Aké nezvyčajné mená ste dali svojim detičkám a prečo?

nkaps
26. jan 2012

Ja mám doma 8 t. Taniu a voláme ju Taninka, dali sme take meno, lebo nie je časté a ja som Nina a mm je Tomáš a tak vznikla Tania

bielavila
19. dec 2017

mne sa paci berenika, ale mam chlapceka s tradicnym slovenskym menom 🙂

nataliaseidlova
19. dec 2017

My máme doma NOEMI . Poznám len jedno dievča okrem mojej s týmto menom. Je také ženské jemné, škaredo sa ani nedá povedať. Stretli sme sa s tým, že ľudia počujú len EMI a myslia si že je to EMA. Jedna susedka zas nevedla, že to meno je dievčenské a myslela si že máme chlapca (staršia pani) 😀 meniny neoslavujeme, kedže v slovenskom kalendári nie je 😉

aly
19. dec 2017

@jamila Aya je nádherné meno, asi nejaký arabský pôvod, že?

jamila
20. dec 2017

@aly ano je to arabske meno. Manzel je Alzircan a toto meno sa nam pacilo zo vsetkych najviac a nakolko aj na Slovensku sa vie Andrejkam hovorit Aja 😘 tak mi to prislo take prijatelnejsie. Priazvisko mame zahranicne bez koncovky ova.

kateklaudia
20. dec 2017

@nataliaseidlova
aj my máme Noemi 🙂
A druhá je Sára 🙂

nataliaseidlova
20. dec 2017

@kateklaudia Naša Noemi mala byť dlho dlho Sára. Je to moje birmovné meno. No nakoniec je to Noemi 😉

maria200981
20. dec 2017

Eylem Melisa ale volame ju Melisa zijeme v zahranici a manzel je cudzinec

petraprva
2. jan 2018

@nataliaseidlova Dam vam typ: Napiste mail do viacerych vydavatelstiev a tam vam meno pridaju na den, ktory si vyberiete...A kupujte kalendare potom z tohoto vydavatelstva...🙂 a meniny mate vybavene...

miluna777
4. jan 2018

Inak keď dáte dieťaťu nie úplne klasické meno, hneď sa ukáže, kto je vo vašom okolí obmedzený tupec a prehlási dačo ako "No ten sa vám poďakuje", "Uhhh, chudák, iné meno ste nevymysleli?", "No toho budú v škole pekne šikanovať". Aj keď na to zvysoka prdím, občas ma tá drzosť zaráža, že sa niekto pozrie do kočíka, rozplýva sa nad bábätkom a pak pri odpovedi na dotaz, ako sa volá, zadelí čosi také :D

zuzannaaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaruskatt
28. feb 2018

@zuzannaaa podľa mňa Mayla Miray 😉

chovancova27
28. feb 2018

Ja mám Jurka a je to jediný Jurinko v našom meste 🙂 v pôrodnici boli sestričky úplne hotové, že aké krásne meno sme dali, že už dlho Jurinka nemali. Ešte by som chcela Viliama. ale ten už nebude dúfam 🙂

lauriinkaa
28. feb 2018

My máme Aničku, dnes je to už podľa mňa naozaj nezvyčajné 😂😂

33fialka
28. feb 2018

@lauriinkaa možno nezvyčajne, ale naozaj krásne meno 👍🏻🙂

zalan1307
28. mar 2018

My máme Zalán-a, pôvodom slovanské meno, už starovekom grécku mal panovník meno Zalan (vtedy písané Salan), dcérku máme Laru. Ak by bolo tretie tak, by bol Bruno, alebo Hanah

moniketa
28. mar 2018

Aj môj syn má nezvyčajné meno, hoc slovenské 😀 Emil..... Zdedene po tatovi 😀 a tiež sa všetci čudujú nad jeho meno, lebo už to nie je tak často počuť 🙂

aly
28. mar 2018

@zalan1307 jej Zalan je pekne meno

petraprva
17. máj 2018

@zalan1307 Ako by ste vyslovovali to h na konci Hanah? Dost tazko sa to vyslovuje dospelemu a nie dietatu...

katjuscha123
17. máj 2018

my mame prvu dcerku Gabrielle a teraz cakam druhe dievcatko a muz rozhodol - bude sa volat Letticia a ja som sa do toho mena hned zamilovala 🙂 budeme ju volat Leti, alebo Letinka

zalan1307
29. máj 2018

@aly ďakujem,

@petraprva ja osobne nemám roblém s tým h na konci, nakoľko rozprávam viacero jazykov, syn má spolužiačku Hanah a tak som skúsila s deťmi v družine a z 22 mali problem 2, čo si myslím, že nie je tragédia, a aj dotyčnej rodičia mi hovorili, že kým si nezvykli na h tak hovorili také jemné ch na konci

jamila
29. máj 2018

Nakoľko sa naša rodinka rozrástla a tentoraz sme riešili meno pre chlapca rozhodli sme sa mu dať meno Elias. V českom kalendári som sa zamilovala do mena Eliáš a nakoľko manžel sa nevedel s týmto menom stotožniť urobili sme krásny kompromis a spokojnosť s menom ELIAS je na obidvoch stranách 😀 Takže deti majú mená ELIAS a AYA

aly
29. máj 2018

@jamila Krásne mená a hlavne Aya je úplne nádherné. My máme 3 chlapcov, ale keby sme mali dievčatko tak som snívala o mene Alya.

koif
25. jún 2018

Moja dcerka sa vola Meryem. Je to meno hebrejskeho povodu a k jej zahranicnemu priezvisku sa aj velmi hodi. Povodne som mala pre nu pripravene Elza, Sara alebo Vanessa, ale nepresli u manzela...on chcel meno Berna, to sa zas nepacilo mne. Tak sme az do porodu v podstate nemali meno vybrate a ked sa malinka narodila a manzel mi ju prisiel ukazat, sa ma spytal, ako sa bude volat. Ja pod vplyvom analgetik a este aj polonarkozy som mu odsuhlasila prve, na ktore sa ma spytal. Netusim, kde na take meno prisiel, nikdy sme ho nespominali. Dodnes nelutujem, vybral krasne meno a dnes uz 16 rocnej dcerke sa velmi hodi ❤❤❤

renata37
16. júl 2018

@michaelamilan aj Shakira ma Milanka, takze to uz je v podstate svetove meno ☺️

aly
17. júl 2018

@renata37 ono to ani nieje milanko, je to odvodene od mesta Miláno, kt. je v anglictine Milan, aspon si myslim😀

renata37
17. júl 2018

@aly moze byt, ja som to chcela iba tak pekne zdrobnelo napisat, ze Milanko 😃

penelope10
17. júl 2018

@koif krásny príbeh 🙂

jamila
17. júl 2018

@aly ďakujem veľmi pekne 😘 inak aj Aly by som si vedela predstaviť ako meno. Aya bola u mňa čisto srdcová záležitosť. Toto meno som mala rada skôr ako sa mi princezná narodila 💜

strakulanikula
17. júl 2018

@aly my mame v praci Parisch a volame ho normalne peris alebo paris...

strakulanikula
17. júl 2018

Moj muz spomenul Lara a davno sme chceli Sandru ale chlapcenske vobrc neviem mne sa paci kratke ako Ben. Zijeme v Holandsku tak chcem nieco lahke ...