Ako by ste reagovali, keby vášmu dieťaťu ponúkli pivo?

adeli79
6. máj 2013

Ako by ste reagovali,keby Vasmu 4rocnemu dietatu ponukol Vas pribuzny bez Vasho vedomia nealkoholicke pivo? Dieta sa samozrejme napilo, lebo netusilo, o co ide. Zaujimaju ma Vase nazory. Vdaka.

aristka
6. máj 2013

jednoducho by som mu povedala ,že nech sa to viac neopakuje,pretože sa ti to neľúbi a neželáš si to

cat
6. máj 2013

..asi by príbuzný dostal jednu lopatou po hlave. Mimochodom, ten názov je zavádzajúci, aj v "nealku" pive je alkohol, síce len minimum,ale je.

katy1979
6. máj 2013

co sa stalo sa uz neodstane ale by som ich poprosila ze to bolo prvykrat a naposledy. Ze nech mu ziadny alkohol neponukaju a nenalievaju. V tomto treba konat a hovorit jasne aby to zasa niekto nepochopil podla seba. Moja mama napriklad zvykla davat rum do kolacov ci ponukat tiramisu mojmu synovi. Uz sa naucila ze torta sa da upiect aj bez rumu a tiramisu ho uz neponuka. Ako sa poznam kebyze vidim ze mu niekto ponuka priamo alkohol a tyka sa to aj nealkoholickeho piva tak zazjapem nech mu to nedavaju. Poznam sice deti ktore nealko pivo ci radlera piju ale ja si to nezelam.

janka300
6. máj 2013

@adeli79 myslím, že v tomto žiadna matka, ktorá má zdravý úsudok nepotrebuje žiadnu radu a rovno si to vyjasniť s osobou, ktorá pivo ponúkala.
V poslednom čase som zaregistrovala, že sa žiaľ nájdu hlupáci a častokrát sú medzi nimi aj rodičia, ktoré vlastnému dieťaťu ponúkajú a dovolia piť pivo, dokonca som mala možnosť vidieť, keď 5 ročný chlapec sedel s otcom za jedným stolom, kde synátor pil citronového radlera, nuž nech je ako chce, rodičia, či už vedome, alebo nevedome podporujú a učia návykom svoje deti. Dieťa sa dostane do puberty a pivo je pre neho ako voda na uhasenie smädu. Nemám väčšieho jedu, keď si 16 ročná slečna zapáli spolu s mamou a na raňajky si cigu dajú s kávičkou. Čo sa za mladi naučíš....

victory1
6. máj 2013

Ono to asi az taka tragedia nebude, kedze islo o nealkoholicke pivo...ma velky rozsah B vitaminov, enzymov, stopovych prvkov... No, zalezi na tom, kto to bol a s akym umyslom to bolo..ak to bol 85 rocny dedko, tak sorry, asi nevedel, co cini. Ak to bolo, ze akoze "sranda" a moje dieta ma smrdiet ako alkac, tak asi by som spravila scenku.

lucinda1711
6. máj 2013

keby som bola na tvojom mieste tak svojmu pribuznemu dam asi jednu po hube

vroni
6. máj 2013

Asi by som sa asertivne spytala, ci je totalny debil a odporucila mu, aby si podobne idiotske napady ma nechat pre niekoho ineho. Normalneho cloveka by nenapadlo ponukat dietatu pivo (ci uz nealkoholicke alebo ine)

adeli79
autor
6. máj 2013

dakujem vam vsetkym. scena bola a riadna, ale divali sa na nas s manzelom, ze co sme blbi, ze vyvadzame kvoli tomu.tak som sa radsej opytala tu a som rada, ze mate rovnaky nazor. rodinu si clovek nevybera a zda sa, ze u nas je zase burkovo kvoli jednej extra blbej osobe 😒

pragmaticka
6. máj 2013

rovno na mieste by som tomu pribuznemu povedala co si o jeho konani myslim a ze nech si to praktizuje na svojich detoch. je mi jedno ci by sa urazil ci nie, ak ma nieco v hlave tak pochopi..

effkaa
6. máj 2013

@adeli79 aj na mna sa divaju ako na blazna, ked to nechcem dovolit a ked pocujem od tych pribuznych "iba penuuuu" tak sto certov do mna vojde ...

