Aká je prevencia proti všiam?

biela.pani
9. jan 2007

☹ čaute baby, poraďte mi prosím prevenciu proti všiam. Dcérka dnes prišla zo školy so správou, že majú v škole veľmi rozšírené vši, aby sme deťom kontrolovali hlavy.

zdenallicka
5. feb 2009

Holky, maminy muzou byt zodpovedne jak chteji, ale proste vsi se vzdy vylihnou... Pracuju v detskem domove a kdyz nase decka prinesou vsi, okamzite reagujeme, ale bohuzel to zjistime az po nejakych 5 hodinach, co jsou ve skole... A to se da stihnout moooooc veci, takze vesky se lehce roztrousi...

krista
24. feb 2009

mersedesa • 1d • 5. feb 2008 o 17:13
Velmi by som potrebovala radu,od niekoho kto mal s tymto skusenosti.
Ide ma porazit som zufala,asi pred tyždňom boli u nas mužove deti.mali vši o čom nam samozrejme ich family zabudla informovat.
(len na okraj tie deti sa kupu iba v nedelu ked idu do kostola,aj to bez mydla a šamponu,hovorím to vážne,sami nam to povedali.parkrat som mužovi hovorila nech ich okupe no dost sa branili.no bolo ich dost citit.po čase som to vzdala.)
samozrejme ich k nam pustili aj so zvieratkami (priznali sa mi dnes ked som im zuriva zavolala či nahodou nemaju vši,pretože byvam na lazoch a len tak ku mne nezaklopali).už druhy den som si strašne škrabala hlavu a myslela som že lupiny kupila som Head&Souders no nezabralo a škrabala som sa ako besna a išla som ku doktorke ktora odomna odskočila,že vraj mam vši-taká hanba 🙄
ta mi samozrejme povedala ostrihat-moje pekne vlasky-ani za svet.a čo moja mala,nema vlasky skoro žiadne.na nete som čitala dake članky,že sa da toho ťažko zbavit.kupila som tie najlepšie pripravky,ale poradte mi čo pomohlo vam alebo ludom okolo.naozaj pomože len ostrihat?som stááášne zufalá ☹ ☹ aj teraz sedim s dakym smradlavym pripravkom na hlave 😢 😢

mersedesa • 1d • 5. feb 2008 o 17:16
nepomohla by farba na vlasy alebo žehlička? 😒

yonanevi • snž • 5. feb 2008 o 17:23
ja nemam vsi ale ako dieta som ich mavala od brata ten ich nachytal stale v skolke 😀 ale viem ze sme si hlavu umyvali v takom smradlavom sampone, je v takom spreje a ten nam za tyzden pomohol, urcite sa endavaj strihat, teraz su rozne pripravky na to a potom si to len vyseces z hlavy 😀

elfa • 5. feb 2008 o 17:24
Ahoj, tak poradim len tolko: ostrihat je lepsie, ale ked nechces, tak len umyvat speci prostriedkami, skus poprosit partnera, aby ti hnidy - vajicka vsi vyberal z vlasov (je to hnusne, ale ked nechces ostrihat...), upratat dom, prezliect postelne pradlo, vyprat deky, capice, svetre....umyt a vydezinfikovat hrebene, gumicky a sponky... a ked sa ich zbavis, preventivne vsetko zopakuj.
Drzim palce, nech to mas cim skor za sebou

nitka • 5. feb 2008 o 17:30
nie farbu na vlasy nedavaj ani zehlicku neskusaj...to na 100% nepomoze...su nejake pripravky ktorymi vši zmiznu,ale nazov neviem,je mi luto...urcite si nestrihaj vlasy...to by bola riadna skoda...mrzi ma ze neviem nazov toho smradlaveho samponu ako pise yonanevi

yonanevi • snž • 5. feb 2008 o 17:52
nitka ten sampon mi aj teraz smrdi ked si na to spomeniem 😀 no a tak ako elfa pise treba to povyberat s hlavy a vsetko vydenzifikovat

