Ako často kúpať dieťa?

mirka106
18. mar 2007

ahojte zaujmalo by ma ako casto sa ma vlastne kupat male dieta, ja mam 6 mesacne dieta a kupem ho kazdy druhy den kamaratka ma 2 rocneho syna a kupe ho kazdy den. ako casto sa ma teda dieta kupat?

beruska2x
20. feb 2009

ged... jenze ja nevim po cem to ma, nikdo alergickej na nic nejsme, exemy nemame, zahada trojuhelniku , vuuubec jsem nevedela co s tim...

gedgitka.a
20. feb 2009

beru: mi taky ne a taky doteď nevím, už měsíc nepiju mléko a nic mléčného a má to stále taky nevím co to spustilo mrkni na ty fotky v mym albíčku ☹

beruska2x
20. feb 2009

koukam... se nahanime 😀

gedgitka.a
20. feb 2009

beru: taky zrovna koukám hihi

beruska2x
20. feb 2009

dobrou 😀 😉

3558
20. feb 2009

ja kupem kazdy 2-3 den. ja mam exem, a bojim sa aby ho aj maly nedostal. aj ked viem ze je to dedicne a ze s kupanim to nema nic spolocne. ale mne v nemocnici povedali ze staci dva krat do tyzdna.
ked bol malicky a mal reflux, tak som kupala kazdy den, lebo pod krkom mu zostavalo mliecko. ale teraz je v pohode.

inak ked sa maly narodil, tak ho utreli do papieroveho servitka a obliekli mi ho. a kupali az na treti den, a to na moje poziadanie. 🙂

junovka
20. feb 2009

zuzi, presne aj u nas v porodke takto robili a robia 😉

kvetka7
10. mar 2009

Ahoj Mirka. Ja mám 7 a pól mesačného chlapčeka a kúpem ho každý druhý deň to úplne v zime stačí. V lete som musela a budem musieť asi každý deň lebo sa strašne potil.

vejinka
10. mar 2009

ahojte my kupeme drobca kazdy den je to pre nas taky vecerny ritual..chvabohu nikdy sme nemali problemi z pokozkou ale keby sa nieco zmenilo zmenim aj pocet kupani do tyzdna...maly si kupanie velmi vychutnava a vie ze po okupani ma ist spinkat 😉

bibianka
10. mar 2009

Kvôli imunite stačí 3x do týždňa. Každodenné kúpanie potláča budovanie imunitného systému. Mojim krpcom ako rituál stačí prezlečenie do pyžamiek, večera a tma. K zaspávaniu kúpanie nepotrebujú. Kúpanie majú radi, ale pre mňa je dôležitejšia ich imunita. Boli sme mesiac na nedonoseneckom a ak ich tam kúpali raz za týždeň, tak to preháňam.

zelmirka1
10. mar 2009

ahojte
ja kupem kazdy druhy den a myslim ze je to az az. Babetko sa nema ako zaspinit, akurat zadocek umyjem kazdy den. Pokozka je velmi jemna a nie je dobre narusat jej ochrannu vrstvu, aj v porodnici radili kupat len 2-3 do tyzdna. Bala som sa ze nam bude chybat niaky ritual ale vobec nemame problem, vecer sa napapame a potom chvilku mu nieco precitam a mazlime sa. A potom ide spinkat a zaspavame v pohode.

briketa
10. mar 2009

Ja byvam v zahr. a do troch mesiacov sme nekupali vobec, len utierat vlhkou handrickou, okrem ritky - nepouzivali sme ziadne vlhke utierky, len umyli pod tecucou vodou.
Od troch do siestich mesiacov kupat raz za tyzden, aj to som v slabom harmancekovom odvare. Nepouzivali ziadnu kozmetiku.
Do pol roka sa pokozka len vyvija a kozmetika ju "zabija"
Po pol roku kupat podla potreby.
Nikdy sme nemali ziadny kozny problem, atopicky ani iny ekzem, vysusenu pokozku. Takze cosi na tom bude...

jindri
10. mar 2009

my koupeme 2x týdně. Každý den akorát otírám ručičky, krček, podpaží a pusinu. A u každého přebalení ji lehce osprším zadek pod tekoucí vodou 😉

kamanka
10. mar 2009

Ahojky, když jsme přijeli z porodnice, koupali jsme ob den, jak nám bylo řečeno, malej se mi ale hodně potil a měl potničky, tak jsme začli koupat každý den a koupeme tak dodnes! Jeden den s olejíčkem, druhý bez. Máme to taky jako rituál před spinkáním🙂

libka1
10. mar 2009

My máme rituál pred spinkaním len 3x do týždňa 😅 Zaspí aj bez toho v pohode a nič netreba preháňať. Riťulu umývame priebežne počas dňa, keďže vlhčené servítky vôbec nepoužívam, pusinu vždy po jedení, ruky pred a po a zbytok obdeň. Zatiaľ nám to takto funguje dobre 😉

kamanka
10. mar 2009

To záleží na každém🙂 Nám se taky stane, že třeba jednou dvakrát do měsíce nám to koupání nevyjde, ale jinak se snažím, aby to vycházelo, vodičku miluje, je vždy neuvěřitelně spokojenej🙂

many
10. mar 2009

ahoj 🙂 my koupeme obden 😉

missymici
10. mar 2009

taky jsem někde četla,že stačí mimi koupat 1x týdně.
bibianka: souhlasím s tebou,děláme to stějně,malému stačí masáž a převlečení do pyžamka,koupeme tak 3x do týdne,někdy jen 2x,jak nám to vyjde.Zatím tomu nepřikládam důraz,a na druhou stranu malý většinou řve ve vodě.To fakt musí mít na koupání náladu,aby byl ve vodě v klidu.Rituál nedodržujeme, snažila jsem se o to ,ale nešlo to a nemělo to žádny význam,protože se mi malej budil různě a různě zaspával,takže vždy to bylo v jinej čas.A nic se nezlepšilo,když jsem se snažila koupat přibližně ve stejnou dobu,ba naopak zhoršilo.

