Ako často kúpať dieťa?

mirka106
18. mar 2007

ahojte zaujmalo by ma ako casto sa ma vlastne kupat male dieta, ja mam 6 mesacne dieta a kupem ho kazdy druhy den kamaratka ma 2 rocneho syna a kupe ho kazdy den. ako casto sa ma teda dieta kupat?

maryanna
6. mar 2010

hej suhlasim harmancek vraj vysusuje.....

permonik7
6. mar 2010

My koupeme v kyblíku, malému se to moc líbí, tak jsme mu z koupání udělali každodenní součást rituálu. Dávám mu tam levandulovou lázeň a ta má snad nějaké uklidňující účinky. Malému se v kyblíku moc líbí, parádně se vykope a vyprdí a pak už ví, že se bude papat a pak spinkat a fakt nám usíná a spinká krásně 😵
Po koupeli ho mažu levandulovým olejíčkem, ale ne proto, aby byl namazaný, ale spíš ho masíruju, což se hodně doporučuje 😉 Nejradši to má, když ho dám na bříško a masíruju mu zádíčka, to si u toho i povídá a zapomene, že má hlad 🙂

martucha79
12. mar 2010

ahoj maminy, malému je pět měsíců a dni,kdy se nekoupal by se daly spočítat na prstech jedné ruky 🙂 Máme to jako takový prima rituál, malý má vodu rád, jinak myslím,že stačí koupat klidně obden. Já dávám do koupele Oilatum, když třeba dojde a než koupím nové, tak používám mandlový olej rozmíchaný v troše mléka, aby se to ve vodě rozpustilo, no a taky někdy škrob, to nám radila PA v těhu kurzu a fakt je, že by to asi stačilo, dávám trochu Solamylu do vody 🙂

beruska24.9.
13. mar 2010

Jak jsem psala dříve, koupeme každý den, jen jsme už koupání přesunuli do ´´velké´´ vany. Do dětské vaničky se malá nějak nemohla vejít 😉 Takže má mnohem víc prostoru na kopání nožičkami a pilně trénuje na to, jak vytopit koupelnu až ještě trochu povyroste 😀

jennyka
24. jún 2012

ahoj moj drobec ma 7tt a neviem ako casto ho mam kupat. kupem ho kazdy den. pouzivam pri tom sampon johnsons baby a po kupani hydratac. krem taktiez johnsons...
robim to spravne? 🙂

mandragora22
24. jún 2012

@jennyka ahoj, moja ma takmer 2,5 roka a kupem ju denno-denne. uz len preto, aby som jej umyla intimne miesta a aby sa osviezila. a celkovo, dietatko sa poti uz len tym, ze sa mrvi, chodi, hra sa, aj ked my to nevidime (ten pot), urcite sa spoti. kazdy ti povie svoj nazor. ale daj na seba samu. urob, ako uznas za vhodne a ak by si mala pochybnosti, porad sa s lekarkou 😉 u nas boli vynimkou dni, ked bola velmi chora, cize horucka nad 38 stupnov, aj to som ju narychlo odspodu umyla, uz len kvoli tej hygiene, pre nic ine 😉

lenusskaa
24. jún 2012

@jennyka ahoj, ja som si tiez zvykla malu kupat denne, aj kvoli hygiene, aj kvoli "ritualom", po kupeli sup do pyzamka a spat 🙂 v porodnici odporucali inak kazde 2-3 dni (ale v dni ked sa nekupe poutierat mokrou plienkou - uz mi pride jednoduchsie dat do vanicky trosku vody a poumyvat).. sampon ani mydlo zatial nepouzivame, pride mi to zbytocne, umyvam ju len v cistej vode, po kupeli ponatieram olejcekom, ak ma potnicky alebo cervenu kozu niekde v zahyboch, trosku posypem pudrom a hotovo 🙂

elzu
24. jún 2012

Jak často se koupeme my dospělí a proč?
Drtivá většina každý den pro pocit svěžesti, očisty, sebeobnovy, relaxace-dítě si tohle nezaslouží?
I při vážné nemoci, dokonce i v nemocnici se každé ráno dělá "hygiena" aspoň opláchnutím žínkou, a to nejen kvůli hygieně samé-člověk se po umytí pokaždé cítí více člověkem.

kvetinka211
24. jún 2012

@jennyka podla mna je zbytocne kazdy den pouzivat sampon pre tak male babatko a ani kazdodenne kupanie nie je nevyhnutne. Johnson by som nekupila, ten ma hlavne vela reklamy a kopec chemie v nom ... ale ked ho uz mate a nerobi problemy tak je to ok. Nas prve mesiace neznasal kupanie, bolo to v zime, tak sme kupanie obmedzili na najnutnejsiu mieru, cca. 1 krat tyzdenne sme kupali. Teraz ked ma uz vanicku rad, tak kupeme kazdy 2-3 den, v tychto horkach aj kazdy den. Umyjeme vsak len kriticke partie detskym mydielkom, hlavicku samponom len raz tyzdenne. Koza deti aj dospelych ma svoju ochrannu vrstvu, ktoru prilisnou hygienou (myslim tym denne drhnutie samponmi a mydlenie sa od hlavy po päty) narusame.

dana3262
25. jún 2012

Hm..tak prvního jsme koupali denně, druhého tak 1-2x za měsíc 😅 teda po stolici mi sprchuju zadek a večer Ho vždycky otru vodou, ale ta koupel je fakt malokdy. Ma teda kůži 1000x lepší nez denně koupanej první syn.

