Ako často kúpať bábätko?

vanditka5
26. jan 2008

no mozno to je hlupa otaka ale ja s babatkami naozaj nemam ziadnu skusenost a vsade som sa docitala inak tak by ma zaujimalo ako casto kupkate svoje baabo vy? 🙂

alififi
27. jan 2008

ked mate babatka do roka, tak v klubovych predajnach Weledy dostanete karticku ( clen klubu ) a budete mat 10% zlavu

biba12
27. jan 2008

My kupeme kazdy druhy den, ale kazde rano mu umyvam zadocek a nechavam ho kopat naholo polhodku. A ratam s tym, ze od leta/maj/ zacneme kupat kazdy den. Bude teplejsie, spoti sa. Pouzivam len detske mydlo Bupi a po kupeli pouzivam mliecko od Hipp. Na zadocek rybaciu masticku, sudocreme, alebo Bepanthen.

tevova
27. jan 2008

Ja nášho malého kúpem každý deň, keďže miluje vodu a každý večer čaká pri vani,kde si dolezie na štyroch,takže ho nechcem sklamať. Ešte aj keď ho vyberám z vane, tak plače, že je koniec zábave. Problémy nemáme, ale páči sa mi rada pridať trošku oliv. oleja do vody.Vďaka

zuzidr
27. jan 2008

my sme asi do oktobra kúpali každý deň a potom dr povedala že stačí každé 2-3 dni,niekedy to dodržíme,potom sa kúpkame aj 3dni po sebe a kedže sa kúpeme po obede,lebo po kúpaní 3hodky sa jašíme a nechceme spať,takže nám to je jedno. 😀

bubba
27. jan 2008

od narodenia sme kupkali kazdy den koli navyku den/noc,potom len kazdy druhy den az doteraz(samozrejme po stolici ritku umyjeme)v lete ked sa potime tak kazdy den 😀

bubonic
27. jan 2008

ja tiež kúpem denne, keď sme pár krát neokupkali, tak malý v noci veľmi zle spinkal, akokeby sa nevedel zaradiť. tiež rozmýšľam, že na jeseň, po lete, prejdeme na kúpanie každý druhý deň, alebo sprchovanie. od malička používam kozmetiku Bubchen a som s ňou veľmi spokojná. po olivovom oleji mal malý červenú kožičku. do vodičky pridávam buď Bubchen penu, alebo Johnson na dobrý spánok. a malý strááášne vodičku ľúbi. 😀

janetka
28. jan 2008

baby a co si myslite o kozmetike Sebamed? je tam ze pouzivanie vhodne od narodenia

alififi
28. jan 2008

myslim, ze u kazdeho je to inak. musis asi zopar veci poskusat a potom vybrat.

lusil2005
28. jan 2008

janetka ja mam malu exematicku ale sebamed je jedna z mala kozmetik ktore znasa dobre. a mne velmi pekne vonia 😅

bystricanka
28. jan 2008

ja kúpem malého každý deň. On má fľaky po tele, ale keď ho vykúpem v repíku, tak už je dobre. Normálne som tomu neverila, že repík zaberie. 🙂

ponozka
28. jan 2008

ja kupem maleho tiez kazdy den, kvoli rezimu, nech vie ze sa pojde zachvilku spat. ale iba ho oplachnem v cistej vode, ritku sem tam namydlime obycajnym detskym mydlom a hotovo. po kupani sa olejcekujeme avirilom, je vyborny a dobre vonia. . ale ta Weleda do kupela co ste spominali, znie dobre.

susik77
28. jan 2008

janetka: mne sa teraz po 5 mesiacoch mala zacala vyhadzovat od vlhc.vreckovie 😎 k pampers sensitive, tak som kupila sebamed a za 3 dni sme to vyliexcili.potom som sa skus. vratit k pampers a vratilo sa to

lusil2005
28. jan 2008

ani mojej malej nerobia pampers sensitive dobre. obyc pampers su lepsie

tanja61
29. jan 2008

no mi pouzivame od narodnia len pampers sensitive alebo naturals ale plienky pampers ktore by mali zostat 12hodin suche mu nerobia dobre hned sa vyhodi okolo pipika a aj na zadocku mozno to bude preto lebo obsahuju nieco naviac aby bolo babo v suchu 😒

kutina
29. jan 2008

my zatiaľ kúpeme každý den, 1 den len čistou vodou a druhý aj šamponik + telový šampon

ivka19
29. jan 2008

my sa kupkame kazdy den,len cista voda,ziadne samponiky ani mydla 🙂

digysa
29. jan 2008

No clovece, ja si to ani nepamatam....nam hovoril lekar,ze netreba kazdy den kupat novorodenca...Ale ci som ho pocuvala, tak to si nepamatam. Zato odkedy sme zacali lozit a chodit sa kupeme kazdy den, ved cim su deti starsie,tym viac blbosti ich zaujima a tym sa viac zaspinia....aspon ten moj.

