Ako často chodíte s bábätkami do poradne?

ikaika
5. feb 2008

zaujimalo by ma od narodenia , a este co vsetko vam lekarka kontroluje?
teba babetkam 😉

jaduska
5. feb 2008

Ja som chodievala každý druhý týždeň, teraz raz do mesiaca. Malú mi odvážili, lekárka ju popočúvala, pozrela do hrdielka, skontrolovala, či dobre priberá a opýtala sa, či ešte kojím. Ale keď tak čítam časopisy, tak by tam mali merať aj dĺžku, obvod hlavičky, kontrolovať svalový tonus ... 😒

ena
5. feb 2008

my sme boli v poradni ked sme dosli z porodnice, potom tyzden na to a na dalsiu poradnu mame prist medzi 5-7 tyzdnom. A podobne ako u jadusky, plus esto to meranie dlzky a obvod hlavicky pri druhej poradni..
A este sme mohli prist medzi tou druhou a tretou poradnou na prevazenie..

petaba
6. feb 2008

my sme chodili kazde 2 tyzdne potom raz za mesiac ateraz uz raz za dva mesiace. Na kazdej prehliadke nasleduje pocuvanie, pozretie do pusinky, kontrolo zubkov, vazenie, meranie, drzanie tela...k tomu este niaky pokec ohladom kojenia a dokrmovania a mozme ist domov.

ikaika a vy ako casto chodite a co sa tam deje, ked zistujes postup inych lekarok? 🙂

sue
6. feb 2008

...na 8.deň po narodení, potom po 2.týždňoch a teraz po 1.mesiaci. Odmerajú, odvážia, vyskúšajú reakcie, držanie hlávky a tela, pozreli pupík. Popočúvala... a potom ten pokec o režime a kojení...

sstefi
6. feb 2008

my sme chodili naprv každé 2 týždne, potom od ukonč. 4. mesiaca každý mesiac. v každej poradni:meranie, váženie, počuvanie, kuk do ust 😀 , kontrola fontanely, sledovanie vývinu - to zn. primeranie veku, či už drží hračky, sedí, ..... .
Otázky ohľ. jedenia, stolice a pod. čo nové môže papať a tak. 😉 🙂

katusha
6. feb 2008

sstefi, to mas nejaku aktivnu doktorku 😅
my ked prideme do poradne, sme v ordinacii maximalne 3 minuty, emku len odvazia, ziadne meranie ani nic take 😠 a este ju dr. popocuva, otazky nema ziadne, ohladom stravy mi nikdy nic nepovedala. akurat sa pytala, ake mlieko papa a to je cele 😒
nepyta sa ani na jej pokroky, raz ju videla, ze sa vie pekne otocit na brusko sama a to jej asi stacilo 😅
ale aspon tam casto nechodime, co som rada, boli sme v siedmom mesiaci a najblizsie ideme az v desiatom 😉

monkula
6. feb 2008

Aj my každé dva týždne, poto mraz za mesiac a teraz každé tri...
No, vážili nás, merali obvod hlavy, skúšala či sa ťahá do sedu, potom neskôr, ako sedí, ako lezie, kontroluje fontanely, popočúva srdiečko, poklepká a prehmatá bruško, pozrie do úst, poučí o strave, skontroluje očkovania...
Ak mám otázky, milo a ochotne odpovie, a čo je úplne super, ak ma sestrička objedná trebárs na 15.10, môžem sa spoľahnúť, že 15.10 aj vojdem do ambulancie... 😵 😵

uhlikova09
6. feb 2008

My sme chodili kazde 2 tyzdne,teraz raz do mesiaca,vazi nas,meria obvod hlavy,kontroluje fontanelu,pocuva srdiecko,prehmata brucho,pozera do hrdla a ust,na zubale.... 😀

vavka33
6. feb 2008

My sme chodili raz za 6 tyzdnov a od deviateho mesiaca sme neboli az na rocnej prehliadke,vraj naco,ked uz mala vsetko vie. 😀

jaduska
6. feb 2008

Katusha to ako keby si o našej doktorke písala 😵

dadulka19
6. feb 2008

my sme po narodení chodili každé 3 týždne,po prvom očkovaní už raz za 2 mesiace.Malej pozrie do hrdielka,skontroluje pusku,popočúva,odváži,zmeria obvod hlavičky,skúsi fontanelky,prehmatá bruško,popozerá pokožku na telíčku,skúšala ju pomaly ťahať za rúčky,či sa zapiera a dvíha,potom ju dala na bruško,či aj tak dvíha hlávku,popýta sa na kojenie....