ikke • 5. feb 2008 o 18:04
ja som pocula, ze tie drahe zampony z lekarne vobec nezaberaju... dokonca mam dojem, ze svagrina musela (ne)raz pouzit klasiku orthosan...na psy 😝 😔 (kedysi bol aj pre ludi, teraz je tusim uz len na psy)

mersedesa • 1d • 5. feb 2008 o 18:09
domacnost dezinfikujem a čistim už asi dve hodiny 😖

lenka0005 • 1d • 5. feb 2008 o 18:11
ahoj mersedesa,ja ti porozprávam môj príbeh,vlastne mojej dcéry.V triede majú dve indiánky,ktoré bývajú v hrozných podmienkach,šatne sú spoločné,tak nebol problém doniesť zvieratká domov.Po pár dňoch(bola nedela),som si všimla,že sa malá stále škriabe v hlave,pozrela som jej do vlasov a skoro ma vykotilo,zbadala som vši.Hned som nabehla do lekárne nakúpila prípravky a šup odstraňovať.Kúpila som kondicionér neemoxan,vlasový olej pedicap OL a diffusil H.Informovala som učiteľku a malú som nechala pár dní doma.Umývala som dávala zábaly z tým olejom,striekala diffusilom a hlavne vyčesávala a ručne vyberala hnidy.Dcéra má tiež dlhé vlásky a nestrihali sme.Ja som sa preventívne zafarbila,tým by som tie potvory zabila určite.Všetko som vyprala a,ked so vytiahla z práčky,tie malé špinky,tam po hodinovom praní zostali a žili!!!Tak som sprejovala diffusilom a zbavili sme sa ich,ale dokedy to neviem,lebo každú chvíľu počúvam,že sú rozšírené vši.Držím ti palce.

vavka33 • 2d • 5. feb 2008 o 18:12
aj v skole,kde chodi moja dcera maju vsi.kontrolujeme hlavu,tak dufam,ze tam nic nenajdeme.

darina77 • 6. feb 2008 o 09:28
lenka vieš čo je na tom najsmutnejšie? Ty môžeš byť dôsledná pri odstraňovaní vší koľko chceš, pokiaľ tak nebudú aj rodičia indiánok znova tie zvieratká prinesú do školy. Viem že za socíku musel mať rodič papier od lekára že už dieťa nemá vši a môže ísť naspäť do školy. To by sa možno hodilo aj teraz. Takisto aj Mercedesa , ktovie dokedy to tí chlapci budú mať keď vravíš že tá hygiena je u nich taká aká je. Asi by som obmedzila kontakty, lebo však nemôžeš ísť k nim a všetko vydezinfikovať.

momka • 2d • 6. feb 2008 o 09:36
Nastriekať sprejom Difusil H, spraviť zábal (igelitový sáčok na hlavu) aj na 3 hod., vlasy umývať šampónom proti lupinám s čajovníkom austrálskym - Dr. Muller Tea tree oil, oboje dostať v lekárni, hnidy viackrát denne vyčesávať, všetko preprať, dezinfikovať, a po tom všetkom ešte nafarbiť vlasy. Veľa sme študovali na nete, ale toto zabralo mnohým a potom aj nám. Prajem pevné nervy, držím palce, aby si sa ich čím skôr zbavila.

