Aká je prevencia proti všiam?

biela.pani
9. jan 2007

☹ čaute baby, poraďte mi prosím prevenciu proti všiam. Dcérka dnes prišla zo školy so správou, že majú v škole veľmi rozšírené vši, aby sme deťom kontrolovali hlavy.

maruschka
20. sep 2007

bože dievčatá,aj toto nás čaká??Dúfam,že nie v škôlke.Mala by som jej dávať preventívne ten šampón proti všiam??Aj keď žiadne nemá?Pomôže to?

kloky
20. sep 2007

no moja malá tie vši napr. zo škôlky nedoniesla a vôbec netuším kde k nim prišla ... ale viem že ked mali minulý rok v škôlke vši, kázala riaditeľka preventívne umývať hlavy, mne povedali maminy, že pokiaľ ich nemá, aby som jej neumývala, že to dráždi zbytočne hlavičku ... zaujímavé, že vtedy sme ich nechytili 😒

bubaczik
28. sep 2007

ahojte..dnes mi dievcata doniesli zo skoly nejake rozhodnutie Regionalneho verejneho zdravotnictva,ktore ma za ucel likvidaciu a predchadzanie zavsivaveniu deti..plus k tomu 5bodov,ktore ja, ako zakonny zastupca mam splnit,inak mi deti nezoberu do skoly..plus moje prehlasenie..

no,zatial vši,chvala bohu,nemame..aj ked ma zacalo vsetko svrbiet,uz len po precitani takehoto oznamenia..

takze,ja im hlavy vyumyvam so šamponmi,ktore mam v zozname ktory obsahuje to oznamenie..podpisem prehlasenie..ale niektora matka to iba podpise..bohuzial,tie pripravky su drahe,a nie kazda si to moze dovolit,alebo jednoducho nato kašle..a potom budeme tam,kde sme boli..

len zaujimave je,ze chlapec mi chodi do inej ZS,a tam taketo oznamenie nedostali..tak ak raz vyda RuVZ nejake rozhodnutie,tak by to malo byt v ramci vsetkych skol v danom regione,nie?





😠

kloky
31. dec 2007

baby chytám infarktový stav, moja dcéra už mala zase vši, teda všu ani nenašla, ale kopec živých hníd, skúšala som parasidose, aj difusal, nič nepomáha ... skúšam aj neomax, zatiaľ OK, uvidím čo po 14 dňoch (zatiaľ liečime 11 deň) ☹ ☹

vivien742
1. jan 2008

kloky nechytaj infarktový stav, moja kamoška mala vši tiež a to nemá malé deti!!!Netuší, kde po ne prišla. Vyskúšala myslím že to bol nejaký sprey aj šampón Všiven-český, najprv si to nastriekala, nechala pôsobiť ale neviem koľko, veď návod tam bude a potom umyla a po týždni zopakovala. A bolo po všiach a to si vyčesala aspoň 50 živých vší, najprv tomu totiž nechcela uveriť, že môže vši mať, myslela si, že má nejaskú kožnú chorobu 😀 až keď som jej pozrela hlavu, bolo to jasné.

emjee
12. jún 2008

janaliptakova • 6. feb 2007 o 16:47
Kočky poradte čo zo všami nejake ludove receptiky deti mojej sestry maju vši ked dojdeme na navštevu možu dostať to aj moje a ako ved vša neskače a ked sa vša vyhubi tie hnidy tak to z nich sa vyliahnu vši či po vyhubeni tie hnidy su neškodne 😖 😖 😖 😖 ☹ ☹

titkovamiriam • 3d • 6. feb 2007 o 17:03
najlepsie su tie sampony,ked sa budu decka hrat daju k sebe hlavy a je to-to mozes dostat aj ty a ak to maju v rodine tak si dva tyzdne musia hlavu umyvat vsetci,dnes to bolo v novom case.

