Aké vitamíny pre 14 mesačnú dcérku?

sirael
2. apr 2012

Chcem sa spytat, ake vitaminy davate detickam na imunitu? Alebo co im ktora davate? 🙂 Dakujem

lucka1987
2. apr 2012

ja davam cebion multi ... a este bio gaja

jezibosorka
2. apr 2012

C z DM

lubina
2. apr 2012

A preco jej chces nieco davat? Odporucila ti to lekarka alebo len tak, ze si sa rozhodla? Ak ma totiz dietatko pestru stravu a nebyva casto chore, tak mu nie je treba davat extra vitaminy. Ja som ani jednej dcerke nedavala ziadne vitaminy v 14 mesiacoch. Nebyvali velmi chore v tomto veku, tak som to nepovazovala za potrebne. Choroby prisli az s nastupom do skolky, ale to uz mali 3 roky, tak vtedy je uz vacsi vyber tych vitaminikov. Ale aj to davame len ked sa blizi chripkove alebo zimna sezona. Nieje potrebne to s vitaminikmi prehanat. 😉

poleva
2. apr 2012

nič...ovocie a zeleninka

zuzanocka
2. apr 2012

určite nie kadejakých Marťankov a podobné blbosti, ktoré okolo vitamínov ledva prešli..
tiež odporúčam Cebion (C, resp. Multi) a príp. Bio Gaju, alebo ako napísala @poleva, ovocie a zeleninu 😉

mata1001
2. apr 2012

cebion...

zajaciq
2. apr 2012

vitamin C v cistej forme (DM) celorocne a vitamin D podla moznosti z preparatu olivoveho oleja (nie arasidoveho napr. ako niektore sarze Vigantolu ) od jesene do jari :-P a MM na imunitu 🙂

sofia2008
2. apr 2012

nic..2x do tyzdna brokolicu, 2x do tyzdna strukoviny, 1x spenat alebo karfiol, cuketu, kalerab, kel atd.. kazdy den mrkvu, petrzlen..kazdy den certsve odstavene ovocie - pomaranc, jablko, mrkvy, cvikla 🙂

katren
2. apr 2012

ciste C-cko z DM /v case chripok atd./ a okrem toho ovocie a zelenina.....

kbeata
3. apr 2012

ziadne...iba v zime vit.D a strava 🙂

viki2912
3. apr 2012

my berieme cebion...odporucam!

salma22
3. apr 2012

my davame gumovych martankov

lenka311
3. apr 2012

cebion multi...
Ale najlepšie je ovocie a zelenina.
Pekne mi to vysvetlila lekárka. Ak dávame dieťaťu vitamíny priamo, tak telo zlenivie a nechce sa mu dostatočne pracovať na tom aby si bralo vitamíny z ovocia a zeleniny, takže odporúčam nedávať z umelých vitamínov vôbec nič a dbať na dostatočný prísun vitamínov z pestrej stravy 😉 😉 !

pimpulienka
3. apr 2012

nijake. Dbam na ovocie a zeleninu každy deň..

happy8051
3. apr 2012

ovocie, zelenina, obilniny, mliecne vyrobky.

jankako
3. apr 2012

Len počas liečby C-bion.inak ked dieťa nebýva chore,tak nie je vhodne doňho tlačiť vitamíny.

marianka0101
3. apr 2012

Ovocie, zelenina, cista voda na pitie a otuzovanie. Ziadne umele vitaminy

monyccka
3. apr 2012

vyvazenu stravu, bez sladkosti, zato s dostatkom zeleniny, ovocia, strukovin, ryb, maska a tekutin. Papka mi zeruchu, pazitku, petrzlenovu vnat, vsetky druhy zeleniny surovej aj varenej a za ovocim sa ide udlavit (kedze ine sladke nepozna). Urcite by som do tak maleho babatka nepchala nic umele, ani cecko ani multaky ani nic ine..