ikaika
autor
7. feb 2008

petaba

dostal sa mi do ruky maleho zdravotny zaznam
a tam ma lekarka pisane navstevy poradne ktore sme vobec neabsolvovali, boli sme u nej 2 krat a ona tam ma kopec navstev popisanych 😠 😒

a dalsiu poradnu mame o 1 a pol mesiaca 😠

idem ju zmenit,

ja som vobec netusila kolko krat sa ma chodit do poradne a co tu citam WAW

BABY TAKE MAM NERVY NA NU ZE SI TO NEVIETE PREDSTAVIT

dadulka19
no a o takejto poradni mozeme len snivat nam odmerala hlavicku, odvazila a zistovala ci dviha hlavku a potom sa popyta ci uz davam nutrilon

ikaika
autor
7. feb 2008

katusha, jaduska
nemame tu istu 😀

eva4444
7. feb 2008

no my sme boli v 6t, 3m a 6m a dalsia navsteva je tesne pred 1r 😕 teraz sa mi zda ta medzera trosku dlhsia, vsak sme boli v novembri a ideme az v maji 🙄
(zijeme v de 😅 )

danu
7. feb 2008

ikaika skus este v poistovni zistit ci na tvojho maleho aj nieco nepredpisovala ked je taka pardon za vyraz "vychcana" 😠

vroni
7. feb 2008

Eva, my tiez tak. Teda vlastne tu bola kontrola aj v 9m, potom v roku a potom az v dvoch. To malu doktor vazil, meral telicko aj obvod hlavicky, kotroloval ocka, sluch, pytal sa na stravu, pokroky a tak, proste sme tam vzdy boli dobrych 20 minut (objednava sa na konkretny cas) Nechapem, na co mam hopsat kazde dva tyzdne do poradne, ked mi tam doktorka dieta tak maximalne odvazi 🙄

sstefi
7. feb 2008

Ikaika, nemožeš ju zmeniť kým neprejde pol rok. ja som to chcela, aj som bojovala cez poisťovňu aj cez krajského lekára poisťovne a nedá sa skôr.
len aby si vedela, lebo ja som sa potom citila dosť blbo, ked som k nej predsa len musela chodiť. ale už je v poho, zmenila sa, tak sme u nej zatiaľ ostali.

ikaika
autor
7. feb 2008

sstefi

to nemyslis vazne??????

☹ 😠 😖

a preco to nieje mozne ked je poistenec nespokojny?
cim ti argumentovali?

sstefi
7. feb 2008

no najprv mi jedna mudra pani z poisťovne odpovedala, písomne, že možem. mala som napísať dr. list, kde som ju žiadala o vydanie karty a dr. mala kartu odosalať lekarke ktoru som ja určila v tom liste.
dlho sa nič nedialo, ani karta u druhej lekarky ani odpoved, tak som dr. zavolala, že kde to viazne. a ona mi odpovedala, že podla paragrafu, ktory som uviedla(od tej mudrej z poisťovne), mi karu može vydať len v tom prípade, že sa sťahujeme do ineho mesta a pod., alebo to plati pre vojakov a policajtov, ktorcýh "prevelia" a pod.

z poisťovne mi dali kontakt na krajského lekára poisťovne(neviem presne ako sa tá funkcia) volá, zavolala som mu a on mi zopakoval to isté, čo naša dr.
aj som sa ho pýtala, že ak som nespokojná a v tejto dobe MUSÍM ostať u takého dr. a on že áno, ved ako by to vyzeralo, keby si každý len tak prechádzal od lekára k lekárovi! 😕 😲
a že to je zákon, že pol roka tam musíš byť a zákon je zákon.
tak som mu podakovala a mmch, medzitým som do poradne s malou nechodila, niečo vyše mesiaca, už som sa bála ža príde sociálka. nejak som ten pocit prekonala a išla som, a odvtedy v pohode. ale ešte som tam odvtedy nebola bez toho blbeho pocitu 🙄 😝

biba12
7. feb 2008

My chodime raz do mesiaca od narodenia. Prvykrat prisiel domov, popozeral, popocuval,dal rady do zivota. Teraz v poradni ho vzdy zvazia, pozru do hrdielka, popocuvaju, prevrati na brusko, posadi a pozoruje pohyby. Skusa slabiy, uzlinky.

