Aké občianstvo bude mať moje dieťa?

cukricek8998
12. jan 2012

Dobry vecer.Dufam,ze mi bude vediet niekto poradit.Som slovenka ..moja dcerka sa mi narodila na Slovensku....teraz som dopisala jej otca ktory je cech a ma po nom aj priezvisko.A teraz ako?ake ma moja dcerka obcianstvo ? Ma akoze dva a v 15-tich spadne pod otca a bude mat ceske obcianstvo..alebo ostane stale slovenka so slovenskym obcianstvom?Ma niekto podobnu situaciu ?

eaka
13. jan 2012

@vulka Je rozdiel dieťa, ktoré získa dve občianstva narodením a dospelý človek, ktorý si o iné občianstvo požiada... a ešte mám pocit, že tá novel sa týkala hlavne alebo iba žiadateľov o maďarské občianstvo...nie?

vulka
13. jan 2012

@lubina Ahá, tak to je zaujímavé. Myslela som si, že to jedno občianstvo platí pre všetkých. Tak som sa dačo aspoň naučila. Vďaka.

lubina
13. jan 2012

@vulka Niet za co.Dieta moze ziskat narodenim obcianstvo po oboch rodicoch a nikto mu ho nemoze vziat, to by bola riadna diskriminacia 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cukricek8998
autor
25. jan 2012

@svetlankat
@lubina
@tea333 Dobry vecer.Prosim vas vie mi niekto poradit?Vybavujem mojej dcerke obcianstvo v Ceskej republike.Ziadaju odomna doklad o urceni otcovstva kedze niesme s priatelom manzelia.Ze vraj to vydava matrika pri vydani rodneho listu..ale nam nic take nedali..existuje vobec nejaky ???

svetlankat
26. jan 2012

@cukricek8998 je mi luto ja v tom to neporadim

lubina
26. jan 2012

@cukricek8998 neviem presne ci je toto, na co sa pytas, ale matricne urady prijímajú súhlasné vyhlásenie rodičov o určení otcovstva k dieťaťu, ak je už počaté,dalej prijímajú súhlasné vyhlásenie rodičov o určení otcovstva k dieťaťu a vykonáva o tom záznam do matriky. Mala by si sa opytat na matrike, kde ti vydali slovensky rodny list a kde je tvoj partner zapisany ako otec dietata. Urcite ste nejake vyhlasenie museli dat, inak by ho tam nezapisali. Lubica

cukricek8998
autor
26. jan 2012

@lubina ahoj Lubica🙂ano mysme nieco podpisovali,vtommas pravdu ale do ruk mi ten papier nedali.Tu v Cechach to vraj davaju k rodnemu listu ale na Slovensku mi to nedali,tak teraz sama neviem co odomna chcu ...

lubina
26. jan 2012

@cukricek8998 podla mna by si mala zavolat na matriku na Slovensko, kde ste to podpisovali a pytat si kopiu toho papiera.Proste im povedz, ze to potrebujes. Ved to by nemal byt pre nich problem urobit ti kopiu alebo nech ti daju vypis z matriky o tom, ze ste takyto papier podpisali. Urady v CR nezaujima, ze to na Slovensku nedavaju. Aspon ja by som to tak urobila.

mateson
26. jan 2012

@cukricek8998 a po kom má dcera priezvisko? Aj nie ste manželia a má priatelovo priezvisko tak si potrebovala ten papier do porodnice. Ja som češka, mm slovák. Rodila som BA, slovenské dostal automaticky, české jsem žádala na českém velvyslanectví v BA. Z Prahy nám potom přišlo osvědčení o státním občanství a český rodný list.

