Ako často kúpať bábätko?

vanditka5
26. jan 2008

no mozno to je hlupa otaka ale ja s babatkami naozaj nemam ziadnu skusenost a vsade som sa docitala inak tak by ma zaujimalo ako casto kupkate svoje baabo vy? 🙂

nadhera
26. jan 2008

my sa kupkame kazdy den, viem ze divne, ale sme si proste takto zvykli a maly sa velmi rada cvachta. nepouzivame ziadne peny,olejceky, len ho poumyvam so žinkou a este sa stihneme pohrat so zvieratkami, ktore mu tam plavu.

junovka
26. jan 2008

Ja som Timeiku kupkala kazdy den, a tak sme dobacovali 😢 😢 😢 , terz pri Nelinke som mudrejsia a kupem ju raz za 2-3 dni.Zadok umyvam kazdy den 😉

vanditka5
autor
26. jan 2008

junovka:co sa stalo ket ste Timeiku kupkali kazdy den?

junovka
26. jan 2008

atopicky ekzem ☹ 😢 😢 😢

lusil2005
26. jan 2008

junovka ale pochybujem ze je to z kazdodenneho kupania...
my sme kupali kazdy den, ale kedze sme tiez exemici a vodicka nerobi exemu moc dobre, tak teraz tak kazdy 2-3 den. ale ritku umyvame pri kazdom prebalovani

januliak
26. jan 2008

Ja nasu malicku kupem kazdy den a zatial je to v pohode. Ked som ju neokupala, tak sa mi hned vyhadzala(potnicky)...

sstefi
26. jan 2008

aj my kupeme každý den, nevedela by som jej tú radosť odoprieť 😵 (aj ja sa po kupani musim prezliecť 😝 😀 ). používame detské mydlo, a nič iné ani sa nekremujeme po kupani a zatiaľ sme v poho(klop-klop).
tiež si nemyslím, že ekzém by mohol vzniknúť oddkaždodenného kupania, samozrejme, ked už je tak to chápem, že treba trošku obmezdiť to kupanie. 😉

lesanaa
26. jan 2008

sstefi, cauko, aj ja som tu🙂 A vedela si, ze ani dospelaci sa nemaju umyvat kazdy den? Vysusuje to pokozku a skodi to krase, no vedela si? 😀 😝
Sme tri sestry kupane kazdy den (dodnes nam to zostalo), potom dokladne ponatierane olejcekom. Nikdy sme nemali problemy s pokozkou ani ako deti ani ako dospelo. Detto moje netere a synovci.

melory
26. jan 2008

cistota pol zivota...

sarfy
27. jan 2008

niezeby som mala ja neake valne skusenosti... 🙂

ja som povodne mala v plane kupkat kazdy druhy den ale ked saska tak lubi vodicku, tak jej ju doprajem kazdy den.. tiez nepouzivam ziadne pripravky, iba teraz ked mala seboru na hlavicke tak som jej ju umyvala samponikom. do vodicky jej pridavam par kvapiek olivoveho oleja z lekarne, aby ju voda tak nevysusila, to mi poradila dokina

susik77
27. jan 2008

junovka: my kupeme kazdy den, mala ma tiez rada vodu 😉 ja mam atopicky ekzem, tak malej preventivne kupujem lepsiu kozmetiku-pouzivame Weledu-Cremebad.Je to prisada do kupela s rastl olejmi a nechtikom-je vhodna aj pre deti s atop.ekzemom.Krasne vonia po nechtiku.Je ciste prirodna...Ked ju vytiahnem z kupela, ma krasne premastenu pokozku 😉 Ale este ju natieram mliekom od Biodermy na suchu plet-Atoderm-tiez je urc.na citl. pokozku aj pre ekzematikov.Mala ma krasnu pokozku 😉

siskatan
27. jan 2008

my kupeme kazdy de.. osvedcilo sa mi to pri synovi, tak to robim aj teraz pri malej... nemyslim si tiez, ze kupanie ma vpolyv na atopicky ekzem.. moje deti vodu lubia a mam pocit, ze okupanim ich ocistim lepsie ako len takym pretretim vecer... hlavne ked mam obe deti grckave.. 😉 no a co sa kozmetiky tyka... pouzivam od Biodermy radu Atoderm, co je na suchu kozicku a som spokojna 😉 ale je to vec kazdeho... u nas patri kupanie k vecernemu ritualu a deti su spokojne 🤐

susik77
27. jan 2008

este ma napadlo, ten atopicky ekzem ako aj alergie su vacsinou dedicna zalezitost ☹ takze aj ked tomu predchadzate, ono sa to moze objavit...
my mame v rodine na to nabeh: mama dostala napr. astmu az v 50., brat mal do 6.rokov chronicke prieduskove zapaly a ja somdost. v 23 atopicky ekzem...Vsetko to ma spolocny zaklad 😎

ajuskamimi
27. jan 2008

v zime ti staci kupat babatko kazdy druhy den, v lete zasa kazdy den, kedze sa viac poti. My mame tiez AE a tak teraz kupeme kazdy den v hypermangane 😉 , ale ked uz nebude mat ten AE zapaleny, tiez asi kupim tu weledu.