bobicek • 6. feb 2007 o 17:14
tak, ziadne ludove recepty, skoc do lekarne, je to taky sampon, s tym si mozes vlasy umyvat aj preventivne... 😉

titkovamiriam • 3d • 6. feb 2007 o 17:16
inak zevraj je dobry aj sampon na psov 🙂

bobicek • 6. feb 2007 o 17:19
fuha, titkovamiriam, no to neviem, ci by som riskla, predsa len pokozka hlavy a hafana je ina 😅 ale mozno... 😲

lidka619 • 2d • 6. feb 2007 o 17:22
ale s tým šamponom pre psov už som to aj ja počula, hovorila mi to kamoška, ktorej deti tiež mali vši a pomohlo im to - ale ona na striedačku umývala raz šamponom pre psov a raz šamponom proti všiam 😉

titkovamiriam • 3d • 6. feb 2007 o 17:22
to by som sa nebala,len neviem ci je ucinny na tie vsi a mimochodom co maju nasi psy sampon tak ja v nom periem vsetky vlnene pulovre,takze ked vidim reklamu na pervol len sa zasmejem 🙂 .pulovre su krasne makucke vonave a stalorovnako farebne. 🙂

viamka • 6. feb 2007 o 18:06
janka asi je rec o sampone ortosan, ale ten sa kedysi robil aj pre ludi.... uz sa tu tie znacky a rady preberali, skus pozriet starsie temy.... paradisone z francuzska a pod.

tmirka, ty ma viez vzdy prekvapit!

magg • 1d • 6. feb 2007 o 19:14
skus cajovnikovy olej, staci dat par kvapiek do samponu, alebo len tak vmasirovat do vlasov

bzuco • 2d • 6. feb 2007 o 19:25
je aj Difusil sprej, nastrieka sa na pokožku hlavy a nechá sa pár hodín pôsobiť

janinah • 3d • 6. feb 2007 o 19:55
daj šampon z lekárne na detské vši a použiť opakovane,hnidy sa MUSIA pracne vyčesať a povyberať z vlasov, ľudové recepty nie sú účinné, niekedy dávali na hlavu petrolej, to by dnes už nikto nerobil

titkovamiriam • 3d • 7. feb 2007 o 09:30
viamka,je to to najlepsie na vlnu,ved srst ako srst.inak volakedy sme pletene pulovre pravali aj v detskom sampone no ten psaci je najlepsi.

janaliptakova • 7. feb 2007 o 10:24
kupila som šampon PARASIDOSE vraj to stači len raz a potom to funguje ako antiodpudzovač no ten šampon vobec nevonia skor smrdi no kedže to moje deti ešte nemaju tak som to hadam podchytila 😒 aj tak dakujem za rady inač v lekarni mi povedala že dosť deti ma vši žeby tym teplym počasim ale aj sama sa čudujem ako mohli to jej deti dosťat ved v školke nemaju ciganov ani necestuju autobusmi a pritom sestra je taky poriadkumilovnik (ona ešte češe na koberci strapce 🤐 😵 )deti skrine furt vyvonane vyukladane prach u nej nenajdete...

verulka • 4d • 7. feb 2007 o 10:25
baby my sme uz mesiac bez vsi, oc je uspech 😉 najlepsie sa osvedcil difusil, ale hlavne zasah v skolke. Ucitelky postavili deti do radu a komu nasli hnidu laebo vos, tak volali rodicom, nech si pridu po dieta. V piatok vsetkym nastriekali halvy, dali oprat vsetku bielizen a normalne sa epidemia po skolke nerozsirila. V skole by tiez mohli takto postupovat 😒 Ale zatim je klud, len sme vkuse prali postel. bielizen, ciapky, uteraky...a hromadne sme vonali od diffusilu. a hodiny stravili vycesavanim- najefektivnejsia metoda 😉
Orthosan pre psov mi viacero ludi neodporucalo...A ten francusky sme pouzivali, al posledne po jeho pouziti sa vsi veselo prechadzali po hlave dalej 😕

ukana • 1d • 28. feb 2007 o 12:10
baby, skoro som odpadla, u nás v školke su vši! už som myslela,že to už nebýva. Malý ich zatial nemá, ale kazdy den prehrabávame hlavu. Aspon ste mi poradili, čo použit v prípade núdze. Už teraz ma svrbí hlava