cukricek8998
autor
26. jan 2012

ma priatelovo priezvisko a do porodnice som nepotrebovala nic...pretoze som ho ako otca neudavala..rodila som na Slovensku a otca som proste neudala..dopisovala som ho az teraz po dvoch rokoch na matrike na Slovensku...teraz sme sa vsak rozhodli ze budeme zit v Cechach takze sa nam cesky list docela hodi,preto ho chceme vybavit..Je to trosku komplikovanejsie..ako cely moj zivot 🙂
@mateson

mateson
26. jan 2012

@cukricek8998 teď jsem to přečetla dozadu, příjmení má po příteli 🙂 Tak Ti ho museli na základě toho papíru zapsat. Syn když se narodil tak jsme ještě nebyli manželé tak jsem to potvrzení dávala taky. Já jsem to přes to velvyslanectví vyřídila uplně fajn. Byli strašně příjemní. Jinak to mám domu na Moravu 30 min cesty a jsem tam každý týden, ale tohle bylo pro mně nejjednodušší řešení. A jestli do Bratislavy nebo do Břeclavi je to stejne daleko.

mateson
26. jan 2012

@cukricek8998 No já žiju na SK 22 let a nemám slovenské občanství. Dcera detto 🙂

mateson
26. jan 2012

@cukricek8998 Aha. Tak to tam oni určite mají od Tebe a přítele podepsané tak Vám dají kopii a máš to.

cukricek8998
autor
26. jan 2012

@mateson a myslis ze by mi to mohli aj neejako preposlat kedze by som musela preecestovat pol ceskej a celu slovensku republiku az na vychod? ☹

mateson
26. jan 2012

@cukricek8998 když jsme u těch komplikací. My jsme se vzali na SK když měl malý 2 roky. Tím pádem jsem si musela vyřídit nový pas /český/. Na to potřebuješ i český oddací list a zápis o uzavření manželství. To byla zábava na vyřizování 🙂 🙂

mateson
26. jan 2012

@cukricek8998 tak im zavolej a nebo tam pošli někoho z rodiny ať se zeptá.

mateson
26. jan 2012

ale stejne nechápu na co im to je když má v rodném liste otce zapsaného. Fakt si nevzpomínám jestli to po mně chtěli.

eaka
26. jan 2012

@mateson Nehľadaj v tom logiku, to je realita na úradoch.. ja som mala pre malú rodný list aj s menom otca, teda logicky to už niekde podpísať musel, keď ho dali do RL, ale aj tak to na českom konzuláte nebolo dostatočné...očividne sa im o české občianstvo ľudia tak trhajú, že si falšujú rodné listy... 😉

cukricek8998
autor
26. jan 2012

@mateson ani ja tomu nechapem...asi sa to ani chapat neda...dostala som vysvetleni,ze odkedy ssme sa rozdelili tak su na uradoch prisni..koli obcianstvu mojej dceky ...si musi ist overit obcianstvo aj moj priatel,ktory je rodeny cech...dokonca vraj aj ked tu vybavuju pasy pre deti tak tiez musia osvedcovat obcianstvo

mateson
26. jan 2012

@cukricek8998 no to musia. S tím mám taky bohaté zkušenosti 🙂 🙂 Ješte s dcerou. Mates má slovenský pas. Já jsem to ale fakt vyřídila uplne v poho. Pošlete tam tatínky čechy 😉

mateson
26. jan 2012

My se teď chystáme / teď asi 8 let 😀 / na vyřízení slovenského občanství pro dceru. Chtěli jsme to do maturity a už je ve 4 ročníku vysoké a pořád jsme se nerozhoupali. Tak uvidíme jaká to bude chuťovka. 🙂

mateson
26. jan 2012

zlatá ČSSR.

cukricek8998
autor
26. jan 2012

@mateson ani tatinky nic nevybavia...to skor my..kedze oni si vacsinou otvaraju usta tam kde nemaju 😀 ..ako to moje zlato napriklad 🙂

cukricek8998
autor
27. jan 2012

@mateson tak som sa tam nejako domailovala..a vyzdvihla mi ten papier mamina aposle mi ho..musel ist pre neho niekto osobne kedze sa plati euro patdesiat 🙂

erika689
17. jún 2022

@cukricek8998 Dobrý chcela by som sa opýtať ze jak sa da vybaviť Rakúske občianstvo. Keď matka je zo Slovenka otec Rakusak. A keby ze poradím na Slovensku tak jak sa dá vybaviť Rakúske občianstvo alebo musím porodiť v Rakúsku.Alebo kde sa to dá opitá na jakom úrade ci u advokáta?Ďakujem