Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ake magnesium B6 kupit pre 3,4 ročné dieťa?

veselalentilka
7. máj 2019

Dobry vecer, detska neurologicka nam poradila pre nase 3.4 rocne dieta magnesium B6, ake mam kupit? S akym mate skusenost? Tabletkove asi velmi nie, lebo mi nezje ani ine zuvacie vitaminy, a v lekarni maju ampulky magnesia B6, ale tie sa tazsie davaju z ampulky von, Neexistuje sirup nejaky magnesium B6? A ako casto davat denne magnesium B6 dietatu? Vraj sa podavanim magnesia skludni celkovo aj hyperaktivita u dietata, povedala nam to teda detska neurologicka. dakujem vopred za odpovede.

waqix
8. máj 2019

@veselalentilka banany obsahuju magnezium, nasi jedia aj 3x do týždňa.

viera
8. máj 2019

@veselalentilka Sorry ale moj nazor...Mam syna co ma tiez desnu hyperaktivitu....Teraz ma uz 12r...Od cppap mame uz poriesene..Pani neurologicka tiez hovorila,ze magnezko mu mam davat a este nieco..Davala som a po case mu bolo dost zle z toho....Pani neurologicky to vsade ponukaju pretoze biznis..Videla som to x krat.....Moj od 4rokov sportuje,tam sa to stlmilo a snazila som sa mu davat pestru stravu+nejake vitaminy od terezia company...Pravdaze teraz je v puberte takze stravuje sa hala bala ale 3-4rocnemu dietatu davat magnezko v hocijakej chemickej forme mi pride trosicku na hlavicku(myslim tym neurologicku).Ak tak,tak si zisti v akej zelenine,ci ovoci sa to nachadza a dopln to prirodzenou formou...

lubik87
8. máj 2019

@viera z.magnezia zle ? To som teda ešte nepočula
@waqix u nás zle syn 3 banány za deň niekedy :D

viera
8. máj 2019

@lubik87 B6 je magnezium chemicky spracovane v tabletkovej forme a nie kazde dieta ho znasa ok...Vies moja, magnezium B6 nie je ako tvoje banany

lubik87
8. máj 2019

@viera ty si prečítaj ešte raz čo som písala tebe moja 🙂 z magnézia môže byť zle len pri predávkovaní keď sa konzumuje s mliečnym výrobkom

janage
8. máj 2019

@veselalentilka ahoj moja 7 rocna berie polku magne b6 obycajne z lekarne dr.max. Davam vecer, bez problémov, mali sme iný problém ako vy a nízka hladina mg bola potvrdená aj krvnými testami. Nám pomohlo. Moja banány nemusí a jeme ovocie a zeleninu bežnú u nás. Čo ja viem banány obsahujú aj draslík a moja mamina napr. ich nesmie jesť lebo jej už viackrát zistili tú hladinu vyššiu. Takže všetko s mierou. Čo sa týka formy poraď sa priamo v lekárni. Existuje určite aj práškova forma čo nasypeš rovno do úst.

lubik87
8. máj 2019

@veselalentilka magne B6 v práškovej forme by mohla..nie celú dávku a nie naraz . Dve hodiny pred a dve po žiadne mliečne výrobky ani za lyžičku...ale vykonzultuj s.pediatrickou..nerozumiem.ze vám dr doporuci.magnezium ale nepovie aké je vhodné 🤔alebo kúp multivitamin s najvyšším podielom magnézia a dávaj to

sta0
8. máj 2019

@veselalentilka ahoj, píšem Ti IP.

mooonika1975
30. sep 2019

@lubik87 nie, z magnézia môže byť zle, sú rôzne formy, a ja som mala obrovské bolesti, hnačky.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli