Ako často kúpať dieťa?

mirka106
18. mar 2007

ahojte zaujmalo by ma ako casto sa ma vlastne kupat male dieta, ja mam 6 mesacne dieta a kupem ho kazdy druhy den kamaratka ma 2 rocneho syna a kupe ho kazdy den. ako casto sa ma teda dieta kupat?

kebertova
29. mar 2007

Ahoj Verunnecka.Já koupu každý den,každý den myji šamponem hlavu a mejdlíčkem celé tělo,kdybych ho jeden den neumyla mýdlem ani šamponem tak to dítko potom smrdí potem,alespon z mé zkušenosti.Lenča 😀

maca793
31. mar 2007

baby čítali ste v novom čase pre ženy článok ako často dieťa kúpať? lekári odporúčajú každý druhý deň len umyť vodou alebo neparfémovaným mydlom.
raz do týždňa umyť hlavičku šampónikom a dieťatko po kúpaní nekrémovať alebo len minimálne, pretože si musí samo vytvoriť vlastnú vlhkosť pokožky.
pri častom kúpaní sa môžu u detí vyskytnúť kožné alergie a pokožka ostáva suchá.

tinni
31. mar 2007

no ja kupem od narodenia kazdy druhy den a vsetci na mna divne pozeraju, ked to niekde poviem 😀

maca793
31. mar 2007

tinni s toho si nič nerob ja som dojičky kúpala každý deň a aj som ich krémovala, olejčokovala a čačkala hlúposťami a vypomstilo sa mi to na martinke. máva suché fliačky po tele, tak jej ich krémujem obyčajným kalciovým krémom.
krémuješ maličkú?

tinni
31. mar 2007

ano, davam jej telove mliecko Nivea Baby

maca793
31. mar 2007

trošku treba ale netreba to preháňať
ja mám krémik na tváričku NiveaBaby a kozmetiku mám tiež nakúpenú ešte pred jej narodením ale krémujem s ňou dvojičky alebo seba. malú som zozačiatku prvý mesiac kúpala každý deň a aj som ju mazala, ale potom som prestala a obmedzila som to na každý druhý deň. ale cez leto to bude iné takže ju budem kúpať každý deň, lebo bude už chodiť a bude bacať všade, kade prejde.

escada17
31. mar 2007

baby, mne lekarka vravela, ze mam kupat 3-4 x tyzdenne po narodeni, kym je malinke- kym este nema zahojeny pupcek, tak nekupat, len umyvat . Ja som svoju kupala denne ( sem-tam vynimka, ked sme niekde boli, ze sme vynechali ), lebo tuna sme mali velke teplo a robili sa jej zahyby. Doma nas ucili denne kupat, ale myslim si, ze by to urcite nemalo byt denne so samponikmi- ak ano, len velmi jemnymi a takisto krem-neparfemovany, deti by nemali mat ziadne vonave ( podla mojej lekarky a mojej skusenosti ).

maca793
31. mar 2007

a ak by sa aj denne kúpalo, tak bez kozmetiky.
starý ražim niektoré doktorky si zachovali a snažia sa ho dodržiavať ohľadne výchovy a starostlivosti detí.

musko
1. apr 2007

Ahojte!
My kúpeme každý deň od príchodu z porodnice. Dávam trochu peny bez mydla, potom dávam na telíčko Balmandol, alebo Lipolotio U a na tvár Nivea alebo Hipp. Je to koli režimu - vo vani sa dounaví, vie, že pojde spinkať 🙂

adetka
1. apr 2007

ja kupem kazdy druhy den... zistila som, ze Mirka vie, ze ide noc aj bez kupania... 😀 ked mi ako priblizne dvojmesacna zaspala po kupeli na 8 hodin... tak som si myslela, ze to bolo kupelom... tak som sa rozhodla, ze to budem robit kazdy den... fungovalo to tak este jednu noc... na tretiu spala iba 4 hodinky... teraz spava v noci bez papkania od 7 do 10 hodin... ci ju kupem, alebo nie... a zaspava vzdy medzi 19. az 20. hodinou... jednoducho je uz unavena a v brusku ma dostatocne mnozstvo jedla...

janaboris
11. jún 2008

Já koupu malého každý den.Ale mýdlem každý druhý den a vlásky umývám tak jednou za 4 dny taky mýdlem.

emfi
11. jún 2008

Ahojte, my kúpeme malú každý deň. Podľa mňa sa cíti lepšie, keď je čistučká, vykúpaná a lepšie sa cíti, tak isto ako aj my. Tiež si neviem predstaviť, že by som sa neosprchovala každý deň.
Veď aj bábätká sa potia, majú stále plienku. Myslím, že im to spraví dobre a aj čo sa týka hygieny je to lepšie.

luculka
11. jún 2008

aj my kazdý den,,,ale mydlom kazdý druhý,,,, 😉

kristi
11. jún 2008

ob den

ygreen
11. jún 2008

ob den - to nám doporučila JAk PA z přípravného kurzu tak pediatrička a sestřičky v porodnici
dávám do vody jen pár kapek pěnové koupele od Seba Medu a v tom ho vycachtám celýho včetně vlásků. A už ho ani nijak nemažu - neni knedlík abych ho mastila 😉 Jinak každý den umýt obličej froté žínkou s čistou vodou.

