Aké máte kritéria pre dobrú škôlku?

superdievca
14. mar 2012

Milé maminy, určite aj vy ste riešili alebo budete riešiť zápis dieťatka do škôlky. Viem, že väčšina z nás má problém, aby jej dieťa zobrali vôbec niekde. Ale predsa by som si rada zateoretizovala, keby tak bolo na výber... Keď si odmyslím súkromné škôlky, na ktoré nemáme peniaze, podľa akých kritérií by ste si vybrali škôlku? Najväčšiu dilemu mi spôsobuje, či radšej vsadiť na blízkosť k domovu - a z toho vyplývajúcu pohodu, flexibilitu, možnosť striedania sa s rodinou, ktorá by bola s malým na skok k nám domov... Alebo radšej upredostniť krajšie prostredie, zelený dvor, novšiu budovu (a nehovorím o obrovských vzdialenostiach, len už by bolo treba chodiť autom...)? Personál je tiež dôležitý, ale to dopredu nezistím, tam sa nedá spoľahnúť na prvý dojem. Môj manžel to vidí jasne, dáme ho najbližšie k domu, je to najjednoduchšie, netreba špekulovať. Čo si o tom myslíte vy? Čo by bola najväčšia priorita pre vás, keby ste si mohli vyberať?

bubinko83
14. mar 2012

@superdievca ja som vyberala tu čo mam najbližšie a vlastne aj podla bydliska tam patrime. Niesom naročna a myslim že každa školka (u nas v okoli) ponuka to iste .Mylsim štatne školky. Synovi sa pači tak som spokojna aj ja. 🙂

superdievca
autor
14. mar 2012

Teda to kritérium prostredie upresním: centrum mesta (+zlý vzduch) x okraj mesta so stromami... 😉

sandracs
14. mar 2012

@superdievca Ahoj, ja poznám škôlku v širšom centre - na malej ulici, kde to nieje blízko hlavnej cesty, majú peknú záhradu, pred 3 rokmi tam boli milé učiteľky a dobre varili. Mali len 2 triedy, takže taká rodinná atmosféra 🙂

habibi78
14. mar 2012

skolka 2 minuty cesty autom, s obrovskym dvorom plnym stromov a kvetov, preliezok... strava zamerana na ovocie a zeleninu ako doplnok stravy, pravidelny pitny rezim u deti, nie povinny obedny spanok (jednu spia a jedni pocuvaju rozpravku), skusene pani ucitelky, pravidelne besiedky pre rodicov, mnozstvo doplnujucich kruzkov (tanecna, kruzok sikovnych ruk, plavanie, anglictina, dvakrat v mesiaci kone)... statna skolka v Rovinke... 😉

superdievca
autor
11. okt 2012

@sandracs Už je to u nás aktuálne, ktorú škôlku si myslela?

zuzuzu3
12. okt 2012

Ideál je asi súkromná škôlka s malým počtom detí, cudzím jazykom a milé pani učiteľky, ktoré si vážia každého dieťaťa. Ale stoja naozaj nekresťanské peniaze. Mňa tento rok tiež čaká výber škôlky pre dcérku. A po skúsenostiach so staršími deťmi jednoznačne vyberám podľa pani učiteľky. Môžeš nájsť krásne prostredie alebo novu budovu. Ale pokiaľ bude pani učiteľka odmeraná a neprístupná k dieťaťu a ráno ho neprivíta s otvorenou náručou, dieťatko tam nebude chcieť chodiť 😢 . Vzdialenosť škôlky nerozhoduje a určite by som z pohodlnosti nevolila tu najbližšiu, ak by som o nej nebola presvedčená. Budem vám držať palce 🙂)

sandracs
15. okt 2012

@superdievca Ahoj, škôlku na Malej ulici v Bratislave. Je to v Starom Meste-Lafranconi