mersedesa • 1d • 6. feb 2008 o 09:42
no to maš pravdu a dokonca mi ich stara mama oznamila,že zajtra čiže dnes im na to niečo kupia.dost skoro 🙄
pri nich už ozaj pomože len ostrihanie,ale im hola hlava nebude vadit.doteraz som trpela ich nehygienicke navyky,ale pohar sa prelial-vši to už je privela.samozrejme že zodpovednost nesu rodičia.včera mi ten prostriedok pomohol a dnes ma hlava nesvrbí,hoci som musela spat s čiapkou na hlave,aby to malej nesmrdelo 😖 no čo už stalo sa... ☹

zuzanocka • 6. feb 2008 o 09:56
my sa pridavame ☹ 😠 😠 😠
nerozumiem tomu, ako v dnesnej dobe moze niekto dopustit ("indianov" vynimajuc - ja teraz hovorim o "neindianoch"), aby sa dieta tak zavsivavilo, ze ucitelka s hrozou pozrela do vlasov a povedala, ze sa to tam az hemzilo... fuj... (ze tu nie je vracajuci smajlik 😖 😖 )
ved sampon stoji 40 korun. je to otras a presne, ako pisete - ja mozem dezinfikovat, prat, cistit, vycesavat a na druhy den mi to prinesie znova!!!

inak, my smer pouzivali "parasidose" - drahe jak slak, ale u nas ucinne, zabilo to aj zive vsi, aj tie hnidy porozpustalo, stacilo uz len skontrolovat, malokedy som este nieco nasla.. no ... malokedy... pisem, akoby sme mali vsi kazdy mesiac 😀... ale stalo sa... dva krat v skolke a raz teraz v skole 😠 😠

zuzanocka • 6. feb 2008 o 09:57
a je ste aj tej istej znacky sprej, ktory je ako prevencia, takze ked mala doniesla zo skoly hlasenie, ze sa vyskytli vsi, striekam jej preventivne raz za dva - tri dni ten sprej...

mersedesa • 1d • 6. feb 2008 o 10:07
no moj muž nema a,ale preventivne si umyl hlavu.no a maličkej nechcem davat taku silnu chemiu na hlavičku takže ju často kontrolujem ale ma velmi malo vlaskov tak to nieje take ťažke.ale ja mam dost huste vlasy tak dufam,že sa toho zbavim,neprežila by som keby som musela strihat. a žehlička na vlasy stymi vajičkami ani nehne

krista
24. feb 2009

flavi • Dnes v 09:19
Ahoj mamicky,

viem ze to nie je tema o tehotenstve, ale zabludila som na toto forum, ked som nedavno otehotnela. teraz ma okrem nevolnosti trapia vsi v hlave mojej dlhovlasej hustovlasej malej skolacky. prvy krat sme mali vsi na vianoce, odvtedy uz treti krat. skusili sme Difusil, Hedrin, ocot, este cosi na P, teraz sa nepamatam. uz sme aj nafarbili vlasy farbiacim samponom Schwartzkopf ci ako sa to pise, co som nasla na nete ako 100% metodu od nejakej maminy, napriek tomu sme vcera vycesali znovu zo 10 hnusob z vlasov. vsetko perieme dokola, zehlime, prezliekame periny. skratili sme vlasy, ale kedze dcera sa urputne brani ostrihaniu nakratucko, tak by som sa chcela strihaniu vyhnut.
poradi mi niekto prosim?

katy2 • 24tt • Dnes v 09:23
Ahoj,
skus si precitat tuto temu...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Drzim palce 🤐 🙂

flavi • Dnes v 09:30
dakujem, katy, nevsimla som si, ze tato tema je uz otvorena 🙂

wsmoulinkaa
24. feb 2009

ahoj kdo jste měl problém se všima u dětí...tak nám pomohl z lékárny přípravek-vši ven-!!!
a že jsem už byla tenkrát bezmocná...neveřte tomu že ten přípravek co tam budete aplikovat jen na 2h na vlasy moc nezabírá....

já ji tam toho prostě dala víc a zabalila do igelitu a do ručníku a říkám:tak a do rána s tím budeš spát ikdyby ti měly "slézt" všechny vlasy!!! A ráno bylo vše mrtvý a pak už jen vybrat hnidy(taky mrtvý) a byl klid. A že jsem se bála že ji ty vlasy slezou.....neslezly!!! 😀

aplless
24. feb 2009

no ono mozu byt vselijake pripravky ale doleziete je po pouziti pripravku tie vsi vycesat teda hlavne tie vajicka my sme mali teiz taky problem lebo ked dieta chodi do skolky tak vselico podonasa moja nestaste nemala ale pravidelne som jej umyvala s pripravkami na valasy a vela som pocitala na nete takze umyt a vycesat s tym hustym hrebenom

maruschka
31. mar 2009

baby som znechutená..malá doniesla dnes zo školy vši..A to som sa tu ešte pred rokom triasla, aby ich nedostala v škôlke-a dostala ich v škole..

Takže kúpili sme podľa vašich rád súhrnne: Parasidose šampón aj sprej, čajovníkový olej, šampón proti lupinám, Biolit na matrace a paplóny...Všetko periem na 60° aj deky-isto ich zničím na franforce, ale čo už mám robiť????

Babám som našampónovala hlavy-prvý raz mali na 5 min, druhý raz na 20 min staršia a mladšia spí a má to ešte stále na vláskoch...

Je mi do plaču a som strašne nahnevaná na mamku toho decka, čo to donieslo do školy..Ale ako to mám povedať? Minulý rok mali dve dievčatá vši zo 7 triedy-žiadne cigánky, slušná čistotná rodina,inteligentná..Len si ich mama splnila povinnosť a ohlásila to do školy-a čo sa stalo? Decká sa im doteraz smejú, že všiváčky-a pritom to museli dostať len od niekoho v škole..U nás na škole sa o všiach nikdy nehovorilo a nehovorí...Ako keby ani neexistovali a bola to životná potupa pre celú rodinu sa k nim priznať..A teraz to takto dopadlo...

Sestre som povedala, že zajtra, keď bude učiť prvákov-dcéra je prváčka- tak nech sa dobre pozerá, či sa niektoré decko škriabe v hlave.Tak možno zistíme, ktoré ich prenáša.A najväčší gól je, že každé dieťa má v škole vlastnú podušku a majú oddychový kútik s kobercom, kde ležia na hudobnej alebo cez prestávky..A decká si tie vankúše vymieňajú medzi sebou..Takže zajtra beriem malej vankúš zo školy a idem ho prať na 60 a prejdem ho parnou žehličkou..
V hlave som jej voš nenašla, len tie vajíčka, či čo to je..Ale keďže sa spolu s mladšou dcérkou hrali, tak mladšej som našla 2 vši a asi 8 vajíčok..Takže tie dospelé preliezli na mladšiu..

A teraz som urobila všetky kroky k odvšiveniu a za týždeň mi ich zo školy donesie znova, lebo tam je nejaké dieťa, čo ich chová vo vláskoch a prenáša ich..Čo mám teda urobiť?????????????? 🙄

lienocka235
31. mar 2009

pravidlne po dobu troch tyzdnov kontrolovat hlavu a vyberat hnidy..
natiehat cajovnikovym olejom za usami na temene hlavy a v zahlavi.. kupit take satky na hlavy a deti nech chodia s tym resp. take celenky su co pokryju hlavu.. v skole skolke deyinfikovat hrebene ak maju.. podusku radsej nedavat.. resp. dezinfikovat..
nenechavat detom rozpustene vlasy a davat im B komplex. to zevraj parazity vonkajsie odpudzuje..

a nie biolit ale difusil ale pozor ten pre ludi..

u nas to do skolky nosi pravidelne jedno dievca z jednej rodiny.. no udes.. co ti budem hovorit... ja som davala take ye Pediculum hermal ci ako sa to volalo.. to sa mi celkom osvedcilo .. a potom to co som ti pisala..
rataj s tym ale ze hnidy budes nachadzat este peknych par dni... lebo postupne dorastaju.. kym ich vidiet.. zavisi aj od farby vlasov a dlzky vlnitosi a pod. takze vsivak do ruky pod silnu lampu a ... 😀

maruschka
31. mar 2009

lienocka dík za radu 😉 😉

ten Biolit sme kúpili na matrace, paplóny a podušky..