emjee
12. jún 2008

ninusa2 • 27. feb 2008 o 17:24
ahojte mamičky mám problém dcéra mi zo školy a to výberovej, nosí pravidelne asi každé 2 mesiace vši.Vyskúšala som šampóny aj spreje aj šampóny na psov a aj tak sa zasa nasťahujú. Vraj MHD. Čo s tým poraďte prosím

nikolet02 • 1d • 27. feb 2008 o 17:29
Aj u nás na škole sú v pravideľných intervaloch od septembra už asi 4x 😖 ,veľmi ma to hnevá,aj sme kúpili šampon mimochodom nie lacná záležitosť,zatiaľ deti nemajú v hlave nič no len trpnem 😒 ,ale sú rodičia,ktorým nato nezáleží a potom je problém.Ináč počula som od kámošky,že je dobrý octový zábal na vlasy riedený s vodou,sama som to neskúšala tak neviem 😒 🙂

tanuki • 23tt • 27. feb 2008 o 17:31
Bohužel jsou dnes vši ve škole něco, o čem se nemluví ☹ protože tím narušujeme osobní svobodu 😝
myslím ale, že nic jiného než rázná akce: tenhle víkend se všichni žáci povinně odvšiví a za dva týdny znova prostě nepomůže.
Můj drahoušek si přivezl v létě vši z hudebního festivalu, chytla jsem to taky, byl to děs..jak zamlada 😠 ale po třech odvšivovacích sériích se nám to podařilo i bez ostříhání 😉 Prostě potkat to může kohokoli kdykoli i na výběrové škole. Stačí jedno vajíčko-hnida a vše je zas v pytli.

tanuki • 23tt • 27. feb 2008 o 17:33
My jsme nejdřív zkoušeli ty olejové, nakonec jsme používali Jacutin- na recept se doplácí okolo 20Kč...ale chce to mít doktora v rodině 😅

magg • 1d • 27. feb 2008 o 17:41
pri kazdom umyti vlasov dat do samponu asi tri kvapky cajovnikoveho oleja, je to dobra prevencia 😉

dididi30 • 1d, 41tt • 27. feb 2008 o 18:10
caute babiky...no ja mam dcerku a tak chodi do skoly v anglicku, lebo tu byvame a kazdy tyzden kazdemu z triedy chodi upozornenie,ze mame sledovat vsi v hlave, keby ste vedeli ake su tu deti spinave, fuj.....tak len cakam kedy to donesie moja dcera 😠
magg.......tak to skusim...dik za radu 😀

chromozom • 27. feb 2008 o 22:33
Ahojte babulky,
u nas zabral Deparol. Denne.
Ak zlyhaju vsetky metody, posledna sanca je sampon pre psov proti parazitom (blchy a ostatna haved). Zatial nikto nedostal alergiu, ale volim to ako posledne riesenie.
Suhlasim s cajovnikom, vsi nemaju radi tuto aromu.
Drzim palce, je to nekonecny boj najma vtedy, ak niektori rodicia na hromadne vyzvy (tento vikend sa odvsivi cela skola) zajvne neraguju, nechapem to.

mersedesa • 1d • 28. feb 2008 o 10:21
ja som nedavno bojovala s touto havedou,mam dost huste vlasy a bola som zufala,kupila som 4 druhy pripravkov(difusil,všiven,...)no proste nula bodov 😝 už som sa naozaj chcela vyholit,potom som na nete našla Pedicul Hermal 209 sk(tažko som ho zohnala,mala ho len jedina lekaren u nas).
...je to silikonovy gel,bez chemikalii...a hlavné je že zabíja aj hnidy...raz som ho použila a pokoj(je pravda,že ich nemam odkial dostat opätovne,dufam 😒 )ale je to 100%(pozri cez google)
a prevencia-no neviem ake velké maš dcery ale vraj na farbene vlasy nejdu,moja mama ma farbene a nedostala ani odomna ani od sestry...ale možno len nahoda 😒

