Aké nezvyčajné mená ste dali svojim detičkám a prečo?

nkaps
26. jan 2012

Ja mám doma 8 t. Taniu a voláme ju Taninka, dali sme take meno, lebo nie je časté a ja som Nina a mm je Tomáš a tak vznikla Tania

stastnamamulka
13. feb 2012

Ja som vzdy tuzila dat svojim detom nezvycajne meno,napr.Sarah,Hannah,Elizabeth alebo Olivia ale nastastie,ci nanestastie 🙂 mam take klasicke slovenske priezvisko,ze sa mi to jednoducho nehodilo 😝 a tak mame Misku/ktora mala byt Michael🙂,mame Saru/mohla byt aj Zoja/ a Mateja 😀

melpomene
13. feb 2012

moj syn sa vola Max a dcera Mia 😉

baklik
6. mar 2012

@melpomene my mame Maxima a moj terajsi typ na meno pre pripadne dievcatko v buducnosti je Mia 🙂
myslim, ze sa to hodi k sebe 🙂

katju
6. mar 2012

My sme dali meno Juraj, v dnešnej dobe to je nezvyčajné meno 🙂

zuzulienka1973
6. mar 2012

My mame Annu.Nezvycajne .Ved ho nikto nedava.Volame ju pekne Anna,Anicka,Anina,Andula,Anuska ako sa nam paci.Tak co, je nezvycajne?

janka_pn
6. mar 2012

ja mam Stellu a nezvycajne mena (nie smiesne) sa mi pacia. co koho do toho 😉. co je nezvycajne teraz nemusi byt nezvycajne za 10 rokov, trendy sa menia..... 😀

miska246
6. mar 2012

My mame Timeu 🙂

abriela
6. mar 2012

mame v rodine: Alexa a Alyru.
Preco im dali take mena? Otec deti robil na kamione a tieto mena sa mu pacili. Mozno je tam aj iny dovod, len o tom neviem.

evuliatko_tn
7. mar 2012

My sme si to s tatinkom podelili, meno prveho synceka som vybrala ja - Cristopher (vzdy sa mi pacilo), a druheho vybral tatik - Thomas, keby bolo byvalo na mne, by som dala meno Kevin.

elfka.elfka
7. mar 2012

pocula som meno pre dievcatko - LILU - z filmu paity element, znamena to dokonala bytost, ktora spaja vsetky zakladne elementy - voda, vdzuch, vietor, ohen..... atd.. kto videl film vie.

jarmila1977
7. mar 2012

ahojte.ja mam syna Viktora a kazdy sa mi cudoval,ako sme prisli na take meno????? 🙂 🙂 pritom je to bezne slovenske meno a je aj v nasom kalendari.zato dcera Lucka ma spoluziacku HYACINTA !!!!! a to uz sa mi fakt zda prilis!!!! ale kazdy mame svoj vkus.a len na okraj,tu Hyacintu aj tak doma volaju CINDY.TAK TO UZ JU ROVNO MOHLI RADSEJ TAK POMENOVAT.

andrejka1974
7. mar 2012

moja dcerka sa vola Sindy a dalsia sa bude volat Riana nezvycajne ale pekne mena 🙂 🙂 🙂

kukutska
7. mar 2012

..my mame Žofku, uz som mala dost vsetkych tych modernych mien, i ked nase priezvisko by aj exotiku unieslo..

gubcikova
7. mar 2012

my máme Vieru.v dnešnej dobe už úplne nezvyčajné meno.všetci sa nás pre istotu pýtajú 3x či vôbec dobre rozumeli(hlavne staršia generácia).dôvod:má ho po mojej mame,ktorá sa jej nedožila.

alenah31
7. mar 2012

Moje neterky sa volajú Sophie Ann, druhá Clemmentine Esther a tretia, ktorá sa má narodiť začiatkom septembra bude Zaira Teressa, moja malá sa volá Sabina Clara, predsa len som sa rozhodla hlavne kvôli mm pre niečo nie až tak cudzozvučné hoci má nemeckých predkov 😉 😉 😉

xlea
7. mar 2012

ja mam doma Zoe 🙂 maly vesely zivel 🙂

adela76
7. mar 2012

Ahojte!
Chcem sa opytat ked ste davali tieto mena ktore nie su v kalendari nemali ste problemy potom babatko zapisat v matrike.Ja chcem aby sa syn volal Matyáš.Niekde som na nete citala,ze ak sa davaju mana ktore nie su v kalendari tak treba k tomu nejake potvrdenie z matriky do porodnice pre matrikarku.*Neviete co je na tom pravda?
Dakujem za radu.papapapapapa

vlasticka185
7. mar 2012

starší syn je Kevin a mladší Samuel Simon,ak by som mala dceru volala by sa Nelly Noe 😀