k_a_j_k_a
6. máj 2013

@adeli79 nastastie mam "rozumne deti", pretoze im minule zo srandy ponukol MM pivo. Obe odmietli, lebo vedia, ze to nesmu - aj keby povedali ano, tak im to neda. Ale ak by sa mi to stalo s niekym z rodiny, pekne by som mu nadala, ze si neprosim, aby davali mojim detom pivo, ci uz alko alebo nealko. U nas deti nemaju radi ani bublinkove vody, mineralku a pod.

googlinqa
6. máj 2013

nedovolila by som to, ked by som dala ja okostovat, deti su zvedave... ale cudzi si toto dovolit nemoze, dorazne by som povedala ze si to nezelam a takisto sa to tyka aj sladkosti ... a inych nezdravych veci

usiko
6. máj 2013

po prve, nikto okrem rodicov nema detom nic na jedenie a pitie ponukat, pokial o tom nevedia rodicia, nakolko kopec deti je alergickych, ani sa nevie este na co a mohli by dostat reakciu aj z uplne neskodnej potraviny, tiez preto, ze kazda matka ma ine zauzivane stravovacie navyky s detmi a nemaju sa porusovat ale respektovat......a to sa tyka aj piva, aj ked nealko.....povedala by som mu jasne a strucne, ze to bolo poslednykrat a ze si to nezelam,.....

nikolet_89
6. máj 2013

nerobila by som z toho vedu, pokial mu nedal vypit viac ako pol deci cca a ked ide o nealko pivo tak uz vobec nie

bodka13
6. máj 2013

@adeli79 určite si dal len glg a predpokladám,že mu nechutilo 😉 ...upozornila by som príbuzného,ale žiadnu "scénu" by som nevyrobila

wena
6. máj 2013

Pokiaľ to bolo omočenie prsta v pene resp. ochutnanie lebo dieťa bolo zvedavé, nič strašné na tom nevidím.

wena
6. máj 2013

@vroni No tak toto je fakt "asertívna" reakcia ako vyšitá....

masinka
6. máj 2013

scenu by som zrejme nerobila, maximalne by som slusne pribuznemu povedala, aby to viackrat nerobil. A vyuzila by som prilezitost a pomaly by som zacala svoje dieta ucit, ako ma slusne a razne odmietnut taketo navrhy... dnes je to pivo od pribuzneho, onedlho mu budu spoluziaci nukat tvrde a cigarety....

digysa
6. máj 2013

Ja len tolko k tym vasim scenam....dlhodobe jedenie pribinacikov, pudingov a podobnych sladkych gebuzin je v pohode..

Ale jeden glg z nealkoholickeho piva vas privedie do nepricetnosti............ 😎 🙄 🤐 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒

Myslim, ze staci dotycnej osobe povedat: " Moj syn/dcera tento napoj nepoznaju, prosim ta nedavaj im to pit"

Zalezi aj ako to dotycna osoba myslela( na srandu, len na ochutnanie, vazne sa napit....), a tiez aky pribuzny to bol (blizky, vzdialeny)

Scenu by som urcite urobila, ak by sa to zopakovalo, napriek mojomu zakazu.

barunka
6. máj 2013

tak u mňa by to bolo jednoznačné... pekne, stručne a "milo" by som mu objasnila, že môjmu dieťaťu takéto veci nech neopováži dávať, nech si pre tento účel spraví vlastné... ja mám našťastie pre tieto účely múdre a vyškolené dieťa, ktoré pohotovo kričí: mamiiiiiiii dedo mi chce dať ochutnať pivo a to sa nesmie 😀 😀 😀 😀

anika
6. máj 2013

tak urcite 😀 😀
zalezi kto z pribuznych mal tu drzost 😉 podla toho aj reakcia
samozrejme neschvalujem, ale napr.pamatam si, ako moja mladsia sestra ako 5, 6 rocna vyslovene vyhladavala taketo dospelacke chute, potajomky olizovala penu z piva, mame chodila na kavu atd

vroni
6. máj 2013

@digysa, vobec by ma nevytocilo, ak by dieta hlt nealkopiva ochutnalo, lebo bolo na stole a neustriehli sme... Ale PONUKAT 4-rocnemu dietatu pivo dusevne zdravy clovek nemoze. Scenu by som nerobila, ale ton, ktory by som pouzila by mal od priatelskeho velmi daleko. Nie kazdy pribuzny vie, ze pribinaky nie su to prave orechove, hlavne ak sam nema deti, ale ktory dospely nevie, ze pivo nie je vhodny napoj pre dieta?