jjitulina • 2d • 28. feb 2008 o 11:15
Ahoj,naše Barča má taky pořád ve škole vši 😝 ,my preventivně používáme šampon proti lupům,tee tree olejíček,šampon na vši a blechy,ale pro psy.To jsme si přečetli na netu a tuto kombinaci nemají brebery rády 😉

ninusa2 • 28. feb 2008 o 12:42
Dakujem Vám za rady a tiež moje skúsenosti. Mám farbené vlasy a predsa som ich od dcéry dostala Tak ešte skúsim Tee Tree vďaka

emjee
12. jún 2008

terezzka11 • 1d • Dnes o 10:22
Takže načnem dosť tabuizovanú tému. Osobne som myslela, že také niečo už vôbec neexistuje..V živote som sa s tým stretla len raz, keď som bola v 1. tr. na základnej a spolužiak ich donniesol do školy.
Moja malinká má 23 mes. a v sobotu sa chystáme na návštevu u švagrinej. Nemôžeme neísť z rôznych dôvodov. Problém je, že neterka si vši priniesla zo škôlky. Švagriná tvrdí, že už má len hnidy, vajíčka, ale tie jej nevie vyčesať. Ale z vajíčka je voš a ja sa bojím, aby ich malá nechytila. Možno som trochu paranoidná, ale prevencia je vždy lepšia... Takže moja otázka znie: neviete mi poradiť nejaký šampón alebo niečo iné, ako prevenciu? Existuje take niečo alebo su prípravky len na samotnu liečbu?

titkovamiriam • 3d • Dnes o 10:31
pripravkov je dost no na vela si uz tie potvory zvykli ,skus sa opytat v lekarni,alebo v obchode s potrebami pre psov.U nas aj na zakladnej a bohuzial aj na strednej skole je problem so vsami aj 10krat do roka,dokonca sa dezinfikoval cely internat!!!!!chalani su ostrihany uplne nakratko.
Inak neviem ako taka miminkovska hlavicka znesie tie pripravky,no asi vycesanie urcite nestaci. ☹

junovka • 2d • Dnes o 10:39
nech skusi natriet celu hlavu olivovym olejom, zabalit do igelitu a nechat posobit aspon 3 hodiy a potom vycasavat hnidy postupne miesto vedla miesta

sonoga
12. jún 2008

my ponukame v lekarni olej Pedicap, ten je trochu drahsi, ale uricte sa potom lepsie vycesava. Existuju aj pripravky na prevenciu proti vsiam. Sprej parasidose a taktiez sa moze preventivne v nutnych pripadoch pouzit aj Diffusil H sprej.

lula26
12. jún 2008

Hnidy sa nedajú vyčesať. Treba ich prácne vyťahovať z vláskov. Aj keď sa hlavička umyje šampónom proti všiam, hnidy sa musia povyťahovať, inak sa vyliahne nová voš a sme tam, kde sme boli.

peige
13. jún 2008

emjee, já mám dobré zkušenosti s Capissanem, je to přírodní přípravek, oni mají i ochranný přípravek na prevenci, zkus na netu juknout 😉 . Jinak Pedicap u nás vůbec neučinkoval 😠 , nikdy víc 😖 ..., není nic horšího, dítě namatlat olejem, pak ho zabavit na čtvrt hodiny, aby to účinkovalo a pak zjistit, že to bylo na nic ☹ . Jinak hodně zdaru, já tvrdím, že mít v rodině vši je horší než stěhování 😀 😉

majina.b
16. jún 2008

použila som parasdose, uvažujem nad kupou duffisol-u , môžem kombinovať pripravky? a po akej dobe ich mam použiť znova?