ešteže som to skoro zbadala a tak ich nemajú veľa-tých vajíčok..Vši som našla iba u mladšej-dve..Ale aj tak by ma zaujímalo, kto to mohol privliecť do školy... 🙄

lienocka235
31. mar 2009

maruschka.. ono vies.. pokial ty to aj skoro podchytis a nezachytia to vsetci rodicia a neumyju tym detom s tym hlavy.. tak sa to bude mnozit dalej...
ale to je dobre ze si to skoro zbadala.. moja ma dlhe svetle vlasy a to kontrolovanie to je des.. ja som vtedy tiez len jednu nasla.. a par hnid.. nastastie..
tak sa drzte kocky 🙂

hasleerka
31. mar 2009

maruska, tak máš o zábavu postarané ... ale k tomu škrábaniu v hlave ... moja sa tiež stále škrabká, žeby si ktosi už mohol myslieť všeličo, ale vlasy jej pravidelne tiež kontrolujem a nemáme nič ... naopak , známej dcéra sa vôbec neškrabkala a zrazu zistili, že má hlavu plnú vší

maruschka
1. apr 2009

Dievčatá, tak zatiaľ máme po tom...Včera ako som písala sme im umyli hlavy-šampón mali až do rána, do toho sme im dobre nastriekali Difusil a keď spali, tak som im doslova naliala do vlasov a votrela čajovníkový olej..Toto mali do rána a ráno som im to opláchla a už tam absolútne nič nebolo...Tak som im to znova nastriekala s Difusilom...

Ten Difusil, že sa má nechať do rána na hlave nám poradil taký milý lekárnik, že u nich to tiež pomohlo..Ale tá kombinácia olej+Difusil+Parasidose šampón do rána je zabijak...Odporúčam...

Pevne dúfam, že sme sa toho zbavili a že nám nedonesie ďalšie zvieratká domov hneď tento týždeň... 😉

martinka79
1. apr 2009

Maruško nás vši trápili ve školce co chvilku vždy když se někde objevili maláje měla, nejlepší byl kombinovaný závbal co popisuješ nezmám ten čajovník a pěkně zapařit hlavku v a bylo to vždy pryč. 😉 včera doenesla ze školy napsané, že jsou ve škle vši tak uvidíme zatím jsem preventivně umyla hlávku,a le co z thoo bude se uvidí.

cervena_vila
1. apr 2009

Vši mají osmidenní cyklus, tzn. od hnidy po rozmnožování jí to trvá obvykle osm dní. Když už vši jsou, chce to každý den ošetřovat proti vším a střídat přípravky, kdyby ten kontkétní kmen byl proti něčemu imunní.
Teatree je dobrý skoro na všechno 😉

miranda04
19. feb 2010

baby skuste petrolej...

vranka66
28. apr 2010

ahojte,
ja som nasla nieco ako hrebeň proti všiam. Vraj to pri česaní zabije vši aj hnidy .... viete o tom nieco?????

miruska15
28. apr 2010

no to asi ťažko tie mrchy hreben nezabije musiš poskušať pripravky a poctivo každu hnidu vytiahnut.Ja viem o tom svoje mala mi ich doniesla domov zo školky.

majina.b
2. jún 2010

odkaz mmb: snad niekomu príde vhod
http://www.stream.cz/?m=profile&a=main&user_dom...