jerika
10. mar 2009

Tak maminy u nas sa kupe kazdy den. Tiez je to pre nas taky ritual. No a v nemocnici povedali ze kazdy druhy den sa ma kupat 😒 ale nasa dr. povedala aby sme maleho oplachli kazdy den ved aj dospelemu to dobre padne. A pokial nemame problem s pokozkou tak preco nie 😲 kupe sa rad 😀 .

chymenitta33
10. mar 2009

Ahojte takže mi kupeme každý druhý den ako teraz načo mu pokožku zbytočne toto, ale to kupeme skoro hodku lebo miluje vodu skoro ho vo vani nie je ani vidieť ale ked nekupeme, tak aspon na rýchlo osprším aby bol čistunký a ved aj sa rady očistíme tak prečo nie dieťatko🙂

claudinka
11. mar 2009

ahojte, no my kupeme kazdy druhy den, ak som unavena alebo drobec je zly jak cert, vacsinou byva ten druhy pripad, tak kazdy treti den.. obcas sa mi stalo, ze sme niekde boli alebo co a tusim dvakrat som kupala az na stvrty den.. stale kupeme iba v cistej vodicke a aj to iba na par minutiek, kym mu vsetky zahyby prejdem, olivovym olejcekom naolejujem a do pyzamka.. ale zeby mi lepsie po kupkani spal, povedat nemozem 😀 nie je v tom ziaden rozdiel, ci kupem alebo nie.. uz sa mi maly nezmesti do vanicky, budem musiet uz zaviest kupanie vo vani, to bude srandy kopec 😝

altea
11. mar 2009

my kúpeme každý 2-3 deŃ,pravdaže závisí to od toho,či deti nie sú spotené,alebo choručké.Kolegyňa-(dermatovenerologička) mi doporučila nekúpať každý deň,kvôli ochrannému"plášťu" pokožky.takže tak,zatiaľ nemáme ekzémik,ani vyrážku....ale riťku umývame stále,po každej potrebe,a na noc tiež 🙂

kokaka
11. mar 2009

ahoj, tak my koupeme od narození každý den, vodu má moc ráda, tělíčko mastíme po koupání levandulovou mastí z lékárny

zuza.m
11. mar 2009

ja kupem každy den od porodnici.maly vodu zbožnuje,a hlavne nam ujde večerny čas ked užje mrzuty.pekne vo vode kopka tak že sa v nej aj unavy.natieram ho olejom ,nie velmi iba aby mal taku vlačnu pokožku,neni suchy ani nema problem s kožou.neviem si predstavit kupat ho každy druhy alebo až treti den.ved aj mimi sa spoti.

altea
11. mar 2009

zuza.m -písala som :,
závisí to od toho,či deti nie sú spotené...keď sú spotené,pravdaže ich okúpeme,nenechám ich predsa v takom stave.ani ja by som sa tak dobre necítila...
a mimi má trošku iný termoregulačný a potný systém,ten sa naplno vyvíja až v puberte...to len z pediatrie

blueapple
23. feb 2010

Ahoj všichni ! Mám dotaz.
Mému maličkému se začali dělat červené pupínky a má ručičky a stehýnka jako "struhadlo". Po koupání kůže vždy zčervenala. Koupali jsme doteď každý den, moc se mu to líbilo...ale dnes na poradně nám to MUDR zakázala ☹ ☹ ☹
- koupat můžeme max. 1-2x týdně, hodně mazat (dostali jsme speciální mastičku). Pokud jste někdo měli podobný problém - koupali jste v normální nebo - jak mi bylo doporučeno : PŘEVAŘENÉ vodě ? Za jak dlouho jste se pupínků zbavili ? Díky za info. 🙂

beruska2x
23. feb 2010

blu a ma to suche? vada samotna i peny a tak vysusuji ja koupu kazdy den od mala, 1 den pridavam vyvaz z ovesnych vlocek a 2 den olej (bud Batole nebo normal ovlivovy nebo konopny) a naopak mu koupani moc pomaha...
vodu neprevaruju...

blueapple
23. feb 2010

ano beruš, má to suché. Po koupeli v čisté vodě nebo i s jemným dětským mýdlem to chvilkově zarudne... ☹

beruska2x
23. feb 2010

tak zkus ty volcky - v asi pul litru vody svarim 2 hrsticky vlocek a precedim do vany, naredim vodou, uz asi po 3 koupanich v tom prestal mit kuzi zarudlou a hodne to zvlacni a hadrytuje - a prirodne 😉
mydla fakt hodne vysusujou, ...
ja to davam na stridacku s tim olejem (klidne obycejny..)

beruska2x
23. feb 2010

teda ja pisu 😔 doufam ze to po me chapes 😉