sibuska
29. jan 2008

my sa kupeme kazdy den, zvykla som si tak uz z nemocnice, kde nam sestricky kazdy den pomahali kupat babatka, ale citala som ze staci raz za 3 dni, lekari tak odporucaju, ale to si neviem predstavit, ved nasa mala ked vstane tak je spotena a to nemame velmi teplo, proste tak tuho spi, do ruzova🙂
pouzivame aj pripravky kazdy den...zatial sme ok, ziadne problemy

mimmka
29. jan 2008

aj my sa kúpeme každý deň, kvôli režimu bábätka, hoci lekárka odporúča kúpať tak 2-3x do týždňa, naša malá vodu zbožňuje a pritom sa poriadne unaví a po kúpaní a samozrejme jedení rýchlejšie zaspí 😀 😀

susik77
31. jan 2008

ahojte.
mimmka: my sme vcera mali plavanie vo vanicke a mala bola tak unavena, ze mi zaspala vecer hned po kojeni 🙂
to sa nestalo asi od jej 2 mesiacov 😎

zrzulka
17. mar 2008

a ako dlho kupete babetka???

mata79
17. mar 2008

Zrzulka, u nas je to rychlovka. Maly sa od narodenia boji. Od 4.mesiaca sa uz neboji, ale nemusi vodu. Takze pokial ma vo vanicke co cumlat- rybky, kacicky, taj je to 3 - 5 min. Potom uz sa stavia, zaujima ho vsetko okolo a voda ho obtazuje. Tak to musime vsetko nacas napasovat. 😅

zuzidr
17. mar 2008

naša vydrží sa blázniť vo vani aj 20min,MM sedí vedla vane a jašia sa spolu 😀 a ja potom pol hodinu umývam kúpelku 😠 😀

shela
17. mar 2008

zrzulka...my uz nasu bravame k nam do velkej vane.. niekedy je tam aj 20minut..ale do 6 mesiacov bola vo vodicke iba kym sóm ju vyumyvala ..

fenrirka
17. mar 2008

ja by som kupala maleho najradsej kazdy nielen koly hxgiene ale aj rezimu...no ale on ma strasne suchu plet sa mi teraz zacal supat...a pritom ho po kazdom kupani natieram olejom..

zrzulka
17. mar 2008

olej by sa nemal vyskusaj telove mliecko. my pouzivame sebamed je super🙂 mala mala tiez supinky ale uplne to zmizlo. maju aj speci na tvaricku🙂
ja tiez planujem si brat malu do velkej vane ale zatial sa mi zda byt skoro. inak neviete ako je to ked ma moj muz take hrube nechty na nohach, aj si to liecil ale nejako mu ziadna liecba nezabera:(((( moze to dostat aj mala keby sa s nou kupal vo vani? to by som nerada riskovala ale zase oberat ho o to potesenie sa s malou cvachtat. ja som to od neho nikdy nedostala ale zase ja uz mam vybudovanu imunitu.
a mama mi minule dohovarala ze nedavam malej zakazdym cistu osusku, ze moze mat kozne problemy. ja ju utriem dva ci tri krat a potom operiem. davate pokazde cistu osusku?? a dokedy treba prevarat vodu na kupanie?

shela
17. mar 2008

zrzulka...s tym olejom to pocujem prvykart..ved na co to potom vyabaju...my mame olej , mydlo a samponik Johnson od narodenia a ziaden problem- ziadna sucha koza, vyrazky nic...S tou vodou to tiez pocujem prvykrat..nikdy som ju neprevarala ...a s tou osuskou robim ako ty..2-3 krat pouzijem a potom operiem

susik77
17. mar 2008

my sme vodu ani nikdy neprevarali 😎 osobne si to neviem predstavit 😀 vsak babetka nie su z cukru 😀 ani po transplantacii, ze by potrebovali sterilne podmienky 😎

susik77
17. mar 2008

mne povedali na plavani kojencov, ze olej by sa mal natierat na mokru pokozku a mliecko na uz vysusenu osuskou 😉

shela
17. mar 2008

susik..ja to tak robim...ked je mala taka polomokra vtedy davam olejcek..