SUSIK tu weledu davas do kupela kazdy den? A kupes ju aj nejakym specialnym mydlom pre atopikov?

susik77
27. jan 2008

ajuska: ano, kazdy den. ona nema AE, ja ju v tom kupem preventivne.inak, ze vraj je to naj kozmetika pre babetka. to je namiesto mydla.nepouzivam ziadne.ale existuje od Biodermy syndet na umyvanie na suchu, ekzem.pokozku 😉

ajuskamimi
27. jan 2008

susik dakujem, tak to pojdem tiez kupit drobcovi

uhlikova09
27. jan 2008

Ahojte mi ked sme boli mensi tak sme sa kupali kazdy den,teraz sa kupeme kazdy druhy den. 😉

dominica
27. jan 2008

my kúpeme každý druhý a niekedy, ak sme niekde dlho a nestíhame tak aj na tretí deň. Iné je to v lete, keď sa bábo potí, toto leto sme boli pod sprchou aj 4x denne, ale bez mydla 😉

janeette
27. jan 2008

ja som do 8 mesiacov kupala každý deň ,teraz každý druhý deň a podobne ako dominica,ked nestíhačka tak aj tretí deň...nedávala som mydlo ale vodičku bathcareJohnson´s kvapku do kupeľa harmančekovú, až teraz používame sprchový gél Johnson´s tiež Harmančekový.

tanja61
27. jan 2008

ahojte ja kupem kazdy den a tiez rozmyslam nad tym ci je to potrebne, pocula som aj nazory ze voda oslabuje a po pol roku staci naozaj kazdy druhy den....pouzivam mydlo johnson ale asi ho vyradim a skusim nieco jemnejsie..a co je to ten atipicky exzem?a je naozaj aj z vody? ☹ .

pheva
27. jan 2008

my kupeme babo kazde 2-3 dni. maly ma atopicky exem uz od prveho mesiaca najprv na tvaricke a teraz aj na telicku. od korizonov po hydratacne kremy ma naozaj celu kozmetiku a nic nepomaha. 😠 😒

lusil2005
27. jan 2008

tanja nie. atopicky exem je vacsinou genetickou zalezitostou, a ide vlastne o alergiu. je to prehnana obranna reakcia koze na podnety - alergeny, na ktore je telo precitlivele. vacsinou ide o nejaky druh stravy, zvieraciu srst, roztoce v matracoch alebo aj obycajny prach. koza je vysusena, niekedy az praska a zapaluje sa. vraj to strasidelne svrbi. no a tomu moc neprospieva casty styk s vodou, preto to kupanie treba obmedzit ked to babo ma.

inac ja pouzivam sebamed mydielko. teda ono to vraj neni mydielko ale sydet ci jak sa to vola. a je aj pre exematikov. malej robi celkom dobre. no a pri kazdom kupani olej balneum hermal do vodicky...

susik77
27. jan 2008

pheva: neskusali ste biodermu Atoderm? Alebo tu weledu?

januliak
27. jan 2008

Ja tiez pouzivam sebamed sprchovaci sampon, bo supnem do vodicky a po kupani nedavam ziadne mlieko ani olej a malinka ma jemnucku kozicku a vobec ju nema suchu.

lilianak
27. jan 2008

ahojte, sebamed pouzivame aj my a je vyborny, lebo neobsahuje mydlovu zlozku ktora vysusa pokozku. vrelo odporucam 🙂

tanja61
27. jan 2008

o sebamede som pocula ze je to velmi dobra kozmetika ale tu v UK ju nemaju presla som par lekarni ale nepoculi o nej....lusil:dakujem za vyklad a ako vyzera ten exzem lebo drobcovi sa na krku urobila taka cervena skvrna ale neviem ci ho to svrbi pouzila som na to krem E45 tak uvidime je to na ekzemy a suchu pokozku 😉

revayova
27. jan 2008

baby ako sa presne vola ta Welleda a kolko asi stoji.Mam syna , am AE a naozaj je to dedicne. Ma ho aj starsia dcera ale v 3 rokoch sa zminimalizoval a je v pohode.Maly sa mi zda, ze to ma horsie ako mala.Je mi ho strasne luto. ☹

susik77
27. jan 2008

ahoj, my mame prisadu do kupela: Cremebad - stoji 246 Kc-vydrzi asi 2.5 mesiaca este mame krem na zadocek-Kojenecky krem.tu je slovenska str.weledy: http://www.weleda.sk/kozmeticke-pripravky/staro...

vesi
27. jan 2008

ja som mladšiu kúpala každé 2 dni, ale mali sme problém s režimom, tak som začala každý deň ako pri prvej. patrí to k našemu večernému rituálu. 🙂

lusil2005
27. jan 2008

tanja myslim ze tych exemov je viac druhov. bud je to taka sucha skrvna - az taka draplava kozicka ako smirgel, alebo je to take nieco ako vyrazky, ktore sa zleju do velkeho cerveneho flaku zapaleneho, je horuce a po case tie pluzgieriky popraskaju a mokvaju.