Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Aká má byť imtímna hygiena 2,5 ročnej slečny?

4ocka
29. feb 2012

Mamičky,nechcem tu žiadne urazky,preto sa zdrzte urazania a ironie.Vopred dakujem

MOJA 2,5 rocna dcera mi nedovoli umyt jej pipinu po,pri kupani..Ako je to u Vas? Kazem jej teda nech si umyje sama,dava si na palcek kvapku Saforelle/videla mna/,a prejde si podla svojho uvazenia akoze umyvanie. No po okupani,vysprchovani pipinku v posteli kontrolujem. Lahne si a otvori si ju sama,mne nedovoli. Ked vidim ze tam ma vo vnutri biele,chcem jej to docistit,no nedovoli. Ma sa to tam nechat,ci umyt? Dakedy chcem pozret,ci tie pysteky nemaa" zalepene", lebo som.citala ze sa to dost stava..no u mas je to boj,a ja nechcem robit dcerke traumu.ako riesite intimnu hygienu vy? Riesenie- vymenit flasky na pipina gel nepomaha,ona vie presne ako gelik ma vonat,farba,a nicim inym nechce umyt 😖 skusala som servitkou vlhcenou okolo chodit a potom dovnutra,alebo nech si sama...no tazko,vobec neviem ako ma vypadat hygiena u malych dievcat. Dakujem za pomoc. A prepacte za chyby. Pekny den

terina25
29. feb 2012

no,neviem, čo ti napíšu ostatné baby,ale ja toto ,,neriešim,, Dcéra sa normálne okúpe a vobec jej tam ,,nešpárem,, ,nebabrem a ani nič podobné.a ani ona sama si pindulu neumýva až tak ,,dokonale,, a to vo vnútri ,,biele,,tak to netreba čistiť.to je prirodzená ochrana a netreba to dávať dole.

lucula73
29. feb 2012

v prvom rade si myslím,že takému malému dievčatku stači na umytie teplá čistá voda,žiadne saforele.to ti kto poradil?
ten biely povlak mavala aj moja,že vraj to je ochranný maz,nemá sa dávať preč..............
a opláchni jej zvonku ,koľko s a dá,neotváraj jej nič a ona sama 😕 ...hm......len aby si tam nezaniesla dáku infekciu 😠

stastnamamulka
29. feb 2012

Ahoj,ja si myslim,ze s nicim to netreba prehanat,ani s prilisnou hygienou 😉 Moje dievcata sa umyvaju same asi od 2rokov.A nemaju ziadne problemy,nekontrolujem ich nikdy,nepouzivaju ziaden gel,len cistu vodu.To "biele"je pre "pipinku" prirodzene,neprirodzene by boli napr.zvysky stolice,pripadne zacervenanie,vytok..Podla mna by si to nemala brat tak "vazne" 🙂

minewka
29. feb 2012

Čauko - a už dlhšie to nedovolí tebe? Pýtam sa pre to, či ju náhodou niečo nebolí.
Nezápacha? Bez výtoku? Nesvrbí?

Ak nie, tak si myslím, že hygiena je dostatočná...to biele by som tam nechávala (pochopila som, že to má raz za čas)..

Zlepenie kontrolujem aj ja - tiež som to čítala, že sa môže stať,ale či je to pravda, neviem.

Neskúsila si tú kontrolu nejak spoločne, napríklad so zrkadielkom, keĎ to inak nechce dovoliť?