emjee
12. sep 2008

winifred • 2d • Dnes v 15:35
Ahojky maminy, chtěla jsem se zeptat jaké mate zkušenosti s odstraňovaním vší.Mala chytla ve školce tyto potvůrky a nesmí do školky dokud nebude mít žádnou hnidu.To chápu,ale ještě jsem nikdy nezažila aby mi učitelka na tvrdo řekla že ji mám oholit hlavu a že potom bude mít klid.Tak to přehnala už tak jak to malá slyšela tak začala brečet.Protože loni musela jít úplně na krátko byl ve školce úplně stejný problém.A máte někdo zkušenosti s tímto preparátem? Parasidose anti - poux.Děkuji Lada

sisstin • 1d • Dnes v 15:43
wini: čauvec, já si pamatuju, jak jsme ve 4.třídě kompletně všichni měli vši, a snad celej rok jsme si je předávali, jak jsem se z toho dostala..tak jsem je ve škole chytla opět...je to fakt na budku, páč to by se fakt musela zavřít celá třída a počkat, dokud fakt nikdo ty vši mít nebude

pavla80 • 2d • Dnes v 15:52
Ahoj winy.Taky jsme měli stejný problém,před rokem.Daly jsme spoustu peněz za drahé prostředky a nepomáhalo nic.Nakonec mi známa poradila šampon na psy proti vším.asi ti to bude připadat hrozné,ale fakt pomohl.Ale je taky fakt že jsme denně kontrolovali hlavu i 4 hodiny.Kačka má strašně husté vlasy,tak jsem ji to vždycky rozdělila asi do 8 culíku a jeli jsme culík po culíku a vytahovali byl to děěěěs!!!!!!!.Dělal to manža,já byla v tu dobu těhotná a uplně mi to dělo zle.Ale nakonec jsme ji to vybrali a na ten zbytek použily opravdu ten šampon na psi.Tak vyzkoušej a uvidíš.Hlavně pořádně vymít a at se ji to nedostane raději do očí

Přeju at se toho brzy zbavíte,vím co to je prošli jsme tím taky,ale ostříhat bych ji nenechala,na to má moc hezké vlasy a myslím že to pro to dítě je trest a přece za to nemůže.Taky to tenkrát chytla ve školce a uplně se bojím kdybyse to mělo opakovat

vojtisek2007 • 3d • Dnes v 16:04
já sice asi neporadím, protože my jsme kluka museli nakonec nechat ostříhat téměř do hola, nezabralo nám nic, a to jsme vyhodilo skoro 2tis za různý přípravky a šampony a vodičky....oznámení o vších se nám v žákovské opakuje co dva měsíce už od první třídy - a teď je ve čtvrtý - až jsem z toho byla tak zhnusená, že jsem do školy zavolala hygienu....letos zatím nic - ale je teprve 12.září, tak myslím, že to přijde každou chvíli....

johanda • 2d • Dnes v 16:13
winifred, potvory vši se na většinu přípravků adaptovaly, takže jejich aplikaci povětšinou přežijí. Nejúčinnější metoda je starobylé vískání, jak ho popisuje Pavla. Prostě si rozdělíš vlasy na prameny a "jedeš", vybíráš a zabíjíš vši a hnidy. Je to možná nechutné,ale pro děcka celkem příjemné a hlavně nemusíš použít strojek, což je zejména u holčiček noční můra.

haluskacz • 3d • Dnes v 16:15
johando, a ty hnidy se daj zabit? Daj se stahnout z vlasu zivy? Ja prave vzdyckky mela za to, ze nedaj.

sisstin • 1d • Dnes v 16:16
halus: myslim, že jsou živý..a pak když je stáhneš a zmáčkneš..tak by měly křupnout

johanda • 2d • Dnes v 16:20
jj, jak píše sisstin, ale vzhledem k tomu ,že jsou nepohyblivé, klidně je můžeš mrsknout do koše nebo spláchnout. Křupnout musí hlavně ty vši

haluskacz • 3d • Dnes v 16:23
fuuuuuj to je nechutny... doufam, ze se tomu vyhnem. No ale spis pocitam, ze sotva

tanuki • 36tt • Dnes v 16:23
ahoj maminy, my jsme tohle řešili loni - manža si je přivezl z hudebního festivalu, jsem myslela, že omdlím
Nejdřív jsme zkusili drahé olejíčky, které mají zaručeně vešky zadusit... nakonec nám pomohl Jacutin - měli jsme ho na recept, dopláceli jsme asi 15Kč. Je to chemie, ale ty ostatní prostě nefungovaly. Pro jistotu jsme měli půl dne hlavy v igelitkách. Ale strach byl nakonec silnější než my, a tak jsem mužovi dala ještě přeliv (se snahou najít jeho přirozený odstín) to prý nesnáší a zadusí je to. Od té doby je to OK. Nevím..ale myslím, že by ten Jacutin snad býval stačil. Hodně štěstí v boji!

