Ake mená nesú vaše starké a prastarké?

jonia
11. sep 2019

Ahojte 🙂 V poslednej dobe ked prichadza trend zahranicnych mien som ja, prave naopak, coraz viac unesena krasnymi povodnymi slovenskymi menami.
Aj nasa dcera ma meno rovnake ako jej prapra starka a to Paulína. Ale v nasej rodine sa vyskytuju aj dalsie krasne mena ako Emília, Irena, Amália, Anna, Mária,.. Ako je to u Vas. Inspirujte ma 🙂

jatva
11. sep 2019

Alena, Marcela, nevlastne babky Jindriska a Jarmila (CR), Bozena, Maria. Ale naviac ine mame Genoveva.

lenka2710
11. sep 2019

@jonia U nás Emilia, Anna 3x 😂, Mária, Terézia, asi klasika, väčšina babiciek sa asi tak volá 😉

ibrunova
11. sep 2019

@cmulinko sranda, aj u nás v rodine bol Ignác, aj Ľudmila a jej manžel Joachim..

baboobchod
11. sep 2019

Ľudmila, Katarína, Ján, František

opica_skorica
11. sep 2019

@jonia Mária Johana Helena Školastika

1mina
11. sep 2019

Moja babka bola Emilia a starka je elenka 🙂 chcela som male dat meno Elenka ale u muza mi to nepreslo 😂 tak je Viktorka 🙂

lalaca
11. sep 2019

@jonia Uršula,Izidor, Katarína, Ján, Helena, Jozef

zontik
11. sep 2019

U nás boli babky Angela, Margita, a maminy Margita, Helena, tetky Terézia, Justína, a Jozefína 😁a chlapi tradične- Anton, Jozef, Serafin, Ľudovít 😁 v dedine sú ešte stále bežné mená ako Rafael, Viliam, Kamil, Kristína, Adela atď...😊

elkakk
11. sep 2019

@jonia u nás Vladimír, Júlia, Tomáš ,Božena , Anna ,Bedřich

lucilaines
11. sep 2019

Moja prababla bola Kornelia. Uz moja mama chcela dat to meno mne, ked som sa narodila, ale nakoniec si netrufla 🙂 ja ak raz budem mat dcerku, tak ho urcite zaradim do vyberu.

janinah
11. sep 2019

Mária,Mikuláš,Verona,Jozef....

zoelea
11. sep 2019

Emilia, Ľudmila a veru minule som stretla za deň dve malé Ľudmilky 🙂 ďalšia starká je Judita a partner má Vieru a Zdenu 🙂

dagmarix
11. sep 2019

Super diskusia, krásne mená 😊 U nás: Ján a Mária, Margita a Jozef. A prababka bola Jolanka 😊 A dnes som počula super meno z tejto kategórie: Vilma ♥️

eliska13
11. sep 2019

@jonia Anna, Hedviga😉, Magdaléna, Ladislav,Milan

veronikaszabova
11. sep 2019

Cecilia, Rozalia.

renka30
11. sep 2019

Fakt super prieskum ako sa oblubenost mien za tie roky zmenila. Inak u nas bola este teta Apolónia, volali ju Apolka

nickpick
11. sep 2019

Alzbeta a Drahomira, stari otcovia mali obaja meno Jozef

cakankaa
11. sep 2019

moje Gizela a Margita

cacianka
11. sep 2019

ja som zo staršej generácie : Rozália, Šarolta, Ján a Alexander, susedky mali podobne Alžbeta(erža), Františka, Judita, Margita, Ilona, Helena....

h_petra
11. sep 2019

Kristína, Magdaléna, Justína, Angela, Margita, Helena

Ján, Ladislav, Jozef, Martin, Matej, Vojtech

vroni
11. sep 2019

Babky boli Božena a Oľga. Dedko bol Pavol (druhý bol neznámy, takže chyba celá vetva). Prababky boli Katarína, Petronela a Jana, pradedkovia Leopold, Pavol a ostatní neznámi...

mariejenka
11. sep 2019

Moji starí rodicia Imrich,Maria,Boleslav,Anna. Prastarí Jan,Maria,Valentin,Maria.

janeinka
11. sep 2019

@kittykat22 tak sa volaju moji rodiacia 🙂

floren
11. sep 2019

Anna, Mária, Júlia, Gabriela

janeinka
11. sep 2019

nasa dcera sa vola Elenka po manzelovej prababke a syn je Viliam, tiez to maju v rodine 2 generacie dozadu. U nas boli inak Anna, Zuzana,Maria, Lydia a ine neviem a chlapi sami Janovia a jeden Samuel.

janeinka
11. sep 2019

@lucilaines v Srbsku je to bezne meno aj dnes. 😀

janeinka
11. sep 2019

@1mina my mame Elenku

1mina
11. sep 2019

@janeinka krásne meno 😍

danieli
11. sep 2019

Anna, Mária a Magdaléna 🙂

magdus214
11. sep 2019

Babky : Rozalia , Anezka
Dedkovie : Ferdinand , Emil
Prababky: Magdalena , Viktória viac neviem 🤷‍♂️ Každopádne zbožňujem tie mena