lucisa
2. jún 2010

Ahoj, objevila jsem tuto diskusi až teď, ale můžu Vám říct, že letošní školní rok nám dal co proto.
Od podzimu mi holky ze školky a školy nosily vši. Školka tedy výrazně méně, tam asi byly maminky poctivější, nebo děti trpělivější při odstraňování.
Ale škola děs a hrůza, na jaře se to i řešilo na třídních schůzkách. My jsme projely asi 8 různých přípravků, protože většinou po 2-3 použití ten jeden přestal účinkovat.
Vždycky jsem holkám týden umývala a vyčesávalavlasy, všechn ygumičky letěly do koše, sponky denně v Savu, denně prát čepice, šály, povlečení. Už jsem z toho byla nešťastná, tolik čepic jsme neměli a pouštět denně nebo co druhý den pračku se 4 čepicemi mi přišlo absurdní.
Navíc jsme v té době byla těhotná, pořád unavená a tahle činnost navíc mě ubíjela. Povlečení jsem pak řešila tak, že jsem jim denně polštář obalila velkou osuškou a tu jsem ráno hodila do prádla.
Vždycky jsme se toho zbavili, holky byly dva dny ve škole a bylo to zpátky. Prostě někdo nezodpovědný na to kašlal a pořád se to točilo dokolečka. Nejstarší dcerka měla vlasy skoro k zadku, 10 cm od konce už úplně zničených od vyčesávání několikrát denně, hnidy vybírat bylo vždy tak na 2 hoď´ky. Mladší se podařilo přemluvit k ostříhání nakrátko, starší vždycky plakala a raději trpěla, nakonec i ona sama přišla s tím, že to chce zkrátit, tak šlo dolů nějakých 20 cenťáků.
Poslední várka se objevila chvilku po mém návratu z porodnice a já trnula hrůzou, aby to od holek nechytla malinká, protože to bych fakt nevěděla, co dělat.

Už asi tak 1,5 měsíce máme klid (ťuk ťuk), tak snad jsme se toho zbavily. Už aby byly prázdniny a já měla jistotu, že ze školy mi nic nedonesou.

Jo a taky jsme dostali rady typu: žehlit žehličkou na vlasy, slabě přebarvit apod., ale žehlička nezabrala a barvit vlasy 7leté dceři jsme se zdráhala, nakonec bych to asi i zkusila, ale přišel konec vší.

duplicka
30. aug 2010

obnovujem temu, baby ked ostriham chalanov uplne pomoze mi to, proste ich oholim na koleno. ja mam alergiu na kadejake stipance a mam po nohe strasne rany, kym sme na to prisli ,ze to su vsi 😠 😠 😠 😠 😠 sme total cistotni, nie sme v kolektive a mame hnidy a vsi:(, normlane nechapem odkial:( ma ich vo vlaskoch iba jeden syn, vsi sme vybrali a ostrihali,ale aj tak je tam strasne vela hnid 😠 😠 😠 😠 😠 oholim a tym to vyriesim? poradte prosim, no to este sa musime poobzerat po svojich hlavach, haved protivna, nikdy sme to este s muzom nevideli ,sme pozerali ako na ukaz 😒 😒 😒 😒

beruska2x
30. aug 2010

@duplicka no podle me je hlavne dulezite zjistit kde jste k tomu prisli - v praci, materskem centru, detsky tabor..atd?? Jinak si to budete nosit domu furt 😅 koupila bych sampon, poradne vycesavala a vsechno poradne vyprat na vyssi teplotu.. jinak koukni co radi holky .. ☹

a to jeste nezacala skola 😀 😒

duplicka
30. aug 2010

no ved to ziadna skolka, ziadne centra, boli sme v prahe na vylet a tam moj muz zobral deti do detskeho cetra a inac netusim odkial, nic nasla som uz nejake pripravky tak vyskusam
mate niekto skusenosti s tymito?

http://www.docsimon.sk/tovar/walmark-paranit-sp...
http://www.docsimon.sk/tovar/hedrin-roztok-spra...
http://www.docsimon.sk/tovar/pedicul-hermal-100-ml

beruska2x
30. aug 2010

@duplicka to staci chvilka 😅 ja bych se poradila v lekarne, co je ucinne...