haluskacz • 3d • Dnes v 16:24
ted se furt drbu, tyhle temata jsou hrozny

sisstin • 1d • Dnes v 16:26
jo a ženský, jak by měly vypadat normální vši..my fakt měli v tý 4.třídě nějakou mutaci..byly tečkovaný a lítaly

johanda • 2d • Dnes v 16:28
lítaly a měly křídla?

sisstin • 1d • Dnes v 16:31
johanda: no fakt jo, normálně to lítalo..brrrr..tenkrát mi to neva, ale ted představa, že mi něco leze v hlavě bléééé a na barvený vlasy prej nejdou, to si myslela máma..a chytla je ode mě taky

haluskacz • 3d • Dnes v 16:32
jo moje mama taky ode me chytla vsi, taky si vlasy barvila. Ale teckovany litaci, to jsem jeste neslysela

sisstin • 1d • Dnes v 16:33
taky si pamatuju, jak mi máma brutálně postříkala vlasy dím difusylem nebo jak se to jmenovala..a já se z toho smradu zeblila

johanda • 2d • Dnes v 16:39
jo, já chytla vši na táboře, jakožto celý náš oddíl a tak nás nahnali do sprchy a vlasy umyli Difusilem na psy. Asi byl levnější nebo co. přežili to myslím všichni

haluskacz • 3d • Dnes v 16:45
ty brdo, tak vsi na tabore, to je desna predstava. Nastesti za ty leta, co jsem tabory poradala, se to ani jednou nestalo. Bych se sla asi picnout.

tanuki • 36tt • Dnes v 16:56
Důležité je, aby to byla hromadná akce - moje mamča je učitelka a teď je to takové ulítlé, že nemůžeš požádat rodiče, aby všichni přes víkend odvšivovali, protože bys musela oficiálně říci, že jsou vši a tím bys narušila osobní svobodu dětí takže když se to tam jednou objeví, točí se to tamodvšivíš a chytneš nové... a rodiče za to dají šílené peníze

bora.b • 3d • Dnes v 17:09
tak hlasim, ze nase skolka uz prvni alarm taky ohlasila! bydlime v rakousku, rodice je nutno na to upozornit, takze se ted probira, co preventivne, aby mrchy nevlezly. jedna mamina, kadernice, tvrdi, ze kdyz holce prejela cop lakem na vlasy, tak vsi nechytila ja tedy preventivne kapu na hlavy cajovnikovy olej, to by je taky melo odpudit.
loni jsme vsi meli taky, od navstevy, snazila jsem se o prirodni prostredky, dala za to majlant v rakouske apatyce, nakonec si dojela do ceska, nechala si povykladat a koupila cesky sampon s cajovnikovym olejem a bylo.

ale i rakouska lekarnice tvrdila, jak vsi jsou odolny (kde jsou ty casy, kdy stacilo chodit jeden den s hlavou v igelitu): vsecko se musi aplikovat kazdy treti ci ctvrty den a mezitim denne vycesavat.

v praxi to vypadalo tak, ze jsme co tri dny umyli hlavy (deti to nenavidi, vysvetlit nejak moc neslo, byla to hruza) a potom cesali a cesali a to co vypadavalo, bylo bud omamene nebo fakt mrtve.

ja jsem kratky strih doprala sobe, jelikoz ho mam rada, a aplikovala jsem olej (taky s cajovnikem) - vypadala jsem jeden vikend jak ulizlej mafian, ale pak nebylo nic (slepily se a chciply)

wini, bud rada, ze muzes byt doma, si predstav, ze bys musela cekat na zdechnuti vsi a brat si kvuli tomu dovolenou

kyri • 1d, 22tt • Dnes v 17:21
winifred, zkus zavolat na hygienu - tam by měli mít aktuální info, jaký druhy vší jsou zrovna aktivní a co proti nim nejvíc zabírá. si pamatuju, jak před lety museli hygienici odvšivovat půl prahy, protože sem přitáhly nějaký arabský vši, na který nic neplatilo