Ale fakt si myslím, že to robíš správne a nič viac by som nerobila.

silviaa
29. feb 2012

No ja neviem ale Saforelle pouzivat na intimnu hygienu pre 2,5 rocne dieta sa mi zda dost nevhodne. Nemoze ju to svrbiet? Mozno preto sa brani akemukolvek zasahu z tvojej strany. Ja malu celu umyvam len detskym antibakterialnym mydlom, myslim, ze to uplne staci.

cmulinko
29. feb 2012

ja si neviem predstavit,ze moje deti mi zacnu vzdorovat pri umyvani...vsak ich umyvam od narodenia...vsade 🙂 cize su na to zvyknute.....,ale tak isto nepouzivam ziadnu specialnu metodu ani prostriedky na intimnych miestach.

blavacka
29. feb 2012

no pridavam svoju dnesnu skusenost... bola som na poradni s mojou skoro rocnou dcerkou a pani doktorka nam zistila, ze mame ciastocne zlepene male pysky... zevraj sa to stava hlavne vtedy, ked sa pouzivaju kremiky na zapareniny, ze tie to zlepuju a potom sa to zrastie... tak sme dostali odporucenie na detsku gynekologicku ambulanciu... nastastie som nasla na nete dobreho gynekologa a este dnes sme tam vybehli a prstom jej to rozlepil, povedal, ze dobre ze sme si to tak skoro vsimli, takze to mala bez narezavania a bolesti.
A povedal, ze jej mam kazdy vecer pri kupani trochu poroztahovat velke pysky a ked davame kremiky proti zapareninam na zadocek, tak po kupani vytriet pysky vatickou namocenou v detskom oleji...
Takze poucenie pre mna, tiez som si myslela, ze to je blbost a netreba to kontrolovat ☹

luy
1. mar 2012

O intímnej hygiene sa hovorí všade inak,raz že netreba raz že musiš,neviem ale ja som sa pýtala malej pediatra a dostala som približne takú odpoved ako uvádzam nižšie.
K tvojej otázke že prečo nedovolí som rozmýšlala či to nie je spôsobené fakt tým mydlom že ju páli alebo svrbí,príčina môže byt akákoľvek,dufam že to čo najskôr poriešiš ,lebo intímna hygiena je dôležitá,ja by som ešte skusila na tvojom mieste nájst telef. kontakt na detského gyndoša u vás a zavolala by som estričke,v rámci edukácie to má v pracovnej zmluve tak snád bude ochotná.
Takže toto som našla o intímnej hygiene:

Naložiť do vaničky nestačí
Jednou z takých je rada, že stačí dievčatko naložiť do vaničky. Nie, nestačí. Až do ôsmych rokov sa totiž dievčatku nevytvára estrogén, čo spôsobenej zlepovanie sliznice medzi pyskami. Preto je nutné ich v rámci hygieny roztvoriť a biele hrudky odstrániť detským olejčekom. Inak hrozí, že sliznica zrastie k sebe a bude ju treba odstrániť chirurgicky. Minimálne je potrebné intímne partie osprchovať prúdom vody.

Ak niektoré mamičky nedbajú na dôkladné umytie zadočku po kakaní a utretí správnym smerom, vystavujú dcéru riziku zanesenia infekcie zo stolice do genitálií. Takéto ochorenie sa prejaví začervenaním, pálením, výtokom, svrbením a spôsobuje problémy pri močení. Na hygienu dcéry by ste mali dohliadať asi do jej 6 rokov.
Aké sú teda pravidlá pri intímnej hygiene malých dievčatiek? Kúpanie neodstraňuje všetky nečistoty v záhyboch pyskov. Vhodnejšie je preto sprchovanie. Genitál je nutné očistiť rukou. Nikdy nepoužívajte žiadne mydlá. Ak používate hubku, po každom umytí ju vyperte a nechajte vyschnúť. Dieťa by malo dodržiavať pitný režim. Dohliadnite, aby sa pravidelne vyprázdňovalo. Kupujte jej nohavičky iba z prírodných materiálov a dajte vždy prať na 40 stupňov v práčke. Po praní ich vyžehlite. V teple a vlhku sa baktérie množia rýchlo.

lencika
30. apr 2014

mpoja dcerka mala presne problemy ked mala 2,5 roka a skusila som jej par dni davta intim gel od canestenu poradila som sa samozrejme v lekarni a pomohlo jej to tak vyskusajte ak sa este take nieco vyskytne

Tu začni písať odpoveď...

Odošli