graceful9
7. mar 2012

moja babuľa je Nelly 🙂

ma.senka
7. mar 2012

ja mam Michala 😀 😀 je v kalendari a na matrike nebol problem 😉 mne u nezvycajnych mien niekedy vadi to, ze nemozem volat dieta zdrobnelinou hlavne ked male... u niektorych sa to nazaj neda a prezyvky moc nemusim... ale kolko ludi tolko chuti... 😉

piacere
7. mar 2012

Aj môj má na dnešnú dobu "nezvyčajné" meno... keď naňho v meste zavolám, každý sa otáča... nechápem 😅 A meno? Janko 😉

kinkinga
7. mar 2012

ja som stale chcela meno Haylie...ale k nasmu priezvisku sa vobec nehodi potom som chcela Ely (Elynku) ...no mm bol proti...tak mame Sáru

nibiru
7. mar 2012

no naša sa vola Lara volame ju larinka a meno sa nam pacilo obom davno pred jej narodenim,splodenim a kedže ocko ma priam umelecke priezvisko a dcerka ho ma po nom nevahali sme dokonca zakaždym ked niekde dojdeme na urad,lekar ..atd tak vzdy jej okomentuju meno ze ake nezvičajne,pekne uplna herečka priezvisko ma bez koncovky ová .premna bola priorita aby sa pacilo obom a hodilo sa k priezvisku na matrike problem nebol za poplatok 1,50€ nam zrusili aj koncovku ova ... ja osobne som monika pekne zvučne meno a furt sa našli taky co ho zhovadili mona,monča,mončiči vzdy ked to počujem až mi vlasy stoja!

murinka
7. mar 2012

my mame floriana 😉

anjelik1871
7. mar 2012

ja som chcela zoe alebo kiara ale manzel protestoval ze tak sa vola susedov pes,takze som skoncila pri nina..dnes velmi bezne

didiana333
7. mar 2012

No neviem...mne sa také zahraničné nikdy nejak nepáčili...moji chaloši maju rýdzo slovenské mená...a najmladšiemu vybrali meno oni dvaja,ale ten má zase iné priezvisko,ako starší,takže sa to hodí k nemu...a tiež ked som niekde ohlásila Jerguša,tak sa za nami otáčali v meste.... 😀

weverka11
7. mar 2012

Ja mam Gregora a myslim ze momentalne to je dost nezvycajne meno, ale uz si rodina zvykla, aj ked to najprv vsetci odmietali 😀 v Senici poznam iba dvoch dalsich a to su uz dospeli ludia 😀

s1m.one
7. mar 2012

Ja som meno pre nasho synceka nevyberala podla toho ci je prave "IN" alebo co... asi pred 10 rokmi som pocula ako jedna mamicka krici na svojho synceka "Brunko" a tak sa mi to strasne zapacilo, ze som si povedala, ze aj ja raz budem mat Brunka 🙂 a mame ho 🙂 ja som vyberala chlapcenske meno a muz dievcenske 🙂 inak sa mi este paci Hugo - vtipne je, ze sa mi casto stava, ze si to ludia mylia - Bruno a Hugo 🙂) a inak vsetci sa cuduju, ze Bruno i ked je v slovenskom kalendari a tuto sobotu mame meninky!!🙂 ze to este nepoculi, teda vela ludi nam to hovori... a aby som nezabudla meno velmi ide k priezvisku 🙂 mame talianske meno a ja mam priezvisko bez -ova, tak si myslim, ze sme malemu neurobili nic zle tym ako sme ho nazvali 🙂 je to nasa velka laska 🙂

adrika80
7. mar 2012

Moj chlapec sa vola Zalán...turecke meno a nezvycajne,ale kazdemu sa paci... 😉

m.i.r.i
7. mar 2012

my mame tiez "nezvycajne" meno a to Erik..teraz sa detickam dava velmi malo...a dovody podobne velmi ako mamicka co ma Felixa..hlavne aby bolo take aj slovenske aj medzinarodne...aby ho nik nekomolil v buducnosti...neda sa povedat negativne ci nejako super pozitivne ( aj ked my mu hovorime aj Ericek), je kratke, vystizne a znamena nieco ako princ 🙂 Tiez ho niet na kazdom kroku a nebude sa pri vysloveni jeho mena otacat v skole polka triedy ako u Samkov a Kubkov ( aj ked su to tiez krasne mena, hlavne Samuel)
Jedine co nam nevyslo bolo, ze sme nepozreli v kalendari kedy ma Erik meniny a ked sme to zistili, uz sme to neriesili...lebo to meno sme si zamilovali a cele tehotenstvo sme maleho v brusku uz volali Erik..tak ma meniny 2.2 a den na to narodeniny...pytal sa na svet ale uz den predtym..uz vyzeralo, ze sa narodi na svoje meniny 🙂