zuzana581
3. apr 2012

Ja dávam iba pri chorobe imunoglukán, c-vitamín (väčšinou cebion), b-vitamín+probio (nutrolinB)

estterka
3. apr 2012

na slovensku konci zima-viete ake stare ovocie kupujete v supermarkete? a zeleninu? a kolko cesty to preslo k vam na stol? kazdy den co je ovocie a zelenina mimo stromu,pody atd straca mnozstvo zivin..okrem toho,vacsinou sa extra kvalita v beznych obchodnych sietach neda ocakavat-a teda uz z pody je samotne ovocie a zelenia "podvyzivene"...potom si to donesiete domov a to malo,co v tom zostalo vacsinou uvarite-kolko surovej zeleniny jedia vase deti?

poznate nas jedalnicek z albumu,nasa dcera jedava surove ovocie a zeleniu-cerstve od okolitych pestovatelov a tvori zacu cast jej jedalicka,zacala pit cerstve stavy... a davam vitamin C,velke davky(kto pozna megaaskorbicku liecbu vie o com hovorim) , C-salt praskove . ked treba dam probiotika. pije zeleny jacmen denne dvakrat-davku vhodnu detom. zacne jest chlorellu. ak by som zila inde,davala by som na imunitu aj D-vitamin pocas zimnych mesiacov-kvalitny. a okrem tohto,ak sa nauci scmulat,nemam problem dat kvalitny detsky multivitamin,napr jamienson. ked vidim okolite deti ako prezili zimu,bohuzial permanetne chore a niekolkokrat na atb-a tiez mi vraveli rodiciaze ved jedia zeleinu a ovocie a ine nepotrebuju..a v dnesnom znecistenom svete toho potrebujeme iste viac ako dennu doporucenu davku-a ani tu nevieme ziskat vacsinou z jedla-viete kolko pomarancov musite zjest,aby ste mali splnenu dennu davku cecka?kolko vitaminu A mat v strave? a ako to nakombinovat,aby bolo ich absorbovaie efektivne?

nepisem vobec v zlom,nechcem nikoho nahevat-len tak na zamyslenie trosku.. 😉 ja som iluzie stratila a zacala sa na veci pozerat inak..
odporucam aj film "na jedle zalezi"-na youtube s ceskymi titulkami a rovnako tam najdete film "potraviny as " ,len po tom druhom je mozne,ze dlhsiu dobu nedate do ust maso.

monika15
3. apr 2012

Ja by som urcite nedavala nijake vitaminy... netreba dieta zatazovat... aby si navyklo a potom do smrti brat tie vitaminy.... .. hlupost... ....

pokial lekar nieco neurci tak by som nic nekupovala, skus davat ovocie zeleninu... to je lepsie..... 🙂

niektore veci su len na zarabanie firmam.... 🙂 a vitaminy su jedna z nich 🙂
dobra reklama a predava sa ako po masle hihii
vsak najviac sa zarobi na detickach....v sak kazda mama chce len to najlepsie 🙂

kvetinka211
3. apr 2012

Okrem v ramci moznosti pestrej stravy davame materske mliecko = najlepsi multivitamin 😉

vinifred
4. apr 2012

..ja som na jar a jeseň dávala C-bion v kvapkách,na podporu obranyschopnosti organizmu,dá sa pridať do čaju..čistý vitamín C..majú aj multi-ale tomu ja moc neverím..inak veľa zeleniny a ovocia,ale aj tak by ma zaujímalo,či v tomto umelom vyhnanom ovocí a zelenine sa nejaký vitamín nájde... 😒 stačí mi cesnak privezený z Číny.. 😀

usiko
4. apr 2012

ja uz rok jej davam C-salts,objednavam z USA, do10dni dojde, a je to superlebo to nie je kysle,je to velmi kvalitny vitamin C a v porovnani s vitaminmi a ich koncentraciou na SVK, ma tentovyjde neskutocne lacno.....jo a kazdy den cerstve ovocie,ak je mozne tak aj zelenina, plus denne pomlete orechy, sezam, lan,.slnecnica, melasa,med a podobne zdroje vitaminov...takze to C-cko naozaj iba By Oko do flase, nalejemvodu a popija to cely den.....

kataatak
10. apr 2012

Ovocie a zeleninu. K tomu zdravu stravu, semtam nejaku kvalitnu cokoladku a hlavne dbat na to, aby bola doma pohoda.