Aké nezvyčajné mená ste dali svojim detičkám a prečo?

nkaps
26. jan 2012

Ja mám doma 8 t. Taniu a voláme ju Taninka, dali sme take meno, lebo nie je časté a ja som Nina a mm je Tomáš a tak vznikla Tania

damiankad
26. jan 2012

Neviem či je Damian nezvyčajné...ale nie je až také časté ako Kubko, samko...a prečo sme sa rozhodli?? Som Jana a raz na praxi na detskom ma jedno dievčatko pomenovalo Damianka, a volali ma tak postupne spolužiačky, kamaráti rodina, manžel...a ked som otehotnela manžel povedal že inak ako Damian nemôže byť 🙂 😉 Aj ked má v preklade význam že tymián, je to chutné meno a voláme ho Damko, Damo a hodilo sa mu aj k nezvyčajnému priezvisku 🙂 😉
a inak aj my máme susedku malú a volá sa Tanja...ale ona sa píše s j

adri2211
26. jan 2012

nasa mala sa vola Summer a volame ju Summer, Summi (Sami), Sumči (Samči), Summeri 😉

1katkas
1. feb 2012

ja mam nikolaja sice to nie je nezvycajne lebo je v kalendari, ale skor malicko pouzivane meno🙂

misel1
1. feb 2012

My mame Isabell..V sr kalendari je iba Izabela.....Znamej mala sa vola Chantal to sa mi tiez paci nepocut take meno casto...

carmella
1. feb 2012

Nicolo 🙂

lelacrima
1. feb 2012

Cyril 😉

gm
1. feb 2012

Ja som dlllho uvažovala nad Melany ale nakoniec sme dali Linda. Melany som chcela volať aj Mely. Hrozne sa mi to páčilo /aj stále páči/

cmulinko
1. feb 2012

Moja dcera sa vola Salome.

majdom
2. feb 2012

Janko, v dnešnej dobe všakovakých vymyslených a zahraničných mien je toto už exotika. Nechápem mamičky prečo zabúdajú na krásne Slovenské mená, ved tím si pomaly ničíme svoju identitu.

januschka10
2. feb 2012

Podla mna nezvycajne mena by sa detom nemali davat. Rodicia musia pozerat aj na to, ci sa meno hodi k priezvisku, ci sa da dobre vyslovovat a pod. Ja mam muza taliana a rozhodli sme sa dat meno,ktore je zname vsade, vyslovuje sa tak,ako sa pise. Ale poznam aj v mojom okoli ludi, co davaju detom nezvycajne mena, pripadne meno v anglickej ci francuzskej verzii, co sa mi zda v spojeni s priezviskom a miestom kde ziju uplne smiesne.

luy
2. feb 2012

No ja som chcela Šarlotu ale moji chlapci zamietli,no a potom sme sa nevedeli dohodnúť po ktorej babke dostane meno,či po Lucii alebo Terézii ,obe nemali to šťastie spoznať ju lebo zomreli ale milovali sme ich obe a tak je Lucia-Terézia a hodí sa aj k nášmu priezvisku,no len problém nastal doma,lebo mi ju začali volať Lujza.
LU z Lucia a ZA z Tereza,no a mna doma od detstva volal každý Lujza.Tak jej prischlo Lujza 😀

