkoušela babské recepty,tak nejlepší je jak píšete ten difuzil.Malá je vždycky přinesla ze škole.Ted to musím zaklepat jsme je už delší dobu neměli.@mimkao taky ho máme doma,pro všechny případy.a fakt škoda,že nevymysleli něco na ty hnidy,ty se musiju vybírat po vlásku@m.andrea to si dovedu představit,dlouhé vlásky u děvčátka a vybírat hnidy,taky jsme měli dlouhé a vlnité a taky jsem bývala neštastná z toho,jak jsem koupila šampon,vlásky jsme umývali,začali potom vyčesávat a vešky se hýbali....peněz to stojí a nepomohlo to.....

mimkao
12. okt 2010

@m.andrea as aký všiváčik máte? Plastový, alebo kovový? Lebo my sme mali pri to Paranite pribalený kovový a ten je prefektný. S ním som jej vedela vyčesať.

maca793
13. okt 2010

ahojte tak je to konečné všetko zlikvidované ale dnes bola ešte doma aj ked s problémami 😀 zajtra malá už ide do škôlky a dozvedela som sa že v škôlke sú vši rozšírené a má ich aj doktorkina vnučka a tá chodí o triedu nižšie ako moja takže nie som sama ktorej dieťa to dostalo. už tam urobili poriadky z hygieny vraj nejaká mamička tam posielala ľudí tak som rada lebo ked vidí na tú ako sa tam upratuje tak hrôza ale ináč som s tou škôlkou spokojná až na toto

m.andrea
30. okt 2010

Baby čaute, neveríte , ale dnes som znova pri kontrolovaní našla Anetke hnidy, ktoré pukali.Už neviem, čo s tým , živú všu vo vláskoch nemá. Vlasy som jej už vystriekala difusolom a nič nerobím len kontrolujem a vyberám a pukám. Už mám z toho nervy, najnovšie som sa dozvedela, že má v triede nejaké dievčatko, ktorému rodičia moc hygienu nedávajú. Tak ma učiteľka varovala, aby som Anetku konrolovala častejšie. A to som si myslela, že to mám z krku.Tak začíname odznova. A to nehovorím o tých jej vláskoc , ktoré má dlhé až po pás.

m.andrea
30. okt 2010

@mimkao Ahoj, no používame kovový a ten je fakt super.

bzuco
31. okt 2010

http://www.anatis.sk/index.php?option=com_conte...

nemá s tým niekto skúsenosti?
príde mi to to šetrnejšie k vlasom ako všetky tie chemické prípravky, ktoré aj tak veľakrát nezaberú, no vlasy veľmi zničia 😒

macek28
31. okt 2010

Ahojky!I já potřím do klubu.Ted se podrž te,vši jsem chytla v porodce.Jelikož se mi narodila velmi vlasatá Šarlotka,málem mě z pocitu,že bude mít vši také hráblo.Kojila jsem se šátkem a malá měla pořád na hlavince bavlněnou čepičku.Sice vši naštěstí neměla,ale bohužel přesídlily na starší dceru,která má dlouhé a husté vlasy.
Co jsem utratila za drahé šampony HEDRIN,BARNYSEFFECTIVE,PARANIT,CAPILAN nemá cenu ani psát.Stejně moc nepomohly!
Takže další rady
Tea Tree Oil,bud šampon nebo samostatný olejček.Pokapat hlavu a zabalit na hodku do igelitu.
Žehlení vlasů
Obarvit hlavu
Naplácat na hlavu majonézu nebo olej,nechat dlouho působit!

babské rady
plenu namočte v roztoku z litru vody a jednoho decilitru octa.Hlavu obalte vyždímanou plenou.Nechte působit aspon 20 minut
polijte hlavu velkým panákem slivovice,lehce osušte a nechte dvě hodiny působit.
polévejte hlavu odvarem z máty,levandule a rozmaru.Aroma bylin vším nesvědčí.
Skoro vše vyzkoušeno,ale nyjvýce pomohlo vybírání hnid nehtami nebo pinzitou.
Nebo si pozvěte hnidaře.Už jsem byla totiž po 2 měsících opravdu na odvoz na psychiatrii tak jsem dostala kontakt na tzv hnidaře,který si tím přivydělává.
Všem přeji obrovskou trpělivost!Není to ostuda,že jsou v rodině vši.Veš bohužel napadá i vlasy,které jsou poravidelně umývány.
Ted jsem to dopsala a už se drbu!
Jo a jako prevenci obden mažu holkám za ouška olejíček TeaTreeOil.Zatím nás nenavštívily!

gabuliik
9. nov 2010

Ahojte.Tak mne malá priniesla vši min.týžden.Má dlhé,huste vlasy.Skusili sme Hedrin,Parasidose a nič.Vždy nájdem jednu živú alebo hnidy,ktoré idú puknúť.Všetko som vyprala,vyčistila ... my traja to zatial nemáme len ona.Včera som jej už vlasy ostrihala na kratšie,lebo sa jej zle vyčesávali.Poobede idem kupiť další prípravok ...
V škôlke mi bolo povedané,že nikto neohlásil len my.Ale sme čistotný ...tak to nechápem.Ja si myslím,že to tam niekto ma alebo mal a nenahlasil .... 😠

maca793
10. nov 2010

no idem sa pochváliť ☹ malá zase má vši a za boha neviem z kade ☹ ☹ ☹
zajtra idem volať hygienu do škôlky nech tam narobia poriadky lebo takto sa to už nedá dieťa 2 týždne v škôlke a znova vši 😠 😠 😠 😠
a mám taký dojem že aj ja ich mám stále ma svrbí hlava a mám pocit že mi niečo lezie po hlave a to si zmývame a sprejujeme vlasy 1x prevenntívne ako mi povedala doktorka

maca793
10. nov 2010

@gabuliik

no m§a by asi porazilo určite to musel niekto mať a nevšimol si to keby som zistila kto to bol ja osobne by som si pýtala peniaze za prípravky na vši u dotyčného
😉

murinka
10. nov 2010

skuste petrolej na vsi 😉
@maca793
@gabuliik

gabuliik
11. nov 2010

ahojte.
Ja tiež neviem kto to tam doniesol ... už som z toho na nervy.Dnes som jej ešte vyžehlila vlasy a vyčesala a nenašla som nič.V pondelok ju dám do škôlky,ale ked to donesie znova ,tak už budem robiť bordel.Najlepšie na tom je,že fakt nikto druhý nenahlásil vši a ani učitelky tam nedali oznam ...

majina.b
11. nov 2010

@gabuliik
kup si hrebeň v drogerke - všivák - a každy den jej vlasky prečeš po návrate zo škôlky

s cirkusom ohľadom vši nič nevyriešiš, to bude pokračovať aj na 1. stupni ZŠ 😝 , mnohe matky si myslia ak raz prečešu vlasy a umyju vlasy so šamponom proti všam že to stači, a tym sa oháňaju...

gabuliik
12. nov 2010

@majina.b všivák máme.Češem každý den.Už vyše týždna.Včera a dnes som nevyčesala nič.Tak dúfam,že už je pokoj a v pondelok bude môcť isť do škôlky .....