bambulik
11. jún 2008

ob den a v těch vedrech když se mi zdála upachtěná tak každej den...

janaboris
11. jún 2008

Já umývám obličejík plínkou namočenou v čisté teplé vodě.Froté žíňka mi přijde hodně hrubá a velká.Do výbavičky jsem si jich nakoupila 4 a teď je stejně nepoužívám. 😅 Aji froté oblečky nemám ráda.Nejlepší je bavlna na citlivou a jemnou kůžičku děťátek🙂

kristi
11. jún 2008

jj, kdyz je upatlana tak rychlou sprsku

k284
11. jún 2008

ahoj, my koupeme každý den, obden mydlíme, malá má faldíčky a když je jeden po druhém myju, tak vidím, že za 24 hod. je vždy zralá na koupel, kdybych to tak nechala, myslím, že by se jí pod faldíčky udělala vyrážka

nikuska123
11. jún 2008

my sa tiez kupkame kazdy den 🙂

ivet100
11. jún 2008

kupali sme ob den, ale ako zacali tieto tepla, tak kupeme kazdy den, lebo maly je kazdy den poriadne spoteny 🙂

atreides
11. jún 2008

ob den a s trochou pěnové koupele co je i na vlásky (má je krásně jemný), ale ten nekoupací den otíráme vlhkou žíňkou záhyby 😉

susika
11. jún 2008

my sa kupame obden.ale medzitým ju večer aspon poutieram vo vode anmočenou velkou vreckovkou.ona je už naučená, že večer je vodička.záhybyky moc nemám , je skor dlhá a štíhla🙂), ale aspon pre pocit čistoty treba. a potom riadne ponatierať tel. mliekom.malá má od narodenia trošku suchšiu pokožku.takže každý den čisté miminko 😀

asitka
11. jún 2008

my sa tiež kúpeme každý deň a v týchto teplách si ani neviem predstaviť, že by som ju nechala takú upotenú...syna som tiež asi do 4och mesiacov kúpala každý deň, lebo nám to akurát vyšlo na teplé letné mesiace....a potom každý druhý, lebo sa už ani toľko nepotil....každý deň dávam do vody trochu johnsons tekutého mydla, a pokožku máme na telíčku krásnu....len tá naša upotničkovaná tvárička 😀

petrulla
11. jún 2008

my sa kupeme kazdy den. Sme atopici, ale kozna nam povedala ze kupel neuskodi. Len bez mydla. Kazdy 2-3 den davame tie specialne olejceky. A inak v cistej vodicke a nie moc dlho. U nas je to vecerny ritual.
A teraz v lete ked sa uz plazime a papame vselico - neviem si predstavit, ze by sme sa nekupali (chrumky mame az za uskami 😀 ).
A myslim, ze tak ako dospelak lepsie zaspi po sprche, tak aj ten drobec je uvolnenejsi a lepsie sa mu spinka...

ajuskamimi
11. jún 2008

my kupeme cez zimu kazdy druhy den, no a teraz v takomto teple kazdy den. Tiez sme AE, takze kazde druhe kupanie dame olejcek do kupela a ked nedavame olejcek, tak umyvame mydlovou penou od Bubchen, ktora je vhodna aj pre AE, vtedy je prcek krasne malinovo vonavy 😉 len tazko ju u nas v obchodoch ci lekarnach zohnat 😒

petrulla
11. jún 2008

Mydlova pena???
Tak sa to vyslovene vola? A kde ju kupujte? Vyskusala by som ju.

kuky8
12. jún 2008

Ahojte, my od narodenia kúpeme každý druhý deň, teraz v lete však každý. Do 6 t som mu vodu dokonca prevárala a pridávala do nej trolinku Kamilky. Teraz normálka voda, 2x do týždňa mydlo alebo pena do kúpeľa.
Malý má perfektnú pokožku, takže normálne ho naolejujem Niveou Baby a na tvár Hipp a ani raz sa nevyhádzal (klop,klop). Je pravda, že neexperimentujem, kamarátky radili všelijaké zdravotníce krémy, ale ak mu toto robí dobre, tak pri tom ostaneme 😉
...ináč v pôrodnici ich kúpali každý deň a mazali všetky do jedného rovnakou značkou a nikto sa s tým nepáral 😠

asitka- keď mal malý potničky, dala som mu namiesto krémika moje MM. Na tampóniku - za 2 dni to bolo o.k. 🙂

sue
12. jún 2008

...neviem si predstaviť ako by som zaspala neumytá ja, takže o to viac si neviem predstaviť, ako by mohlo zaspať neokúpané moje dieťa, ktoré pod seba ciká, kaká, grcká po sebe a všetko si pchá do ručičiek a do pusy 😝
Kúpeme sa každý deň od narodenia, mydlo používam výnimočne, mliečko používame 1x do týždňa Excipial na suchú pokožku, ktorú máva sem tam už od narodenia - z pôrodnice prišiel ako hadík zvliekajúci kožu 😅
V teplách sa kúpeme aj 3-4x za deň - vo vedre, v bazéniku, v bazéne alebo vo vaničke... okrem potničiek nemáme žiadne kožné problémy