ikaika
autor
7. feb 2008

sstefi poslala som ti aj rp

my sa tam chystame s manzelom obidvaja.
Uvidim co z toho bude 😒
Mam pocit ze u nas to je z jej strany zanedbana starostlivost, tak som zvedava co mi povie do oci 😠

Najradsej by som ju tu menovala a vsetky maminy varovala,
ale bolo by to odomna neseriozne. 😖 ☹

tanja61
8. feb 2008

no ako tak citam tak to mate dobre ja zijem v UK sice chodime do poradne kazdy 2tyzden ale kontroly ako pocuvanie,pozretie do pusinky a tak sa nekonaju tu mi len drobca odvazia a ak pribera pekne,co pribera chvalaBohu tak vsetko je ok....zeny fakt je pravda aj ked mate niektore nie velmi dobre skusenosti z lekarmi ale nasim lekarom sa nik nevyrovna a ani zdravotnictvu co sa tyka opatery a vecami s tymi suvisiac tu je to o nicom..... ☹ a ze anglicko no dobre ze sa vsetci s toho neposerkaju... 😉

xxmargaretka
8. feb 2008

ahoj baby..tak my uz s poradnou pomaly koncime a chodili sme takto:ked sme dosli domov tak som volala dr a na druhy den dosla sestricka potom do 10dni dr a dalej sme boli na 4tyzne,7tyzdnov,10tyzdnov,,3,5mes,5mes,6,5mes,7,5mes,9mes,rok a teraz ideme na 15mes..pokazde nas vazia,pri prvej a roznej merali,pocuvaju,kukaju do hrdla,kontrolovali fontanelu,kym bola anna mensia tak sa aj pitala co papa..vzdy podla veku sa pita co uz vie a ked sa na daco spitam tak ochotne odpovie.

ikaika
autor
9. feb 2008

tak moja lekarka ani len fontanelu nekontroluje 😠

monkula
9. feb 2008

ika, to by ale mala...

vavka33
9. feb 2008

Ani nasa nikdy Lee nekontrolovala fontanelu,ja ano.

zlaticakhalil
9. feb 2008

ahojte kocky, citam ze mate take doktorky co nekontroluju fontanelu...ani ta nasa to nerobi, dokonca ani nemeria dlzku iba obvod hlavicky, pusu a vahu
do poradne chodime kazdych 6 tyzdnov

goja
9. feb 2008

ahojte kocky, tak si vas citam a neverim, ze niektori pediatri su taki lajdaci! Ved o to ide, aby tie prehliadky boli co najpreciznejsie, aby sa nieco nezanedbala 😠 Podla tohto by mala existovat nejaka kontrola aj ich - lekarov, no nie?

My mame od zaciatku jednu lekarku, ktora robi vsetko co treba, aj fontanelu kontroluje, vzdy aj povie nejaky udaj, ze nakolko sa uzatvara, sestricka pri dr. stoji a zapisuje vsetko, co ona nadiktuje. Musim povedat, ze my sme teda spokojni, kedze mam prve dietatko, dokonca na druhu poradnu sme mali "predviest" ako sa kojime (to som kukala jak puk, ale poradila mi a neskor sme aj lakt. krizu zvladli) Ked bolo vela deticiek chorych a mali sme prist na poradnu, tak mi sestricka volala, ze ci sme chori alebo soplavi a ked som povedala, ze nie, tak prelozila termin, vraj aby sme sa nestretli s tolkymi chorymi - tomu vravim starostlivost. A pred ockovanim sme vzdy museli nahlasit teplotu vecer pred a v to rano a doniest stolicu a az potom ho zaockovala.

zlaticakhalil
9. feb 2008

super zeby bratislava mala lepsich lekarov ako u nas? 🙂

goja
9. feb 2008

zlaticakhalil to si netrufam posudit, len som tym chcela povedat, ze starostlivost mojej dr. mi prisla taka

samozrejma, ze ma ani len nenapadlo zamyslat sa nad tym ako to maju ine maminky, a teraz vidim, ze to moze

byt aj k zlosti a este ked lekara nesmies zmenit skor ako po pol roku, tak je tato tema fakt na zvazenie. Je

smutne, ak to niekto berie ako "tovar" - odvazit a mozte ist.