brrr nám naštěstí vždy zabral difusil, když jsme byli děcka. ale sehnat to - za totáče - to byl výkon

androna • 1d, 11tt • Dnes v 17:37
tak ja si pametam jak nam mamka poctivo vytahovala hnidu po hnide a nahanala po hlave tu vsu co kladla tie hnidy.mali sme krasne dlhe vlasky.stravili sme takto hodiny ale vzdy to bol jediny sposob jak sa toho zbavit.a jak pise johanda tak ta vsa sa musi zapucit.

janulle22 • 1d • Dnes v 17:56
pokud jsem dobre ve skole poslouchala,tak na vsi nepomaha nic vycesavat a nebo ostrihat..ty sampony nepomahaj skoda penez...

johanda • 2d • Dnes v 18:04
tanuki, tak to nechápu, učitelka nemůže říct rodičům, odvšivte si děcka, protože narušujej jejich osobní svobodu? To jako svobodu mít vši ?

johanda • 2d • Dnes v 18:10
no to potěš, ale tak ledabyle jsem si pročítala školní řád naší prvňačky a stojí tam, že pokud dítě dotáhne do školy vši 2x a více, upozorňuje se socka
To s tou přesdržkou je kolikrát k pláči( že to jako zakázali)

emjee
12. sep 2008

sisstin • 1d • Dnes v 18:39
johanda: to je drsný, že se jako volá socka..já je měla fakt rok..a žádný prasata jsme nebyli

haluskacz • 3d • Dnes v 18:39
segra mela vsi, kdyz sla obhajovat disertaci

johanda • 2d • Dnes v 18:41
sisstin, škola holt nemůže řešit nic, tak to hážou na ouřad

sisstin • 1d • Dnes v 18:45
johan: tak u nás by museli poslat socku na všechny..jsme je měli fakt furt všichni

haluskacz • 3d • Dnes v 18:46
no doufam, ze jestli nas ty vsi nekdy potkaj, tak bude k mani neco, cim se jich opravdu pujde zbavit.

bora.b • 3d • Dnes v 19:49
halus, plamenomet

haluskacz • 3d • Dnes ve 21:28
boro

erikasadek
13. sep 2008

ahojte, niekedy az taky problem nebol , ze so vsami, ked sa naskytol tak ja viem z mamineho rozprvania, vtedy nebolo tolko pripravkov, , ze mi zafarbila hlavu, vsi sa nedrzia na vlasoch zafarbenych chemickou farbou.

teraz je pripravkov vela, len ono odstrania no vsi sa vratia bohuzial 😉

basado
13. sep 2008

ja som počula že je aj taky gel to sa vtiera do vlasov. rozčeše sa to a necha sa to tak ani sa to neumyva,
ale nevie presne ako sa to vola. opytam sa a dam vediet, ale ja mam tiež paradisone aj je dobry

polarnymedved
31. jan 2009

pocula som,ze najucinnejsi je petrolej,vtiera sa do vlasov a vraj podusi vsetky vsi a zahubi i hnidy..

lienocka235
31. jan 2009

doporucujem PEDICUL Hermal je to olej... pozabija vsi.. a hnidy ale treba potom povyberat.. sice su pozabijane.. ale treba ich mechanicky odstranit.. opakovat na treti den... a po dvoch troch tyzdnoch.. ale je potrebne prebrat na min. 60 tke obliecky ciapky.. dezinfikovat hrebene...

zdenallicka
31. jan 2009

polarnymedved: Blaznis???? Zahubi vse, to ano, vcetne tveho ditete...

Samozrejme to, ze yb tve dite zemrelo, je prehnane, ale NEDOPORUCUJU pouzivat PETROLEJ na jakoukoliv cast tela dospeleho, natoz na cast tela ditete.... To bych pracky cloveku urazila!

