Aké opaľovacie krémy/mlieka používate?

djd
18. jún 2010

Ahojte "koníčkarky"! Zaujímalo by ma, aké opaľovacie prostriedky používate (značka a faktor). S ktorými ste spokojné, prípadne, s ktorými ste boli nespokojné a prečo?
Ja používam dlhé roky Astrid-mlieko na opaľovanie, akurát včera som kúpila 400ml balenie, faktor 10 😉 Príjemne vonia, ľahko sa rozotiera, dobrá cena. Len som váhala nad faktorom..

trixi
18. jún 2010

@djd ahoj, vcera v Ceskom rozhlase boli vysledky tohtorocneho testu opalovacich kremov, tu su niektore vysledky:

http://www.ahaonline.cz/cz/z-domova/48576/cim-s...

a tu zaznam chatu s pani z casopisu dTest, ktory robil testovanie:

http://www.rozhlas.cz/poradnapraha/spotrebitele...

Zaujimave je, ze absolutne pohoreli Astrid 50 a Astrid 30, pretoze u prveho neochranuje pred ziarenim UVB a druhy pred ziarenim UVA. A tiez opalovaci krem Nivea, ktory nie je odolny voci vode, hoci to propaguju.

Zatial uplne vysledky nie su pristupne, daju sa ziskat len kupenim casopisu dTest.

Ja pouzivam pre seba a aj maleho Vichy, pre maleho 50+ a pre seba 30, na tvar specialny krem vhodny na plet. Davam prednost mlieku v spreyi ako kremom. Lepsie sa aplikuju a rozotieraju.

bubelko
18. jún 2010

@djd > mometalne mam garnier, clear protect, faktor 30. mam ho 1.x, ale sa mi paci. je priehladny, ziadne biele stopy, lahko sa strieka a dobre sa vstrebava. pred tym som mala niveu a klasicky garnier, kremovy, bola som tiez spokojna. faktor vzdy 20 az 30. 🙂

trixi
18. jún 2010

@djd tu je skoro doslovny prepis toho, co vcera bolo povedane o detskych opalovacich kremoch:

http://doma.nova.cz/clanek/zdravi/test-pozor-na...

sonulienkas
18. jún 2010

čaute baby 🙂 , no ja už roky používam opaľovacie prípravky, hlavne mlieka Sun Dance z Drogeriemarkt, sú perfektné-veľmi jemne parfumované , a super odolné voči vode, chodíme k moru už 5 rokov aj s malou Emkou - prvýkrat mala len rok a pol natierala som ju 40 a neskôr 30 Sun Dance mliekom - ani raz nemala červenú spečenú kožičku a to je v mori stále, máme problém ju za celý deň dostať z mora - no za tie roky sa nám ešte nikdy nespálila.
Ja na Sun Dance zatiaľ nedám dopustiť - dúfam , že aj tento rok nás táto značka nesklame. 😵
Ináč odskúšali sme neskutočné množstvo roznych opaľovacich prípravkov rôznych značiek , lacných aj drahých , no našťastie sme si našli to , čo sme dlho hľadali - Sun Dance.

sonulienkas
18. jún 2010

Sun dance .- jedno z najodolnejších prípravkov na opaľovanie voči vode , a aj cena je super. 😵

djd
autor
19. jún 2010

sonulienkas a aky faktor pouzivas Ty?.. 😉
trixi, vdaka za vysledky testov-pri niektorych znackach som bola prekvapena 😖
Dcerku natieram kremom Daylong a pre seba som chcela len taky krem, co sa nim natriem, ked som s nou na prechadzke, na pieskovisku a pod.

ma77
19. jún 2010

ahojte dievčata potrebujem radu na druhy mesiac idem 3krat k moru a minuli aj predminuli rok sa mi hned na 2den vyhodili na celom tele pluzgieriky a červene vyražky ktore svrbeli a praskali vyzerala som otrasne a to som použivala 30faktor asi to je alergia na slnko ale ked som na slovensku tak nič take nemam a to môžem byt aj cely den na slnku poradte aky krem na opalovanie si mam kupit nechcem zas toho roku tak vyzerat

marianka79
19. jún 2010

najlepsie je uzivanie betakarotenu to chrani aj zvnutra ja sa potom ani nesupem ani nespalim a to pouzivam max. 8 ochranny faktor a nepatrim medzi tmave typy pokozky 😉

sonulienkas
19. jún 2010

ma77-podľa mňa si mala alergiu nie na slnko , ale na nejakú látku obsiahnutú v tvoom opaľovacom prostriedku, aj my sme mali taký problém s mliekom od fy Astrid-už ho nepoužívame -našťastie.
djd - myslíš tu na Slovensku? Tu maximálne 10 -15 faktor , pri mori začínam pár dní z 20, a postupne schádzam na 8 faktor-no ja chodím na tri týždne,nižšie už nejdem, samozrejme aspoň pár tyždňov pred dovolenkou aj počas dovolenky užívať betakarotén.

ma77
19. jún 2010

sonulienkas diky môže byt to čo hovoriš lebo aj ja som použivala astrid teraz chcem skusit daylong uvidim čo to spravi a idm papat betakaroten

sonulienkas
19. jún 2010

daylong je dobrý , len má tú chybu , že sa vo vode zmýva

djd
autor
20. jún 2010

sonulienkas, Sun dance pre deticky z DMky je mlieko alebo krem? Dobre sa rozotiera? Kolko cca stoji?.. 😎

lucika09
20. jún 2010

@ma77 ja mám alergiu na slnko, také červené, niekde až biele vyrážky, ktoré straaašne svrbia na miestach vystavených slniečku a to aj na SVK. Skúšala som strašne veľa druhov a jediný, ktorý na mňa účinkuje je Daylong. Určite by som nekupovala faktor menší ako 50, keď máš takéto problémy. Osobne mám veľmi dobré skúsenosti s pobytom pri mori s Daylong 50, alebo Daylong actinica a vôbec nemám pocit, že sa vo vode zmýva, práve naopak 🙂 Pokiaľ sa nekúpem celé dni, stačí ráno natrieť a mám pokoj 🙂 Síce sa z dovolenky nevrátiš hnedá ako čokoláda, ale ja osobne volím takýto variant ako hnusné vyrážky 🙂

nadhera
20. jún 2010

a hlavne jedzte vela mrkvicky 😀 na slovensku mi staci nubian - stara klasika, na tvar nieco silnejsie/ 30tka/ detickam davam z DM mlieko Sun dance.