lalinko2010
25. jún 2012

syna som zo začiatku kúpala každý deň, a aj sme tak dopadli, že mal strašne suchú pokožku a ekzém, nakoniec sme to zredukovali a kúpali len 2-3krát do týždňa, momentálne bude mať malý 2 roky a odmieta sa mi kúpať, s veľkým krikom ideme do vane, tak to riešim tak, že mu umyjem nožičky, zadoček, pipíka, ručičky a keď sa ukľudní, tak aj tváričku ale tú umývam aj počas kriku, prípadne sme mali tak trik, že som mu povedala, že ideme zadoček umyť, aby sa nezaparil a vyzliekla som mu aj tričko a pod tečúcou vodou som ho opláchla úplne, ale to ziapal ako divý už, ale vlásky neumývame často, 1-2 krát do mesiaca šanpónom, prípadne ak sa podarí tak vlásky umyjem keď ho umývam pod tečúcou vodou, ale teraz je skoro holohlavý, tak ten problém odpadol.

bibianka
4. nov 2012

Tak po pár rokoch som si to tu zasa prečítala a vidím, že sa toho veľmi veľa nezmenilo, ale názor, že miminá netreba kúpať každý deň sa, zdá sa, posilňuje. Takže len na margo zdravého sedliackeho rozumu a hlášky "aj ja (= matka) sa predsa kúpem každý deň" - ak toto niekomu pripadá ako výplod zdravého sedliackeho rozumu, tak potom je rovnako v poriadku kŕmiť mimino dospeláckou stravou vrátane rannej kávičky... Nie je možné porovnávať mimino s dospelým človekom, všetko sa mu len vyvíja, vrátane kože a imunitného systému. Celkom by ma zaujímalo, ako sú na tom štatisticky škôlkári, ktorým mamina v miminkovskom atd. veku v dobrej viere každodenne usilovne zmývala ochranný film, v porovnaní s "prasiatkami" 🙂 . V našom prípade sa po nástupe do škôlky žiadna lavína chorôb nekonala. Chodia tam druhý rok. Neboli chorľaví ani predtým, ani teraz.

bibianka
4. nov 2012

Len dodám - kúpali sme a kúpeme 1x týždenne, mimo tohto sa deti podľa potreby sprchujú

prasiatko30
4. nov 2012

@bibianka ja by som to skorej zhrnula asi tak prve dieta kupes dobreze nie aj 2x do dna a vecer urcite lebo mu treba vytvorit urcity vecerny ritual u druheho ak stihnes tak raz za 3-4dni a tretie a viac to uz fakt len ked sa zobudi akurat vtedy ked nie je co ineho robit, vsak sa ani nehybe ani nebeha to sa nemoze uspinit clovek sa ukludni s narastajucim poctom deti

sunflower87
4. nov 2012

Ja som čítala, že podľa najnovších výskumov a štúdií by sa bábätko nemalo kúpať každý deň, pretože sa mu stále vyvíja imunita, a častým kúpaním sa ničí. My budeme mať teraz prvé bábätko, ale určite nebudem kúpať každý deň...uvidím podľa potreby....ale myslím, že zadoček budem umývať každý deň pod tečúcou vodou. A myslím si,že pri každom dieťati je to individuálne a každá mama to vie posúdiť podľa zdravého rozumu či je potrebné kúpať každý deň drobčeka alebo nie...taký je môj názor 🙂 🙂

bibianka
4. nov 2012

zadočky som umývala pod tečúcou vodou, rituál sme nepotrebovali, stačilo ich dať do postieľok a zhasnúť, pretože cez deň v nich neboli, takže vnímali zmenu sitácie

wendulka25
4. nov 2012

ahoj, tak mě doktorka upozornovala že se děti nesmí koupat každý den, ale tak jednou za tři dny, což mi přijde jako hloupost, zezačátku prvních 14dní jsem to dodržovala, jenže malý se hrozně oprudil a nemohli jsme se těch opruzenin zbavit, takže prostě na radu mé mámy koupu každý den, obden ve velké vaně takový delší koupání a dny mezitím jen oplachuju zadeček a trošku opláchneme. Malému se voda moc líbí a od té doby se vůbec neopruzuje. Jinak koupu jen čistou vodou a jednou týdně umyjeme vlásky trochou šamponku.

velvet26
4. nov 2012

nasa mala ma 17 mes. a kupem ju kazdy den, vodicku ma velmi rada...iba ak je chora, tak nekupem...inak, ked sa nechce kupat, da to hned najavo, stoji vo vanicke a ani za svet si nechce sadnut... 🙂

bibianka
4. nov 2012

možno stojí za zaujímavosť, že moje deti prvých 17 mesiacov choré neboli, ani žiadne sople, ani kašle (v 16 mesiacoch nastúpili do jasličiek na 2 dni týždenne, tak tam po mesiaci schytali nejakú virózku)

blancon
4. nov 2012

kupeme sa kazdy druhy den, po ockovani alebo pri chorobe aj po piatich dnoch 🙂 ale zadocek umyjeme aj niekolkokrat denne, pretoze casto kakame

janet24
28. nov 2012

aj my sa kupeme kazdy den mame to uz taky ritual .a mala ma 2 roky a vobec nebyva chora si myslim ze to s kupanim nema nic spolocne. 🙂

janet24
28. nov 2012

@wendulka25 presne ako my a nic sme s tym nepokazili 🙂

marthuska
30. nov 2012

ked mala nosila plienky, ritku a spol som umyvala denne, aj viac, zalezi, co bolo v plienke. ale cele telicko som jej denne neumyvalam okrem pazusiek, ruciciek a tvaricky. mna kupali a olejickovali nasi denne, nepisem to ako vycitku, proste sa to tak malo vtedy robit... no a vysledok? mam suchu pokozku a denne sa musim kremovat. nic moc.