Dnes je spousta ucinnych prostredku, jak zahubit vsi (mam velke zkusenosti, jelikoz pracuji s detmi) a neni to na bazi petroleje, ktery se pouzival v 70.letech minuleho stoleti...

moko123
3. feb 2009

v dnešnej dobe su asi vši normalne už to neni hamba ako volakedy aspon podla mna ,, my sme vši nikdy nemali ako deti a v tejto dobe deti donesu do školskeho roku 12 krat napisane v škole sa objavili vši,,,, školsky rok ma iba 10 mesiacov,..xixix tiež mame prostriedok už aj na prevenciu,, aby sme sa im vyhli ale ničia vlasy a vysušaju,,,, je to niečo proti nemožete bojovat sami ale všetci rodičia pravidelne hlavičky pozerat aby sa nerozmnožovali,,,,, ale nato asi neni nikdy čas ako vidim,,,,, 😒

zdenallicka
4. feb 2009

V densni dobe radi jak svina ty vsi.. Jsou tu zas.... 😀

titkovamiriam
4. feb 2009

vsi su beznou sucastou na skolach,syn uz tri krat doniesol ,,prekontrolovat hlavu objavili sa vsi,, 😅

kajika
4. feb 2009

No mi je před loni ničili celý školní tok. Horor, ty potvory jsou snad atomovy. Někdo dokonce radil použít šampon na psi, ten prý zabírá 100%, no ale nevím. 😖

titkovamiriam
4. feb 2009

to som bola ja,neviem aka je ucinnost chalani su kratkovlasy takze sme ich nehubili,no pouziva sa na to.najucinnejsie je farbenie no to je pre vacsie slecny a staci ked je v triede zasa niekto so ,,zvieratkami,, a je to v haji 😲

lilu18
4. feb 2009

mam sa na co tesit 😎 malu o par mes davam do jasiel...baby a to sa prenasa aj zo satstva,? neskape to same ked to je mimo vlasov? 😕

titkovamiriam
4. feb 2009

jasne ze ano ,ak to domov prinesie mozete si vsetci preventivne umyt hlavy,prezliect postelne pradlo - ak nahodou nezehlis tak ho aj vyzehlit. 😠 a to si predstav takto to kamoska robila minuly rok 10krat vzdy to dcera dovliekla zo skoly -uz z nej chcela spravit bezvlasatu,lebo raz to neskoro zistila az ked ich chytila aj ona 😲 ,potom sterilizovala aj celu detsku a vobec cely byt.

lilu18
4. feb 2009

jezisi...to vazne? ja ze to len na vlasoch sa drzi 😨 ved ani neviem co mam hladat,ako to vyzera? ako blcha...? sterilizovat? to ako..

titkovamiriam
4. feb 2009

naparovala vsetko zehlickou-bola z toho na nervy-a chuda jej mala-koly niakej nezodpovednej mamine jej hrozilo osrihanie ☹

lilu18
4. feb 2009

🤐 bez komentara

sisa.b
5. feb 2009

tak tato tema je mi bohuzial doverne znama 🙄 ja ako decko som mala vsi len jeden raz a moje deti ich nosia zo skolskych zariadeni pravidelne. nechapem mamicky, ktore na to v skole neupozornia 😠 ja som svoje deti dokonca nechavala aspon na jeden dezinsekcny den doma 😝 a samozrejme, ze som ich chytila vzdy aj ja - dcera pouziva moju kefu na vlasy 😝

pripravkov je kopec, ale mnohe uz vobec nezaberaju, take su tie potvory zvyknute 😝 a mylne si myslite, ze vsi neznasaju ciste prostredie. naopak - ako som citala - vsi potrebuju k zivotu zdrave, silne a ciste vlasy. moj drahy, ktory sa stale hrabe v autach, ich od nas nikdy nechytil. on ma cele dni nejaky olej vo vlasoch, ale nedostal ich, aj ked si vlasy vecer vzdy umyva 😨 a hoci vsi neskacu a nelietaju, vedia dobre plavat, takze pozor aj na plavarne.

a citala som uz clanok o babicke, ktoru hospitalizovali s podozrenim na vodu v kolene a ked jej to rozrezali, tak tam mala cele hniezdo vsi, bleee 😝 😝 😝 🤐