ellie13
2. feb 2012

U nas sa vravi, ze dieta si prinesie na svet aj meno..nikdy som sice tomu nejak neverila,ale nakoniec si ho nasa Pia doniesla naozaj sama... ci cakame chlapca alebo dievcatko bolo prekvapenie az do konca a mena sme neriesili..priatel chcel Josepha, pretoze kazdy chlap v rodine bol Joseph...dva tyzdne pred porodom som bola na pohotovosti ,pretoze sa malinke dva dni nepohlo..bolo to v PIAtok a porodna asistentka co ma prijala bola PIA,brala som to ako nejake znamenie a povedala som si,ze ked to bude dievcatko bude to PIA aj preto,pretoze cele tehotenstvo bola hrozny zivel a tak sme sa smiali,ze to bude mat aj v mene a bude nazvana podla oceanov P-Pacificky, I-Indicky, A-Atlanticky...samozrejme v momente ked uzrela svetlo,sveta som na to uplne zabudla a preto som na otazku "ako sa bude volat vasa dcerka?" odpovedala "Neviem" az ked mi podal priatel telefon a na nom svietilo PIA 2.9.2011 bolo nam vsetko jasne..rodila som totiz od stredy 😀

pettrunka
2. feb 2012

Dnes už nie nezvyčajné ale veľmi pekné. Moja dcérka sa volá Sofia Nora. A hodí sa jej k priezvisku.

henikav
2. feb 2012

Moj syn je Mike, mal to byt Nicolas, ale dlho nam trval porod, Nicolas bol vtedy velmi v mode a tak ked sa ich tam za jeden vecer narodilo 6 a ked sa nam narodil nas, akurat sla reklama na CDcka s Mikom Brandtom, tak sme na seba kukli a jednohlasne zmenili, ze Mike. Je pravda ze zijeme v zahranici, na Slovensku by sme asi volili nieco slovenskejsie 😉

ripmajka
2. feb 2012

Kvído . Voláme ho tiež Kvítko - lebo je to riadne Kvítko 🙂
S manželom sme mali stávku . On vyberá meno chlapcovi , ja dievčatku. manžel vyhral. Jemu sa vo filme Báječné léta pod psa páčilo meno hlavného hrdinu. Takého malého mudrlanta. Mne sa zas zapáčil preklad tohto mena. Znamená lesného mužíčka, živý , veselý a on presne taký náš malý naturista je 🙂

olexa
2. feb 2012

Ja by som v budúcnosti chcela mať chlapca Leo, alebo Leonard pre dievča sa mi páčia Zoe 😎 na SVK myslím, že menej bežné, aspoň v mojom okolí. A hlavne by som nedovolila aby ich niekto volal obdobne. Ja neznášam ak ma volajú Mirka, Mima. Som iba Miriam 😠

katana11
2. feb 2012

mne sa moc-moc paci meno Aylin, ale pri tom paceni by som aj ostala 😵 na Slovensku je dostatok krasnych mien... kde sa hrabeme do zahranicia a zakopavame nasu Slovensku hrdost... nehovoriac ako sa budu citit ratolesti ked im uz nebude 2-5 ale 25!!! 😖 popravde keby mne dali rodicia nezvycajne meno nebrala by som to v dospelosti ako nieco nezvycajne ale ako nieco nezodpovedne... a osobne by som si ho dala na matrike zmenit. Ale o tom tema nie je...

aliza
2. feb 2012

ja neviem, ale snad viem este dobre citat, tema je jasna: 'Ake nezvycajne mena ste dali....' a nie, 'preco nedavat nezvycajne mena slovenskym detom.. 😠. Ja toto fakt nechapem. Moje deti maju nezvycajne mena, ale ako vidim, radsej ich ani nezverejnim.
BTW, Tania je pekne meno 😉, aj Summer, Salome, Kvido...vsetky spominane mena su krasne, pretoze ich rodicia dali z lasky. A ak toto jedna matka nevie pochopit a ma potrebu kritizovat vyber mena inej matky, tak k tomu niet co dodat. Je velmi smutne, co vsetko su Slovaci schopni posudzovat a odsudzovat 😖. Ani nie ze smutne, ale trapne. Dakujem za taku identitu 😝

anasstazia
2. feb 2012

Anabela a je to slovenské meno

lenka1108
2. feb 2012

mne osobne sa slovenske mena vobec nepacia. moja dcera sa vola Scarlett a je to perfektne meno.syna som chcela volat Liam alebo Ayden.ale moja Scarly tuzila po Benjaminkovi.Tak mame Benjamina.ale volame ho Benn alebo Bendzemin... 😉