zuzanocka
30. aug 2010

nechcem robit reklamu, ale u nas vyborne pomohol sampon "parasidose", ktory nici aj hnidy... no a vycesavat... 😝 pretoze staci, ak co i len jedna hnida prezije (tie, ktore pripadne by mohli prezit, co su zive, pukaju po rozpuceni, tie co uz boli znicene samponom, treba len stiahnut z vlasov ) treba dodrzat navod na pouzitie, nie je nejak extra agresivny k vlasom, aj pekne vonia...

no a hlavne NEZABUDNUT: vycistit vsetky hrebene, kefy... oprat satky, ciapky, v zime saly, vetrovky!!! vydezinfikovat matrac, prezliect postelne pradlo, oprat ho na vysokom stupni... takisto plysakov (netreba prat, staci ich dat na slno na 2-3 dni, myslim,z e vos prezije 72 hodin bez hostitela.

to su moje osvedcene rady, kedze my sme so vsami isty cas museli velmi dlho bojovat - nie kvoli nam... ja som tento ocistovaci proces domacnosti absolvovala zakazdym, ale dcera mala spoluziacku, ktorej mater, ked ju na to upozornili, este spravila krik... a pritom to islo od nich...
vtedy som to riesila aj s okr. hygienickou, bolo dohodnute, ze ak sa mamicka neumudri, pridu im na kontrolu domov... nastastie to potom uz ustalo... 😠 a dieta prislo vystrihane 😝

zuzanocka
30. aug 2010

a este jedna rada: tej istej znacky je aj sprej, ktory sa da striekat ako prevencia, kedsa vsi v skole, ci v skolke vyskytnu... ten sa len nastrieka a neoplachuje..
som sa rozpisala, ako reklamny agent, ale naozaj su ucinne 😉

lenkaaninka
30. aug 2010

nám jednoźnačne zakaždým na prvý krát zaberie toto:

http://www.mojalekaren.sk/dr-muller-vsiven-balz...

duplicka
30. aug 2010

no zda sa ze ja a moj muz nemame,len starsi syn a mladsi este bubka,tak neviem, no muzik nakoniec povedal,ze na koleno ostrihat, kedze chalan tak neva, fakt tam ma toho dost:(

janicka38
30. aug 2010

Devcata,
nevim, zda uz to nekdo nepsal, nemam cas procitat, ale u nas pomohla zehlicka na vlasy. Hlidala jsem o prazdninach neter a najednou jsem ji ve vlasech objevila vsi 😠 . Hubila jsem, vycesavala jsem, dezinfikovala vse, ale neslo se jich zbavit. Pak jsme se rozhodly,ze je vypalime! Neter ma velmi dlouhe vlasy a ty hnidy se tam drzely zuby, nehty. No a po jednom dukladnem vyzehleni jsme se jich zbavily. Snad to pomuze i vam.

maca793
10. okt 2010

no ide ma poraziť ak malá si zo škôlky doniesla vši a zistili sme to až včera večer tak som rýchlo utekala ešte do lekárne nakúpiť šampony a spreje. naštastie sme sa toho zbavili, vlasy jej umývam 3x denne a 3x denne aj sprejujem. aj som ju musela ostrihať ☹ ale čo už chcela by som sa spýtať, koľko to môže trvať lebo každú hodinu jej kontrolujem vlásky a vytiahniem ešte hnidy ale vši ako také nevidím.

maznacik007
10. okt 2010

vsi dorastaju aj tri az pat tyzdnov.. maca je dobre malej oplachnut vlasy s vodou s jablcnym octom.. to pomaha aby sa hnidy uvolnovali od vlasu potom chytit vsivak /taky hreben/ a vycesavat

maca793
10. okt 2010

to robím no nepotešila si ma lebo malú potrebujem dať už v stredu do škôlky ked jej nebudem nič vidieť dávam ju ale preventivne jej budem robiť kúru 😀