Ako bude spať 9 mesačné bábo v lete v kočíku, keď teraz spí iba zavinuté?

eeyore2005
19. máj 2020

Chcela by som poziadat o radu skusenejsie maminky. Moje babatko ma 9 mesiacov. Akurat prechadzame z 3 dennych spankov na dva. Pri uspavani doma lezi na boku, drzim jej rucicku, aby nou nesibrinkovala, jemne ju trasiem za zadocek, spievam jej a pekne mi zaspinka. Doteraz bola naucena zaspavat cez den v kociku zavinuta do deky tak, ze nevedela hybat rucickami a zaspala takmer okamzite. Teraz sa vsak oteplilo a nemozem ju do nicoho zavinut ked nechcem, aby sa mi roztopila. A to zatial nechcem. Ona sa vsak hned prehodi na brucho aj ked je na smrt unavena, zdvihne sa na styri, sadne si, meni polohy, snazi sa robit stojky a ja ju len chytam, aby mi nevypadla z kocika, pretacam ju na chrbatik, vtedy zacne buchat do striesky kocika, stahuje na teba sitko proti hmyzu... a hlavne nezaspi. Neviete mi, prosim, poradit ako ju naucit spinkat v kociku aj s volnymi rucickami? Vopred Vam vsetkym velmi pekne dakujem.

evinka3007
19. máj 2020

Ja som mala syna narodeneho v juli takze boli riadne horucavy, zavinovacky som nepouzivala, balila som ho do velkych bavlnenych plienok...tak ak by sa ti inak nedalo naucit ju byt bez toho vyskusaj to...

janickacrazy
19. máj 2020

@eeyore2005 zavin ju do plienky, tá je tenká alebo uspávaj doma, ak ti tak zaspí

kristind
19. máj 2020

Daj jej do ruky mojkáča alebo plienku. Synovi to zabaví ručičky a popri tom ako si brnká po nose, zaspí. Má 8,5 mesiaca, ide mu druhý zub a teraz je pre neho zaspávanie problém, zaspí až keď je úplne KO. Ale ten mojkáč do ručičky u nás funguje už dlho. On neznášal zavinovačky od narodenia, tak u nás zavinutie do čohokoľvek nebola možnosť vlastne nikdy. Ono sa dá aj prehodiť plienka cez tváričku alebo som mu ju dávala tak cez krk ako šál. On si ju tak skôr všimol, keď sa na ňu učil a vzal si ju skôr do ručičiek

uhnakova
19. máj 2020

Tak ju skus dat do sportovej casti, priputaj ju popruhami a nebude sa pretacat. Rucicky mozes fixovat plienkou.

nikiki29
19. máj 2020

A nechce spať na brušku, hneď vstáva? Ja som mala podobný problém keď som prestala zavinovať, pomohlo spinkanie na bruchu a ťapkanie po chrbte kým zaspal. Na brušku toľko nerozhadzuje rukami takže to bolo super 😉 na medziobdobie som využívala ulitku, tenkú bavlnenú, ale určite dobre poslúži aj látková plienka 😊 inak pútala som v športovej časti pásmi, tiež myslím, že to trochu pomohlo lebo nedvíhal zadok a pekne ležkal na bruchu kým zaspal...

katpox
21. máj 2020

Ja som uz od pol roka zacala davam drobca do sportovej casti,som sa bala ,aby nevypadol,v sportovom ma pasy, zaspat sa mu v nom nedari,vsetko ho zaujima, steboce,ked vidi auta, vynimocne zaspi, zaspi,ze sa drzi madielka a pomaly dam polohu na lezato a stiahnem maximum. striesky,