silvia.t
2. feb 2012

My mame chlapca Tamer a dievčatko Leyla 😉 MM je povodom z turecka tak preto take mena,samozrejme dopasovane k priezvisku...ak by mali deti klasicke slovenske priezvisko dala by som ine mena pre dievca Eva a chlapca David tie sa mi pacia 😀

meiwe
2. feb 2012

moj syn sa vola Tobias, ak bude druhe dieta tak chlapec bude Timoty,alebo Theodor, mam slabost na chlapcenske mena na T 😝 a dievca bude Chiara Marion 😅 muz mi nesuhlasil s Anabelou 😖 a suhlasit ani nikdy nebude 😅 No a radsej mena nenechavam na neho lebo syn by bol Marcus Aurelius 🤐 alebo rovno Hercules xixi mne sa paci este Tanja pre dievca 😎

abbey1
2. feb 2012

Zara Amy. Prvé meno nám so staršou dcérou padlo do oka, ešte len bola Zaruška v brušku asi 5 týždňou. 😉
To meno bola láska na prvý pohľad, bez akéhokoľvek iného dôvodu, či skrytého významu. Chcela som veľmi i druhé meno a tam som sa rozhodovala medzi Abigail a Amy. Napokon vyhralo krátke a výstižné Amy. Celý život ma živí angličtina, svet je už teraz jedna veľká gombička, tak prečo nesiahnuť po krásnom mene i zo zahraničia ?!
A či sa hodí k priezvisku? Koho to trápi? Všetci sa oslovujeme krsnými menami, dvievčatá sa raz aj tak vydajú a asi príjmu meno manžela, tak je tá úvaha úplne zbytočná. A manžela si snáď ani jedna z nás nevyberá podľa priezviska. 😀

ichbinich
3. feb 2012

FELIX. Na Slovensko nezvycajne, ale zijeme v Rakusku, tu je bezne.
Dovody?
-Vo vsetkych jazykoch rovnake. Nechcela som ani slovanske meno, ani germanske, ale neutralne a podla moznosti rovnake vo viacerych jazykoch.
-Neskomolitelne, ani pozitivne ani negativne. (Dobre, moja teta mu niekedy hovori Felixko, ale to mi az tak nevadi).
-Pasuje ako malehu dietatu, tak dospelemu.
-Pasuje k priezvisku (nemecke zacinajuce sa na PF, to fakt treba prihliadat aj na to).
-Ma pekny vyznam = stastny 🙂
-Vybrali sme ako patrona Sv. Felixa z Cantalice, ktory ma sviatok 18.5., takze ma meniny v maji a narodeniny v decembri.

gabbiz
13. feb 2012

Môj syn sa bude volať Tobias Leon... Tobias môj výber a Leon manželov 😵

petkave
13. feb 2012

@gabbiz Môj syn je Vincent Leon...

Vincent je v tejto dobe dosť netradičné meno, pre malého chlapca určite, ale keďže otecko sa tak volá a trval na tom, že jeho syn bude mať meno po ňom, tak som súhlasila. A Leon je náš spoločný výmysel, aby bol synček ľahšie odlíšiteľný od otca v prípade, keď bude chodiť pošta a pod. 😵

lubina
13. feb 2012

Mame Annu-Elise a druha je Frederika Emilia

balli
13. feb 2012

Ja chcem Maxima alebo Liama, baba by bola Alexis - ale este to nie je odsuhlasene manzelom, bude to tazky boj, hlavne ta Alexis...

bzuco
13. feb 2012

moja kolegynka má 3 detičky - chlapček je Damian a dievčatká sa volajú Maxima a Saskia 🙂

majly11
13. feb 2012

len zriedka som pocula ze si niekto dava NORBERT 🙂 tak sme si ho dali volame ho BERTIK NORKO