Ako a kedy ste odučili dieťa od uspávania na rukách?

14. feb 2021

Dobry den, akoo a kedy ste oducili dieta od uspavania na rukach?

nelca0510
14. feb 2021

Mam kamarátku, a ta ešte 17 mesačne na rukách uspáva

18momo18
14. feb 2021

Ja som skusila v cca 8 mesiacoch, lahnut si s nou do postele hladkat po chrbatiku, hlavicke, prve dni to trvalo dlho (aj 45 min)....teraz tak zaspi do 10 min, potom prelozime do postielky

denden77
14. feb 2021

do 2m bola na rukach, potom mesiac na posteli a prekladala som do postielky a od 4 ju davam rovno do postielky 😁

ivangeline
14. feb 2021

Medzii 10m až rokom. Stále viac a viac na posteli. Je iné mať jedno nastarosti a iné viac detí. Keďže mám druhé za sebou, s malou som na posteli len chvíľu a keď to nejde, tak nosič, iba pri večernom sme na posteli. Ono to však trvá dlhšie, 40min až hodinu, pokým zaspí. Postupne sa bude čas skracovať. Mám to odskúšané so starším. 😊 Len treba trpezlivosť a čas.

autor
14. feb 2021

@ivangeline mala ma rok a bola doteraz uspavana na rukach, skusam pri nej lezat na posteli a hladkat ju, ale ona sa iba premetuje, stavia a stale si najde nieco ine ako lezat. Trva to niekedy dlho, co by nebol problem, ale neviem ako ju upokojit, aby tak “nevyvadzala”, vecer citam aj rozpravku, ale to ju velmi nenavodi na spankovu notu.

makova333
14. feb 2021

no dlho si podporovala jej zlozvyk, tak teraz bude nejaky cas trvat, kym sa ho odnauci. Daj tomu cas. Treba len neustupit.

autor
14. feb 2021

@makova333 ja viem, ze som ju to naucila ja a partner, ale na rukach to bola rychlovka, hoci casto sa budievala a potom ju zas bolo treba zobrat na ruky, lebo som citala, ze dieta sa nevie prehupnut do dalsej spankovej fazy, bez toho aby bolo ulozene tak ako ked zaspavalo, co asi aj platilo u malej. Uz mi je realne tazka na rukach, ked ju tak mam drzat pol hodinu a v nosici si nejako nezvykla nikdy, mozno som zaobstarala nespravny a nevyhovoval jej, ale ona sa zacala rychlo tetelit no styroch.

pivoniaveronika
14. feb 2021

nikdy som maleho neuspavala na rukach...par krat som to nevedomky spravila ..stylom ze som ho mala na rukach a zaspal...ked som to chcela praktizovat aj cielene..manzel mi maleho zobral,(mal asi 2 tyzdne) a dal do postielky chvilu pomrncal a zaspal ... odvtedy stale nakrmim , polozim do postielky a zaspava sam...ma pol roka a stale zaspava sam...polozim do postielky, poviem haji, pohladkam po hlavicke a zavrem dvere (pestunku mam zapnutu) tot vsio. drzim palce

elizabet173
14. feb 2021

@pivoniaveronika tiez som nikdy neuspavala na rukach, vzdy do postielky, ktora bola prisunuta k nasej posteli, lahla som si k nemu, sepkala mu, hladkala ho, kym nezaspal.

elizabet173
14. feb 2021

Vydrz, prestane postupne vymyslat, vzdy ju uloz, ked vstane, unavi sa a zaspi. Ak neplace, uspavala by som ju hned v postielke

pivoniaveronika
14. feb 2021

@elizabet173 aj tak sa da, ja som nastastie ani to nemusela...len som polozila a odisla z izby...ak plakal som sa este k nemu vratila dala cumlik napriklad ak mu vypadol a odisla zase 🙂

ivangeline
14. feb 2021

Nedojci sa a ani nema flasu? To upokojuje. Moja vstane zopar krat. Myslim ze ju upokojuje pozerat sa von oknom chvilu z postielky a potom nakoniec ked ju asi sti krat volam si lahnut..tak pride. A uz sa snazi najst si polohu a zaspat. 🙂 To premetovanie je forma uvolnenia sa. Aj 2 rocny pokym si najde svoju polohu to robi. Pokym neodchadza z postele je to dobre. 🙂 Teraz uz aj sam vie zaspavat. Len nie vzdy. XD

elizabet173
14. feb 2021

@pivoniaveronika viem, ale ja som nechcela odist, uzivala som si to, rada som sa na neho pozerala. Aj ked mal asi dva, tri roky, tak som ho chvilu hladkala, potom som mu povedala, ze idem este nieco porobit, ale pridem sa na neho pozriet. Co som aj dodrzala. Jasne, ze bolo par vecerov, noci, ked sme sa hojdali a nosili na rukach (zuby), ale tie spocitam na prstoch ruk. Aj ked som dojcila, nezaspaval na prsniku, ale v postielke.

pivoniaveronika
14. feb 2021

@elizabet173 aha jasne, tak to super potom 🙂

andrejka1974
14. feb 2021

Treba len vydrzat rocne sa tak lahko neodnauci spat same, treba dat do postielky a odist o a casom sa nauci spat sama moje deti v postielke spali vzdy same od narodenia

stary_ujco
14. feb 2021

Všetko uz bolo povedané. Čím skôr tým lepšie. Optimálne hneď po narodení. Ezomatky sice klokankuju ešte aj predskolakov, ale to je zase iný extrém.

andreatytler
15. feb 2021

Nas ma 14 mesiacov a stale uspavame na rukach. Aj trochu lutujem ze sme s tym zacali ale asi by som to urobila znovu. Este aj teraz sa kolkokrat zapozeram do jeho tvare ked mi spi v naruci a je to ten najlepsi pocit. Ale u nas pomaha muz... on uspava viac ako ja. Ak by som bola na maleho sama, urcite by som ho uz davno naucila zaspavat v postielke. Dokedy budeme takto robit, neviem. V lete ide do jasiel a tam bude musiet zaspat sam... uvidime.
Ano je tazky a najma to citit na mojich krizoch ked sa s nim sklanam na rukach do postielky.

luciannka83
17. feb 2021

Nikdy som na rukach neuspavala. Od narodenia deti zaspali pri kojeni, alebo som si ich dala na hrudnik a tak zaspali. Ked mali cca 6-8mesiacov, tak som si ich zobrala lahnut do postele a zaspali sme vsetci spolu🙈