sonulienkas
20. jún 2010

djd - Sun dance pre deti je mlieko, dobre sa rozotiera , veľmi dobre drží v mori -cenu nepamätám , ale je veľmi priaznivá , v pomere cena , kvalita a hlavne spoľahlivosť 😵 , určite je lacnejšie ako tie značkové Nivey a podobne.
lucika 09 -ja používam roky pre Emku faktor 30 a je super.Ináč čítala som kdesi , že medzi faktorom 30 a 50 je veľmi malý rozdiel v ochrane, je to takmer to isté, ale cena je podstatne rozdielna , a 50-ky majú viac chémie 🙂

bellada
20. jún 2010

Daylong je super a vo vode sa nezmyva, prave naopak patri k nastalejsim co su na trhu, len treba dodrziavat postup co je uvedeny na obale a do vody ist az cca o hodinu po natreti 😉 vyborne su este opalovaky Eucerin, su na citlivu pokozku alergicku na slnko, vseobecne opalovacie pripravky z lekarne mi pridu ovela kvalitnejsie ako tie z drogerky, hlavne ak ma niekto citlivu pokozku 😉

sonulienkas
20. jún 2010

lucika09 - tým nechcem povedať , že daylong je nevhodný -ved každý si najde to svoje , čo mu najviac vyhovuje, exisuje široká paleta opaľovacich prostriedkov rôznych značiek 😵

lucika09
20. jún 2010

@sonulienkas ja som nič také nepovedala 😅 Len som napísala osobnú skúsenosť, u nás maximálna spokojnosť s výrobkami Daylong 🙂 Jednoducho mám citlivú pokožku a tým pádom musia spĺňať trošku náročnejšie kritériá 😉 S tými faktormi máš pravdu, väčšinou ak sa dostanú nad 30, je to jedno, či 30 alebo 50. Pre drobca používam 30 a vystačí a to sme už otestovali v náročnejších podmienkach. Rozdiel je možno u tých najmenších detí t.j do 1 roka, kde sa odporúča skôr prípravky na minerálnej báze (odráža slnečné lúče), lebo tieto sa nezabudujú do pokožky, ako je to u tých na chemickej báze. Tiež kupujeme v lekárňach 🙂

djd
autor
20. jún 2010

@ukana, dakujeeem 😎

wewerka000
20. jún 2010

baby a pouzivate samoopalovacie spreje alebo kremy??

janka_pn
20. jún 2010

tiez som kupila tento rok pre malu sun dance 30 a na to, ze je biela jak stena, tak kremik obstal na vybornu. ale kupila som to mlieko, lebo tusim sprej bol parfemovany a to mlieko nie, sa mi tak mari 🙂. pre seba momentalne nubian, ale striedam to, najcastejsie mam niveu.

djd
autor
25. jún 2010

@janka_pn sun dance mlieko pre deticky sa dobre rozotiera? Nezanechava biele skvrny?..

janka_pn
25. jún 2010

neviem velmi porovnat, mala som daylong a ten sa tiez horsie rozotieral podla mna. ono sa to musi asi horsie rozotierat, lebo to mlieko je huste, dobre vodeodolne... ale skvrny neostavaju, teda nevsimla som si ziadne.

djd
autor
26. jún 2010

@janka_pn dakujem za odpoved! Doteraz sme pouzivali Daylong, ten sa podla mna rozotiera super a nezanechaval ziadne biele skvrny ani flaky 🙂 Chcem vyskusat Sun dance-ze vraj je vyborny a aj lacny.. 😎

lyongirl
26. jún 2010

my používam Daylong, je super, ale tento rok som kúpila na skúšku Sun Dance spray. Neskôr som sa dočítala, ako si Sun Dance baby chvália, tak dúfam, že nesklame ani nás, keby niečo, máme ten Daylong. No a ten spray je veru parfumovaný, vonia ako marhule a má aj oranžový nádych, takže si treba dať pozor na oblečko pri natieraní. Kúpila som ho pre prípad, že by sa nám Daylong pri mori náhodou minul, nechcela som dokupovať nové balenie Daylongu a zbytočne ho načínať a nechávať do bud. roku... Skúšala som SD v tých horúčavách čo už boli a bol v pohode, malý sú aj atopici a reakcia zatiaľ žiadna...

janka_pn
26. jún 2010

aj moja mimi ma trosku problematickejsiu suchu kozu a SD v pohodicke....

katarina.banska
11. júl 2010

ahojte, ktoru znacku kremu na opalovanie odporucate? chcem kupit nejaky kvalitny pripravok s co najvyzsim faktorom.
nejdeme nikam k moru ani sa kupat tento rok, no predsa ju chcem natierat aspon nozky ked ma len satocky... vsak aj v tieni opaluje 🙂 dakujem

djd
autor
11. júl 2010

@katarina.banska ja som bola velmi spokojna s Daylong kids, teraz som na skusku kupila Sun Dance kids-zatial som spokojna 🙂 Aj ostatne baby si ho velmi chvalia a je aj cenovo vyhodny..