@wena, asertivita je schopnost PRIMERANE reagovat, nie priatelsky reagovat.

fra
6. máj 2013

pokial viem, alkohol je aj v roznych sladkostiach- nielen likerovych bonbonoch, ale aj v sladkostiach o ktorych by to človek nepovedal- napadaju mi teraz Tender tyčinky... ale je aj v roznych iných ... pochybujem, že by to nealko pivo štvorročnemu dieťaťu chutilo, takže si dalo možno dva glgy... tragediu by som z toho nerobila ale isteže si zdravy životny štyl predstavujem inak a priateľsky by som toho človeka poprosila aby sa to neopakovalo ....

sissy27
6. máj 2013

@adeli79 no určite by som sa z toho nezbláznila a nerobila z toho aféru na tri dni... neviem, koľko rokov tu všetky máte a kde ste vyrastali, ale za mojich detských čias nebola pena z piva žiadny horor... veľakrát sme si ako decká glgli, či už sme dostali od dedka alebo na tajňáša 😅 podotýkam, jednalo sa o jeden hlt, nie o celý pohár a nie denne, a teda prežili sme všetci a dokonca nikto z nás nie je alkoholik ani nemá nejaký extra pozitívny vzťah k alkoholu... holt, prázdniny na moravskej dedine mali svoje čaro, neumyté hrozno priamo z vinohradu, jablká popadané pod stromom a koláč od susedov, špekáčky a kukurica s husacou masťou opečené nad ohňom, a na sviatok aj hlt piva či namočiť jazyk do vína, a všetko sme to vylietali hore dole po dedine ... a som rada, že aj dnes máme možnosť vybehnúť tam, kde som zažívala najlepšie prázdniny na svete a môžem ich dopriať aj mojej dcére, nech jej aj strejda dá chlipnúť piva a povozí sa na traktore 😉 no a zabite ma za to...

lubiduch
6. máj 2013

ponuknem pribuznemu odstriekane materske mlieko (event.zarobeny sunar) nech ochutna a pochopi rozdiel medzi stravou pre male deti a dospelych idiotov...

sissy27
6. máj 2013

@lubiduch no a bude chcieť to materské mlieko "priamo zo zdroja" 😀 😀 😀

dm1
6. máj 2013

@adeli79 toto je nieco co vrcholne neznasam a som na to alergicka 😠 😠 😠 . Svokra mala take pokusi ked bol drobec maly namacanie prstu do alkoholu, pivo-pena a podobne ja to neznasam a nechapem dovod preco take nieco robit???? naco je to dobre??? razne som to zamietla aj manzel ze si to neprajeme aby to robila a ani s nealko pivom lebo dieta nevie co je nealko pre neho je to pivo a hotoov a uz bude hovorit ze pil pivo 😠

bbarboraa
6. máj 2013

no podla toho kolko rokov ma to dieta 15 ok si myslim 2,5 nic moc :D ... ale by som sa ho opytala ci mu nesibe

adeli79
autor
7. máj 2013

@bbarboraa 4 roky ma maly

mirkaandrej
19. dec 2020

@adeli79 ale no ženy, či Vy ste sa ako deti nenapili niečoho zakazaneho??? V dnešnej dobe deti maju strašne obmedzene možnosti v niektorych veciach, jasne že sa moje deti už skusili napiť piva či namočili prst do palenky, a nič sa im nestalo, su žive a zdrave a čuduj sa svetu, odvtedy už to nikdy nechceli zopakovať.
Navyše detska dr. mi povedala, že pivo je dobre na obličky 😅
Určite sa mu z trošky piva nemohlo ubližiť, skôr by som sa bala tych hluposti, ktorými sa krmia deti, presladene vody, sladkosti bez obmedzenia a fastfood 🤦🏻‍♀️